X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne IMIONA DLA DZIECI
Odpowiedz

IMIONA DLA DZIECI

Oceń ten wątek:
  • momo1009 Autorytet
    Postów: 1950 1887

    Wysłany: 14 września 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona :) wrote:
    a ja mam Szymona a za parę lat chciałabym mieć Łucję :)

    Łucja ładne imię, ale właśnie skojarzyłam, ze ciocia mojego S, która tak własnie ma na imię ma miewała spore problemy na lotniskach i granicach (dużo podróżuje), bo litera Ł występuje chyba tylko w polskim alfabecie, albo bardzo niewielu. Siłą rzeczy czasem bywał wpisywana jako Lucja i pojawiał się dylemat, że to może nie jest ta sama osoba :)

    ********Gang 18+********
    Z każdym cyklem coraz bardziej jestem w ciąży...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama chciała, żebym była... Miriam :P
    Ojciec zaprotestował i powiedział, że po pierwsze nie po hebrajsku, tylko po polsku - Maria, a po drugie nie na pierwsze imię, tylko na drugie :P I tak zostało, faktycznie na drugie mam Maria :)

    Co do imienia naszego przyszłego dziecka - mamy już wybrane :) Dogadaliśmy się z mężem w ciągu 1 dnia, córeczka będzie Lena Maria, synek Jakub Antoni.
    Podobają mi się też imiona Olga, Maja, Sara, Lea, a z męskich Wojtek, Maks, Olek, Paweł.

  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 15 września 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sury_cat wrote:
    jak nam się uda to chłopiec będzie Aleks a dziewczynka Klara :)

    ja mam Aleksa :) co prawda jak mówię Aleks wszyscy pytają czy to Aleksander lub sami wpisują np. na dyplomie, Panie w recepcji ALEKSANDER co mojego synka bardzo irytuje bo trzeba przyznać ma charakterek :) Ale suuuuper chłopak z tego Aleksa więc polecam !

    201602031762.png
    200602041778.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 15 września 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak był malusi wołaliśmy na niego Aluś albo nawet Alutek :) a teraz jest Ali i Alik :)

    201602031762.png
    200602041778.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 września 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma, przypomniałaś mi, że drugie też trzeba będzie wybrać :D

    Mam z mężem kłopot, bo jemu z imion dla chłopców podoba się tylko Tomasz... A mnie strasznie marzy się Szymon a później Jagoda (to imię też mu się nie podoba :D).

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja upolowałam sobie imię Sandra ale nie wiem czy nazwała bym tak córcie. a chłopak też mógłby być Maksymilian. :P Chyba jednak poczekam, aż się wg pojawi ten dzidziuś, żeby wybierać imionka :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose - Jagoda też mi się bardzo podoba, ale przez serial "Na wspólnej" źle mi się kojarzy... :P Podobnie jak Maja - tak na imię miała była mojego męża, jego pierwsza miłość, byli razem wiele lat... Samo imię śliczne, ale nie wiem, czy byłabym w stanie słuchać połączenia jej imienia z nazwiskiem męża...

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 września 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakiś czarny charakter o tym imieniu? Dawno nie oglądałam tego serialu i nie jestem na bieżąco. W takim przypadku może i lepiej, bo nadal kojarzy mi się miło :)

    A co do imienia byłej to też nie umiałabym tak nazwać córki. No cóż, jest tyle pięknych dziewczęcych imion, że na szczęście jest w czym wybierać :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 15 września 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt, nie nazwałabym dziecka imieniem byłego, byłej. A Maja śliczne imie :) U mnie w bloku są chyba ze 3 małe Maje.

    20140607580117.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 16 września 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z drugim imieniem dla dziecka sprawa o tyle prosta bo można dać zwyczajnie po mamie lub tacie albo po babci czy dziadku:)

    ja mam już Majkę:D ma 6 lat;)

    z dziewczyńskich imion to Alicja, Jagoda, i nie wiem co jeszcze:)
    chłopiec? nie wiem:) może Olek, Patryk?

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • bosa Autorytet
    Postów: 786 2725

    Wysłany: 16 września 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Podobają mi się też imiona Olga, Maja, Sara, Lea, a z męskich Wojtek, Maks, Olek, Paweł.[/QUOTE]


    Sara- bardzo ładne :)ale ma mało zdrobnień, Sarunia-tak średnio i się podoba

    iv09krhm9j559ocl.png
    "Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
    Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą."

  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 16 września 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś dawno, dawno temu na lekcji j. polskiego na karteczkach wyrwanych z zeszytu, postanowiliśmy wspólnie - Sebastian dla chłopca
    A do dzisiaj nie wiemy jakie dla dziewczynki. Może Katarzyna, Dominika, Edyta ??? Nie wiem ... Coś normalnego ...

    momo1009, tomania2806 lubią tę wiadomość

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leon i Liliana <3 moje typy :D

  • dancerina Ekspertka
    Postów: 195 61

    Wysłany: 17 września 2014, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roksana wojtek i nr 1 nadia

    2x1nxuun3b4lqpi4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisij, w drodze na zakupy, zainspirowało mnie imię Dorian :D do chłopca zdrobniale mówili Doruś i najlepsze było oburzenie malucha "mamo, nie mów do mnie jak do dziewczynki"

  • momo1009 Autorytet
    Postów: 1950 1887

    Wysłany: 17 września 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2015, 21:27

    ********Gang 18+********
    Z każdym cyklem coraz bardziej jestem w ciąży...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla dziewczynek mi sie podoba Gosia, Madzia, Nikola
    a dla chłopca Jaś, Franek, Błażej :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ładne imiona :D No i Błażej wpadł mi w gust :D

    Buziulka lubi tę wiadomość

  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 18 września 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje typy dla dziewczynki to: Hania, Marysia, Zuzia, Jagoda i Alicja. Mężnemu podoba się Maja. Mi natomiast najbardziej podoba się Aleksandra, ale wiem, że to nie będzie możliwe, bo moja siostra nosi właśnie w brzuszku małą Oleńkę, która urodzi się na początku grudnia :) Będę jej mamą, ale chrzestną ;)
    Dla chłopca: Adam, Wojtek, Mikołaj.

    Na pewno nie ulegniemy modzie na imiona :)

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie imiona są teraz w modzie?
    Moja mama chce wnuka Bartosza a wnuczkę Różę

‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ