X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie
Odpowiedz

Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie

Oceń ten wątek:
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 listopada 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2021, 14:07

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

  • Ania83_NS Znajoma
    Postów: 18 27

    Wysłany: 19 listopada 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Ania83_NS. Przykro mi, że bata nie wyszła. Witaj wśród nas :)
    )
    W sumie to nawet lepiej ze w listopadzie sie nie udalo a to dlatego ze w lipcu mam obrone pracy mgr.
    Ale w grudniu bedzie wysyp pozytywnych testow ciazowych

    dobuska lubi tę wiadomość

    Patryk 2008
    Lena 2014
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 listopada 2016, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska. To prawda, czasami potrzebujemy czasu, żeby pozwolić przykrej prawdzie do nas dotrzeć. Nie przejmuje się jednak, sama widzisz jakie cuda się dzieją, więc nic nie jest przesądzone :) Czytałam kilka razy o przypadkach ciąży, gdzie gin na monitoringu powiedział, że owulki nie było. Potem tłumaczył się że sprzęt to tylko sprzęt a organizm potrafi płatać figle. Trzeba być dobrej myśli :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 listopada 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2021, 14:07

    roslinka, Annie1981, AiCha4811 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska pozytywne myślenie to podstawa! Ja też mocno wierzę w to, że grudzień spełni nasze największe marzenie :D

    dobuska lubi tę wiadomość

  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 19 listopada 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja na razie się poddałam, termometr do szuflady. pierwsze 3 cykle wierzyłam bardzo mocno, w 1 cs, to w zasadzie byłam pewna, że okresu już nie będzie. a na razie wiary wydobyć nie potrafię.

    Annie spróbuję z odnaleźć jeszcze raz ten blog. na razie bezskutecznie.

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 listopada 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "W zespole luteinizacji niepękniętego pęcherzyka, mimo iż gameta pozostaje cały czas zamknięta wewnątrz, pęcherzyk przekształca się w ciałko żółte, syntetyzujące progesteron. Tak więc pęcherzyk dojrzewa bez zaburzeń, komórka w nim zamknięta również, a mimo to nie dochodzi do uwolnienia oocytu (dojrzała gameta żeńska). Co więcej, poziom hormonów przysadki i jajnika dla danej fazy cyklu oznaczony we krwi jest prawidłowy. Niepękający pęcherzyk może pojawiać się co miesiąc przez wiele lat, uniemożliwiając prokreację. Stan ten oznacza, że nie dochodzi do uwolnienia dojrzałej komórki jajowej zdolnej do zapłodnienia, a tym samym nie jest możliwe zajście w ciążę."

    czyli dlatego był u mnie wzrost tempki:)

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 listopada 2016, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Biorąc pod uwagę wysoce złożone wewnątrzjajnikowe mechanizmy warunkujące prawidłową owulację, ustalenie konkretnej przyczyny niepękania pęcherzyka jest trudne. Powstało wiele hipotez dotyczących etiologii tego zaburzenia, ale żadna z nich nie doczekała się potwierdzenia odpowiednim badaniem, dającym stuprocentową pewność. Niemniej jednak istnieją wiodące teorie, które z dużym prawdopodobieństwem określają prawdziwą przyczynę powstania zespołu LUF. Zakładają one m.in., że zespół niepękniętego pęcherzyka powstaje w wyniku:
    niedoboru receptorów dla LH w pęcherzyku,
    zmniejszenia aktywności enzymów płynu pęcherzyka, które są odpowiedzialne za trawienie otaczającej go ściany,
    nieprawidłowo przedłużonego podwyższonego poziomu estrogenów po wyrzucie LH,
    opóźnionego wydzielania progesteronu,
    stanów zapalnych pęcherzyka,
    nieprawidłowej stymulacji na poziomie podwzgórze – przysadka,
    zrostów wewnątrz jajnika,
    okresowej hiperprolaktynemii,
    endometriozy,
    zespołu policystycznych jajników."

    Ja mam policystyczne jajniki i dlatego lekarz kazał mi brać duphaston przed owulacją. Nawet mądry ten mój lekarz:D

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 listopada 2016, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska. No tak, jak masz PCOS to z tego artykułu wynika, że mogą być problemy z niepękającym pęcherzykiem. Z drugiej strony, jeżeli miałaś już monitoring i pękały to trzeba mieć nadzieję, że tym razem będzie tak samo :)
    Też już właśnie gdzieś czytałam, że pomimo wzrostu tempki pęcherzyk może nie pęknąć.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 listopada 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2021, 14:07

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 listopada 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska. Jak napisałaś, że będziemy ubierać choinki w ciąży to aż mi się łezka w oku zakręciła :) Super by było, ale ja nie chcę się tak nastawiać, bo potem będę miała zepsute święta jak nie wyjdzie.
    Ja testuję za tydzień, a nuż się uda ;)

    dobuska, AiCha4811 lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 listopada 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja będę wierzyć za siebie i za Ciebie:) Prawda jest taka, że boli zawsze czy sie spodziewasz czy nie, a ja wierzę, że pozytywne myślenie nam pomoże:)

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 listopada 2016, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza się, zawsze boli. Tylko jak się nie nakręcam to mniej ;)
    Dzięki :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 20 listopada 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No kurcze, cos mi tu nie gra. W 9dc śluz rozciągliwy i różowy, dziś 11dc i śluz kremowy i brązowy.
    Nie wiem czy to sprawka castagnusa, czy jak?
    Mam nadżerkę na szyjce macicy po pierwszym porodzie, chyba muszę się wybrać do gina żeby ją skontrolował.
    No i mam katar, głowa mi pęka.
    Weź tu się teraz bzykaj w takim stanie....

  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 20 listopada 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mialam.wczesniej rozsciagliwy sluz i wtedy sie kochalam z mezem

    Co ma byc to bedzie.

    W.grudniu i tak jak sie nie uda za pierwszym razem.to.wg wyliczen na 31.12 powinnam sie jeszcze zalapac ;-) na 4dalam.testowanie ale termin @mam na 2-go

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 20 listopada 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha! znalazłam :) czasem ląduje w takich zakamarkach internetu, że potem niełatwo powtórzyć trasę ;)

    http://progesteronnaukowo.blogspot.com/2013/07/owuluje-czy-nie-owuluje-oto-jest-pytanie.html

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 20 listopada 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:

    Jak kobieta chce dziecka bardzo to jest głucha na niektóre sprawy, bo bardzo chcę wierzyć w ciążę.

    Z każdym kolejnym cyklem jestem o jedno doświadczenie bogatsza. A miało być tak szybko i łatwo:)

    te zdania bardzo czesto mi szumią w głowie ! ale staram sie mysle pozytywnie :)

    dobuska lubi tę wiadomość

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • lilka1984 Autorytet
    Postów: 367 265

    Wysłany: 20 listopada 2016, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, poprosze o dopisanie do testowania na 18 grudnia. Moze uda mi sie wytrzymac z testowaniem do 24, gdyby sie udalo bylby to najpiekniejszy prezent. W srode mam badanie hsg, moze zdarzy sie cud? :) tego zycze Wam i sobie :)

    Czekamy na Stasia!!!
    ponad 2 lata starań, szczęśliwa 2 IUI, ciąża zawierzona Maryi
    p19u9n73sbrglaq2.png

    f2w3yx8duzgrf5y5.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 20 listopada 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    "W zespole luteinizacji niepękniętego pęcherzyka, mimo iż gameta pozostaje cały czas zamknięta wewnątrz, pęcherzyk przekształca się w ciałko żółte, syntetyzujące progesteron. Tak więc pęcherzyk dojrzewa bez zaburzeń, komórka w nim zamknięta również, a mimo to nie dochodzi do uwolnienia oocytu (dojrzała gameta żeńska). Co więcej, poziom hormonów przysadki i jajnika dla danej fazy cyklu oznaczony we krwi jest prawidłowy. Niepękający pęcherzyk może pojawiać się co miesiąc przez wiele lat, uniemożliwiając prokreację. Stan ten oznacza, że nie dochodzi do uwolnienia dojrzałej komórki jajowej zdolnej do zapłodnienia, a tym samym nie jest możliwe zajście w ciążę."

    czyli dlatego był u mnie wzrost tempki:)

    najprawdopodobniej wlasnie tak sie dzialo u mnie przez ostatni rok :/ ale teraz wspieram sie inofemem/miovarianem i mam nadzieje ze ten problem zniknie ! albo przynajmneij zelzeje i bedzie pechyrzyk pekal na czas :)

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 20 listopada 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    To ja będę wierzyć za siebie i za Ciebie:) Prawda jest taka, że boli zawsze czy sie spodziewasz czy nie, a ja wierzę, że pozytywne myślenie nam pomoże:)
    i za mnie tez !!! :P a ja za Was, testuje za 10 dni, mimo wszystko pelna nadziei

    dobuska lubi tę wiadomość

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ