X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 widzę, że masz tak samo jak ja, już 7 cykli mam za sobą i owu niby występuje a jednak nadal nic:/

  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mam teraz mętlik w głowie :( Bo owulacje mam, potwierdzoną monitoringiem. A ciąży dalej nie ma. Muszę chyba porobić jakieś badania na własną rękę, bo coś czuję, że skierowania się nie doproszę.

  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie paaulik:) ja chodzę do gina i mówię, ze martwi mnie to, że mi się nie udaję, a ona na to że trzeba czasami odpuścić i wtedy możne się uda i mówi, aby brać duphaston i być dobrej myśli i nic na temat badan hormonalnych nie wspomina, a własnie dzięki takim badaniom można wówczas wywnioskować co jest nie tak i podjąć jakieś właściwe leczenie, a tak to tylko czas leci i człowiek dalej w miejscu stoi

  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martm27 racja!

    Dziewczyny jakie badania (prócz tsh, progesteronu i Ca125) polecacie zrobić? Bo to już nie jest zabawne, mija 1.5 roku, a ja chyba już nie wiem na czym stoję.

  • M@ziii Autorytet
    Postów: 328 144

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może spróbujcie u endokrynologa? Też miałam gina który nie był chętny do dawania skierowań na badania, poszłam do endokrynologa i na pierwszej wizycie dała mi skierowanie do szpitala na badania hormonalne. Powiedziałam jej że staram się o dziecko ale bez owocnie, był to mój 4cykl starań, od razu powiedziała że muszę zrobić badania.

    p19uskjo4qa4qv4m.png
    Niedoczynność tarczycy
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulik_ wrote:
    Martm27 racja!

    Dziewczyny jakie badania (prócz tsh, progesteronu i Ca125) polecacie zrobić? Bo to już nie jest zabawne, mija 1.5 roku, a ja chyba już nie wiem na czym stoję.

    ja robiłam testosteron, androstendion (bo zmagam się z mega trądzikiem), tsh, ft3, ft4, lh, fsh, prolaktyna, wapń.

    mam zamiar wybłagac jutro od rodzinnego ale prywatnie anty TPO, anty TG, wit D, żelazo (ostatnio mam zaworty głowy straszne), insuline (lub obciążenie zobaczymy), potas, magnes, SHGB, DHEA, DHEAS, morfologie całą i kortyzol.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M@ziii ja jestem pod opieką endokrynologa, bo mam niedoczynność. Biorę codziennie Letrox, bo bez tego moja tarczyca szaleje. Badania mi robił tylko pod względem tarczycy. Albo aż, i prócz tsh nie miałam z niczym więcej problemu.

  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28, widzę, że cały zestaw badań przede mną :(

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czuje że bede musiała się nieźle jutro napocić i wykłócić ale wkońcu mi się należą :)

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no pewnie, warto się czasem pokłócić i wywalczyć swoje ! :)

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 marca 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulik_ wrote:
    Ewi28, widzę, że cały zestaw badań przede mną :(
    ja to juz badałam mają 21 lat wiec wiem że musze bo wtedy troche nie halo było.

    ja mam problem z tsh troche, niby gin nie widzi problemu ale juz go zmieniłam i 11 marca mam wizyte z nowym

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 marca 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulik_ wrote:
    M@ziii ja jestem pod opieką endokrynologa, bo mam niedoczynność. Biorę codziennie Letrox, bo bez tego moja tarczyca szaleje. Badania mi robił tylko pod względem tarczycy. Albo aż, i prócz tsh nie miałam z niczym więcej problemu.
    wazne jest ft3 i ft4 przy tsh

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28, wiem wiem, u mnie tylko i wyłącznie tsh szaleje, ale lekarz mówi, że to możliwe, że przez to, że brałam sterydy na oko. Tak zwana leniwa tarczyca..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 19:00

  • M@ziii Autorytet
    Postów: 328 144

    Wysłany: 2 marca 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulik_ wrote:
    M@ziii ja jestem pod opieką endokrynologa, bo mam niedoczynność. Biorę codziennie Letrox, bo bez tego moja tarczyca szaleje. Badania mi robił tylko pod względem tarczycy. Albo aż, i prócz tsh nie miałam z niczym więcej problemu.
    Też biorę letrox i novothyral w sumie 75, podobno novothyral pomaga w zajściu w ciąże. Tak mi właśnie mówiła ta endokrynolog u której byłam ostatnio, brałam euthyrox i zmieniła mi na tą kombinacje. Dopiero jakieś 2 miesiące biorę ale czuje różnicę, mam krótszy okres i ogólnie lepiej się czuje.

    p19uskjo4qa4qv4m.png
    Niedoczynność tarczycy
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M@ziii a masz czasem tak, że czujesz się opuchnięta? Ja właśnie w przyszłym tygodniu idę na kontrolę. Chyba powiem, żeby dał mi skierowanie na badania, dla własnego spokoju.

  • M@ziii Autorytet
    Postów: 328 144

    Wysłany: 2 marca 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulik_ wrote:
    M@ziii a masz czasem tak, że czujesz się opuchnięta? Ja właśnie w przyszłym tygodniu idę na kontrolę. Chyba powiem, żeby dał mi skierowanie na badania, dla własnego spokoju.
    Przed zmianą leku przed każdą miesiączką tak się czułam, teraz tak jakby mniej i nie tak długo. 2 dni przed, wcześniej to coś ok. tygodnia już się tak czułam. A tak ogólnie to sporo przytyłam przez tą tarczyce. Nigdy nie miałam problemu z tyciem, nie musiałam się kontrolować a teraz bardzo muszę uważać bo wszystko odbija się na mojej wadze ;(
    Pewnie, niech Ci da, przebadasz się i będziesz wiedziała co i jak. Mi miała dać skierowanie na badanie ale powiedziała że drogo mnie to wyniesie i zaproponowała szpital.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 19:13

    p19uskjo4qa4qv4m.png
    Niedoczynność tarczycy
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a chodzisz prywatnie? No właśnie u mnie to niezależne od dnia cyklu, czasem wstaje rano i jak balonik się czuję. Jak nie wezmę Letroxu to cały dzień czuję się okropnie. Mój organizm bardzo się przyzwyczaił do tego leku.

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 marca 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulik_ wrote:
    a chodzisz prywatnie? No właśnie u mnie to niezależne od dnia cyklu, czasem wstaje rano i jak balonik się czuję. Jak nie wezmę Letroxu to cały dzień czuję się okropnie. Mój organizm bardzo się przyzwyczaił do tego leku.
    a jaki masz wynik tsh?

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • M@ziii Autorytet
    Postów: 328 144

    Wysłany: 2 marca 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, prywatnie. Jak brałam euthyrox i zdarzyło mi się zapomnieć wziąć rano to byłam bardzo rozdrażniona, wszystko mnie denerwowało. Kilka razy tak mi się zdarzyło, później już chłopak mnie pilnował żebym zawsze rano wzięła :)

    p19uskjo4qa4qv4m.png
    Niedoczynność tarczycy
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 marca 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już euthyrox biore jakieś 8-9 lat :)

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ