X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie
Odpowiedz

Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie

Oceń ten wątek:
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 20 listopada 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo przeziębienia wykorzystałam męża :P
    Bo kto to wie przy tym ovarinie i castagnusie kiedy pojawi się owulacja ;)

    dobuska, AiCha4811, Annie1981, Agula92 lubią tę wiadomość

  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 20 listopada 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja próbuję w tym miesiącu pójść na żywioł. Nie piszę, że na luzie, bo dopóki tu zaglądam, tak nie jest :P

    Niestety czasem bawią mnie tytuły wykresów "bez starań" albo właśnie "na luzie", a tam i temp, i test ovu, i szyjka zbadana ;) Staram się być szczera ze sobą i tak, prawda jest taka: ZA DUŻo o tym myślę i się martwię. i intensywnie szukam teraz wyjścia z tej sytuacji...;)

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 20 listopada 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie początek @ i początek infekcji. Nie zdążę jej wyleczyć przed ovu wiec czekam na styczniowy wątek :/

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 20 listopada 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi_lejdi wrote:
    Ja próbuję w tym miesiącu pójść na żywioł. Nie piszę, że na luzie, bo dopóki tu zaglądam, tak nie jest :P

    Niestety czasem bawią mnie tytuły wykresów "bez starań" albo właśnie "na luzie", a tam i temp, i test ovu, i szyjka zbadana ;) Staram się być szczera ze sobą i tak, prawda jest taka: ZA DUŻo o tym myślę i się martwię. i intensywnie szukam teraz wyjścia z tej sytuacji...;)
    Bez starań często znaczy w gumce bo np dziewczyny czekają na jakiś zabieg czy badanie ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Dominika_89 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 20 listopada 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    staramy się o dziecko około pół roku,
    z jednej strony wiem, że potrzeba czasu i trochę szczęścia ale zaczynam obawiać się, że coś ze mna/ z nami nie tak.

    Kupiłam testy owulacyjne, co prawda te z allegro. Cały czas dwie kreski, z tym że jedna jaśniejsza więc owulacji nie ma. Od terminu owulacji który wyliczyłam na podstawie wcześniejszych cykli bardzo bolą mnie piersi.
    Czytałam na forach że może być to objaw owulacji. Jeżeli patrząc na testy które robiłam owulacji nie było. Czułam w te dni jajniki, bóle podbrzusza, normalne objawy owulacji.

    Proszę o poradę, czy któraś z Was była w podobnej sytuacji ?

    pozdrawiam,

  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 20 listopada 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    U mnie początek @ i początek infekcji. Nie zdążę jej wyleczyć przed ovu wiec czekam na styczniowy wątek :/
    Abby, moze załóż styczniowy wątek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2016, 14:38

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 20 listopada 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Bez starań często znaczy w gumce bo np dziewczyny czekają na jakiś zabieg czy badanie ;)

    E nie ja o takich przypadkach, to jest zupełnie inna sprawa ;)

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 20 listopada 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ktosiowa wrote:
    Abby, moze załóż styczniowy wątek :)
    Ja juz założyłam marcowki po tamtej stronie :( nie przyniosło mi to szczęścia niestety :(

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 20 listopada 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się!
    Przyznam szczerze, że dzisiaj @ najmocniejsza, starań nie ma, a wczoraj była imprezka i dzisiaj głowa boli.
    I teraz nikomu się nie chciało gotować i pizza zamówiona i zjedzona.. Także bardzo zdrowy dzień;p

    Dominika tak było u mnie. Testy, temperatura, śluz, bol jajnika to nie są dowody przebytej owulacji. Można na jej podstawie podejrzewać, że do niej doszło, ale nie mamy nigdy pewności. największa pewność to wizyta u lekarza i monitoring. Ja nie żałuję, że poszłam po 4 mcach starań.

    AiCha czy byłaś z tym u lekarza? Mi Inofem niestety nie pomógł póki co:( Za wszystkie z nas tutaj wierzeę!:D

    Dziewczyny, kto prowadzi listę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Miałam dać sobie spokój ale bardzo lubię zaglądać na forum .
    W takim razie wpisuję się na 17.12.:)

    Buziaki i powodzenia :*

    dobuska lubi tę wiadomość

  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 20 listopada 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wykreślcie mnie z 24.12 my w tym roku nie mamy szansy na ciąże insenminacje się nie odbyły okazało się że wytwarzam przeciwciała przeciwplemnikowe i mój ogranizm traktuje męża armie jak intruzy idziemy 25.11 do immunologa i okaze się co dalej narazie sie zabezpieczamy aby nie drażnić ogranizmu "intruzem"

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 20 listopada 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa wrote:
    Dziewczyny wykreślcie mnie z 24.12 my w tym roku nie mamy szansy na ciąże insenminacje się nie odbyły okazało się że wytwarzam przeciwciała przeciwplemnikowe i mój ogranizm traktuje męża armie jak intruzy idziemy 25.11 do immunologa i okaze się co dalej narazie sie zabezpieczamy aby nie drażnić ogranizmu "intruzem"
    o kurcze bardzo mi przykro.... nie wiem nawet jak wygląda postepowanie w takiej sytuacji, ale mocno zaciskam kciuki!

  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 20 listopada 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    o kurcze bardzo mi przykro.... nie wiem nawet jak wygląda postepowanie w takiej sytuacji, ale mocno zaciskam kciuki!
    czytałam że sterydami się z tym walczy ale ogólnie nie ma niestety 100 % pewności ze się uda, ale ide do profesorka podobno ma doświadczenie licze ze nam pomoże, cieszę się z drugiej strony że po 5 latach !!!! poznałam przyczynę niepowodzeń i ulżyło mi że nie jestem wariatką co usilnie pragnie dziecka a go nie ma i sobie wmawia problemy psychiczne :)
    za reszta sciskam kciuki ;-)

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 20 listopada 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa bardzo mi przykro, powodzenia w dalszym leczeniu :*

    Kea wpisana :)

    dobuska chodze regularnie do mojej gin ale nie mowilam jej ze podejrzewam u siebie LUF, pogadam z nią o tym przy nastepnej wizycie (chyba że bedzie już ciążowa to sikam na wszystkie choroby i zespoły ;P )
    a listę aktualizuję na bieżąco właśnie ja :D zawsze na pierwszej stronie aktualna lista - tak jest wygodnie , nie trzeba szukac

    Kea06 lubi tę wiadomość

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 20 listopada 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to super! Jak lista jest wrzucana na bieżące strony too łatwo się pogubić.
    Życzę, żebyś nie musiała się przejmować chorobami i żebyś poszła z pozytywnym testem już do swojej ginki.:)

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 20 listopada 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja bym chciała być wpisaną na 17 grudnia:)

  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 20 listopada 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mówisz - masz :D

    dobuska lubi tę wiadomość

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 20 listopada 2016, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi_lejdi. Ja mam tak samo jak Ty. Też uważam, że myślę o staraniach za dużo i na forach jestem zbyt często. Nie wiem jednak jeszcze co z tym zrobić ;)

    Dzięki za linka :) Czytałam już kiedyś ten artykuł, ale miło było sobie przypomnieć. Z komentarzy pod artykułem wyczytałam, że autorka uważa, że metoda termiczna nie jest w stanie wyznaczyć precyzyjnej daty owulacji, natomiast metody samej w sobie chyba nie krytykuje.

    Ja uważam, że testy owu są super narzędziem i w związku z tym jedno zdanie szczególnie wpadło mi w oko "artykuł z Fertility and Sterility z 1999 podaje niemal całkowitą zgodność pomiędzy diagnozą owulacji na podstawie pomiarów stężenia LH w moczu a monitoringiem USG" :)

    Dominika_89. Pytanie czy prawidłowo robisz testy, bo one nie są takie łatwe w obsłudze. Przed zrobieniem musisz nie pić 2h, nie robimy testów zbyt wcześnie rano ani zbyt późno, najlepiej między 10 a 20.
    Czasami pik LH jest dość krótki i łatwo go przegapić robiąc test tylko raz dziennie, więc w okolicach owu można spróbować robić testy dwa razy dziennie.
    To Twój pierwszy cykl z testami?

    Dariaa. Bardzo mi przykro, ale z drugiej strony w końcu znasz przyczynę :)
    Jak to wyszło? Przez przypadek czy jakieś badanie na to się robi?

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Dominika_89 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 20 listopada 2016, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    dzięki za komentarze.

    Tak,Annie1981 mój pierwszy cykl z testami, ale jednak zrezygnuje z nich,
    a jeżeli już to w przyszłym miesiącu kupie normalne testy owulacyjne w aptece.

    Ps. Proszę wpiszcie mnie na testowanie 2.12

    pozdrawiam,

  • Dominika_89 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 20 listopada 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co myślicie o bólu piersi ? Nigdy nie miałam takiego bólu od połowy cyklu. Max tydzień przed okresem. Wczoraj zauważyłam chwilowe mocno widoczne/wystające żyły na sutkach. Na objaw ciąży za szybko wiem ;) ale to może być powodem ?

‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ