X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne HASHIMOTO
Odpowiedz

HASHIMOTO

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam hashimoto ale nie wydaje mi sie zeby poziom ATG mial znaczenie, wazniejszy jest poziom TSH.

  • Ellka Autorytet
    Postów: 2387 768

    Wysłany: 24 września 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drzemka, u mnie zdiagnozowano hashimoto podczas starań o pierwsze dziecko. Po unormowaniu tarczycy i przy zażywaniu castagnusa udało się. Teraz jestem w drugiej ciąży.
    Co do przeciwciał, ja badałam a tpo, ostatnio miałam >1000

    Lista Staraczek
    https://robotkiszydelkoweivuli.blogspot.com/
    c55fyx8d0vs14fe0.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 1 listopada 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny :) Poczytałam sobie wątek i jak widzę, że tyle was z Hashi zaszło w ciążę to i u mnie pojawia się chyba jakaś nadzieja na zieloną kropkę, przynajmniej mentalnie :) Mam zdiagnozowane Hashimoto i niedoczynność tarczycy od września dopiero. TSH przy badaniach wyszło mi 5,49, aTPO 311. Po miesiącu leczenia TSH spadło do 3,51 i wczoraj endokrynolog mi zwiększyła dawkę Euthyroxu z 25 do 50. Do tego biorę też selen. Oprócz tego mam podejrzenie PCOS. Czy któraś z was ma takie połączenie i udało jej się zajść w ciążę? Może macie jakieś zalecenia, doświadczenia, co może pomóc? Staramy się z mężem od stycznia 2017, na razie bezskutecznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2017, 21:51

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam hashimoto do tego nadczynność tarczycy i zaszłam w pierwszą ciąże w przeciągu w 7 miesiącu starań.Teraz staram się o drugiego maluszka.

    alex0806 lubi tę wiadomość

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 1 listopada 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przez cały czas starań o pierwsze dziecko wiedziałaś o chorobie i brałaś leki czy wyszło to w trakcie? :) ja jestem swiezakiem jeśli chodzi o sprawy tarczycowe. I nie wiem czy tylko one są powodem moich problemów z zajściem w ciążę czy też PCOS... Ale chciałabym się do tego jak najlepiej przygotować żeby sie udalo

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Fasolko_przyjdz Przyjaciółka
    Postów: 105 26

    Wysłany: 2 listopada 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 5 listopada 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, też do was dołączę jako Hashimotka. Od stycznia 2017 mam zdiagnozowaną tą chorobę, a staramy się o dziecko od października 2016, czyli już ponad rok, więc moje zniecierpliwienie i zmartwienie narasta.

    Czytałam wątek i widzę, że niektóre z was stosują dietę bezglutenową. Też się zastanawiam, czy nie przejść na jakiś czas na nią razem z mężem (ma mało ruchliwe plemniki i wg lekarza to mogłoby też być dla niego dobre). Trochę może być jednak dla mnie skomplikowane, bo jestem weganką i tak mam dosyć ograniczony jadłospis, a wiadomo, kanapki z pastą to najszybsza rzecz, jaką można zjeść. Może powinnam spróbować piec jakiś bezglutenowy chleb.. Znacie jakiś prosty przepis.

    Inna sprawa, mam do was pytanie, czy autoimmunologiczne Hashimoto łączy wam się z jakimiś innymi autoimmunologicznymi chorobami? Mi endo mówiła, że mogą w przyszłości jakieś wychodzić, np. niedobory w wit. B12 (którą jako weganka i tam normalnie suplementuję).
    Dotychczas mam już bielactwo z innych auto, ale na szczęście nie mam aż tak wielu niedoborów barwników na skórze. Ciekawa jestem czy wy też borykacie się z jakimiś innymi auto-chorobami.

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Aroa Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 5 listopada 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja tez zmagam siebz hashimoto...oprocz tego mam tez IO.
    Biore 75mg levotyroxyny, garsc witamin ;) i stosuje diete bezglutenowa, bezcukrowa i bezmleczna. Mam nadzieje, ze to pomoze. Obecnie staramy sie o rodzenstwo dla mojej 8 letniej ksiezniczki, ale niestety jestem juz po 3 poronieniach :(

    fc09d64f6342c120b458b72c472b241b.png
  • Ola21014 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Robiłam badanie anty TPO i wyszło mi 111.8 czy to oznacza tą nieszczesną chorobe Hashimoto? Tsh mam 3.69 niedoczynność tarczycy. Staramy się o dzidzie i się martwię...

    Ola21014
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola21014 anty TPO masz podwyższone, TSH również. Optymalne TSH dlastarających się to 1-1,5. Idź jak najszybciej do endokrynologa, żeby zrobił Ci usg tarczycy i zobaczył czy jest już "zjedzona" przez Hashimoto. Poza tym przepisze Ci tyroksynę do łykania codziennie.
    Nie martw się, bo wyniki nie są bardzo złe i da sie to w marę szybko wyrównać jesli jest dobry lekarz.
    Sprawdź czy nie masz niedoborów np wit d, bo często wystepują przy Haszi.

  • Ola21014 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję katberry. Na usg tarczycy idę 28 grudnia do Endo mam dopiero na 8 stycznia bo nie ma terminów. Biorę femibion a tam też jest witaminą D. Badania były robione zanim zaczęłam łykać.

    Ola21014
  • Ola21014 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie są wasze wyniki anty TPO ze stwierdzonym Hashimoto? Tutaj katberry mnie trochę zrobiła nadzieję że mogę z tego wyjść. Czytałam gdzieś że dopiero jak jest powyżej 500 to Endo stwierdza Hashimoto.

    Ola21014
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola ja miałam parenaście lat temu atpo 1000 na poczatku choroby, potem było 250, a potem znowu 700. A teraz tego nie badam. U mnie już na początku stwierdzono że tarczyca jest w złym stanie (dziurawa).
    Dla pełnego obrazu niedoczynności warto też zbadać ft3 i ft4.
    Wszystko zależy na jakiego endo trafisz. Większośc z nich leczy tylko na podstawie tsh.

    Nie jestem pewna czy moża z tego wyjść, w sensie wyleczyć się całkowicie, na pewno można poprawić nieco swój stan zdrowia, stosując odpowiednią diete i biorąc suplementy.
    czasami stan zapalny jest na tyle mały, że nie trzeba przyjmować Euthyroxu, ale w Twoim przypadku raczej będzie to konieczne.



  • Ola21014 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ft4 miałam badane wynosi 16.83. Ft3 jeszcze nie bo nie dostałam skierowania ale pewnie Endo mi karze zrobić...

    Ola21014
  • Ola21014 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katberry a co z zajściem w ciążę? Czy jak zbije tsh i te przeciwciała będę mogła zajść w ciąże?

    Ola21014
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakie masz normy podane tego ft4?
    nie odpowiem Ci na to pytanie, ale dużo dziewczyn z hashi zaszło w ciąze i urodziło zdrowe dzieci.

  • Ola21014 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katberry Moja norma na ft4 to 12-22

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2017, 23:11

    Ola21014
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola spokojnie można z tym zajść w ciążę ;-) ja m(iał)am Hashi, nowotwór, teraz już nie mam w ogóle tarczycy. I bez tarczycy zaszłam w ciążę w drugim cyklu po odstawieniu antykoncepcji i w zasadzie 1 cyklu świadomych starań.
    Teraz próbujemy z drugim :-)

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • Ola21014 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 24 grudnia 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina a stosujesz lub stosowałaś dietę w Hashi przed zajściem w ciążę?

    Ola21014
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, żadnej diety nie stosowałam nigdy ;-) myślę, że podstawa to uregulowany poziom hormonów.

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ