X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie
Odpowiedz

Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie

Oceń ten wątek:
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to jakieś dziś złe fluidy panują? brak słońca? bo tu takie rozmowy, a ja mam to samo w głowie. Wracałam dziś z pracy i miliony myśli, a co jeśli staramy się a nie ma szans, tylko jeszcze nie wiemy?

    Do czasu owulacji byłam spokojna, dziękowałam w duchu, że przyszła w sam raz i mimo wyjazdu wiem, że zrobiliśmy co trzeba ;) ale po owulacji, kiedy już nic nie da się zrobić, tylko czekać, jest ciężko dziewczyny. Jeszcze dziś usłyszałam od doktor o dramatycznie narastającej niepłodności u mężczyzn (nie ma związku ze staraniami, pracuję z lekarzami).

    Aicha jesteś wspaniałą osobą. Wiesz, czasem sobie tak myślę, że to całe doświadczenie ze staraniami nie jest po nic. Ono bardzo uczy pokory. Wiele rzeczy przyszło mi ot tak, na wielu polach miałam dużo szczęścia. A tu nagle bach, nie wszystko dzieje się po mojej myśli, to daje wspaniałe pole do zastanowienia się nad sobą.

    Hopeless dzięki za pocieszenie, że mimo ovuświra można zajść w ciążę. Ja uważam, że psychika to często clue wszystkiego. ale.. nie jest to regułą jak widać ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2016, 16:20

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi_lejdi wrote:
    Czy to jakieś dziś złe fluidy panują? brak słońca? bo tu takie rozmowy, a ja mam to samo w głowie. Wracałam dziś z pracy i miliony myśli, a co jeśli staramy się a nie ma szans, tylko jeszcze nie wiemy?

    Do czasu owulacji byłam spokojna, dziękowałam w duchu, że przyszła w sam raz i mimo wyjazdu wiem, że zrobiliśmy co trzeba ;) ale po owulacji, kiedy już nic nie da się zrobić, tylko czekać, jest ciężko dziewczyny. Jeszcze dziś usłyszałam od doktor o dramatycznie narastającej niepłodności u mężczyzn (nie ma związku ze staraniami, pracuję z lekarzami).

    Aicha jesteś wspaniałą osobą. Wiesz, czasem sobie tak myślę, że to całe doświadczenie ze staraniami nie jest po nic. Ono bardzo uczy pokory. Wiele rzeczy przyszło mi ot tak, na wielu polach miałam dużo szczęścia. A tu nagle bach, nie wszystko dzieje się po mojej myśli, to daje wspaniałe pole do zastanowienia się nad sobą.

    Hopeless dzięki za pocieszenie, że mimo ovuświra można zajść w ciążę. Ja uważam, że psychika to często clue wszystkiego. ale.. nie jest to regułą jak widać ;)
    Mam dokladnie to samo odczucie, tez mialam w zyciu duuuzo szczescia! ,a teraz zdalam sobie sprawe ,ze nie wszystko idzie po mojej mysli, u mnie jest czesto tak ,ze najpierw jest panika... Potem wszystko sie konczy happy endem! ,oby tak bylo w tym przypadku! Tobie tez tego zycze, jednak po tabletkach anty, twoj organizm musi nauczyc sie pracowac na nowo...

  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wiem, niby do 6 miesięcy mam być cierpliwa po anty, choć w tym cyklu miałam ovulkę tak, że cykl powinien wynieść między 27-29 dni czyli tak jak miałam zawsze.
    Ale widzisz wszędzie jest pole do porównań, bo ja znam naprawdę sporo dziewczyn, które zaszły w ciąże w pierwszym miesiącu po odstawieniu... Nawet moja ginekolog odradzała mi starania w 1 m-cu po tabletkach, bo wzrasta istotnie ryzyko ciązy bliźniaczej. i znowu zaczynam sobie mysleć, że u mnie nie było nawet pojedynczej, tylko zero.

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ta panika i happy endem dobrze mi znane :P ile takich wystąpiło podczas przygotowań do ślubu ;)

    Olciuska lubi tę wiadomość

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • Figa8787 Ekspertka
    Postów: 242 130

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na te wszystkie pytania : a wy kiedy ? Odpowiadam : " jak Bóg da to będzie dziecko "

    Olciuska, karo_la lubią tę wiadomość

    Około 2,5 roku staran
    Kiepskie wyniki męża/roczna suplementacja
    15.11.2017 pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula09 wrote:
    Margoz trzymam kciuki :-)

    Ja prosze o oficjalne wpisanie mi ciazuni beta z dzis 387,7 mam nadzieje ze bedzie rosla wysoko w gore :-)
    Gratuluję :)

  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    My kobiety tak mamy. Jesteśmy bardzo silne, wszystko nam się udaje, ale ile się przy tym nagadamy!:D
    Jak zajdziemy w ciaże to będzie panika czy jest serduszko. Jak zobaczymy serduszko to czy zdrowe. Jak zdrowe to jaki będzie poród. Jak poród sie uda, to czy sobie damy radę, a jak damy radę to do jakiego przedszkola przyjmą.
    I tak do śmierci;p

    hahahahahah so true ! :D

    Olciuska lubi tę wiadomość

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa8787 wrote:
    Ja na te wszystkie pytania : a wy kiedy ? Odpowiadam : " jak Bóg da to będzie dziecko "

    ja dokladnie tak samo bo znudziło mi sie wymyslanie a jakos odpowiedziec trzeba ;)

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Nadia83 Ekspertka
    Postów: 288 62

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciuska wrote:
    Na jednym z forum tu na OF. Dziewczyny pisaly ,ze jak sie ma jedno dziecko to powinno byc latwiej, ze wtedy czlowiek jest bardziej spokojny ,ze sie uda no bo przeciez ma juz dziecko. A wy co o tym sadzicie? (moim zdaniem , to nie ma znaczenia bo chec posiadania dziecka jest taka sama)

    No nie wiem. Pewnie czasem spokój wygrywa, ale jak kolejny cykl się nie udaje to spokój znika do zera. My o pierwsze dziecko długo się nie staraliśmy - udało się w 2 cyklu. Zanim córka skończyła 2 lata zaczęliśmy starać się o drugie dziecko i myślałam, że też "szybko pójdzie" ale niestety. Okazało się, że rzadko mam owulację, że nasienie słabe, że zaczęły się problemy z insuliną. Teraz zmieniłam ginekologa i mam nadzieję, że się uda (to już 2cs z tym lekarzem). Trzeba wierzyć.
    A czasem myślę, że moja Michaśka to jakiś cud :-)

    Ale się rozpisałam :-)

    uwo9csqvc1ok3msb.png
    relgj48aldbo20dr.png
    01.2017 - ciąża biochemiczna
  • Nadia83 Ekspertka
    Postów: 288 62

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha4811 wrote:
    ja dokladnie tak samo bo znudziło mi sie wymyslanie a jakos odpowiedziec trzeba ;)
    Ja na początku niefortunnie powiedziałam koleżankom w pracy, że drugie będzie. Ale po 2 latach starań się z tego wycofałam, powiedziałam że będzie jedna bo awans, zmiana działu. I dalej się tego trzymam bo od tych pytań to faktycznie oszaleć można ;-)

    uwo9csqvc1ok3msb.png
    relgj48aldbo20dr.png
    01.2017 - ciąża biochemiczna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyn, przepraszam, że przerywam Wam taką burzliwą rozmowę, ale mam problem i może mi pomożecie.
    Wczoraj i dziś zrobiłam test owulacyjny i sama nie wiem jak je odczytać, robiłam je pierwszy raz. Wczoraj widząc kolor kreski testowej byłam pewna, że dziś będzie już o wiele ciemniejsza, a tu się okazało, że tej dzisiejszej prawie w ogóle nie widać. Jak myślicie, czy owulacja już nastąpiła czy jeszcze nie?
    Dodam, że dziś jest mój 12 dc.


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/fa34c638e6a7.jpg

  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola wydaje się, że w takim razie pozytyw był wczoraj... czyli owulacja w ciągu tych 24-36h od wczoraj. ale ja to bym jeszcze powtórzyła tak przed 20 ;)
    Albo po prostu jutro, a na pewno warto szczególniej uśmiechnąć się dziś do męża :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2016, 18:25

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • Nadia83 Ekspertka
    Postów: 288 62

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja też myślę, że wczoraj pozytywny. A dziś pewnie owulacja więc jak to kiedyś mój ginekolog powiedział "nie trać czasu i do dzieła" ;-)

    uwo9csqvc1ok3msb.png
    relgj48aldbo20dr.png
    01.2017 - ciąża biochemiczna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi_lejdi wrote:
    karola wydaje się, że w takim razie pozytyw był wczoraj... czyli owulacja w ciągu tych 24-36h od wczoraj. ale ja to bym jeszcze powtórzyła tak przed 20 ;)
    Albo po prostu jutro, a na pewno warto szczególniej uśmiechnąć się dziś do męża :)


    Do męża to na pewno się uśmiechnę :D
    Tylko martwi mnie jeszcze fakt, że nie zauważyłam w ogóle płodnego śluzu, co prawda zaczęliśmy w tym cyklu używać żelu Conceive plus, ale wiadomo, że to nie zrobi całej "roboty".

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopless. I bardzo dobrze zamykasz ludziom usta. Ja nie jestem za rozpowiadaniem wszystkim, ze sie staramy i tak na prawde nikt nas nie pyta kiedy dziecko. Jezeli jednak znajduja sie wscibscy to jestem za tym, zeby mowic ze nie wychodzi. To powinno wiekszosci usta zamknac, bo czesto ludzie nie zdaja sobie sprawy z tego, ze moga zranic takim pytaniem.

    MiLejdi. To czekanie od owu do @ strasznie sie dluzy, rozumiem Cie. Nie jest jednak tak, ze nic nie mozemy zrobic ;) Na tej stronce, ktora wrzucalam, sa wizualizacje na II faze cyklu. Ja bede je robic i dzieki temu mysle, ze bede miala poczucie, ze mam na to wszystko jakis wplyw ;)
    Jezeli chodzi o pokore to dla mnie to tez jest niezla lekcja. Jestem osoba nieckerpliwa i lubie wszystko planowac, wiec nie jest mi latwo ;)
    Nie przenmuj sie, u mnie tez po odstawieniu nie bylo nawet pojedynczej ciazy ;) Czytalam, ze ta wieksza plodnosc po odstawieniu to mit.

    Karola. Ta wczorajsza kreska nie jest tak ciemna jak kontrolna? Ja pisze z tel i tak dokladnie nie widze.
    Nikt Ci nie powie czy owu byla, ale jest kilka wersji. Moglas przegapic pozytyw, jezeli byl krotki wyrzut LH. Dlatego w okolicy owu warto robic testy dwa razy dziennke. Moze zbyt wczesnie rano robilas albo pilas za duzo albo mocz byl zbyt jasny?
    Ja bym dalej robila testy, bo moze to bylo nieudane podejscie do owu i za chwile bedzie drugie. Na wszelki wypadek przytulanko, w razie gdyby to byl pozytyw :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wczorajszy test robiłam około godziny 18, dziś nie miałam możliwości zrobić wcześniej testu, bo praca mi na to niestety nie pozwala i zrobiłam go dopiero jak wróciłam około 16.30, a nie chciałam też robić rano, bo podobno wynik może być przekłamany. Sama już nie wiem, zrobię dziś jeszcze jeden, bo pomimo tego że nie piłam nic przez prawie 3 godziny to mocz był baaardzo jasny i może dlatego taka prawie niewidoczna jest ta druga kreska.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2016, 18:46

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola. Ja mialam taka sytuacje dwa dni temu. Zrobilam test kolo 13 i mimo nie picia mocz byl bardzo jasny, nie wiem dlaczego. Kreski nie bylo i sie zmartwilam. Tego samego dnia zrobilam o 17, mocz juz byl ciemniejszy i kreska byla prawie taka sama jak kontrolna :) Rob jeszcze raz, trzymam kciuki :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeeej!!! Gratuluję wszystkim nowym przyszłym mamuśkom :) fajnie, że z każdym dniem przybywa Fasolek :)
    Ja dziś byłam u gina, urosły mi 2 (!!!) piękne pęcherzyki i jest spore prawdopodobieństwo, że jeśli się uda w tym cyklu to będą bliźniaki... O matko, ale się zestresowałam :)
    No, a jeśli się nie uda to w następnym cyklu mam się zapisać do szpitala na laparoskopię i tam mi wszystko obejrzą i naprawią :)
    Ehhh pozostaje tylko czekać :) No i działać bo jutro pękają :) Dziś dostałam Pregnyl

    AiCha4811, santoocha, Pikselka lubią tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    Heeeej!!! Gratuluję wszystkim nowym przyszłym mamuśkom :) fajnie, że z każdym dniem przybywa Fasolek :)
    Ja dziś byłam u gina, urosły mi 2 (!!!) piękne pęcherzyki i jest spore prawdopodobieństwo, że jeśli się uda w tym cyklu to będą bliźniaki... O matko, ale się zestresowałam :)
    No, a jeśli się nie uda to w następnym cyklu mam się zapisać do szpitala na laparoskopię i tam mi wszystko obejrzą i naprawią :)
    Ehhh pozostaje tylko czekać :) No i działać bo jutro pękają :) Dziś dostałam Pregnyl


    Trzymam kciuki za ciebie :*

    Meginka lubi tę wiadomość

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Karola555 Autorytet
    Postów: 1236 762

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka super życzę Ci bliźniaków :)

    Ja odebrałam wynik proga 11,70. Myślę, że wynik jest dobry... Tylko co on zwiastuje ;)

    Meginka lubi tę wiadomość

    Dzieciaczki z serduszka: Córcia Amelka 05.2008, Synek Gabryś 10.2010
    23/02 będzie synek :)
    f2w3rjjgya3j0iis.png
‹‹ 64 65 66 67 68 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ