X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak
Odpowiedz

Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak

Oceń ten wątek:
  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 6 maja 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    Cześć Kochana :)
    Witaj :)
    Ja pamiętam Cię ze starań jak ja zaczynałam, Bardzo mi przykro, że nadal walczysz.
    Boleriozę opanowałaś? Jak się czujesz? Co słychać :)
    Mamy córeczki o tym samym imieniu :*


    Hej! No tak ja cały czas się staram, ale z przerwami na leczenie. Nadal walczę z tym dziadostwem i mam wrażenie że potrwa to jeszcze sporo czasu. Aktualnie odbudowuję florę jelitową po colo vadzie i zaczęłam się ostro suplementować. W styczniu odstawiłam wszystkie suple i leki (oprócz euthyroxu). Niedługo chcę powtórzyć badanie, ale mam złe przeczucia.

    Maja to piękne imię. Twoja Maja jest grzeczna? Moja czasem pokazuję różki :D

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • arienka83b Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 6 maja 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BitterSweetSymphony mogę spytać co na te wszystkie badania Twoja druga połówka? Jest zdeterminowany na to drugie dziecko? Ja też mam synka w podobnym wieku, zaczęliśmy starania od grudnia. Na razie się nie badamy i się boję że mąż nie będzie zdeterminowany żeby się badać its, gdyż widzę jego podejście jakie ma teraz. Niby chce dziecka drugiego ale żebym zaszła bez problemów na zasadzie jak będzie to będzie.

    c968e1d746ae711f89c2d62c8594a39d.png
  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 6 maja 2018, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arienka83b wrote:
    BitterSweetSymphony mogę spytać co na te wszystkie badania Twoja druga połówka? Jest zdeterminowany na to drugie dziecko? Ja też mam synka w podobnym wieku, zaczęliśmy starania od grudnia. Na razie się nie badamy i się boję że mąż nie będzie zdeterminowany żeby się badać its, gdyż widzę jego podejście jakie ma teraz. Niby chce dziecka drugiego ale żebym zaszła bez problemów na zasadzie jak będzie to będzie.


    Mój mąż mnie bardzo, bardzo wspiera. Bywało różnie, ale aktualnie jest moją opoką i oazą spokoju. Sam nawet się badał na boreliozę, EBV i inne choć wcale nie lubi się kłóć. Ja to bym chciała dziecko na huraaaa, a On patrzy na to wszystko mniej emocjonalnie, jak to facet. Stara się doradzać mi i podchodzi do sprawy z dystansem. Taka skała na której można się oprzeć. Każdej życzę takiego męża ;)

    Może Twój facet podchodzi do sprawy mniej emocjonalnie. Wydaję Nam się, że ich to nie obchodzi, ale na pewno o tym myślą i analizują. Na pewno jak będzie potrzeba to Twój partner zgodzi się na badania. Na początek spokojnie z Nim o tym porozmawiaj, a zobaczysz reakcje. Do pewnych spraw mężczyźni muszą po prostu dojrzeć ;)

    Adry lubi tę wiadomość

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 7 maja 2018, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    Hej dziewczynki, przepraszam, że dzisiaj się nie odzywałam, ale dzisiaj mieliśmy taki rodzinny dzień,a po południu pojechałam odwiedzić koleżankę w jej nowym mieszkanku i właśnie wrocilam i zaraz bede sie starala nadrobić co tam słychać na forum.
    Rzeczywiście wczoraj porozmawialiśmy sporo z mężem, każdy wyrzucił z siebie co miał do powiedzenia i chyba stanie na tym..., że nie będziemy się starać o kolejne dziecko, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Jestem trochę podłamana tą sytuacją, ale co zrobić. W sumie został jeszcze ponad rok więc wszystko może się zmienić. Rozmawialiśmy długo, ponad 4 godziny, nie obyło się bez łez i pretensji, ale chyba było warto bo czuję, że wyrzuciłam z siebie wszystko co mi leżalo na serduchu. jak już kiedyś pisałam - proza życia... nie ma co sobie planow ukladać na przyszlość bo i tak potem wszystko szlag trafia. eh

    Dziewczyny a ja znowu nadrabiam ;)

    Adry przytulam mocno :* dobrze ze porozmawialiście, wyjaśniliście kilka kwestii.
    Ale tak naprawdę nie wiadomo co będzie za rok czasu :) może zmienicie zdanie, a może i bez staran się okazać że będzie mieć kolejnego dzidziusia :) Rożnie to w życiu bywa ;)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 7 maja 2018, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    Plamka cały dzień o Tobie myśle, czy z meżem wszystko ok??

    Kochana wszystko w porządku, dziękujemy :* skąd ten niepokój? :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 7 maja 2018, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe koleżanki :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 maja 2018, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, sorki że się tak tu wtrącę :)

    Plamka odezwij się do nas na roczniku! Jak tam u Ciebie, co z HSG i w ogóle :)

    Plamka_92, Adry lubią tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 maja 2018, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za gratulacje - jak widac cuda sie zdarzaja ;)

    Adry, czekamynadzidzie lubią tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 maja 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    Niech Twój cud trwa 9 miesięcy, a później zdrowo rośnie i dokucza rodzicom :D jak się Wam udało ???? Ale super!!! Kiedy masz termin? Jak się czujesz???

    Nie wiem jak... W tym cyklu zrobilam mase drogich badan, lekarz mial robic monitoring ale powiedzial, ze bez sensu, ze wyniki takie sobie, ze nawet na ta chwile in vitro sie nie utrzyma. 8 dni po wizycie mialam piekna owulacje i o ;) jest hehe. A czuje sie dobrze, nie mam plamien. A lekarz jeszcze zjechal mnie, ze moje bole to na pewno nie ginekologiczne ale od momentu ciazy ich w ogole nie mam ;) czuje sie duzo, duzo lepiej. Czasem tylko mdlosci i sennosc.

    czekamynadzidzie lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 maja 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    O rety ,co za lekarz :/ a prowadzisz u niego ciążę czy znalazłaś sobie kogoś innego? Lekarz był zaskoczony ciąża?
    A masz jakieś przeczucia co do płci? :)

    U niego, bo mialam jego numer i jak sie dowiedzial byl w szoku ale mna sie zajal i kontakt dobry jest ;) pozlecal badania, witaminy itp. I tak bede miala dwoch bo chce rodzic w innym szpitalu to chce kogos znanego. Ale zadzwonil do mnie w szoku i "ale ze jak... ze pani w ciazy jest?" Hehehhe :D a co do plci to mysle, ze bedzie dziewczynka ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 maja 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    Ooooo to daj znać za jakiś czas czy przeczucie się sprawdzilo. I masz rację, ja miałam lekarza z poza szpitala i było mi ciężko się dostać :( więc rzeczywiście lepiej od początku o to zadba :)

    No wlasnie, a dwie opinie czasem tez sie przydadza ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Hej dziewczyny, sorki że się tak tu wtrącę :)

    Plamka odezwij się do nas na roczniku! Jak tam u Ciebie, co z HSG i w ogóle :)
    Seli gratulacje!!!! Widzę, że Tobie się wreszcie udało!!! :) super!!! :)

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry podaj ta stronkę z tanim podróżowaniem. Może jej jeszcze nie znam :)

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Robiłam test i wyszła druga kreska taka slabiutka ale widać ją. I teraz nie wiem co robić czy brać Dudka czy odstawić pomóżcie. ..

    czekamynadzidzie, Adry, Multiwitamina, Beatrix_ lubią tę wiadomość

  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Witam. Robiłam test i wyszła druga kreska taka slabiutka ale widać ją. I teraz nie wiem co robić czy brać Dudka czy odstawić pomóżcie. ..
    leć na betę!!!! i bierz Dupka, najwyżej sobie cykl przesuniesz o kilka dni.

    Adry lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    Jak jeździsz to na pewno znasz. Airbnb :)
    tak znam :) musze coś poszukać na kilka dni odpoczynku :)

    Adry lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tu wstawić zdjęcie dziewczyny bo chcę wam pokazać ten test

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    Seli gratulacje!!!! Widzę, że Tobie się wreszcie udało!!! :) super!!! :)

    Nawet nie takie wreszcie bo to 7cykl byl, wiec nie ma tragedii ;) ale cale te tsh, io to pic na wode ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    Wczoraj wstawiłam zdjęcie trawy. Naciśnij to zdjęcie i przekieruje cię na stronę gdzie sama możesz coś załączyć. I leć na betę!!!!

    Musze to ogarnąć . Kochana dziś już niestety nie zdążę bo sama jestem z córką w domu a laboratorium tylko do 11 pobierają

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <a href=https://zapodaj.net/060d1062ac858.jpg.html>20180507_093320.jpg</a>

‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ