X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak
Odpowiedz

Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak

Oceń ten wątek:
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyk89 wrote:
    No ja myślę. Nie życzę wam widoku świezej krwi w majtach będąc w ciązy. Wtedy priorytety się nagle klarują że ho hooo ;)

    Czekamy może nie takie spanie po 12, wytańcz się razem z małą kropką ;) trzymam kciuki za was. Dziś/jutro wiesz już co z pozostałymi zarodkami,? Bedziesz tam dzwonić czy oni dadzą ci znać? Ja dzwonilam w swojej klinice prosto na embriologie, mialam nr na karcie po punkcji.
    jeszcze za wcześnie. Oni hodują je do 6tej doby, dlatego mam dzwonić dopiero w środę. Modlę się o nie codziennie, żeby miały siłę!

    Lavende86 lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    Mam przepis na ciekawy krem z soczewicy i kalafiora z mleczkiem kokosowym. Robiłam wczoraj, żyję, dupy mi nie rozsadziło. Jakby ktoś chciał mogę zrobić zdjęcie i podesłać fotkę :)
    ja chętnie lubie takie rzczy!

    Arienka jak masz byc spokojniejsza to idz do lekarza ;) chociaz wiadomo, że dzieci to z reguły niejadki :D

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavende86 wrote:
    A po drugie to wylewanie w zlew odciąganego w ciężkich bólach mleka musi być niefajne. Człowiek się poświęca, pompuje, a potem wylać trzeba. To może być wkur.....ce.

    Dokładnie, o to mi chodzi głównie.

    Adry absolutnie nie potrzebuje psychologa. Wyobraź sobie że twoja córka je tylko pasztet. Robisz te pasztety 6-8 razy na dobę. W tym raz w nocy i trwa to ok. 20,30 minut, a jak długo nie zrobisz to nawet i godzine. Mała je cały pasztet co 3,4h a często 1,5 lub nawet 2 pasztety. Wprowadzasz jedną małą kromkę chleba na dzień. Ona w tym momencie nie zjada całego pasztetu ale 1/3 całego co 4,5h albo rzadziej. Twoje pasztety lądują w koszu. Więc robisz ich mniej ale cudownym sposobem w piekarniku rośnie go więcej. Aha jeszcze jak nie zrobisz tego pasztetu w odstępie 3,4h to czujesz ból i pieczenie całego ciała, z czasem masz gorączkę.
    To taka metafora, kto by tego nie analizował?

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arienka a ile mcy zamierzasz pompowac? Może schodz powoli z tych ilości skoro to takie frustrujace? I tak ukłony za tyle poswiecenia... A też nic na siłę. Choć z drugiej z mm nie lepiej bo tez dziewczyny wylewaja jak dziecko nie zje... No ale przynajmniej szybko jest przygotować mieszankę i w nocy nie trzeba siedzieć nad tym pół godziny...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2019, 20:52

    Adry lubi tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Adry Autorytet
    Postów: 9419 7315

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arienka, bardzo się cieszę, że to napisałaś wiesz? Widać złość i gniew i dobrze. I proszę nie gniewaj się na mnie ani troszkę :) Bo trochę chyba włożyłam kij w mrowisko.
    Jeżeli robisz dziecku pasztet i poświęcasz tyle czasu, dajesz z siebie wszystko i potem te pasztety wyrzucasz, to jaki to ma sens na dłuszą metę robić je po 20-30 m,inut dziennie x razy? może trzeba poszukać czegoś mniej czasochłonnego, co jesli nawet wyrzucisz nie będzie Cię tak dołować i złościć?
    Ja wiem, że chcesz małemu dac wszystko co najlepsze, że się bardzo starasz, ale martwię się o Ciebie. Tak po ludzku.

    MP7Jp2.png
  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Arienka a ile mcy zamierzasz pompowac? Może schodz powoli z tych ilości skoro to takie frustrujace? I tak ukłony za tyle poswiecenia... A też nic na siłę. Choć z drugiej z mm nie lepiej bo tez dziewczyny wylewaja jak dziecko nie zje... No ale przynajmniej szybko jest przygotować mieszankę i w nocy nie trzeba siedzieć nad tym pół godziny...

    Już zeszłam do 6,7 i to jest wygaszanie laktacji podobno. Czekam na efekty, ale mam wzrost. Chciałabym by miał moje mleko te 12mcy.

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry serce mi rośnie gdy pije moje mleko a nie od krowy. :) Koniec tematu.

    Adry lubi tę wiadomość

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    ale co może wkurzać? bo teraz ja nie rozumiem?
    No mnie np. wkurzało to, że wyszukiwałam zajebiste, zdrowe przepisy, kupowałam składniki, gotowałam, starałam się, a młoda nie chciała tego jeść. Albo zjadła 2 łyżeczki i stwierdzała, że jednak nie. Za którymś razem miałam ochotę walnąć tym żarciem o ścianę i tyle 😁 Albo jak była starsza to chciała jeść na śniadanie tylko chleb z masłem albo na obiad suchy, ugotowany makaron. Albo rosół to była jedyna zupa, którą chciała jeść. Jak był obiad to jadła same ziemniaki. Mi się zawsze wydawało, że mało wartościowe te składniki. Potem zaczęła się przekonywać do innych rzeczy, ale to trwało. W tamtym roku ani razu nie zjadła surówki na obiad w przedszkolu, a w tym już czasem zje. No ale był czas, że myślałam, że do końca życia będzie jadła ziemniaki i makaron 😁

    Arienkas83, Adry lubią tę wiadomość

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arienkas83 wrote:
    Już zeszłam do 6,7 i to jest wygaszanie laktacji podobno. Czekam na efekty, ale mam wzrost. Chciałabym by miał moje mleko te 12mcy.
    To może dawaj mu mniej i mroź sobie porcje? Hmm no trzeba przekalkulowac co będzie Cie więcej kosztowało - zrezygnowanie z kp czy taka frustracja jak teraz.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny widzialyscie? Wyszła podobno jakaś zabawka Brzydal,jakiś dziwny stwór a na opakowaniu hasla "kopnij mnie, przyloz mi" itp... Co za idiotyzm, no nir wierzę...

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2019, 21:15

    Arienkas83 lubi tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Adry Autorytet
    Postów: 9419 7315

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arienkas83 wrote:
    Adry serce mi rośnie gdy pije moje mleko a nie od krowy. :) Koniec tematu.

    Arienko, dobrze juz, ja Ciebie naprawdę przepraszam. Nie wiedziałam też, że zmieniłaś zdanie i chcesz pociągnąć temat jeszcze kolejne 6 miesięcy, bo wcześniej było mówione, że do 6... może coś przegapiłam. eh
    Przejdz sie w takim razie do lekarza z małym, niech go zbada, coś doradzi może co? ja nie umiem pomóc, chciałabym ale nie wiem jak :( a cięzko mi patrzec jak się męczysz.

    MP7Jp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Dziewczyny widzialyscie? Wyszła podobno jakaś zabawka Brzydal,jakiś dziwny stwór a na opakowaniu hasla "kopnij mnie, przyloz mi" itp... Co za idiotyzm, no nir wierzę...
    Masakra. Nie wierzę. Podburzanie dzieci do agresji. Super zabawa 🤦‍♀️🤯

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko co jest związane z naszymi dziećmi to ciężki temat bo bardzo emocjonalnie do tego podchodzimy. Możemy próbować zrozumieć, doradzic ale każda z nas jest inna, ma inną sytuację itd.
    Z wylewaniem/ wyrzucaniem rozumiem. Też mnie to do szału doprowadzalo bo Nina miała moment że nie chciała obiadów jeść. A okazało się że jestem *hujowa pani domu o jej to nie smakowało. Jak wprowadziłam zmiany to jest lepiej.

    Mam wreszcie jednolity kolor na głowie, zero zniszczonych końcówek i grzywke. Mąż zachwycony.
    Adry Ty coś o alkoholu pisałaś?

    Lavende86, czekamynadzidzie, Frida91, Adry, Promyk89 lubią tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry no dajesz ten przepis, bo ja tu już godzinę czekam! :P

    Adry lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multi - mój ma podobnie. Ostatnio rehabilitantka miała tą niepowtarzalną okazję zobaczyć go głodnego to nie mogła uwierzyć (a niejedno dziecko widziała) 🤣 Teraz ciągle się z niego śmieje. On jak na czas nie ma butli to potrafi się drzeć jak w egzorcyzmach Emily Rose. Tylko głową nie obraca 360° 😂 To już nawet nie jest płacz tylko taki krzyk jakby ktoś go wrzątkiem oblał. A jak mu dasz butlę do dzioba to czasami też nie zajarzy od razu bo jest tak zaaferowany płaczem i drze się nadal. Trzeba go wyrwać z tego amoku najpierw 😁 A potem wytrzeszcz oczu bo dali w końcu 😂

    Choć nie powiem... jak jest najedzony to ostatnio dziecko anioł. Uśmiechy, flirty, guganie do każdego. No nikt mi nie wierzy w moje opowieści 😁 Toż to anioł nie dziecko.

    Adry, Promyk89 lubią tę wiadomość

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja upolowałam nowe Canari o smaku słonego karmelu :D czeka na wypróbowanie :D mam nadzieję, że poczeka tak jeszcze z 1,5 roku :D

    Lavende86, Multiwitamina, Adry, Frida91 lubią tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O fuckin' shit! Chyba dwójka mi śpi. Dobry czas dziś.

    Multiwitamina, Adry lubią tę wiadomość

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba walnę piwo 😁😊

    Adry lubi tę wiadomość

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2019, 21:15

    Lavende86, Adry lubią tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
‹‹ 1657 1658 1659 1660 1661 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ