X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudniowe, świąteczne testowanie
Odpowiedz

Grudniowe, świąteczne testowanie

Oceń ten wątek:
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia dokladnie. Nie ma co się nakrecac. Na wizycie możesz wspomniec o swoich obawach,jak lekarz jest ok to Ci doradzi,pokieruje itp.

    Jak dobrze,że nie zdążyłam sie do mojej zapisac,mój wczoraj podsumował "a juz do B.chciałas leciec a on Ci bez niczego dał leki ":D

    Izaw, smeg lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sytuacja opanowana, nasiadowka z rumianku podziałała, chyba ta żurawina i cały dział naturoterapii także. Wypiłam 3litry wody i chyba drugie 3 rumianku, pokrzywy i herbaty z cytryną, najadłam się kiszonek i jak nie rzygne po tym wszystkim to cud :)

    Dzisiaj mój Emek mnie uswiadomil, że po raz kolejny mam problem z pęcherzem po zakupie lactacydu- rzeczywiście albo to kolejny zbieg okoliczności, ale od pon używam lactacydu i od tej pory wszystko mnie piecze... Hmm muszę odstawić i sprawdzić czy to to...

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Monia dokladnie. Nie ma co się nakrecac. Na wizycie możesz wspomniec o swoich obawach,jak lekarz jest ok to Ci doradzi,pokieruje itp.

    Jak dobrze,że nie zdążyłam sie do mojej zapisac,mój wczoraj podsumował "a juz do B.chciałas leciec a on Ci bez niczego dał leki ":D
    Przedszkolanka ja też wolę lekarzy którzy szybka chcą działać a nie tylko obserwować i wymyślać kolejne teorie z du...

    przedszkolanka:), Niezapominajka2, Izaw lubią tę wiadomość

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedys ta blizna wewnetrzna skora zrobil sie bliznowiec. Byla ta blizna pogrubiona taka. Teraz jest ladna. Płaska. Gin chyba ja oglada nie?
    Wydaje mi sie ze ogladala duzo wczesniej.
    .ale mówiłam na ostatniej wizycie ze sie boje ze sie jakies zrosty zrobily a ona stwierdzila ze mogly sie zrobic ale one absolutnie nie powodują utrudnienia w zajsciu w ciaze. Nie wiem. Zapytam jeszcze tej drugiej .
    Ta tylko mowila ze w srodku wszystko super.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 19:37

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi dobrze,że już lepiej.:)
    Iga dokładnie. A z tym czekaniem rok to dla mnie jakas porażka .
    Monia zapytaj drugiej, co lekarz to opinia.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 05:29

    przedszkolanka:), kark, Anhydra, smeg lubią tę wiadomość

  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez nie przekonuje odp ze zrosty nie utrudniaja zajscia ale chodze do jednej z najlepszych ginow w okolicy. Opinie ma rewelja moze 1\100 osob jest niezadowolona jak czytam opinie. Nie wiem.

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Klaudiazirl Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy jest jeszcze szansa że jest ciąża? Temperatura utrzymuje się na poziomie powyzej 37stopni,a testy ciążowe w 12dpo i14dpo sa negatywne. Do sutkow sie nie mogę dotknąć tak sa wrażliwe- co wcześniej sie nie zdarzało.

    9e3e7627496fd391f56a4a2d75a82d5b.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko no widzisz! miałam pisać wczoraj,ale usunęłam przed wyslaniem by nie krakać i jest :D identycznie u mnie było- łzy i załamka a na następne dni pozytyw :D to do dzieła!!

    Klaudia może owu była później?

    Niezapominajka2 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agus92 proszę o przepisanie na 31 :)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 05:30

  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 05:30

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Alfa- a masz stwierdzone przyczyny wcześniejszych niepowodzeń? Bo beta betą, ale po poronieniach to powinnaś być obstawiona lekami - dupek + luteina, może heparyna? Ja bym poszła do lekarza o tym pogadać, bo jednak jakieś przyczyny poronień musiały być.
    A po co taki zestaw? Tez jestem po poronieniu wiec chcialabym sie dowiedziec.

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga66 wrote:
    Szczęściara ja Ci pisałam że mam podobną sytuację jak Twoja:) i dzisiaj teoretycznie 5dpo poszłam na proga i jest 15ng/ml więc owy była i możliwe że jak nie dojdzie do pierwszej to organizm podchodzi nawet po kilku dniach do drugiej.
    Więc powodzenia:)
    Ja tak mialam . Mialam dwa pecherzyki i jeden przerodzil sie w torbiel a drugi w ciaze. :-)

    Iga66 lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże laski, nie nadrobię was.
    Właśnie weszłam do domu. Zdycham ze zmęczenia, w nocy praktycznie nie spałam, Janke mial jakiś kryzys egzystencjalny. Jak się cieszę, ze dzisiaj nikt mnie w nocy budził nie będzie.

    Ruszam z mierzeniem temp. Wątpię, ze uda mi się przesypiać 4h ciągiem przed mierzeniem (od prawie dwóch lat sypiam max 3h ciągiem i to tez nie zawsze). Zobaczę jak ten wykres będzie wyglądał i czy mi się temperatura pokryje z testami owu.

    Dużo tego wszystkiego w tym cyklu. Badań, lekarzy itd. Chociaż coś się dzieje :p

    Myśle, ze nie ma sensu mojego D. wyslslac na badania na chwile obecną. Za dużo tego u mnie się dzieje. Poza tym on ma dwójkę dzieci, wiec myśle, ze nawet jeżeli przez stres i niezbyt dobry tryb życia parametry się posypały, to ogarniemy to suplementami :)

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia - testuj dalej, bo dobrze to wyglada!

    Monia / moze cos w tym jest ze blizny utrudniają zagnieżdżenie. Jest opinia ze biochemiczna to raczej nie problem z genetyka zarodka ( wtedy poronienia), a raczej z zagnieżdżeniem. Czyli albo problem z trofoblastem albo śluzówka macicy.
    U mnie sprawa wyglądała tak : pierwsza ciaza w 3 cylku - cesarka, bo brak postępu porodu - 2 godziny parcia i nic:(;
    po 2 latach ciaza biochemiczna po 3 cyklach- po 2 następnych ciaza udana - cesarka po rozpoczęciu akcji-po 3 latach z kawałkiem - biochemiczna i teraz w nastepnym cyklu ciaza na razie 5 tygodni. Przy biochemie u mnie tylko testy ladne, beta albo zerowa albo max 6.

    Tylko pytanie czy cos da sie z tym zrobic? Czy czekac az zarodek wybierze dobre miesce na zagnieżdżenie i tyle. No i kolejny raz napisze ze Acard, moim i nie tylko, zdaniem pomaga w zagnieżdżeniu prawidłowym.

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bede brala chyba ten Acard . szlag mnie nie trafi a moze pomoze. :)

    Agagusia czyli ty wszystkie porody mialas cc tak ? Dobrze zrozumialam? I zaszlas.. To ja po 1 tez znajdę. Chocbym sie do konca zycia miala starac i za dziecmi z balkonikiem lazix to sie nie poddam. Nie ma h**a :-D.
    Taki durny optymizm w oczekiwaniu na @ mam :)


    Jak bralas ten Acard ? Dawka 75 tak ? Ile ? 2x1 ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 21:05

    Niezapominajka2, przedszkolanka:), Agagusia, Izaw lubią tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga no właśnie u mnie problem był z zagnieżdżeniem..a co to te trofoblasty?
    Najmłodsza odpoczywaj! wykres tu prowadzisz?

    To,że każda doczeka 2 kresek to wiadomo,ale tak czasem w głowie sobie myśle z kim się spotkam na fiolecie :)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Promyk89 Autorytet
    Postów: 2332 1942

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia wrote:
    Najmłodsza, dobrze ze zmiany Was czekają, uda sie skierować mysli na inne tematy niz JedynyWlasciwy:)

    Domu, tez pojechalabym na IP, ale koniecznie do szpitala z ginekologia, nie na npl. Furagina w ciazy jest dozwolona, ale nie wiem czy na takim poczateczku odważyłabym sie bez zaleceń zastosować.

    Przedszkolanka - jak po pierwszym cyklu z Clo? Fajowo ze takie konkrety doktorek zapodał:)

    A u Ciebie Minia co w koncu sie swieci? Na czym Ty stoisz, bo juz due pogubiłam.. okresu nie ma, testy negatywne, taj? Robiłaś betę? Dołączaj do mnie, tak ladnie razem szlysmy przez ten miesiac...
    Furagina jest dozwolona ale nie w 1 trymestrze.
    W 1 trymestrze daje sie amoksycyline

    Starania od 2017r.
    1 IVF maj/czerwiec 2019
    4 zarodki 4AA 4BB 4BB 3.
    1-Transfer 4AA
    Test 06.07 - Bhcg<1.
    2-Transfer odwołany-krwawienie w 15dc.
    3-Transfer 4BB +assisted hatching+embryoglue
    Test 21.09 -Bhcg 486 :-)
    Test 23.09 - Bhcg 1076 :D
    USG 04.10 - <3
    12.10 krwawienie. Poronienie zagrażające? Leżing zawodowy
    31.10 - koniec leżingu !:D
    21.11-USG prenatalne - syn?:D
    12.12 - nawrót plamienia. Leżing.
    11.01-usg połówkowe. syn ! 350g szczęścia.
    23.03- 1660g ślicznego bobasa <3
    27.05 3300g 54 cm - Misio <3
    4 -transfer " 4AB "13.01
    Bhcg <0.1
    5 - 4ty ostatni transfer blastki "3" 13.10.2023
    Bhcg 472
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyk - dzieki za info, dlatego moze jakis nieświadomie napisalam ze w rak wczesnej ciazy nie odważyłabym sie. Amoksycylinę to wiadomo, zawsze i na wszystko u ciążowej i karmiących:) tyle se mocno wyjaławia...

    Monia - tak, ja jestem po 2 cc. O dziwo wieeeke osob mi mowili ze skoro dwie cesarki to juz na 3 dziecko nie na opcji - oczywiscie osoby spoza środowiska medycznego. Nie wiem skad to przekonanie. Jak w lipcu pytalam gina jak on to widzi, zeby dokladnie bliznę obejrzał to sie zdziwił ze o to tak wypytuje, bo skoro minęły juz 3 lata od porodu to w ogole no problem.

    No u zeby byla jasność - ja nikogo do Acardu nie namawiam, nie jestem lekarzem. Poczytajcie tylko. W kazdnym razie ja włączyłam dwa cykle temu i oba w jakims tam sensie udane. Bralam Ok konca okresu 1 tabl, a w tym cylku po owu zwiększyłam do dwoch.

    Trofoblast to najbardziej zewnętrzna tkanka zarodka, z ktorej potem tworzy sie łożysko, odpowiada za dostarczanie substancji odżywczych do zarodka.

    przedszkolanka:), Izaw lubią tę wiadomość

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ