X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie
Odpowiedz

Grudzień 2016 - najcudowniejszy Bożonarodzeniowy prezent - testowanie

Oceń ten wątek:
  • Karola555 Autorytet
    Postów: 1236 762

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W I trymestrze norma jest od 2,8 więc może jest kropek :)

    Dzieciaczki z serduszka: Córcia Amelka 05.2008, Synek Gabryś 10.2010
    23/02 będzie synek :)
    f2w3rjjgya3j0iis.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meginka zazdroszcze dwoch pecherzykow, oby byly blizniaki ! ja bym sie pisala na takie :D
    kurcze u mnie dzis 8dc a tu jajnior prawy boli. chyba mam urojenia juz z tymi jajnikami :?

    Karo_la u mnie rano nigdy nie wychodzily testy owu za to jak przerzucilam się na godzine 21.00 i od 17.00 nic nie pije to mocz zazwyczaj jest ładnie ciemny i wychodza (rzadko bo rzadko mam owu) ale wychodza ładnie, no ale zazwyczaj na drugi dzien wieczorem jest ta kreska tak samo ciemna jak poprzedniego dnia. Ile masz dniowy cykl ? jesli 28 to stawiam ze owu w ciagu 24godzin nastapi. Tak czy siak nie ma co czekac chyba :)

    Meginka lubi tę wiadomość

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaraz padnę. Nie mam kolorowej drukarki koloruje stroje ludowe. O mój boże te paski w 50 różnych kolorach. :/ mam 12 strojów a dopiero połowę zrobiłam. Dziś dzień nie moj

  • Karola555 Autorytet
    Postów: 1236 762

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka współczuję. Dasz radę trzymaj się kochana

    stokrotka92 lubi tę wiadomość

    Dzieciaczki z serduszka: Córcia Amelka 05.2008, Synek Gabryś 10.2010
    23/02 będzie synek :)
    f2w3rjjgya3j0iis.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola muszę. :) zaliczenie ważne :)

    Karola555 lubi tę wiadomość

  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niby urosły 2 ładne, jednakowej wielkości po CLO, ale w tamtym cyklu też miałam piękny pęcherzyk, a jednak się nie udało... więc dlaczego teraz miałoby się udać? Po prostu myślę realnie i już się nastawiam na laparo. Niech mi tam naprawią co mam popsute :)

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze zawsze chciałam różnicę między dziećmi max 3 lata a tu już mój Syncio ma 3 lata a ja jeszcze nie zaciążyłam... Za trzecie to się biorę od razu jak urodzę drugie :) hehe :) bo jak mi znowu tyle zejdzie ze staraniami to akurat wyjdzie różnica 3 lata :)

    Karola555 lubi tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, a mogłabyś mi podesłać linka do tej wizualizacji. Bo ja plącze się plączę i nie mogę znaleźć na okres poowulacyjny.


    Aicha no właśnie robisz o 21? na testach niby napisane jest że do 20. Ale gdzieś czytałam, że komuś ginekolog zalecił między 20 a 22, bo wtedy występuje najbardziej wiarygodne i dobre stężenie, i podobno wtedy testy pięknie wychodzą, kiedy trzeba i nie wychodzą kiedy nie trzeba.

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja tez czytalam ze miedzy 20-22 jest najwieksze stezenie i uzywam tych 25 zeby nie byly za czule i nie za wczesnie pokazywaly skok
    jak mam pozytyw to nastepnego dnia jeszcze jeden robie zeby sie upewnic

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka. Super, działajcie :)
    Dlaczego teraz miałoby się udać? Bo w każdym cyklu jest tylko 30% na zajście pomimo pięknego pęcherzyka. Nigdy nie wiesz kiedy się w te 30% wstrzelisz, trzeba mieć nadzieję :)

    Karola555. Nie nastawiaj się na progesteron. W listopadzie Madzulla miała 12 i też nastawiła sie na ciążę, ale niestety...

    AiCha4811. 21:00 na testy owu to nie za późno? Na ulotce jest, żeby do 20:00 robić. Ja w pierwszym cyklu też robiłam o 21:00, bo wyczytałam w necie, że najlepiej między 20 a 22, ale przegapiłabym pozytyw. Wyszedł o 13:00 (podkusił mnie do zrobienia ból owulacyjny) a o 21:00 juz była słaba kreska. Gdybym się nie skusiła zrobić wcześniej to pozytywu bym nie zobaczyła, więc polecam jednak troszkę wcześniej robić.

    mi_lejdi. Ja robię jeszcze masaż jajników na fazę owulacyjną, ale za chwilę będę przechodzić do drugiej fazy ;) Proszę link:
    http://www.jestemplodna.pl/stres-a-plodnosc-faza-4-poowulacyjna/

    Meginka, AiCha4811 lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Karola555 Autorytet
    Postów: 1236 762

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie nie nastawiam się... Wiem, że to nic pewnego. Muszę jeszcze tydzień sobie poczekać ;) Oczywiście na pozytywny test ;)

    Annie1981, AiCha4811 lubią tę wiadomość

    Dzieciaczki z serduszka: Córcia Amelka 05.2008, Synek Gabryś 10.2010
    23/02 będzie synek :)
    f2w3rjjgya3j0iis.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak myślicie? Jak jest mocz bardzo jasny(mimo że przez ponad dwie godziny nie piłam wody) to chyba nie ma sensu robić testów owulacyjnych?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha4811 wrote:

    Karo_la u mnie rano nigdy nie wychodzily testy owu za to jak przerzucilam się na godzine 21.00 i od 17.00 nic nie pije to mocz zazwyczaj jest ładnie ciemny i wychodza (rzadko bo rzadko mam owu) ale wychodza ładnie, no ale zazwyczaj na drugi dzien wieczorem jest ta kreska tak samo ciemna jak poprzedniego dnia. Ile masz dniowy cykl ? jesli 28 to stawiam ze owu w ciagu 24godzin nastapi. Tak czy siak nie ma co czekac chyba :)

    Zrobiłam drugi około 19 i też wyszedł bladziutko. Cykle mam 28-29 dniowe wiec możliwe, że dziś miałam owulacje zakładając, że wczorajszy był pozytywny. Serduszkowaliśmy wczoraj i dziś więc jeśli jutro tempka mi skoczy to by znaczyło, że się idealnie wstrzeliliśmy, tylko ciekawe co nam z tego wyjdzie. Znów się pewnie nastawie a później będzie kubeł zimnej wody na głowę...

  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi_lejdi wrote:
    Czy to jakieś dziś złe fluidy panują? brak słońca? bo tu takie rozmowy, a ja mam to samo w głowie. Wracałam dziś z pracy i miliony myśli, a co jeśli staramy się a nie ma szans, tylko jeszcze nie wiemy?

    Do czasu owulacji byłam spokojna, dziękowałam w duchu, że przyszła w sam raz i mimo wyjazdu wiem, że zrobiliśmy co trzeba ;) ale po owulacji, kiedy już nic nie da się zrobić, tylko czekać, jest ciężko dziewczyny. Jeszcze dziś usłyszałam od doktor o dramatycznie narastającej niepłodności u mężczyzn (nie ma związku ze staraniami, pracuję z lekarzami).

    Aicha jesteś wspaniałą osobą. Wiesz, czasem sobie tak myślę, że to całe doświadczenie ze staraniami nie jest po nic. Ono bardzo uczy pokory. Wiele rzeczy przyszło mi ot tak, na wielu polach miałam dużo szczęścia. A tu nagle bach, nie wszystko dzieje się po mojej myśli, to daje wspaniałe pole do zastanowienia się nad sobą.

    Hopeless dzięki za pocieszenie, że mimo ovuświra można zajść w ciążę. Ja uważam, że psychika to często clue wszystkiego. ale.. nie jest to regułą jak widać ;)

    Hej Mi_Lejdi,
    zgadzam sie z Toba, ze zycie uczy nas pokory i za kazdy razem, kiedy wydaje nam sie, ze wszystko zalezy od nas, daja o sobie znac jakies dziwne sploty wydarzen, ktore mowia: chyba jednak nie wszystko zalezy od nas. Zycie uczy nas pokory i cierpliwosci. Mnie juz uczy prawie dwa lata... ech...
    Powodzenia.
    Ps. Cykl zaczelysmy w tym samym dniu. Owulacja, jakas dziwna w tym cylku u mnie. Teraz czekamy ;). Pozdrawiam

    mi_lejdi lubi tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karo_la. To może pozytyw był po wczorajszym teście, ale nie zdążyłaś go uchwycić. Zobaczymy co temperatura pokaże :)

    -Monika- Ja dziś tu opisywałam, że z jasnego moczu (mimo nie picia!) wyszła mi blada kreska, a kilka godzin później z ciemniejszego moczu wyszła bardzo mocna kreska.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    karo_la. To może pozytyw był po wczorajszym teście, ale nie zdążyłaś go uchwycić. Zobaczymy co temperatura pokaże :)

    -Monika- Ja dziś tu opisywałam, że z jasnego moczu (mimo nie picia!) wyszła mi blada kreska, a kilka godzin później z ciemniejszego moczu wyszła bardzo mocna kreska.
    Ja przez cały dzień mam jasny
    widocznie jeszczenie czas na owulację.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spójrzcie

    https://ovufriend.pl/wykres,ed95d8bc063246bf9185de9418eb642a.html

    Dziewczyna starala się rok i gdy uznała cykl za stracony... wtedy.....

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Monika- Nie raz już słyszałam o ciążach ze straconych cykli :) Z drugiej strony ten nie taki stracony ;) Serduszko jest jakieś 3 dni przed owu, więc żołnierzyki sobie poczekały na jajeczko :)

    A ja właśnie zamówiłam sobie i mojemu koenzym Q10 w postaci ubiqinolu :)
    Wyczytałam, że ten związek powoduje więcej dojrzałych komórek jajowych, zdrowsze zarodki i więcej donoszonych ciąż, szczególnie u starszych kobiet, ma też wpływ na ruchliwość plemników.
    Może panikuję, ale martwię o swój wiek, więc kupuję ;)
    Jakby ktoś był zainteresowany to wrzucam link do artykułu:
    http://www.jestemplodna.pl/jak-poprawic-jakosc-komorek-jajowych-jakosc-nasienia/

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile masz lat jesli można spytać:)?

  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, dzięki za te artykuły, nie wiem czy się nie skuszę na jakąs pomoc. Niby u mnie wszystko w miarę ok, ale w naszym wypadku chyba nie zaszkodzi pomóc szczęściu. Może chociaż psychicznie nastawię się, że "coś" robię. Reszta niestety po stronie żołnierzyków niemęża :/ W ten cykl udało się utrafić w owulkę z <3, ale cóż z tego skoro diagnoza nie napawa optymizmem. A moje objawy przed@ nabierają rozpędu w najlepsze :(. Oczywiście miałam tego świadomość, ale to tyl w temacie nie nastawiania się i rozczarowań ;)

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ