X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak
Odpowiedz

Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Aga A czemu nie kupicie mamie balkonika do chodzenia? Tylko od razu kule? Jak zostanie sama to będzie jej łatwiej. Przyznasz krzesełko do blatu sobie usiądzie i spoko kanapka ogarnie czy herbatę


    Ma balkonik, chodzi z nim raz w ciągu dnia do wc, rano, a ja muszę stać i patrzeć jak idzie.. także tak to.. a potem twierdzi, że jest zmęczona jakby przebiegła maraton...

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 21 marca 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre ja też staram się omijać ten syf na ile mogę. O ile chemii w warzywach nie uniknę, to właśnie mogę zrezygnować z kostek rosołowych, sosów w proszku albo sztucznych dodatków w żywności. Mogę nie jeść czegoś wcale albo kupować zdrowszy zamiennik, bez tablicy Mendelejewa w składzie.
    Zresztą co do tych gotowych dan z proszku czy słoika i kostek to nie jem tego już od dawna i robię sama bulion, wszelkie sosy i serio już mi kompletnie nie smakują takie gotowce. Czuję ten sztuczny smak. A kiedyś w liceum czy na początku studiów często to jadłam i nawet mi smakowało... Aż sama się teraz dziwię.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam drogie panie ...

    Kurde wczoraj myślałam że @ mi się kończy a tu popołudniu nagle znów zaczęłam plamic a raczej takie brudzenie w nocy też a dziś czysto ...Jezu ja to mam zawsze pecha wiecznie coś i tak odkładam tą moją wizytę u giną no bo przecież nie pójdę do niego z plamieniami ehhh ... mam nadzieje,że do jutra się już nic nie wydarzy i będę mogła do niego iść.

    Szew jest dalej znaczy to,że do końca się nie rozpuścił i mi zwisa ta žyłka czy jak to się zwie ? Wczoraj dzwoniłam do chirurga na NFZ czy mnie przyjmie ale musze mieć skierowanie tak jakby tego nie mogli sciągnąć bez przecież to tylko kawałek masakra.Nefre myślisz ze gin mi to jutro ściągnie bez problemu ??

  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 21 marca 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Nefre ja też staram się omijać ten syf na ile mogę. O ile chemii w warzywach nie uniknę, to właśnie mogę zrezygnować z kostek rosołowych, sosów w proszku albo sztucznych dodatków w żywności. Mogę nie jeść czegoś wcale albo kupować zdrowszy zamiennik, bez tablicy Mendelejewa w składzie.
    Zresztą co do tych gotowych dan z proszku czy słoika i kostek to nie jem tego już od dawna i robię sama bulion, wszelkie sosy i serio już mi kompletnie nie smakują takie gotowce. Czuję ten sztuczny smak. A kiedyś w liceum czy na początku studiów często to jadłam i nawet mi smakowało... Aż sama się teraz dziwię.
    to jest kwestia przyzwyczajenia. Jak ja nie jem nic tłustego od wielu wielu lat, tak jak pojdziemy raz na jakiś czas do restauracji, to od razu potem ten tłuszcz mi zalega na wątrobie przez dobre kilka następnych godzin :( mój mąż ma to samo ;)

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 21 marca 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Witam drogie panie ...

    Kurde wczoraj myślałam że @ mi się kończy a tu popołudniu nagle znów zaczęłam plamic a raczej takie brudzenie w nocy też a dziś czysto ...Jezu ja to mam zawsze pecha wiecznie coś i tak odkładam tą moją wizytę u giną no bo przecież nie pójdę do niego z plamieniami ehhh ... mam nadzieje,że do jutra się już nic nie wydarzy i będę mogła do niego iść.

    Szew jest dalej znaczy to,że do końca się nie rozpuścił i mi zwisa ta žyłka czy jak to się zwie ? Wczoraj dzwoniłam do chirurga na NFZ czy mnie przyjmie ale musze mieć skierowanie tak jakby tego nie mogli sciągnąć bez przecież to tylko kawałek masakra.Nefre myślisz ze gin mi to jutro ściągnie bez problemu ??
    kiedyś pytałam się dlaczego tak jest. I ponoć bez skierowania NFZ nie zapłaci. I wizyta musiałaby być za darmo. A nikt nie lubi pracować za darmo ;) i tak jak masz 10 pacjentów takich dziennie to pracujesz godzinę za darmo. Także każdy kij ma dwa końce. Nasza służba zdrowia to porażka tak czy siak.

    Evell lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 21 marca 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2019, 14:48

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Promyk89 Autorytet
    Postów: 2332 1942

    Wysłany: 21 marca 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Że alergie nie występują w czystym organizmie. Jeżeli nie ma toksyn, organizm z nimi nie walczy, to reakcja alergiczna nie wystąpi....
    I że alergie czasami wynikają z emocji, złych skojarzeń. Np. Kojarzysz z niebezpieczeństwem zapach pleśni, i masz reakcje alergiczna na pleśń..

    dobra, poczułam się lekko wywołana do tabilicy bo mnie takie coś trochę denerwuje.

    a więc tak - czyty organizm znaczy co?
    toksyny są zawsze, wydzielają się przy trawieniu chociażby, są wydalane z moczem - po to sikamy m.in. Więc nie da się żyć bez toksyn. no chyba,że się żwyisz promieniem słońca, czy tam energią kosmiczną jak Stachursky.

    Alergie ze złych skojarzeń - zdecydowanei nie. Nie ma więc wytłumaczenia zgodnie z tą teorią dla alergii u małych dzieci, które skojarzeń żadnych nie mają

    Najważniejsze to starać się zdrowo żyć i żywić. Czytać składy, bo obecnie najwięcej syfu pakujemy w siebie w jedzeniu. Ja z moim mężem zwracamy na to bardoz uwagę. Między innymi dlatego,że takie jedzenie mi po prostu szkodzi. Zjem od czasu do czasu chipsy, ale tylko solone, gdzie w składzie jest ziemniak, sól, olej słonecznikowy. I tyle. Wszystkie smakowe odpadają.


    Tak sobie myślę ile zmienia dziecko w życiu. Trochę się boję, bo pod względem prowadzenia domu jestem pieprzoną perfekcjonistką. Odkurzane, posprzątane, łóżko zawsze zaścielone, pranie wyprane, rozwieszone, wyprasowane koniecznie. Potrafię myć podłogę w kuchni o 22... więc trochę się boję co będzie, jak dojdzie dziecko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 15:35

    Starania od 2017r.
    1 IVF maj/czerwiec 2019
    4 zarodki 4AA 4BB 4BB 3.
    1-Transfer 4AA
    Test 06.07 - Bhcg<1.
    2-Transfer odwołany-krwawienie w 15dc.
    3-Transfer 4BB +assisted hatching+embryoglue
    Test 21.09 -Bhcg 486 :-)
    Test 23.09 - Bhcg 1076 :D
    USG 04.10 - <3
    12.10 krwawienie. Poronienie zagrażające? Leżing zawodowy
    31.10 - koniec leżingu !:D
    21.11-USG prenatalne - syn?:D
    12.12 - nawrót plamienia. Leżing.
    11.01-usg połówkowe. syn ! 350g szczęścia.
    23.03- 1660g ślicznego bobasa <3
    27.05 3300g 54 cm - Misio <3
    4 -transfer " 4AB "13.01
    Bhcg <0.1
    5 - 4ty ostatni transfer blastki "3" 13.10.2023
    Bhcg 472
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyk89 zajedziesz sie albo odpuścisz - ale ja sie nie wypowiadam, bo dziecka nie mam.. po slubie byłam taka właśnie „perfekcjonistka w domu” jeszcze obiadki, deserki itd . Ale jak zauważyłam, ze moj Maz rzuca wszystko gdzie popadnie a ja najpierw chodzę i za Nim sprzątam, to to olałam i trudno mamy średnio, ale ja sie nie bede zajeżdżać skoro nie ma współpracy. Czasem Maz zauważy ze jest nieporządek i teatralnie sie nagada i posprząta na pokaz ale i tak następnego dnia jest to samo..

  • Promyk89 Autorytet
    Postów: 2332 1942

    Wysłany: 21 marca 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Quote:
    Promyk

    To tylko teorie z książki o raku, co oni rozumieją przez to. Pisałam że nie zgadzam się ze wszystkim, tylko inspirujące jest to.
    Żeby nie mieć nic toksyn to nawet nie chcesz wiedzieć co piszą dalej =)
    na fb polubiłam stop mafi medycznej - ubaw mam po pachy, więc się mogę domyślać :D
    Quote:
    Co do tego co mówisz, czytaniu etykiet i itp, to o to chodzi. Zeby minimalizować toksyny w najprostszych wyborach.
    A jak takie zwykłe chipsy doprawisz?
    To możesz?
    mogę :) Ale nie doprawiam. Akceptuje solone
    Quote:
    Jak już odpowiadasz, to co powiesz o wirusowej infekcji i mojej cytologi? Silny przewlekly stan zapalny, leukocuty i erytrocyty?
    nic nie powiem w 100% bo nie jestem ginekologiem i nie chcę wchdzić w kompetencje :)
    masz jakieś objawy?

    Starania od 2017r.
    1 IVF maj/czerwiec 2019
    4 zarodki 4AA 4BB 4BB 3.
    1-Transfer 4AA
    Test 06.07 - Bhcg<1.
    2-Transfer odwołany-krwawienie w 15dc.
    3-Transfer 4BB +assisted hatching+embryoglue
    Test 21.09 -Bhcg 486 :-)
    Test 23.09 - Bhcg 1076 :D
    USG 04.10 - <3
    12.10 krwawienie. Poronienie zagrażające? Leżing zawodowy
    31.10 - koniec leżingu !:D
    21.11-USG prenatalne - syn?:D
    12.12 - nawrót plamienia. Leżing.
    11.01-usg połówkowe. syn ! 350g szczęścia.
    23.03- 1660g ślicznego bobasa <3
    27.05 3300g 54 cm - Misio <3
    4 -transfer " 4AB "13.01
    Bhcg <0.1
    5 - 4ty ostatni transfer blastki "3" 13.10.2023
    Bhcg 472
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 21 marca 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyk, zgadzam się z Tobą co do alergii. Ja myślę, że przyczyn niektórych chorób nie poznamy i tyle. Jeden ma, drugi nie ma. Zagadka trochę.

    Z perfekcjonizmem to jest tak, że trochę odpuszczasz i tyle. U nas zawsze było idealnie. Mąż pedant co lata z odkurzaczem, a i ja lubię porządek. Zawsze mieliśmy posprzątane. Teraz też ogarniamy, ale zdarza się, że pranie zalega albo kurz się zbiera. Staram się wyluzować i tyle.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 21 marca 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre - a z kiedy masz tą cytologię? Co na wynik lekarz? U mnie jest tak, że jak wynik jest zły lub do leczenia to dzwonią żeby przyjść na wizytę, a jak jest dobry to nie dzwonią i po chyba 3 tyg. możesz sobie u recepcjoniski odebrać. Lekarz przegląda wcześniej wszystkie wyniki. Jeśli dali Ci wynik i nic nie mówili to chyba jest on ok.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 21 marca 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Nie dzwonił. Jak poszłam po 2 mc odebrać to była notatka żeby przyjść na wizytę. Odebrałam przed operacja więc pójdę jutro.
    No to masz odpowiedź. Może stan zapalny. Nie ma co się stresować. Mojej siostrze raz wyszedł tragiczny wynik cytologii. Wezwali ją w trybie pilnym do gabibetu i skierowali na kolposkopię. Okazało się, że wszystko jest ok. Tamten lekarz twierdził, że w cytologii często wychodzą fałszywie złe wyniki.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ms a właśnie, jak już dostaniesz zielone światło za te 2 miesiące, to jak Wy macie działać? w sensie, że bez wspomagania, czy jak? jaki jest plan działania :) jejku, Ty już tak za niedługo może będziesz w ciąży, ale super! taka trudna droga, ale na pewno skończy się pozytywnie :D

  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 21 marca 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczyć nie wiadomo czy będzie trzeba. To zależy. Może wynik jest fałszywy jak u mojej siostry. Jeśli trzeba będzie to niestety nie wiem czym... A co zrobić żeby nie wracało to nikt Ci raczej nie powie. Na takie zapalenia czasami nie mamy wplywu. Trafi się i tyle. Zanim wznowisz starania zdążysz to podeczyć.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 21 marca 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2019, 14:49

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ms plan masz także teraz tylko realizować :) oby się zakończył na punkcie 1 czyli zachodzisz po odstawieniu hormonów :D

  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 21 marca 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multi kiedy do szpitala się wybierasz?

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 21 marca 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2019, 14:49

    Arienkas83 lubi tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyk89 wrote:

    Tak sobie myślę ile zmienia dziecko w życiu. Trochę się boję, bo pod względem prowadzenia domu jestem pieprzoną perfekcjonistką. Odkurzane, posprzątane, łóżko zawsze zaścielone, pranie wyprane, rozwieszone, wyprasowane koniecznie. Potrafię myć podłogę w kuchni o 22... więc trochę się boję co będzie, jak dojdzie dziecko.
    ja Ci powiem co będzie : przejdzie Ci :p

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy a Ty masz miec teraz hsg czy odrazu laparoskopię?

‹‹ 949 950 951 952 953 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ