X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne GRUDNIOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

GRUDNIOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 28 listopada 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL, wpisz mnie na 12.12, sama do tego ręki nie przyłoże, ale Ty możesz :D Dzięki!

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 28 listopada 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    KAL, wpisz mnie na 12.12, sama do tego ręki nie przyłoże, ale Ty możesz :D Dzięki!

    Z przyjemnością!!! Znowu razem :)

    Almond a Ty kiedy? Co do wyznaczania to ja zauważyłam że zawsze po 3 dniu od owulacji OVU wyznacza na wykresie :) więc spokojnie jutro lub we czwartek wyznaczy owulacje :)

    Edziorro i Tekana Wy również wpisane i za wszystkie mocno sciskam kciuki &&&&&&&

    Tekana lubi tę wiadomość

    Akceptacja!
  • Edziorro Koleżanka
    Postów: 83 15

    Wysłany: 28 listopada 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    Z przyjemnością!!! Znowu razem :)

    Edziorro i Tekana Wy również wpisane i za wszystkie mocno sciskam kciuki &&&&&&&
    Dziękuję :) Również trzymam kciuki za Nas wszystkie :) Najgorsze jest to czekanie..

    hashi, levothyroxine 37.5mg
    1cs
    oar83e3kx7q1e7jy.png
  • LenaAnna Ekspertka
    Postów: 146 129

    Wysłany: 28 listopada 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung masz dwie mutacje predysponujace do trombofilii i nie chcesz brac clexanu? Dlaczego??
    To moze byc Twoja jedyna szansa na donoszenie ciazy...

    I IUI 12.2018 :(
    Aniolki 6tc (**), cp blizniacza lipiec 2017
    Aniołek 6tc(*) maj 2018
    MTHFR homozygota
    Hiperhomocysteinemia
    Hiperprolaktynemia czynnosciowa,
    Nawracające polipy macicy
    Mąż super :)
    "Nienarodzone dzieci nie odchodza, one tylko zmieniaja swoja date przyjscia na swiat"
  • Tekana Ekspertka
    Postów: 220 170

    Wysłany: 28 listopada 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zauważyłam ze do ovu dołączyłam 07.12.2015 syna urodziłam 07.12.2016 :D więc mam nadzieję że i ten grudzień przyniesie dobre wieści :D

    0d1yhqvkrdd1187y.png
    7470dzu53pt5x8uh.png


    10.05.2015 Aniołek (7tc) ❤ <3
    18 cs
    07.12.2016 synek ❤ <3 <3 nasza miłość ❤ <3 <3

    4cs o rodzeństwo <3<3 28.02.
    II kreski 28.03. <3
    01.02. zakończenie kp
  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 28 listopada 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WItajcie można dołączyć i zapisać się na testowanie? Wstępnie na 12.12 :-)

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
  • Gosia262626 Koleżanka
    Postów: 142 1

    Wysłany: 28 listopada 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 listopada dostalam okres.... Po owulacji bardzo bolaly mnie jajniki.... Prawy najbardziej.... Mam rozpulchniona macice... Bialy sluz.... Boli mnie glowa codziennie :( piersi bola i swedza ach doszukuje sie objawow ale mysle ze okres zas przyjdzie :( temp w pochwie mieze o roznych porach dnia 37,4 temp ciala 36,4 a zawsze mialam 35
    Małgorzata


    Małgorzata
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 28 listopada 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :(
    Ja po wizycie i cóż... wypisuje się z testowania :/ cykl bezowulacujny :( w ogóle wszystko wskazuje, ze mam cykle bezowulacyjne :( lekarka powiedziała, ze jak chce to mogę bawić się w testy owu i mierzenie temp ale to tylko strata mojego czasu bo jak widać u mnie test owu pozytywny w niedziele skok temp dzisiaj a owu nie było ani w niedziele ani wczoraj ani nie ma pęcherzyka który by o tym mówił w dodatku nie ma wody za macicą któa by mówiła o owu :( tak więc tego ten... musze się wziąć w kupę bo póki co to drogę od lekarza (cały kraków w szerz) do domu przeryczałam i przekrzyczałam w samochodzie :( wiecie tak bardzo jestem zła że mam ochotę ty wszystko wy...walić mam dość :(
    Mam się zgłosić do 4dc przepisze Lamette mąż ma badania zrobić... i weź tu człowieku czekaj rok... gdy bym czekała to może za 2 lata bym zaszła wciąże... już nawet nie chcę liczyć ile na badania wydaje bo wszystko prywatnie :( ahhh dziewczyny tak mi źle, że chyba się wyłącze narazie z forum... zobacze czy mi się poprawi humor...

    Akceptacja!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LenaAnna wrote:
    Sung masz dwie mutacje predysponujace do trombofilii i nie chcesz brac clexanu? Dlaczego??
    To moze byc Twoja jedyna szansa na donoszenie ciazy...

    Mam dwoje dzieci już :) a za sobą operacje, po których nigdy się nic nie działo.
    Zbadałam nie tylko mthfr, ale pełen panel mutacji i u mnie nie jest to takie typowe i jasne. Mam również mutacje rozrzedzające krew oraz mutację, która powoduje, że jestem niewrażliwa na aspirynę a nadwrażliwa na warfarynę. Mogłabym sobie zrobić większą krzywdę niż pomóc. Badałam całą resztę, białka, ddimery i wszystko ok. Będę je oczywiście kontrolować w ewentualnej ciąży.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL :( ale jak to tak? Czyli i testy i temp się myliły? Jak to możliwe?? A bóle owu miałaś?

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 28 listopada 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kal głowa do góry ! wiem kochana co czujesz, ja też miałam taką sytuację że mam cykle bezowulacyjne, 3 miesiąc dostaję lamette i zastrzyki na pęknięcie, i już chyba ostatni raz, ale wciąż staram się myśleć pozytywnie ! w tym miesiącu staram się wyluzować nie myśleć, nie doszukiwać się obiawów których nie ma. Kochana tak więc walczymy dalej !

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No czyli wniosek z tego że te testy owu i wyznaczanie owu po temperaturze mozna sobie wsadzić między bajki.
    KAL wiem że jesteś ultra mega wsciekla i smutna ale DIAGNOZA odpowiednia to jest krok na przód do celu!!! Dobrze ze nie czekałaś i teraz możesz dzialac skutecznie.
    Takze w żadne zalamki prosze nie wpadać tylko poplakac sobie a potem dupa w troki i do dziela. Odpowiednie leki i będzie śliczna fasolka w nowym roku:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2017, 14:57

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 28 listopada 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    KAL :( ale jak to tak? Czyli i testy i temp się myliły? Jak to możliwe?? A bóle owu miałaś?

    Właśnei to jest dziwne, że miałam ból jajnika lewego i przedwczoraj w nocy bardzo mocny :( a tu dupa blada...

    Akceptacja!
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 28 listopada 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    Hej :(
    Ja po wizycie i cóż... wypisuje się z testowania :/ cykl bezowulacujny :( w ogóle wszystko wskazuje, ze mam cykle bezowulacyjne :( lekarka powiedziała, ze jak chce to mogę bawić się w testy owu i mierzenie temp ale to tylko strata mojego czasu bo jak widać u mnie test owu pozytywny w niedziele skok temp dzisiaj a owu nie było ani w niedziele ani wczoraj ani nie ma pęcherzyka który by o tym mówił w dodatku nie ma wody za macicą któa by mówiła o owu :( tak więc tego ten... musze się wziąć w kupę bo póki co to drogę od lekarza (cały kraków w szerz) do domu przeryczałam i przekrzyczałam w samochodzie :( wiecie tak bardzo jestem zła że mam ochotę ty wszystko wy...walić mam dość :(
    Mam się zgłosić do 4dc przepisze Lamette mąż ma badania zrobić... i weź tu człowieku czekaj rok... gdy bym czekała to może za 2 lata bym zaszła wciąże... już nawet nie chcę liczyć ile na badania wydaje bo wszystko prywatnie :( ahhh dziewczyny tak mi źle, że chyba się wyłącze narazie z forum... zobacze czy mi się poprawi humor...

    KAL!! Tulę mocno :* ale tak jak mówią dziewczyny - dobrze, że jest diagnoza! Chwila oddechu i walczysz znowu!!! Bede caly czas trzymać kciuki!

    A dla nas, to kolejna lekcja, by po kilku cyklach zrobić przynajmniej podst. badania i monitoring.
    Ja czekam do konca tego cyklu, jak sie nie uda, to biegnę do lekarza!!

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 28 listopada 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova wrote:
    No czyli wniosek z tego że te testy owu i wyznaczanie owu po temperaturze mozna sobie wsadzić między bajki.
    KAL wiem że jesteś ultra mega wsciekla i smutna ale DIAGNOZA odpowiednia to jest krok na przód do celu!!! Dobrze ze nie czekałaś i teraz możesz dzialac skutecznie.
    Takze w żadne zalamki prosze nie wpadać tylko poplakac sobie a potem dupa w troki i do dziela. Odpowiednie leki i będzie śliczna fasolka w nowym roku:)

    tak doładnie powiedziała mi lekarka, ze testy ovu to zabawa zupełnie niemiarodajna do tego temp o niczym nie świadczy ona tylko pokazuje, ze weszłaś w drugą fazę cyklu że zwiększyła się produkcja progesteronu ale owulacji nie musiało być bo nie było jajeczka do uwolnienia :(
    tak więc w grudniu lametta i zobaczmy czy będę wrześniową mamą...

    Akceptacja!
  • Edziorro Koleżanka
    Postów: 83 15

    Wysłany: 28 listopada 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    tak doładnie powiedziała mi lekarka, ze testy ovu to zabawa zupełnie niemiarodajna do tego temp o niczym nie świadczy ona tylko pokazuje, ze weszłaś w drugą fazę cyklu że zwiększyła się produkcja progesteronu ale owulacji nie musiało być bo nie było jajeczka do uwolnienia :(
    tak więc w grudniu lametta i zobaczmy czy będę wrześniową mamą...
    Dziewczyny dobrze mówią, najważniejsze, że wiesz na czym stoisz. Teraz będzie już tylko lepiej :) Z całego serca życzę Ci więc wrześniowego bobasa :)

    hashi, levothyroxine 37.5mg
    1cs
    oar83e3kx7q1e7jy.png
  • Tekana Ekspertka
    Postów: 220 170

    Wysłany: 28 listopada 2017, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kal trzymam kciuki aby teraz juz po diagnozie bylo z górki :) najważniejsze ze wiesz co się dzieje :) teraz można działać a nie kolejny cykl czekać.


    Magda - mbc wrote:

    A dla nas, to kolejna lekcja, by po kilku cyklach zrobić przynajmniej podst. badania i monitoring.
    Ja czekam do konca tego cyklu, jak sie nie uda, to biegnę do lekarza!!


    I tu jest najlepiej powiedziane trzeba się badać i sprawdzać czy ta owulacja w ogóle jest. Tez jak sie nie uda ide na monitoring...

    To straszne ze testy ovu i temp jednak nie sa wiarygodnym źródłem informacji :(

    0d1yhqvkrdd1187y.png
    7470dzu53pt5x8uh.png


    10.05.2015 Aniołek (7tc) ❤ <3
    18 cs
    07.12.2016 synek ❤ <3 <3 nasza miłość ❤ <3 <3

    4cs o rodzeństwo <3<3 28.02.
    II kreski 28.03. <3
    01.02. zakończenie kp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kal wpisz mie prosze na 20 grudnia .
    Kal tule najważniejsze że lekarka dała ci leki na wywołanie owulacji one działaja cuda .Ja miałam cykle bezowulacyjne po 6 miesiącach leczenia clo i luteina i bromegeronem pojawiła się u mie owulacja a w 5 miesiacu starań po zakonczeniu leczenia zaszłam w ciąże .
    W grudniu ide na monitoring sprawdzić czy mam owulacje i czy znowu trzeba bedzie ja wywoływać lekami

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2017, 16:39

  • Edziorro Koleżanka
    Postów: 83 15

    Wysłany: 28 listopada 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Mam dwoje dzieci już :) a za sobą operacje, po których nigdy się nic nie działo.
    Zbadałam nie tylko mthfr, ale pełen panel mutacji i u mnie nie jest to takie typowe i jasne. Mam również mutacje rozrzedzające krew oraz mutację, która powoduje, że jestem niewrażliwa na aspirynę a nadwrażliwa na warfarynę. Mogłabym sobie zrobić większą krzywdę niż pomóc. Badałam całą resztę, białka, ddimery i wszystko ok. Będę je oczywiście kontrolować w ewentualnej ciąży.
    Sung mogłabyś napisać jaki to panel mutacji robilaś? To jakiś konkretny pakiet w laboratorium?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2017, 16:30

    hashi, levothyroxine 37.5mg
    1cs
    oar83e3kx7q1e7jy.png
  • JustynaK90 Koleżanka
    Postów: 67 9

    Wysłany: 28 listopada 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Jak to na 2 grudnia? Ty byś mogła jutro testować! :)

    A no bo to ze strachu:D przypuszczam że będę ryczeć ( albo ze szczęścia albo z rozpaczy) więc poczekam do soboty żeby na spokojnie to ogarnąć przez weekend bo potem ciężko byłoby się skupić w pracy.

    Drugi argument jest taki że OF wyznaczył mi owu początkowo 4 dni później a potem zmienił na 20dc więc w razie czego jeśli ovu jednak byla pozniej to tez chce żeby wynik testu nie budził wątpliwości :)

    NiecierpliwaOna, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    <3
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ