X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie
Odpowiedz

Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie

Oceń ten wątek:
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Wiecie co i jeszcze sobie wkręcam, ze to taki mój Adwent, oczekiwanie... a w Boże Narodzenie może być moje najpiękniejsze święto... smutno mi dzisiaj...

    Mam to samo :( Kurde tak czekam na maleństwo .. :(

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Figa8787 Ekspertka
    Postów: 242 130

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna z wielu. Ja myślę że to owulacja skoro mówisz że w połowie cyklu i raz jeden jajnik raz drugi. Idealnie pasuje na owulacje

    Około 2,5 roku staran
    Kiepskie wyniki męża/roczna suplementacja
    15.11.2017 pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molyx wrote:
    A teraz ja mam pytanie do Was, drogie Panie :)
    czy po samym wykresie temperatur mozna z cała pewnością stwierdzić, ze owu była ?
    Nie chodziłam na monitoring, wiec "namacalnie" nie zostalo to sprawdzone. Rzućcie okiem na moj wykres proszę. Wiem, ze wykres jest stosunkowo krótki, ale moze cos mi powiecie :-)

    Najmłodsza, chcesz to pisz i na fioletowej - ale nas nie zostawiaj ! :D Kichaj i prychaj na nas ;-) Daj znać jak po wizycie :-)

    Molyx, nikt Ci nie powie, że coś się zadziało na 100%. Na kursie NPR tłumaczono mi to jednak tak. UWAGA będzie długo.

    Mniej więcej od początku cyklu dojrzewa sobie pęcherzyk zawierający komórkę jajową. Jego dojrzewanie powoduje wzrost stężenia estrogenów. Estrogeny są odpowiedzialne za otwieranie się szyjki macicy oraz wydzielanie płodnego śluzu. W chwili wyrzutu LH, już po szczycie śluzu, czyli pewnie w ostatnim dniu występowania śluzu typowo płodnego jest wywoływana owulacja.

    Ale po pierwsze do owulacji może z różnych powodów nie dojść, natomiast wyrzut był, więc test owu był pozytywny. Po drugie to nie jest tak, że śluz znika momentalnie, no bo przecież to niemożliwe. Czasem można odczuć jeszcze śluz rozciągliwy, ale w każdym razie nowy nie jest już produkowany, bo spada wyraźnie poziom estrogenów, które są za to odpowiedzialne. Dlatego mówi się, że owulacja jest najczęściej w dniu szczytu śluzu albo dzień przed lub po, na wypadek błędów w obserwacji.

    I teraz tak. Pod warunkiem że doszło do owulacji, czyli pęknięcia pęcherzyka, następuje wytworzenie ciałka żółtego, które uwalnia progesteron. To dlatego po owulacji bada się poziom progesteronu i jego odpowiednia wysokość jest niejako potwierdzeniem odbytej owulacji. Progesteron oprócz tego, że powoduje zagęszczenie śluzu (obserwujemy wtedy ten oslawiony śluz mleczny czy kremowy), powoduje podwyższenie podstawowej temperatury ciała.

    ERGO - byłą owulacja - był progesteron - jest skok temperatury.

    Dlatego w NPR są potrzebne trzy podwyższone temperatury, żeby można było stwierdzić, że nadszedł czas niepłodny, bo progesteron blokuje potencjalną drugą owulację. Nie ma możliwości zajścia w ciążę kolejny raz w tym cyklu.

    Molyx, odpowiadając wprost na Twoje pytanie - nie jestem lekarzem, ale oni też mają czasem problem z okresleniem, czy była owulacja. Gdybym miała ocenić to na podstawie Twojego wykresu, to moim zdaniem była, bo masz wyraźny wzrost temperatury, za ktory odpowiada progesteron.

    Oczywiście, tempka może wzrosnąć z powodu przeziębienia, alkoholu, bólu zęba, ale z wielkim prawdopodobieństwem oznacza przebytą owulację.

    Obserwujemy się nie po to, żeby się jakichś znakow dopatrywać w objawach, tylko żeby po objawach wnioskować o tym, jak działa nasz organizm a za nie odpowiadają konkretne hormony.

    Ufff. :-)

    AiCha4811, Molyx, Jooozefka, Lola83 lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa8787 dzięki ;)

  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha, tylko ta temperatura nie musi wzrosnąć od razu w dniu owulacji czy dzień po niej. To może chwilę potrwać. Podobnie jak hormon Beta HCG nie jest widoczny od razu po zagnieżdżeniu. Czasem owulacja może powodować chwilowy spadek lub delikatny wzrost temperatury jeszcze bez udziału progesteronu - wiadomo, organizm odpowiada na to, że coś się dzieje, a jednak takie pęknięcie pęcherzyka to jest coś, to nie jest maleńka komóreczka, więc może powodować zaburzenie temperatury.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JednazWielu wrote:
    Ponawiam pytanie Kochane. Wiem, że nowa i nie bardzo kulturalna, że się wtracam w znane już sobie towarzystwo, ale przepraszam.
    Mnie zaczęły od kilku cykli kluc i boleć od środka cyklu i zdarzało się ze pobolewaly aż do @, ale mam właśnie od kilku cykli owulki i stałą kontrolę gin na moje jajniorki i jest wszystko ok. Kiedyś miałam okropny ból prawego jajnika trafiłam do szpitala bo myślałam że wyrostek Ale to była torbiel która pękła

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2016, 17:17

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole jest jeszcze taka opcja jak u mnie była w zeszłym cyklu. Był wzrost, piękny dwufazowy wykres, a pęcherzyk nie pękł. Rozczarowanie u ginekologa było paskudne.

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    rzepakowepole jest jeszcze taka opcja jak u mnie była w zeszłym cyklu. Był wzrost, piękny dwufazowy wykres, a pęcherzyk nie pękł. Rozczarowanie u ginekologa było paskudne.
    Tak niestety jest dość często. Przynajmniej ja często o tym ostatnio czytam. Luf.
    A usg potwierdza ovu tylko wtedy kiedy widać ukształtowane ciałko żółte.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zespole luteinizacji niepękniętego pęcherzyka, mimo iż gameta pozostaje cały czas zamknięta wewnątrz, pęcherzyk przekształca się w ciałko żółte, syntetyzujące progesteron. Tak więc pęcherzyk dojrzewa bez zaburzeń, komórka w nim zamknięta również, a mimo to nie dochodzi do uwolnienia oocytu (dojrzała gameta żeńska). Co więcej, poziom hormonów przysadki i jajnika dla danej fazy cyklu oznaczony we krwi jest prawidłowy. Niepękający pęcherzyk może pojawiać się co miesiąc przez wiele lat, uniemożliwiając prokreację. Stan ten oznacza, że nie dochodzi do uwolnienia dojrzałej komórki jajowej zdolnej do zapłodnienia, a tyt samym nie jest możliwe zajście w ciążę.

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie sie to pojawia chyba nie zawsze, kilkakrotnie lekarz widział ciałko żółte, ale czasami pojawiaja się torbiele, więc u mnie różnie bywa.

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    U mnie sie to pojawia chyba nie zawsze, kilkakrotnie lekarz widział ciałko żółte, ale czasami pojawiaja się torbiele, więc u mnie różnie bywa.
    Ja mysle ze to się u wielu kobiet pojawia tylko niewiele kobiet chodzi na monitoring.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mika1987 wrote:
    KOchana a mowil Ci gin co sie z tym robi?leczy sie to jakos?

    Ja przez jeden cykl brałam gonapeptyl na zahamowanie wyrzutu w pierwszych dniach. Sama mu to zaproponowałam...bo sama też znalazłam możliwą przyczynę.
    W tym cyklu zaszłam w ciąże.
    Ale ja badałam się przez kilka cykli, chyba z 6-7 i tylko w jednym nie było tego wyrzutu, a tak 6-7 dc zawsze + na teście owulacyjnym. U Ciebie raczej podejrzewam ze owulacja się "rozmyśliła" ;) i może nadejdzie teraz.

  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Ja mysle ze to się u wielu kobiet pojawia tylko niewiele kobiet chodzi na monitoring.
    Hopeless - nie wiesz tego. Proszę, nie nakręcajmy się. Oczywiście monitoring jest ważny, ale to nie jest tak, że tylko monitorujące się kobiety zachodzą w ciążę. U wielu kobiet pojawia się nawet czasem brak owulacji i to jest zupełnie normalne.

    Dobuska, dzięki za te informacje. Nie wiedziałam, że w takiej sytuacji też uwalnia się progesteron.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Hopeless - nie wiesz tego. Proszę, nie nakręcajmy się. Oczywiście monitoring jest ważny, ale to nie jest tak, że tylko monitorujące się kobiety zachodzą w ciążę. U wielu kobiet pojawia się nawet czasem brak owulacji i to jest zupełnie normalne.

    Dobuska, dzięki za te informacje. Nie wiedziałam, że w takiej sytuacji też uwalnia się progesteron.
    Zupełnie mi nie chodzi o nakrecanie. Źle odebralas to co napisałam. Ja zwyczajnie myślę że kobietom się takie cykle zdarzają. Tylko zazwyczaj nie chodzą na monitoring i o tym nie wiedzą. Dlatego napisałam ze się taki cykl pojawia. Nigdzie nie napisałam ze tylko kobiety z monitoringiem zachodzą w ciaze. Sama nie chodzę.
    Za chwilę nic nie będzie można napisać żeby nie było że się nakrecamy. A myślałam że właśnie tu się wymieniamy tym co wiemy, przezylysmy, przeczytalysmy :/

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Zupełnie mi nie chodzi o nakrecanie. Źle odebralas to co napisałam. Ja zwyczajnie myślę że kobietom się takie cykle zdarzają. Tylko zazwyczaj nie chodzą na monitoring i o tym nie wiedzą. Dlatego napisałam ze się taki cykl pojawia. Nigdzie nie napisałam ze tylko kobiety z monitoringiem zachodzą w ciaze. Sama nie chodzę.
    Za chwilę nic nie będzie można napisać żeby nie było że się nakrecamy. A myślałam że właśnie tu się wymieniamy tym co wiemy, przezylysmy, przeczytalysmy :/
    Masz rację, przepraszam, dzisiaj jest tu ciężka atmosfera i mi się udzieliło. Masz rację.

    _Hope_, Molyx lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Masz rację, przepraszam, dzisiaj jest tu ciężka atmosfera i mi się udzieliło. Masz rację.
    <3
    Uwielbiam Twój nick :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    <3
    Uwielbiam Twój nick :)
    O, to miłe. A dlaczego tak właściwie? :-)

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    O, to miłe. A dlaczego tak właściwie? :-)
    Nie wiem. Ale sa takie nicki które od razy wpadają w oko i pamięć ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Nie wiem. Ale sa takie nicki które od razy wpadają w oko i pamięć ;)

    :-)

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Molyx Autorytet
    Postów: 616 354

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Molyx, nikt Ci nie powie, że coś się zadziało na 100%. Na kursie NPR tłumaczono mi to jednak tak. UWAGA będzie długo.

    Mniej więcej od początku cyklu dojrzewa sobie pęcherzyk zawierający komórkę jajową. Jego dojrzewanie powoduje wzrost stężenia estrogenów. Estrogeny są odpowiedzialne za otwieranie się szyjki macicy oraz wydzielanie płodnego śluzu. W chwili wyrzutu LH, już po szczycie śluzu, czyli pewnie w ostatnim dniu występowania śluzu typowo płodnego jest wywoływana owulacja.

    Ale po pierwsze do owulacji może z różnych powodów nie dojść, natomiast wyrzut był, więc test owu był pozytywny. Po drugie to nie jest tak, że śluz znika momentalnie, no bo przecież to niemożliwe. Czasem można odczuć jeszcze śluz rozciągliwy, ale w każdym razie nowy nie jest już produkowany, bo spada wyraźnie poziom estrogenów, które są za to odpowiedzialne. Dlatego mówi się, że owulacja jest najczęściej w dniu szczytu śluzu albo dzień przed lub po, na wypadek błędów w obserwacji.

    I teraz tak. Pod warunkiem że doszło do owulacji, czyli pęknięcia pęcherzyka, następuje wytworzenie ciałka żółtego, które uwalnia progesteron. To dlatego po owulacji bada się poziom progesteronu i jego odpowiednia wysokość jest niejako potwierdzeniem odbytej owulacji. Progesteron oprócz tego, że powoduje zagęszczenie śluzu (obserwujemy wtedy ten oslawiony śluz mleczny czy kremowy), powoduje podwyższenie podstawowej temperatury ciała.

    ERGO - byłą owulacja - był progesteron - jest skok temperatury.

    Dlatego w NPR są potrzebne trzy podwyższone temperatury, żeby można było stwierdzić, że nadszedł czas niepłodny, bo progesteron blokuje potencjalną drugą owulację. Nie ma możliwości zajścia w ciążę kolejny raz w tym cyklu.

    Molyx, odpowiadając wprost na Twoje pytanie - nie jestem lekarzem, ale oni też mają czasem problem z okresleniem, czy była owulacja. Gdybym miała ocenić to na podstawie Twojego wykresu, to moim zdaniem była, bo masz wyraźny wzrost temperatury, za ktory odpowiada progesteron.

    Oczywiście, tempka może wzrosnąć z powodu przeziębienia, alkoholu, bólu zęba, ale z wielkim prawdopodobieństwem oznacza przebytą owulację.

    Obserwujemy się nie po to, żeby się jakichś znakow dopatrywać w objawach, tylko żeby po objawach wnioskować o tym, jak działa nasz organizm a za nie odpowiadają konkretne hormony.

    Ufff. :-)


    Bardzo serdeczznie Ci dziekuje za te informacje. Prosto, bez specjalistycznego belkotu. WIELKIE DZIEKI ! <3

    Marzę. A marzenia się spełniają.
    Córcia 08.2011 <3
    xrotugpjr97fwzji.png

    5767bfd8e8d9c8ca7f55e88c370d74ee.png
‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ