X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia mówią ze najlepiej iść 6-7tydz bo zazwyczaj jest serduszko, ja bylam w niecałym 5 tygodniu bylo widac tylko pęcherzyk ale wiedzieliśmy ze ciąża nie jest pozamaciczna.

    age.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko u mnie pojawia się problem natury ekonomicznej..w pracy mam umowę do końca roku i niestety nie maja obowiązku mi jej przedłużyć jeśli ciąża jest młodszą niż 3 miesiąc
    Dlatego zależy mi aby jak najszybciej dostać L4 bo w taki wypadku nawet po zakończeniu umowy będę miała płacone chorobowe do końca ciąży

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To idz jak najszybciej lekarze nie robią zazwyczaj problemu o l4 ja na zwolnienie poszłam w połowie 7tygodnia jak tylko na wizycie pojawiło sie serduszko.

    age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miło się czyta takie dobre wiadomosci!!! Sylwia to moze u Ciebie właśnie z estrogenem był problem? Badałaś go kiedyś przy okazji progesteronu???
    Welonka cieszę się, ze już w domku i oby już tak zostało!!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sywia a co to za lek ten na L:)?
    Welonka Sylwia zazdroszcze i prosze o wiruski:)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam badany estradiol..nie wiem czy to to?
    W każdym bądź razie miałam już jedno podejście z estrogenami u poprzedniej gin..z tym że ona mi je kazała brać codziennie normalnie cały cykl..fak faktem po tym moje przedokresowe plamienia się skracały ..ale cyce tak bolały że nie dało się wytrzymać.
    Teraz brałam lek z estrogenem dosłownie 4 dni od 14 do 17 dc po jednej tabletce
    Myślę że wybiorę się do lekarza w przyszłą środę licząc z ostatniego okresu to by było jakieś 5,5 tyg

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 01:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letrozolle, lek który ja brałam to zamiennik znanego bardziej Aromka czy innych temu podobnych. W staraniach lekarze przepisują na stymulacje owulacji..choć w ulotce nie ma o tym nic wspomniane. Podobno lepszy od cześciej stosowanego Clo ponieważ nie upośledza endometrium.

    Oczywiście posyłam moc Świątecznych wirusków ************ ;* :)
    Mam nadzieję, że starczy dla wszystkich i mam ogromną nadzieję, że moja fasolka dobrze się zakotwiczyła..
    Wiem jak potrafi być ciężko zajść w ciąże obecnie i jak ciężko ją utrzymać...dlatego jestem pełna obaw ..ale staram się nie popadać w paranoje i zachować względny spokój

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1986 wrote:
    Letrozolle, lek który ja brałam to zamiennik znanego bardziej Aromka czy innych temu podobnych. W staraniach lekarze przepisują na stymulacje owulacji..choć w ulotce nie ma o tym nic wspomniane. Podobno lepszy od cześciej stosowanego Clo ponieważ nie upośledza endometrium.

    Oczywiście posyłam moc Świątecznych wirusków ************ ;* :)
    Mam nadzieję, że starczy dla wszystkich i mam ogromną nadzieję, że moja fasolka dobrze się zakotwiczyła..
    Wiem jak potrafi być ciężko zajść w ciąże obecnie i jak ciężko ją utrzymać...dlatego jestem pełna obaw ..ale staram się nie popadać w paranoje i zachować względny spokój
    Auri ja też jestem na Letrozolu, konkretnie na Femarze.
    Sylwia a jakie miałas wartosci estradiolu z 7 dpo? Jesli to nie jest problem, to proszę luknij w swoje badania. Prowadzę tabelę problemowo-leczeniową na podstawie forumowiczek i myślę, ze twoje dane warto byłoby w niej zamieścić ;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sensie niektóre forumowiczki dodawały nowy lek i zachodziły, wtedy drążę ich historię i zapisuję co, jak i z czym ;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obawiam się Rucola, ze wiele Ci nie pomoge.. Ponieważ w przeciągu ostatnich kilku miesięcy nie robiłam żadnych badań..esradiol mialam robiony jakoś na przełomie czerwca i lipca przed rozpoczęciem stymulacji Clo i wynik był dobry

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Szimi Autorytet
    Postów: 291 207

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, nie stresuj się, wiem że to ciężkie, ale spróbuj być spokojna :)
    trzymam kciuki, że wszystko będzie dobrze i fasolka wyrośnie na różowego pulchnego bobasa :)

    My staramy się od sierpnia, pierwsza ciąża stracona, teraz próbujemy ale niestety nic...lekarz twierdzi że badania będziemy robić jak minie co najmniej pół roku. Jutro albo jeszcze dziś jedziemy po zioła ojca Sroki, zaczęłam pić siemie lniane (fuuuuj) no i mam nadzieje ze w końcu się uda. Nie wiem jak długo wytrzymam bo jest to bardzo trudne...

    31.01.2018- dwie kreski. Cudzie rośnij zdrowo <3
    zi133e3kabsyhy15.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Szimi ;*
    Kurcze dziewczyny naprawdę się martwię, dziś dwa razy na wkładce zauważyłam małą plamkę w kolorze kawy z mlekiem...taki rozbielony jasny braz..dosłownie malutka
    Ale takiego koloru plamieniami zawsze się u mnie zaczynało na jakiś tydz przed @
    Do lekarza nie idzie się dodzwonić...spróbuję jutro
    i pójadę na wizytę w piątek może zapisze mi jakiś progesteron na podtrzymanie

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejsza wizyta miala byc pełna radości euforii a byl wielki płacz nic nie jest tal jak powinno byc w szpitalu usg co tydzień i nikt nie widział zd cos jest nie tal z dzieckiem nawet nikt w 12tc nie sprawdził mi przezierności karkowej ,dzisiaj na usg okazało się ze u maluszka jest problem z jelitami i układem twarzyczki . Niestety badan genetycznych nie mialam bo bylam w szpitalu wierzyłam im ze z dziecko ma sie dobrze. Lekarz skierował mnie do lekarza do lodzi do genetyka i dobrego specjalisty od usg. Jest tu ktos z Lodzi i moze mi cos powiedziec na ten lek. Dudkiewicza ? Dlaczego ciągle musi cos byc niw tak pierw walka o to zeby w ogóle zajść w ciążę później o to aby nie stracić maleństwa a teraz to. Modle sie tylko o to zeby okazało się ze jelita swieca sie przez to ze dziecko nałykało sie krwi i lekarzowi tylko tak się wydawało ze z twarzą cos jest nie tak bo dziecko zle bylo ułożone .

    age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Dzisiejsza wizyta miala byc pełna radości euforii a byl wielki płacz nic nie jest tal jak powinno byc w szpitalu usg co tydzień i nikt nie widział zd cos jest nie tal z dzieckiem nawet nikt w 12tc nie sprawdził mi przezierności karkowej ,dzisiaj na usg okazało się ze u maluszka jest problem z jelitami i układem twarzyczki . Niestety badan genetycznych nie mialam bo bylam w szpitalu wierzyłam im ze z dziecko ma sie dobrze. Lekarz skierował mnie do lekarza do lodzi do genetyka i dobrego specjalisty od usg. Jest tu ktos z Lodzi i moze mi cos powiedziec na ten lek. Dudkiewicza ? Dlaczego ciągle musi cos byc niw tak pierw walka o to zeby w ogóle zajść w ciążę później o to aby nie stracić maleństwa a teraz to. Modle sie tylko o to zeby okazało się ze jelita swieca sie przez to ze dziecko nałykało sie krwi i lekarzowi tylko tak się wydawało ze z twarzą cos jest nie tak bo dziecko zle bylo ułożone .
    Kochana jedno USG niewiele znaczy. Zanim dostaniesz się do tego Dudkiewicza to podejdź do innego ginekologa, żeby nie osiwieć do tamtego czasu. Ja niestety nie pomogę, jestem z Rzeszowa a do Łodzi jeżdże tylko do Pasnika więc nie mam pojęcia:( Kochana dużo siły :*

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka kurcze trzymam za was ogromnie kciuki!!! W jakim Ty szpitalu bylas,ze takich rzeczy nie dopilnowali. Myślał skoro kładą kobietę w ciąży do szpitala to po to aby się czuła bezpiecznie i miała zapewniona najlepsza opiekę.. A tu takie rzeczy.Pojdz do innego lekarza jak mówi Rucola..trzymaj się dzielnie kochana ;*

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodziło o lekarza Durdewicza. Nawet ja widziałam na usg że te jelita są jasne świecą . dzwoniłam dzisiaj rano lekarz chciał przyjąć mnie nawet dzisiaj niestety odmówiłam mam prawie 300km do Łodzi umówiliśmy się na 28 grudnia , ale zadzwonił do mnie siostry chłopak powiedział zebym dzwoniła do lekarza powiedziała że przyjedziemy dzisiaj , zadzwoniłam lekarz bardz mnie przepraszał że juz nie przyjmie mnie dzisiaj bo umówił inna pacjentkę uspakajał że za dwa tygodnie nie będzie za późno że można sprawdzić więcej rzeczy , po 15 minutach zadzwonił do mnie i powiedział że jutro może mnie przyjać bo mu pacjentka zrezygnowała , dziewczyny trzymajcie kciuki jutro o 11,30 przynajmniej święta będę mieć spokojniejsze i będe wiedziała na czym stoje

    age.png
  • Szimi Autorytet
    Postów: 291 207

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Dużo siły, staraj się nie denerwować.

    Sylwia leć do lekarza i niech skontroluje te plamienia.

    31.01.2018- dwie kreski. Cudzie rośnij zdrowo <3
    zi133e3kabsyhy15.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia jeśli masz w domu luteinę albo duphaston zacznij brać może to być przez niski progesteron, u mnie plamienia do tej pory utrzymują się takie brunatne plamienia

    age.png
  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka, trzymam kciuki zeby wszystko dobrze sie ułozyło a świeta były spokojne i radosne;)

    3i492n0agf4rykt3.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie mogę dodzwonić się do mojego lekarza, mam nadzieje ze nie jet na jakimś urlopie bo tel wyłączony.chodze do niego prywatnie, przyjmuje w moim mieście w środy i piątki..jutro podaje sobie jai będzie przyjmował to posiedze i poczekam na wizytę..fajnie by było gdyby był

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ