X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne HASHIMOTO
Odpowiedz

HASHIMOTO

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam hashimoto ale nie wydaje mi sie zeby poziom ATG mial znaczenie, wazniejszy jest poziom TSH.

  • Ellka Autorytet
    Postów: 2387 768

    Wysłany: 24 września 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drzemka, u mnie zdiagnozowano hashimoto podczas starań o pierwsze dziecko. Po unormowaniu tarczycy i przy zażywaniu castagnusa udało się. Teraz jestem w drugiej ciąży.
    Co do przeciwciał, ja badałam a tpo, ostatnio miałam >1000

    Lista Staraczek
    https://robotkiszydelkoweivuli.blogspot.com/
    c55fyx8d0vs14fe0.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 1 listopada 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny :) Poczytałam sobie wątek i jak widzę, że tyle was z Hashi zaszło w ciążę to i u mnie pojawia się chyba jakaś nadzieja na zieloną kropkę, przynajmniej mentalnie :) Mam zdiagnozowane Hashimoto i niedoczynność tarczycy od września dopiero. TSH przy badaniach wyszło mi 5,49, aTPO 311. Po miesiącu leczenia TSH spadło do 3,51 i wczoraj endokrynolog mi zwiększyła dawkę Euthyroxu z 25 do 50. Do tego biorę też selen. Oprócz tego mam podejrzenie PCOS. Czy któraś z was ma takie połączenie i udało jej się zajść w ciążę? Może macie jakieś zalecenia, doświadczenia, co może pomóc? Staramy się z mężem od stycznia 2017, na razie bezskutecznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2017, 21:51

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam hashimoto do tego nadczynność tarczycy i zaszłam w pierwszą ciąże w przeciągu w 7 miesiącu starań.Teraz staram się o drugiego maluszka.

    alex0806 lubi tę wiadomość

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 1 listopada 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przez cały czas starań o pierwsze dziecko wiedziałaś o chorobie i brałaś leki czy wyszło to w trakcie? :) ja jestem swiezakiem jeśli chodzi o sprawy tarczycowe. I nie wiem czy tylko one są powodem moich problemów z zajściem w ciążę czy też PCOS... Ale chciałabym się do tego jak najlepiej przygotować żeby sie udalo

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Fasolko_przyjdz Przyjaciółka
    Postów: 105 26

    Wysłany: 2 listopada 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 5 listopada 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, też do was dołączę jako Hashimotka. Od stycznia 2017 mam zdiagnozowaną tą chorobę, a staramy się o dziecko od października 2016, czyli już ponad rok, więc moje zniecierpliwienie i zmartwienie narasta.

    Czytałam wątek i widzę, że niektóre z was stosują dietę bezglutenową. Też się zastanawiam, czy nie przejść na jakiś czas na nią razem z mężem (ma mało ruchliwe plemniki i wg lekarza to mogłoby też być dla niego dobre). Trochę może być jednak dla mnie skomplikowane, bo jestem weganką i tak mam dosyć ograniczony jadłospis, a wiadomo, kanapki z pastą to najszybsza rzecz, jaką można zjeść. Może powinnam spróbować piec jakiś bezglutenowy chleb.. Znacie jakiś prosty przepis.

    Inna sprawa, mam do was pytanie, czy autoimmunologiczne Hashimoto łączy wam się z jakimiś innymi autoimmunologicznymi chorobami? Mi endo mówiła, że mogą w przyszłości jakieś wychodzić, np. niedobory w wit. B12 (którą jako weganka i tam normalnie suplementuję).
    Dotychczas mam już bielactwo z innych auto, ale na szczęście nie mam aż tak wielu niedoborów barwników na skórze. Ciekawa jestem czy wy też borykacie się z jakimiś innymi auto-chorobami.

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Aroa Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 5 listopada 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja tez zmagam siebz hashimoto...oprocz tego mam tez IO.
    Biore 75mg levotyroxyny, garsc witamin ;) i stosuje diete bezglutenowa, bezcukrowa i bezmleczna. Mam nadzieje, ze to pomoze. Obecnie staramy sie o rodzenstwo dla mojej 8 letniej ksiezniczki, ale niestety jestem juz po 3 poronieniach :(

    fc09d64f6342c120b458b72c472b241b.png
  • Ola21014 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Robiłam badanie anty TPO i wyszło mi 111.8 czy to oznacza tą nieszczesną chorobe Hashimoto? Tsh mam 3.69 niedoczynność tarczycy. Staramy się o dzidzie i się martwię...

    Ola21014
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola21014 anty TPO masz podwyższone, TSH również. Optymalne TSH dlastarających się to 1-1,5. Idź jak najszybciej do endokrynologa, żeby zrobił Ci usg tarczycy i zobaczył czy jest już "zjedzona" przez Hashimoto. Poza tym przepisze Ci tyroksynę do łykania codziennie.
    Nie martw się, bo wyniki nie są bardzo złe i da sie to w marę szybko wyrównać jesli jest dobry lekarz.
    Sprawdź czy nie masz niedoborów np wit d, bo często wystepują przy Haszi.

  • Ola21014 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję katberry. Na usg tarczycy idę 28 grudnia do Endo mam dopiero na 8 stycznia bo nie ma terminów. Biorę femibion a tam też jest witaminą D. Badania były robione zanim zaczęłam łykać.

    Ola21014
  • Ola21014 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie są wasze wyniki anty TPO ze stwierdzonym Hashimoto? Tutaj katberry mnie trochę zrobiła nadzieję że mogę z tego wyjść. Czytałam gdzieś że dopiero jak jest powyżej 500 to Endo stwierdza Hashimoto.

    Ola21014
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola ja miałam parenaście lat temu atpo 1000 na poczatku choroby, potem było 250, a potem znowu 700. A teraz tego nie badam. U mnie już na początku stwierdzono że tarczyca jest w złym stanie (dziurawa).
    Dla pełnego obrazu niedoczynności warto też zbadać ft3 i ft4.
    Wszystko zależy na jakiego endo trafisz. Większośc z nich leczy tylko na podstawie tsh.

    Nie jestem pewna czy moża z tego wyjść, w sensie wyleczyć się całkowicie, na pewno można poprawić nieco swój stan zdrowia, stosując odpowiednią diete i biorąc suplementy.
    czasami stan zapalny jest na tyle mały, że nie trzeba przyjmować Euthyroxu, ale w Twoim przypadku raczej będzie to konieczne.



  • Ola21014 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ft4 miałam badane wynosi 16.83. Ft3 jeszcze nie bo nie dostałam skierowania ale pewnie Endo mi karze zrobić...

    Ola21014
  • Ola21014 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katberry a co z zajściem w ciążę? Czy jak zbije tsh i te przeciwciała będę mogła zajść w ciąże?

    Ola21014
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakie masz normy podane tego ft4?
    nie odpowiem Ci na to pytanie, ale dużo dziewczyn z hashi zaszło w ciąze i urodziło zdrowe dzieci.

  • Ola21014 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katberry Moja norma na ft4 to 12-22

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2017, 23:11

    Ola21014
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola spokojnie można z tym zajść w ciążę ;-) ja m(iał)am Hashi, nowotwór, teraz już nie mam w ogóle tarczycy. I bez tarczycy zaszłam w ciążę w drugim cyklu po odstawieniu antykoncepcji i w zasadzie 1 cyklu świadomych starań.
    Teraz próbujemy z drugim :-)

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • Ola21014 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 24 grudnia 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina a stosujesz lub stosowałaś dietę w Hashi przed zajściem w ciążę?

    Ola21014
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, żadnej diety nie stosowałam nigdy ;-) myślę, że podstawa to uregulowany poziom hormonów.

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ