X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudniowe, świąteczne testowanie
Odpowiedz

Grudniowe, świąteczne testowanie

Oceń ten wątek:
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziec 64mm, serduszko jest :):):)
    Ulokował sie daleko od blizny po poprzednich cc, wszystko wyglada dobrze:)
    Termin wstępny 08.08, ale bedzie 3cc, wiec pewnie troche wczesniej.

    sunshine03, Beti82, Lami, Sasanka5, RudaAnna, patuniek86, Nona, przedszkolanka:), moyeu, Paulina Nessa, tęczova, Izaw, Iga66, madziorek86 lubią tę wiadomość

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanko wcinaj orzechy, migdały, itd. awokado :) samo zdrowie, a jeszcze na endometrium pomoże :D

    Agagusia gratulacje!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2018, 20:39

    Sasanka5, Nona lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Sssanka super. Ja wpieprzam dużo tego, tyje ale buduje tłuste posłanie dla bobasa.

    Juz zjadlam cala paczke slonecznika i pol paczki migdalow w czekoladzie, bo tylko takie mialam :D Jak dodam do tego winko, bedzie pysznie. Takie suplementy to ja lubie :)

    Nona lubi tę wiadomość

  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem co się wydarzyło. Skok temp jest, test owu był aż bordowy, dzisiaj normalnie negatywny, piękny śluz płodny. Nie ogarniam skąd mi się nagle wziął drugi pęcherzyk ? Dlaczego nic nie pękło mimo dużego wyrzutu lh ? Knuje teorie spiskowe takie, ze aż mi żal samej siebie. w piątek ide jeazczw e raz do gina, nie wiem nawet po co . ciagle coś. Ciagle. Na laparoskopię pójdę chyba prywatnie w styczniu. Pierdziele.

    jakos 4 mc temu tez miałam torbiel 4x4 i owu była. Ale to była torbiel krwotoczna. Nie wiem, łudzę się.Teraz są dwie, wiec nie sadze, ze jedna z nich to torbiel z ciałka żółtego. Ja się oczywiście łudzę, jakoś tak jest łatwiej. Ze to torbiel, ze może jednak był 3 pęcherzyk i pękł, ze moze ten duży pęcherzyk pęknie jeszcze. Nie wiedziałam, ze przy wszystkich znakach o owulacji może jej nie być. Zobaczę co mi gin powie w piątek w Krakowie.Może zrobie jeszcze progesteron żeby zobaczyć, czy rzeczywiście brak owulacji. Ale to zależy od piątekowej wizyty chyba. Dobrze, ze clexane brać nie zaczęłam, bo byłabym niepotrzebnie znowu kilka stow w plecy.

    mnie by to nawet tak nie bolało ... gdyby nie fakt, ze akurat teraz, gdy miala być owulacja z droznego jajowodu

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Nie wiem co się wydarzyło. Skok temp jest, test owu był aż bordowy, dzisiaj normalnie negatywny, piękny śluz płodny. Nie ogarniam skąd mi się nagle wziął drugi pęcherzyk ? Dlaczego nic nie pękło mimo dużego wyrzutu lh ? Knuje teorie spiskowe takie, ze aż mi żal samej siebie. w piątek ide jeazczw e raz do gina, nie wiem nawet po co . ciagle coś. Ciagle. Na laparoskopię pójdę chyba prywatnie w styczniu. Pierdziele.

    jakos 4 mc temu tez miałam torbiel 4x4 i owu była. Ale to była torbiel krwotoczna. Nie wiem, łudzę się.Teraz są dwie, wiec nie sadze, ze jedna z nich to torbiel z ciałka żółtego. Ja się oczywiście łudzę, jakoś tak jest łatwiej. Ze to torbiel, ze może jednak był 3 pęcherzyk i pękł, ze moze ten duży pęcherzyk pęknie jeszcze. Nie wiedziałam, ze przy wszystkich znakach o owulacji może jej nie być. Zobaczę co mi gin powie w piątek w Krakowie.Może zrobie jeszcze progesteron żeby zobaczyć, czy rzeczywiście brak owulacji. Ale to zależy od piątekowej wizyty chyba. Dobrze, ze clexane brać nie zaczęłam, bo byłabym niepotrzebnie znowu kilka stow w plecy.

    mnie by to nawet tak nie bolało ... gdyby nie fakt, ze akurat teraz, gdy miala być owulacja z droznego jajowodu
    Najmłodsza przykro mi.
    Powiem Ci tylko to co usłyszałam 3 tyg temu od ginekologa. Ponoć super speca. Że żaden wzrost temp, żadne pozytywne testy owu ani żaden wysoki progesteron w 7dpo (!) nie potwierdzają że pęcherzyk faktycznie pękł. Jedynie usg po owu może to potwierdzić.

    Nona lubi tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Nie wiem co się wydarzyło. Skok temp jest, test owu był aż bordowy, dzisiaj normalnie negatywny, piękny śluz płodny. Nie ogarniam skąd mi się nagle wziął drugi pęcherzyk ? Dlaczego nic nie pękło mimo dużego wyrzutu lh ? Knuje teorie spiskowe takie, ze aż mi żal samej siebie. w piątek ide jeazczw e raz do gina, nie wiem nawet po co . ciagle coś. Ciagle. Na laparoskopię pójdę chyba prywatnie w styczniu. Pierdziele.

    jakos 4 mc temu tez miałam torbiel 4x4 i owu była. Ale to była torbiel krwotoczna. Nie wiem, łudzę się.Teraz są dwie, wiec nie sadze, ze jedna z nich to torbiel z ciałka żółtego. Ja się oczywiście łudzę, jakoś tak jest łatwiej. Ze to torbiel, ze może jednak był 3 pęcherzyk i pękł, ze moze ten duży pęcherzyk pęknie jeszcze. Nie wiedziałam, ze przy wszystkich znakach o owulacji może jej nie być. Zobaczę co mi gin powie w piątek w Krakowie.Może zrobie jeszcze progesteron żeby zobaczyć, czy rzeczywiście brak owulacji. Ale to zależy od piątekowej wizyty chyba. Dobrze, ze clexane brać nie zaczęłam, bo byłabym niepotrzebnie znowu kilka stow w plecy.

    mnie by to nawet tak nie bolało ... gdyby nie fakt, ze akurat teraz, gdy miala być owulacja z droznego jajowodu


    A ta Twoja lekarka nie przepisala Ci Clexane ze zniżką?

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    Najmłodsza przykro mi.
    Powiem Ci tylko to co usłyszałam 3 tyg temu od ginekologa. Ponoć super speca. Że żaden wzrost temp, żadne pozytywne testy owu ani żaden wysoki progesteron w 7dpo (!) nie potwierdzają że pęcherzyk faktycznie pękł. Jedynie usg po owu może to potwierdzić.

    Ja już słyszałam tyle opinii i teorii na ten temat, ze głowa mała.
    Co lekarz to inne zdanie, masakra.

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    A ta Twoja lekarka nie przepisala Ci Clexane ze zniżką?

    Nie, na następnej wizycie.
    Jeszcze muszę zrobić 2-3 badania.
    Ale mówiła, ze to raczej formalność patrząc na całokształt.

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Aa1 Koleżanka
    Postów: 42 20

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem najszczęśliwszą osoba.4 miesiące po sierpniowej stracie znowu ujrzałam 2 kreski na teście .Beta 370ng/ml. Progesteron 30,1ngml.Zycze wszystkim cierpliwości i zielonosci

    Lami, sunshine03, Nona, przedszkolanka:), Wik89, Paulina Nessa, Domi_tur, Sasanka5, RudaAnna, patuniek86, Bardotka#, Izaw, SylwiaLu, Juusti69, Agus92, madziorek86 lubią tę wiadomość

    Po długiej drodze jest to szczęście !!!!!
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza poczytaj o zespole LUF, czyli zespole niepękającego pęcherzyka.
    Ja w przyszlym cyklu będę dokladnie się diagnozować pod tym kątem bo bardzo obawiam się że to właśnie tu leży problem :(

    Nona lubi tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 14:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doradzicie mi? Robiłam pakiet badań na trombofilię i wyszła mi mutacja PAI-1 4G hetero. Do jakiego lekarza teraz iść? Genetyka, immunologa, hematologa czy do gina zwyczajnie?

  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale ja miałam monitorowane 4 poprzednie cykle i było ok :)

    Nona lubi tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Izaw Autorytet
    Postów: 500 344

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Nikodemko to do dzieła !;)

    IzaW u Ciebie rośnie bo u mnie wczoraj dola złapała,rownowaga musi byc;p

    Nona oby to cisza przed burzą-czyli ciążą :)

    Haha no to ok, ale u mnie to jeszcze za wcześnie na wzrost temperatury :P

    A Ty już po owulacji? Czy to spadek na owulację u Ciebie? :)

    27 lat
    9cs
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka - ja tez mialam endo 4mm w 8 dc :) Tak jak dziewczyny piszą "suplementuj" te wszystkie rarytasy i gwarantuję, że pomoże. U mnie w 11 dc urosło do 10mm dzięki temu :)

    przedszkolanka:), Nona, Izaw lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaw wrote:
    Haha no to ok, ale u mnie to jeszcze za wcześnie na wzrost temperatury :P

    A Ty już po owulacji? Czy to spadek na owulację u Ciebie? :)
    Stawiam,że już po (o ile była w sobote lub niedzielę). A ten spadek to nie wiem co to :(

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 11:54

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 14:27

  • Izaw Autorytet
    Postów: 500 344

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Stawiam,że już po (o ile była w sobote lub niedzielę). A ten spadek to nie wiem co to :(

    Ahh musi być dobrze, trzymam kciuki żeby jutro rano była już wyższa temperatura.

    Tak sobie ostatnio myślałam że my tutaj tyle się martwimy, staramy, szukamy, a niektórym tak łatwo to wszystko przychodzi... moja koleżanka właśnie się pochwaliła że jest w ciąży, postanowili że zaczną się starać, od listopada odstawiła antykoncepcję i już ciąża w pierwszym cyklu. Zero stresu, okres się spóźnił to test i II kreski, nie wie w ogóle co to beta, tylko wizyta u gina i tyle. Fajnie jakby tak wszystkim bez problemów się udawało...

    przedszkolanka:), Nona lubią tę wiadomość

    27 lat
    9cs
  • Izaw Autorytet
    Postów: 500 344

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tęczova wrote:
    Agagusia, gratuluję Małego Człowieczka, niech zdrowo rośnie! Takie bijące serduszko to musi być piękny dźwięk :)

    Intrygują mnie moje niskie temperatury w 2 fazie w porównaniu do poprzednich cykli - zwykle stale ponad 37 a teraz tylko raz skoczyła ponad 37. Czy może być to spowodowane niższym progesteronem, a ten niższy poziom torbielą krwotoczną ciałka żółtego, którą miałam w tym cyklu?

    Może jak zawsze miałaś wyższą a teraz nie to faktycznie wina progesteronu i torbieli, każdy organizm inaczej zareaguje. Ja to nigdy nie mam ponad 37, max 36,9 zwykle troszkę mniej, a progesteron zawsze ładny.

    27 lat
    9cs
‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ