Forum Starając się - ogólne Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak
Odpowiedz

Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak

Oceń ten wątek:
  • WrednaZośka Koleżanka

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 09:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavende86 wrote:

Mnie też dziś troche nawiedził smutek bo wiosna przyszła i naokoło mnie istny baby boom! Dziś dowiedziałam się o kolejnej ciąży. Już ciężko mi policzyć ile osób wśród znajomych, w pracy, w rodzinie itd jest w ciąży albo właśnie urodziło. A u mnie lipa i nic więcej.

Rozumiem cię...smuteczek :( widzę wszędzie dzieci.

• WrednaZośka Koleżanka

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 09:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavende86 wrote:
    Tyle że po tempce też można zobaczyć czy nie ma np. niedomogi ciałka żółtego i innych nieprawidłowości. No i dzieki wykresowi wiedzialam kiedy badać progesteron.

Tak dużo z temperatury można wyczytać?? A gdzieś na necie albo na Ovu są do tego wskazówki? Tzn co jest niepokojące. Bo mnie temperatura skacze strasznie z góry w dół, zwłaszcza kiedy jest stresujący miesiąc. Któryś gin powiedział że to normalne w tych czasach...Staram się mierzyć zawsze w tym samym miejscu i p tej samej porze.

• Lavende86 Autorytet

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 11:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U mnie temp. dalej w górze. Brzuch boli już czwarty dzień :-/. Dziś przestały mnie boleć piersi, a to zawsze u mnie objaw, że się nie udało i że okres jest tuż tuż. Myślę, że to kwestia 2 lub 3 dni max. Szkoda. Mimo, że wiedziałam, że nie mogę się spodziewać cudu to i tak trochę smutno :-( Ja już nie liczę na powodzenie. Teraz miesiąc przerwy w staraniach bo mam histeroskopie niedługo.

Nie wiem czy wykres faktycznie dużo pokazuje, ale czytałam, że może pokazać sporo. Ja w tym miesiącu odpuściłam, zrezygnowałam i straciłam nadzieję i wykres mam ładniejszy niż miesiąc temu więc może coś w tym jest. Wydaje mi się, że owu mam regularnie, a jednak nie mogę zajść. Może nie jest mi to pisane i muszę się skupić na innych celach. Mam zamiar schudnąć bo brakuje mi z 5kg do wagi sprzed ciąży.

zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Światełko nadziei Znajoma

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 11:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny można dołączyć?

Mam 29 lat mamy już z mężem córkę ma 8 lat teraz staramy się o dzidzie już 16 miesięcy w 2017 roku w styczniu udało się ale była to ciąża pozamaciczna zrobiłam już tyle badań droznosci jajowodow i oba są drożne badania hormonalne tez ok tarczyca też dobra a i tak nic się nie udaje zmieniałem już 5 razy lekarza i każdy mówi mi to samo że wszystko jest w porządku i nie ma się do czego przyczepić również badania u męża też są bardzo dobre.

A jak u was starania? Ile się już starcie?

Adry lubi tę wiadomość

Mija już 16 cykl i nadal nic
  • Taka_Babka Autorytet

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 12:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Światełko nadziei wrote:
    Hej dziewczyny można dołączyć?

Mam 29 lat mamy już z mężem córkę ma 8 lat teraz staramy się o dzidzie już 16 miesięcy w 2017 roku w styczniu udało się ale była to ciąża pozamaciczna zrobiłam już tyle badań droznosci jajowodow i oba są drożne badania hormonalne tez ok tarczyca też dobra a i tak nic się nie udaje zmieniałem już 5 razy lekarza i każdy mówi mi to samo że wszystko jest w porządku i nie ma się do czego przyczepić również badania u męża też są bardzo dobre.

A jak u was starania? Ile się już starcie?

Witaj. U mnie 4 cykl starań. Pierwszy na lekach.

Pytanko czy jest szansa na ciążę jak jajnik boli? Tzn że do niej doszło?

9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • czekamynadzidzie Autorytet

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 14:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka wrote:
    Witaj. U mnie 4 cykl starań. Pierwszy na lekach.

Pytanko czy jest szansa na ciążę jak jajnik boli? Tzn że do niej doszło?
    mnie jajniki bolą co cykl, a ciąży jak nie było tak nie ma ;) ból jajników może swiadczyć o owulacji, o torbieli, o tym, że pęcherzyk dojrzewa. Podejrzewam, że można by jeszcze dużo rzeczy z tego wywnioskować. Nie ma co sie doszukiwać na siłę ;)

Adry lubi tę wiadomość

ponad 3,5 roku starań...
    32 lata, endometrioza II st., niepłodność idiopatyczna
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół)
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół)
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️

nk 20%, asa (+), ana (+), apa (+), allo mlr 13%, cytokiny 😑 <<szczepienia>>

IO i hiperinsulinemia!!! -> po 3,5roku chyba mamy przyczynę!!!!! ✊✊✊<<siofor 3x500>>
    glukoza 93-188-101
    insulina 7-76-35
    Hiperinsulinemia osłabia komórki jajowe!

"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II
  • Taka_Babka Autorytet

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 19:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuję kilku info:

jak wyglada śluz płodny? a dwa czy ktoś łyka i może potwierdzić skuteczność ziół o. Sroki?

9 cs
    cykl 32 dni
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 21:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Adry ja Was czasem podziwiam. Kurczę 1.5roku kawał czasu...
    dokładnie. Też mam takei zdanie. W ogóle podziwiam dziewczyny, które starają sie już tak długo. ja to czasem się zastanawiam, że chyba psychicznie się prędzej wykończę, jeśli to tak długo będzie trwało :(

Taka_Babka lubi tę wiadomość

ponad 3,5 roku starań...
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół)
    2) ICSI (długi protokół)

IO i hiperinsulinemia!!! -> po 3,5roku chyba mamy przyczynę!!!!! ✊✊✊<<siofor 3x500>>
    glukoza 93-188-101
    insulina 7-76-35

"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 21:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    ja nigdy takiego rozciągliwego u siebie nie widziałam, choć wielokrotnie intensywnie szukałam, dla mnie znakiem,że mam dni płodne jest ogólnie fakt, że jest wilgotno, a mam tak przez 2-3 dni.

Multi, prawdę mówiąc to czegokolwiek, ale nie młodszego niż 2015 rok, ma to być samochód roboczy do pracy, na zakupy, "bez tyłka", żeby łatwo się wszedzie parkowało, a jak się zarysuje albo jakas stłuczka zdarzy, żeby nie było az tak szkoda. Chciałabym fiata pandę, albo toyotę aygo. Moj aktualny samochod ma 18 lat i jezdziłabym nim nadal, ale niestety koszty naprawy przewyzszają jego wartość. :( szkoda, bo bardzo jestem do niego przywiązana.
    ja też mam auto 18letnie :D i zeby było śmieszniej - w ogóle sie nie psuje. Za to kupiliśmy teraz takie 7letnie i przez rok wydałam na nie więcej niż do tego mojego 18letniego przez 10 lat !!! to jest hit :D także moje autko jest bezcenne, a śmiałam się bo ubezpieczyciel wycienił jego wartość na 2,5tys zł :P

Adry lubi tę wiadomość

ponad 3,5 roku starań...
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół)
    2) ICSI (długi protokół)

glukoza 93-188-101
    insulina 7-76-35

• Taka_Babka Autorytet

Wysłany: 11 kwietnia 2018, 21:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś wydało mi się że była by to owulacja gdyż: cycki bolą, jajnik prawy cały dzień daje mocno znać i do tego "mokro" czułam. Było przytulanie ale na tyle by było z przytulania. Mój D idzie w poniedziałek na badania nasienia i powiedzieli żebym uniknąć przytulania przez 4 dni. Eh. Zatem nadzieja umarła nim się narodziła.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2018, 22:06

9 cs
    cykl 32 dni
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 07:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka wrote:
    Dziś wydało mi się że była by to owulacja gdyż: cycki bolą, jajnik prawy cały dzień daje mocno znać i do tego "mokro" czułam. Było przytulanie ale na tyle by było z przytulania. Mój D idzie w poniedziałek na badania nasienia i powiedzieli żebym uniknąć przytulania przez 4 dni. Eh. Zatem nadzieja umarła nim się narodziła.
    a to nie mogliście poczekać z tym badaniem nasienia, żeby to nie kolidowało z owulacją? Albo nie da sie tego przełożyć o 2 tygodnie później np? Niby owulacja występuje wtedy gdy tego śluzu jest już najmniej ;)
    Mierzysz sobie temperaturkę? Mierz sobie ;) będziesz miała lepsze rozeznanie. I testy owu spróbuj - one wprawdzie różnie wychodzą, ale zawesze dodatkowy objaw do zsumowania ;)

ponad 3,5 roku starań...
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół)
    2) ICSI (długi protokół)

glukoza 93-188-101
    insulina 7-76-35

• Taka_Babka Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 09:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    a to nie mogliście poczekać z tym badaniem nasienia, żeby to nie kolidowało z owulacją? Albo nie da sie tego przełożyć o 2 tygodnie później np? Niby owulacja występuje wtedy gdy tego śluzu jest już najmniej ;)
    Mierzysz sobie temperaturkę? Mierz sobie ;) będziesz miała lepsze rozeznanie. I testy owu spróbuj - one wprawdzie różnie wychodzą, ale zawesze dodatkowy objaw do zsumowania ;)

Tak się akurat złożyło że u Nas jest jeden lekarz co przyjmuje w każdej trzeci poniedziałek miesiąca. Mąż pracuje na zmiany i w tym miesiącu idzie na nockę to to ogarnie a zaś w maju wypada mu wtedy dniówka. A odkładanie tego do czerwca a wręcz końcówki to chyba za długo. Liczę że będzie ok wszystko, ale gdyby nie to lepiej działać szybciej niż później.

Adry lubi tę wiadomość

9 cs
    cykl 32 dni
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 14:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka wrote:
    Tak się akurat złożyło że u Nas jest jeden lekarz co przyjmuje w każdej trzeci poniedziałek miesiąca. Mąż pracuje na zmiany i w tym miesiącu idzie na nockę to to ogarnie a zaś w maju wypada mu wtedy dniówka. A odkładanie tego do czerwca a wręcz końcówki to chyba za długo. Liczę że będzie ok wszystko, ale gdyby nie to lepiej działać szybciej niż później.
    aha no to faktycznie ;) to trzymam kciuki żeby wszystko było ok! ;)

ponad 3,5 roku starań...
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół)
    2) ICSI (długi protokół)

glukoza 93-188-101
    insulina 7-76-35

• Taka_Babka Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 16:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    Kochana, robicie bardzo dobrze. Fajnie, że dało się namówić męża. Daj nam koniecznie znać jak poszły badania. Może one coś powiedzą, ale z całego serca życzę Wam, aby nic złego w nich nie wyszlo

Hej, Napewno dam znać

9 cs
    cykl 32 dni
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
  • Taka_Babka Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 19:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Czy Wasi Panowie wyczekują dwóch kresek bardziej niż Wy?

9 cs
    cykl 32 dni
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
  • Lavende86 Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 21:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka wrote:
    Moj nie. Mówi, że gdyby się nie udało to też nie problem dla niego bo ma jedną córkę i ona mu wystarcza. Przy pierwszym też ja się bardziej ekscytowałam. Chyba, że tego nie pokazuje. On ma myślenie, że będzie to będzie, a jak nie to trudno.

A u mnie średnio. 12 godz w pracy, dziecko znowu chore. Smarka i kaszle okropnie. Mnie boli krtań i też czuję się średnio. Moja mama też chora. Jakiś wirus. No i czekam na okres. Bedzie pewnie jutro/pojutrze.

zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 21:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry współczuję braku wody. Nienawidzę jak u nas wyłączają, a potem leci brudna :-/

Taka_Babka - powodzenia! Często jeden raz wystarczy ;-)

zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 21:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    U nas to moj maz bardziej naciskał na dziecko, pilnowal owulacji i nie przyjmowal wykretow jesli byla szansa ;).
    Matko mojego męża mój cykl wcale nie interesował i nic się nie zmieniło. Nie wyobrażam sobie żeby mi owulacji pilnował :-D To ja pilnowałam i pilnuję tego.

zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 22:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to niezle ;-) Moj to typowy facet jeśli o te sprawy chodzi. Mówię tylko kiedy są TE dni i to wystarcza ;-) Nie chce znać szczegółów. Ale mi tam to odpowiada. Z ciąży się cieszył, ale bardziej mówił "A nie mówiłem, że szybko pójdzie?" :-D
    A teraz to szaleje za córką i to jego oczko w głowie.

zAz2p1.png
    3aKqp2.png

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 22:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Babka wrote:
    mój sie tylko pyta kiedy misja, żebym mu z wyprzedzeniem mniej więcej terminy podała :P raczej niezbyt go interesują paski, temperatura i śluz. Ja mu sama o tym mówię :> ale też by chciał juz tego dzidziusia ;)

ponad 3,5 roku starań...
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół)
    2) ICSI (długi protokół)

glukoza 93-188-101
    insulina 7-76-35

‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego