X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 2 marca 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulik_ wrote:
    U mnie też już chyba po wszystkim, jajniki nie bolą i zaczyna się maraton z bólem piersi :(
    Emili89, zazdroszcze słońca, tu leje i jest okropnie.

    .
    Ja mam tak samo - najpierw bolesna miesiączka, później ból okołoowulacyjny a po owulacji nabrzmiałe i bolesne piersi :P

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie brzmi to pocieszająco, ale cieszę się, że nie jestem w tym sama :)

    Emily89 lubi tę wiadomość

  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh... a ja zauwazyłam u siebie biały śluz zabarwiony na różowo. Ewidentnie Progesteron spada, wiec kolejny cykl nic z tego.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 2 marca 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulik_ wrote:

    Welonka, ten progesteron to jakaś zmora. Ja tydzień po owulacji miałam 6, dwa dni później 9. Moja lekarka mówiła, że przyrost za mały i trzeba to leczyć :/ teraz nie mam dupka, i już zaczynam czuć się 'po staremu' .


    Widzisz Twoja lekarka powiedziała chociaż że trzeba to leczyć moja powiedziała że taka moja natura chodziłam do niej 3 lata przepisywała różne leki w róznych dawkach żeby progesteron ruszył i nic zawsze poniżej 1, przez pół roku staraliśmy się z partnerem o dziecko bez lekarza bez obserwacji cyklu .W grudniu zmieniłam lekarza ,od tamtej pory nie przyjmuje progesteronu ,dwa miesiące przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne teraz mam 1 cykl starań 7 marca mam wizytę u lekarza zobaczymy jakie leczenie zaproponuje.

    age.png
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka, najważniejsze, że ruszyłaś do przodu. Jak już jest lekarz któremu zależy to połowa sukcesu, moim zdaniem :)

    Dżoana89 to bardzo bardzo niedobrze :( chociaż nadzieja zawsze jakaś jest :) może to implantacja ?

  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wydaje mi się, bo do dopiero drugi dzień po owulacji.
    Ale przynajmniej mam coraz więcej potwierdzeń na to, że to niedomoga.
    Nie mogę się już doczekać jak przejdę wszystkie badania i rozpocznę leczenie.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 2 marca 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z Paulik. Najwazniejsze to dzialac i miec lekarza, ktoremu mozna zaufac. Pod fachowa opieka lekarska wczesniej czy pozniej sie uda.

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 2 marca 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a Wy sie staracie o pierwsze, czy drugie dziecko? Ja juz mam synka-8 lat.

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 2 marca 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaggi wrote:
    Dziewczyny, a Wy sie staracie o pierwsze, czy drugie dziecko? Ja juz mam synka-8 lat.

    My się staramy z moim P o pierwsze :)

    Będzie kiedyś Pawełek albo Kalinka :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaggi, my o pierwszego malucha się staramy.

    Dżoana89, ja zawsze jak zaczynam coś nowego, w sensie leczenia, cieszę się jak głupia i mam nadzieje, że to pomoże. Z dupkiem też tak miałam. Ale teraz wydaje mi się, że jeden cykl z tym lekiem to stanowczo za mało.

  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim:) u mnie niestety dzisiaj rozpoczęła się niestety@, czyli 7 miesiąc bezowocnych starań mamy za sobą:( jutro mój mąż idzie na badanie nasienia, aby sprawdzić czy u niego wszystko ok.
    paaulik ja też miałam tak, że jak lekarz przepisał mi dupka to się cieszyłam i myślałam, ze dzięki tym tabletkom nam się uda, ale już 4 miesiąc biorę dupka i nadal nic się nie zmieniło, tylko fajnie skrócił mi cykle z 32-dniowych na 28 i mam mniej bolesne i mniej obfite miesiączki

  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    hej :)
    z mojego doświadczenia wiem że nie jest łatwo poprawić progesteron ,przez ponad 3 lata przyjmowałam duphaston , luteinę i lutagen. Co kilka miesięcy sprawdzany miałam progesteron bez tabletek i zawsze był poniżej 1 , raz miałam 11 bez tabletek ale to i tak jest za niski progesteron. Dopóki przyjmuje tabletki to progesteron jest ok odstawiam leci od razu w dół. Ja źle znosiłam dupka .


    Wylonka, A czy w czasie gdy brałaś dupka plamienia ustawały? Jaką dawkę brałaś? Bo ja przy 2 tabletkach dziennie nie zauwazyłam różnicy.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaggi wrote:
    Dziewczyny, a Wy sie staracie o pierwsze, czy drugie dziecko? Ja juz mam synka-8 lat.
    Ja z moim K. staramy sie o pierwsze dzieciątko.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My również staramy się o pierwsze

  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaggi wrote:
    Zgadzam sie z Paulik. Najwazniejsze to dzialac i miec lekarza, ktoremu mozna zaufac. Pod fachowa opieka lekarska wczesniej czy pozniej sie uda.
    Maggi, wiem, że masz rację. Zawsze na początku cyklu jestem pełna nadziei, czuję, ze nawet jeśli nie w tym cyklu to w nastepnym się uda. A potem gdy mija owualcja i widzę, że coś jest nie tak dostaję załamki. teraz i tak przechodzę je bardzo spokojnie, staram się nie nakręcać, ale w środku zawsze boli... I wracają głupie myśli, że nigdy nie zrealizuję się jako 100% kobieta.

    Nigdy niczego bardziej nie pragnęłam jak teraz dziecka... :(

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana89 ja również biorę dupka 2x dziennie, lekarz przepisął mi go głownie z powodu plamień przed @,bo jak twierdzi takie plamienia mogą być powodem niewydolności ciałka żóltego, ale mimo brania tego leku nadal mam plamienia przed @

  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak długo już go zażywasz?

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martm27 wrote:
    Cześć wszystkim:) u mnie niestety dzisiaj rozpoczęła się niestety@, czyli 7 miesiąc bezowocnych starań mamy za sobą:( jutro mój mąż idzie na badanie nasienia, aby sprawdzić czy u niego wszystko ok.
    paaulik ja też miałam tak, że jak lekarz przepisał mi dupka to się cieszyłam i myślałam, ze dzięki tym tabletkom nam się uda, ale już 4 miesiąc biorę dupka i nadal nic się nie zmieniło, tylko fajnie skrócił mi cykle z 32-dniowych na 28 i mam mniej bolesne i mniej obfite miesiączki

    Dupek nie reguluje cyklu. W momencie odstawienia dupka spada poziom progesteronu a to sygnal by pojawila sie @. To nie rozwiazuje sprawy, bo nie leczy tylko maskuje problem (choc cykle 32 dni sa w normie).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 16:55

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily, Dupek nie blokuje owu, bo jest syntetyczną luteiną.
    naturalna luteina blokuje owulację.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4 miesiące już go biorę. Ostatnio myślałam że może nie mam w ogóle owulacji i może dlatego nam się nie udaje, ale miałam w lutym monitoring cyklu i rósł ładnie pęcherzyk i w 15 dniu cyklu lekarz stwierdził, że pęcherzyk pękł, wiec była owulacja, ucieszyłam się, ze może nam się uda i intensywnie się staraliśmy, ale niestety się nie udało:/

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ