X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie
Odpowiedz

Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie

Oceń ten wątek:
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamao. Myślę, że u Ciebie to co innego, bo jest wskazanie.
    Ja raczej piszę o takim robieniu bety z ciekawości.

    Mamao lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    osobiście o becie dowiedziałam się dopiero w trzeciej ciąży (drugiej donoszonej) i zrobilam ją z zalecenia lekarza ponieważ pojawiły się plamienia i nie dawał szans (ciąża donoszona - synek ma już 5 lat), w ostatniej ciąży (5) zrobiłam betę także z powodu plamień - przyrost byl mały, ale jeszcze w 11 tygodniu dzidziuś zyl i dopiero w 14 dowiedzialam się że od tego 11 tygodnia nosiłam już martwe ciałko. Teraz jeżeli (oby) pojawią sie dwie kreski pojdę na betę tylko jeżeli będzie podejrzenie pozamacicznej, plamienia, lekarz zleci. Szkoda nerwów i pieniędzy - a co ma sie stać i tak się stanie. Nie będę potwierdzała kresek betą i czasami sie dziwię, ze gdy dziewczyny bez przeszłości (bez poronień, biochemicznych itd) chwalą sie kreskami to od razu otzrymuja pytanie "kiedy na bete?" Po co? Myslę, że nie ma co niepotrzebnie zasiewać ziarna zwątpienia. Stres nie jest dobry w tym stanie.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • Mamao Ekspertka
    Postów: 160 123

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aicha jak tak to spoczko ;)w przypadku ciąży bym chyba obgryzła paznokcie czekając na kolejną betę mimo że normalnie tego nie robię :)

    W 11cs udało się !!! :)
    aligoastenoteratozoospermia:(
    Teraz już tylko teratozoospermia, ale chłopacy dali radę :)
    thgfflw1344684dz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach...i jeszcze po zrobieniu bety w ciąży donoszonej z której urodzil sie zdrowy bobasek przyrost nie byl książkowy (ale beta już byla na wysokości kilkudziesięciu tysięcy)i byłam pewna, ze nic z tego, lekarz (konował) nic nie widzial i mowił, że nic z tego nie będzie- a ja płakałam popalając papierosy. I po co ten stres?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2016, 22:39

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • Mamao Ekspertka
    Postów: 160 123

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam takie pytanie z innej beczki - czy Wam tez się źle śpi ze dwie ostatnie noce? Tak właśnie wyjrzałam przez okno i chyba będzie pełnia. Ciekawe czy to ma jakieś znaczenie?? :)

    W 11cs udało się !!! :)
    aligoastenoteratozoospermia:(
    Teraz już tylko teratozoospermia, ale chłopacy dali radę :)
    thgfflw1344684dz.png
  • Mamao Ekspertka
    Postów: 160 123

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evve współczuję takich przeżyć, niestety lekarze są czasem mało elastyczni, empatia to im pojęcie obce i licza się dla nich tylko cyferki...

    W 11cs udało się !!! :)
    aligoastenoteratozoospermia:(
    Teraz już tylko teratozoospermia, ale chłopacy dali radę :)
    thgfflw1344684dz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamao wrote:
    Dziewczyny, mam takie pytanie z innej beczki - czy Wam tez się źle śpi ze dwie ostatnie noce? Tak właśnie wyjrzałam przez okno i chyba będzie pełnia. Ciekawe czy to ma jakieś znaczenie?? :)
    fatalnie...przewracam się z boku na bok przez dwie godziny + kilka nocnych pobudek

    Mamao lubi tę wiadomość

  • Molyx Autorytet
    Postów: 616 354

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamao wrote:
    Dziewczyny, mam takie pytanie z innej beczki - czy Wam tez się źle śpi ze dwie ostatnie noce? Tak właśnie wyjrzałam przez okno i chyba będzie pełnia. Ciekawe czy to ma jakieś znaczenie?? :)

    odczuwam ją każdorazowo. wczoraj zasnąc nie mogłam, dzis też jestem jakas pobudzona psycho-ruchowo ;)

    Mamao lubi tę wiadomość

    Marzę. A marzenia się spełniają.
    Córcia 08.2011 <3
    xrotugpjr97fwzji.png

    5767bfd8e8d9c8ca7f55e88c370d74ee.png
  • Mamao Ekspertka
    Postów: 160 123

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mogę zasnąć już chyba 3 noc z rzędu a rano mam wielką krzywdę gdy trzeba wstać :( i w ciągu dnia strasznie zamulam, chyba że mam dobre towarzystwo :)

    W 11cs udało się !!! :)
    aligoastenoteratozoospermia:(
    Teraz już tylko teratozoospermia, ale chłopacy dali radę :)
    thgfflw1344684dz.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm ja czesto zle spie
    dzisiaj jeszcze siedze bo męza nei ma i nie spieszy sie do lozka a poza tym.. napadl mnie wieczorny glod i pol godziny temu najadłam sie swiezo zrobionym spaghetti :O i teraz trzeba poczekac az brzuszek cokolwiek strawi

    Mamao lubi tę wiadomość

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Mamao Ekspertka
    Postów: 160 123

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha4811 wrote:
    hmm ja czesto zle spie
    dzisiaj jeszcze siedze bo męza nei ma i nie spieszy sie do lozka a poza tym.. napadl mnie wieczorny glod i pol godziny temu najadłam sie swiezo zrobionym spaghetti :O i teraz trzeba poczekac az brzuszek cokolwiek strawi
    To zaszalałaś Aicha, mam nadzieję że ten słodki pies z Twojego zdjęcia śpi z Tobą i dotrzymuje towarzystwa :) Koń niekoniecznie ;P

    W 11cs udało się !!! :)
    aligoastenoteratozoospermia:(
    Teraz już tylko teratozoospermia, ale chłopacy dali radę :)
    thgfflw1344684dz.png
  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór DZiewczyny! Jestem z Wami cały czas, czytam na bieżąco i nieustająco przeżywam tutejsze wzloty i upadki, choć nie jestem w stanie wpisywać się regularnie. Bardzo Wam kibicuję- wszystkim i każdej z osobna.

    Do tylu rzeczy, które się u Was działy chciałabym się odnieść, że chyba pisałabym do rana ;)

    Ja nie testowałam w wyznaczonym wcześniej terminie (jestem raczej z tych czekających do terminu @ i choć zaraz zacznie się 7 cs to do tej pory testowałąm tylko raz ;) ) i choć byłam nastawiona, że ten cykl jest raczej 'nie nasz' to oczywiście rozczarowania nigdy nie są miłe. Martwi mnie teraz coś zupełnie innego i mam już wątpliwości czy kiedykolwiek uda mi się zaobserwować swój organizm na tyle żeby wiedzieć ile trwa moja fl.
    Jak to właściwie z nią jest? Faktycznie jest stała?

    W ubiegłym cyklu pytałam o to kiedy oznaczacie @, jeśli przychodzi wieczorem i za większością oznaczyłam dzień w którym przyszła, choć był to wieczór. W tym cyklu ovu wyznaczyło owluację akurat w dniu, w którym byłam u gin, który potwierdził, że jestem w jej trakcie (pęcherzyk albo właśnie pękł, albo był w trakcie), więc raczej faktycznie tak było. No i właśnie dziś mija 14 dzień, a @ nie raczyła się pojawić. Czy wahania dwu-trzydniowe fl to norma czy ja generalnie mogę sobie obserwacje darować bo za cholerę nie umiem tego robić? :|

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fl nie może być dłuższa niż 16 dni i jest raczej stała (skróceniu ulega np. przy niedomodze ciałka żółtego - trwa np. mniej niż 12 dni). Czekaj albo testuj - jak wolisz :) Życze dwóch kreseczek :)

  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy "raczej stała" dopuszcza odchyły dwudniowe? :)

    Nie, absolutnie to nie na dwie kreski i @ czai się bezlitośnie tylko coś się wyroić nie może :| Tylko mi obserwacje cyklu zaburza bezczelnie :(

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikselka - zrób jutro test - wg. mnie fl nie powinna sie bez powodu wydłużyć :)

  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Evve! :) To jednak nie to, a ja nie mam pewności, że się wydłuża- po prostu chyba dałam ciała z obserwacjami w poprzednich dwóch cyklach i z wyznaczaniem terminu owu. Człowiek to się jednak całe życie uczy ;) Gdybym była ciut bardziej pojętna, jeśli chodzi o badanie szyjki to świat i ludzie byłby, ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać :/

    cajafuerte1 lubi tę wiadomość

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamao wrote:
    To zaszalałaś Aicha, mam nadzieję że ten słodki pies z Twojego zdjęcia śpi z Tobą i dotrzymuje towarzystwa :) Koń niekoniecznie ;P
    hahahaha :D kiedys zasnrlam ze zrebakiem, nie ma zle, a piesek niestety nie moj :( a szkoda bo piekny, ulubiona rasa (oprocz kundelka krolewsskiego oczywiscie)

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    piksellko z tego co mnie uczono to wahania dł cyklu biora sie raczej z przesuniec owulacji a wiec zmian fazy folikularnej i owulacyjnej a od owulacji powinna byc stala liczba dni fl w normie 12-14 dni, czyli np 13 dni fl co misiac od owulki. przewaznie ciezko stwierdzic kiedy byla owulka bo rzadko kto chyba trafia do gin akurat gdy pecherzyk peka (choc mi i tobie sie to udalo! yaaay <3 ) wiec tez ciezko powiedziec ile tak naprawde dni ma fl. to wszystko jest szacowanie. ale nie jestem ekspertem bycmoze 1-2 dni odhyłu fl tez jest mozliwe

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • cajafuerte Debiutantka
    Postów: 8 14

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ||

    Gosia1989, santoocha, _Hope_, Edycik, Lola83, Najmłodsza_staraczka, dobuska, lilka1984, InBlue, Annie1981, Molyx, kaka470, Mamao lubią tę wiadomość

  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Supeeer !!! :-D :-D :-D Ale magia świąt! !

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ