Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak
Odpowiedz

Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak

Oceń ten wątek:
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Gdybym zawsze jadła zdrowo, to moja endometrioza nie była w takim stadium w jakim jest teraz. Dieta zapobiega chorobom, a nie tylko je leczy..
    Przez diete w pokoleniu Twojego dziecka, kazdy czlowiek bedzie chociaz raz w zyciu miał raka.
    Dlatego jestem jak najbardziej za zdrowym jedzeniem :-) I badać się co jakiś czas!

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre - z takimi funduszami jakie mają na dietę pacjenta to nie poszaleją niestety. Chociaż u nas w ginekologicznym było np. lepsze jedzenie niż widziałam w zwykłym szpitalu. Może nad ciężarnymi się litują :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2019, 12:47

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w przedszkolu akurat całkiem fajnie gotują. Jakiś dietetyk to układa i z tego co widziałam to fajne rzeczy mają. Bardzo różnorodnie. Wiadomo, że czasami jest ryż z jabłkiem i oczywiście to dzieci najbardziej lubią. U nas nigdy się takich rzeczy nie jadło.

    Adry lubi tę wiadomość

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj jest dużo czynników. Styl życia, ilość stresów, dieta, zanieczyszczenie środowiska, geny. Mnie np. zawsze zadziwia różnica między mną, a moją siostrą. Ci sami rodzice, ta sama dieta, styl życia w dzieciństwie, a ja nigdy dużo nie chorowałam jako dziecko, a ona non stop! No i teraz ja jestem powiedzmy, że zdrowa i nic mi nie dolega, a ona ma jak to się śmiejemy wszystko: Alergie, astmę, refluks, problemy ze stawem żuchwowym co chwilę, jakąś chorobę skóry na głowie, która pojawia się i znika (chyba łojotokowe zapalenie). Połowy kosmetyków nie może używać. No chodzące nieszczęście z niej :-D

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jak mała była młodsza to zjadala prawie wszystko zupy kaszki itd teraz niechce jeść połowy z tego parówki jak lubiła tak nie je ona ma takie okresy ze potrafi tylko samą zupę zjeść i tak do wieczora albo sam serek lub jogurt bo nic innego nie chce jak żyć ?

    Nefre książkę chętnie poczytam .A ty dalej stosujesz dietę ćwiczysz ?

    Lavende86 lubi tę wiadomość

  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że geny mają duży wpływ. Dlatego lekarze zawsze pytają czy ktoś z rodziców, dziadków itd. na coś chorował. To dla nich wskazówka. Teraz na badaniach prenatalnych też miałam ankietę o chorobach w rodzinie mojej i męża (wady wrodzone i inne choroby). Oni to wklepują wszystko do kompa razem z wynikami.

    Kiedyś też oglądałam programy jak to odnajdowało się rodzeństwo po latach rozłąki i twierdziło, że mają dużo wspólnego.

    Ale wychowanie wiadomo, że też ma ogromny wpływ na charakter. Myślę, że to i to ma wpływ.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2019, 13:17

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell - wiem o czym piszesz :-D Ale ja ponoć byłam o wiele gorszym niejadkiem od córki i wyrosłam z tego :-D

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Evell
    diete stosuje, ćwiczę na strechingu i platesie i staram się wszędzie chodzić z buta.. Ale jest zimno i mi nie wychodzi aż tak jakbym chciała.

    Poza tym teraz boję się, przed operacją, żeby mi torbiel nie pękła i takie tam.. Mało czasu zostało i szkoda go zmarnować :D


    Adry

    To wynika z tego,że z roku na rok jemy gorzej. Poza tym matka Lavende mogla się lepiej odżywiać w ciąży z nią, a z siostrą miała już wyjebane i jedną córkę, która bardzo jej to utrudniała ;D
    Hehe wątpię bo moja mama bardzo zdrowo je. Ma lepszą figurę ode mnie. Jak na swój wiek to niezła z niej dupa :-D hahaha
    Ona autentycznie nie lubi tych niezdrowych rzeczy. Wtedy to się tylko gotowało w domu to co ona mogła jeść :-D

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • maria.marysia Koleżanka
    Postów: 80 3

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak nie zwariować kiedy ciągle pytają o dzieci? :(

  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maria.marysia wrote:
    Dziewczyny, jak nie zwariować kiedy ciągle pytają o dzieci? :(
    To zależy kto pyta.

    Nefre_ ms lubi tę wiadomość

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Evell
    diete stosuje, ćwiczę na strechingu i platesie i staram się wszędzie chodzić z buta.. Ale jest zimno i mi nie wychodzi aż tak jakbym chciała.

    Poza tym teraz boję się, przed operacją, żeby mi torbiel nie pękła i takie tam.. Mało czasu zostało i szkoda go zmarnować :D


    Adry

    To wynika z tego,że z roku na rok jemy gorzej. Poza tym matka Lavende mogla się lepiej odżywiać w ciąży z nią, a z siostrą miała już wyjebane i jedną córkę, która bardzo jej to utrudniała ;D

    Ja też teraz nie chodzę na kijki bo zimno i dawno nie biegała tak to ćwiczę w domu no dopiero zacznę jak zrobi się trochę cieplej .No i staram się tą dietę trzymać,ale teraz chyba wydaje mi się ze znów trochę przytyłam.:/

    Lavende ile teraz twoja mała waży u mnie 14 kg narazić to i tak dobrze bo trochę przybrala ale mniej więcej to zawsze ta waga w granicach 12/13 kg .

  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell - 13kg z hakiem. Ostatnio schudła. Waży tyle chyba od roku mimo, że sporo urosła. Przez to chorowanie ciężko nam zrobić masę :-D

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to mówią: cycki ostatnie tyją, a pierwsze chudną :-D Coś za coś :-D W ciąży ci urosną :-P

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fajnie miałaś :-D

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Lavende

    Miałam :P
    co tyłam to mi wpierw cycki rosły, wpierw kupowałam nowy stanik, a potem dopiero nowe spodnie :)
    teraz chudłam cały czas, ponad 10 kg, i cycki nic .. teraz ostatnie 5 kg i dopiero zaczęło lecieć.
    Tylko sie zastanawiam, bo dupa mi opadła i muszę ćwiczyć, ale wiem jak.
    A jak ćwiczyć, żeby cycki nie opadły?
    Są na to ćwiczenia w necie. Poszukaj. Np. Składasz ręce na wysokości mostka i ściskasz do siebie dłonie. Tego typu rzeczy. No i smarowidła :-)

    Nefre_ ms lubi tę wiadomość

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Lavende

    Miałam :P
    co tyłam to mi wpierw cycki rosły, wpierw kupowałam nowy stanik, a potem dopiero nowe spodnie :)
    teraz chudłam cały czas, ponad 10 kg, i cycki nic .. teraz ostatnie 5 kg i dopiero zaczęło lecieć.
    Tylko sie zastanawiam, bo dupa mi opadła i muszę ćwiczyć, ale wiem jak.
    A jak ćwiczyć, żeby cycki nie opadły?
    Musiałabyś sobie taborety np skombinowac albo profesjonalna ławkę. Kladziesz się na takiej ławce, po butelce wody w każdej ręce. Ręce rozłożone na boki, ugiete w łokcia h, łokcie poniżej lini taboretow. Przyciągasz ręce do siebie i prostujesz nad ciałem. Albo od góry. Leżysz na ławce, masz wspólny ciężarek dla dwóch rąk, które masz przerzucone za głową. I znowu prostujesz je nad ciałem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2019, 14:13

    Nefre_ ms lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apropo słodyczy to mój mąż ZAWSZE po jedzeniu leci do kuchni po jakąś czekoladę albo czipsy czy inne takie. Zarówno po śniadaniu jak i po obiedzie. Wyniósł to z domu bo u nich wiecznie słodycze na stole. Na Święta też wszyscy słodycze kupują jako prezenty.
    Efekt taki że teściowa oraz siostra i brat męża są bardzo otyli. Upiekło się teściowi ale to też widzę że nie je tych słodyczy. A mężowi częściowo bo jest wysoki i generalnie jak na faceta to je małe porcje posiłków za to nadrabia tymi badziewami bo musi się dopchać.
    Choć te ponad 20kg przybrał od czasu gdy miał 20 parę lat i ma brzuch a mi dowala że grube nogi mam.
    U mnie w rodzinie nawet szafki na słodycze nie było i nie ma. Czekoladę jadłam raz na rok, czipsów w ogóle i innych takich. Teraz też mnie nie ciągnie chyba że jakąś imprezkę robimy. Mam słabość do paluszków ale sama sobie nie kupuję takich rzeczy. Niestety synek przyjął zwyczaj po tacie a zaczęło się gdy wróciłam do pracy a był pod opieką teściów. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2019, 14:20

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę się ubrać i śmigać na zakupy i do apteki. Dziś jestem sama bo mąż po pracy jedzie do małej na noc zmienić mamę.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre ile już ważysz i co jesz na poszczególnr posiłki?

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre zazdroszczę wagi mi spada ale wolno i mimo mety dalej chce mi się jeść czasami tak mocno ze nie wytrzymuje już .:/

    Może ta waga by mi szybciej spadała gdybym nie brała tego letrozolu i luteiny,bo to po nich niestety tyje :/

‹‹ 746 747 748 749 750 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ