X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziewczyny polecam leczenie u ginekologa naprotechnologa.
    Ja dopiero zaczynam z nim przygodę ale widzę różnicę w podejściu do pacjenta. Przede wszystkim nie przepisuje on leków "na oko", tylko najpierw szereg badań a potem diagnoza.
    Ja mam do wykonania:
    18dc - progesteron,
    22dc - progesteron
    26dc - progesteron
    3dc - Cu125, FSH, LH, estradiol, testosteron, androstendion (nie wiem czy dobrze odczytałam), DHEAS, SHBG, 17oh progesteron, TSH, witamina 250hd,

    wiadomo trochę zachodu jest z tymi badaniami, zwłaszcza, ze nie wykonuje się ich w jeden dzień, ale liczę na to, że razem z nim znajdziemy przyczynę i wkrótce będziemy cieszyć się ciążą.

    Octavia_ lubi tę wiadomość

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana89 wrote:
    A ja dziewczyny polecam leczenie u ginekologa naprotechnologa.
    Ja dopiero zaczynam z nim przygodę ale widzę różnicę w podejściu do pacjenta. Przede wszystkim nie przepisuje on leków "na oko", tylko najpierw szereg badań a potem diagnoza.
    Ja mam do wykonania:
    18dc - progesteron,
    22dc - progesteron
    26dc - progesteron
    3dc - Cu125, FSH, LH, estradiol, testosteron, androstendion (nie wiem czy dobrze odczytałam), DHEAS, SHBG, 17oh progesteron, TSH, witamina 250hd,

    wiadomo trochę zachodu jest z tymi badaniami, zwłaszcza, ze nie wykonuje się ich w jeden dzień, ale liczę na to, że razem z nim znajdziemy przyczynę i wkrótce będziemy cieszyć się ciążą.

    ja nie mam szans żeby znaleźć takiego lekarza u mnie w mieścinie...

    a badania dobre, takie jak ja pisałam że jutro chce wyrzydzić...

    a to cu125 to co to jest?

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 aktualnie mam 1.7. Wszędzie jest napisane, że to dobry wynik jak dla starającej się o dziecko kobiety.

    Dżoana89, Ca125? Masz problemy z torbielami czy coś takiego? Widać, że ten lekarz od razu podszedł do sprawy konkretnie :)

  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28, jeśli to Ca125 to jest to marker nowotworowy. Wychodzi zbyt duży jeśli masz problemy z torbielami, lub endometroze. Niekoniecznie zbyt wysoki wynik zwiastuje nowotwór.

    Ewi28 lubi tę wiadomość

  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie chodziło o Ca125, jakaś literówka mi się wkradła.
    Cieszę się, że przepisał mi tak wiele badań, przynajmniej uda się coś wykluczć bądź potwierdzić.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana89 pewnie, że tak! Podoba mi się podejście tego lekarza. Moja ginekolog w życiu nie przepisałaby mi tylu badań na raz ;/ i bez proszenia nie wiadomo ile.

  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wymuś to na niej. Tu chodzi o Twoje zdrowie, i Twoje życie. Nie rozumiem takiego podejścia, co szkodzi lekarzowi przepisać badania.
    Leczenie w ciemno to loteria.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak próbuję coś od niej wymusić, to kończy się na jednym badaniu. Bo ona twierdzi, że nie ma sensu robić wszystkiego, skoro ona rzekomo zna powód mojego niezachodzenia w ciąże. Uparła się tej endometriozy i tak się kurczowo jej trzyma. Mój poprzedni lekarz był świetny, ale niestety to ginekolog - onkolog i mówił, że dopóki nic złego się nie dzieje nie bardzo może mnie przyjmować. Niestety w tym cholernym miasteczku jest 4 lekarzy na krzyż co jeden to lepszy agent.

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja u mojego lekarza od razu na pierwszej wizycie dostałam skierowanie na podstawowe badania ,ale chodzę prywatnie więc może dla tego, na nfz jak chodziłam dostałam raz na prolaktynę i tyle ale to było pare lat temu .

    age.png
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po prostu muszę się za to zabrać sama. Prywatnie i tak nie dostanę skierowania na badania na nfz, więc na jedno wyjdzie :)

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie podobnie, nie ma mowy o takich badaniach, chyba że pod karą śmierci :/

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam to samo, że u mnie w mieście to z góra 5 ginekologów i w sumie byłam u dwóch i każdy z nich to samo mówi, że jest dobrze, są cykle regularne i trzeba czasu i brać duphaston, więc u mnie na takiego dobrego ginekologa typowo od problemów z płodnością nie ma co liczyć, bo raczej takiego nie ma, a również chodzę na prywatne wizyty:/ U mnie też jest tak, że mój gin rozkłada ręce i mówi, ze sama nie wie co jest przyczyną moich niepowodzeń, wspominała coś, że jak tym razem się nie uda (czyli się nie udało, bo dziś dostałam @) mam do niej przyjść po @ i będzie znów obserwowała mój cykl i przepisze mi jakieś tabletki na wspomaganie owulacji, czy coś takiego, ale dokładnie jeszcze nie wiem, a jak wówczas się nie uda to warto by było zrobić badanie drożności jajowodów, ale ja sama nie wiem czy to narazie niepotrzebne, bo muszę jeszcze te hormony zbadać

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zeby dostać się do dobrego ginekologa na nfz to trzeba na wizytę czekać minimum 3miesiace . Za takie podstawowe badania hormonalne to ponad 100zł wychodzi .

    age.png
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 2 marca 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana89 wrote:
    Maggi, wiem, że masz rację. Zawsze na początku cyklu jestem pełna nadziei, czuję, ze nawet jeśli nie w tym cyklu to w nastepnym się uda. A potem gdy mija owualcja i widzę, że coś jest nie tak dostaję załamki. teraz i tak przechodzę je bardzo spokojnie, staram się nie nakręcać, ale w środku zawsze boli... I wracają głupie myśli, że nigdy nie zrealizuję się jako 100% kobieta.

    Nigdy niczego bardziej nie pragnęłam jak teraz dziecka... :(

    Dzoana89 wiem, ze jest ciezko i ze to latwo sie mowi, zeby sie nie nakrecac i na spokojnie podejsc do tematu. Jestem pewna, ze Wam sie uda i ze to keestia czasu. My o naszego synka staralismy sie ponad dwa lata i w koncu sie udalo. Udalo sie, gdy dostalam nowa prace i skupilam sie na czyms innym. Tak wiec trzymam kciuki - za nas wszystkie:)

    Dżoana89 lubi tę wiadomość

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • Octavia_ Przyjaciółka
    Postów: 86 30

    Wysłany: 2 marca 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane. Ale się rozpisalyscie dzisiaj ;) u mnie pracowity dzień, a potem pilnowalam rocznej siostrzenicy. To chyba ona się w głównej mierze przyczyniła do tego, że zaczęłam pragnąc tak bardzo dziecka. Najcudowniejsze dziecko na świecie <3

    Sylwiaen jak twój test? :) odezwij się do nas

    Maaggi u nas też starania o 1 dzieciątko

    ifATp2.png6b9f6f43cb4d3c0d4fc5e412d478e9b0.png
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 2 marca 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    my też już mamy jedno :) na suwaczku widac ile latek :)
    Fajna bedzie roznica wieku. Ja to czasami zaluje, ze tak dlugo zwlekalismy z decyzja o drugim dziecko. Ale niestety tak to jest w zyciu, ze teraz jeszcze nie bo... i milion roznych wymowek.

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana wiem co czujesz, ja mam tak samo, czuję że odkąd się staramy to się zmieniłam, jestem taka nieobecna i myślami jestem gdzie indziej, ciągle myślę czy może nam się w tym cyklu uda, robię testy owulacyjne, czytam na forach o różnych objawach ciąży, a później przychodzi @ i totalna załamka:( z mężem jesteśmy 3 lata po ślubie i już w rodzinie są pytania ,,kiedy dziecko", ,,dlaczego tak długo z dzieckiem zwlekacie", a my chcemy mieć dzidziusia,ale nam się nie udaje, a każdemu zawsze odpowiadamy, ze wszystko w swoim czasie:( ale nie tracę nadziei i wiem, że każdej z nas się w końcu uda:)

  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 2 marca 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana89 wrote:
    A ja dziewczyny polecam leczenie u ginekologa naprotechnologa.
    Ja dopiero zaczynam z nim przygodę ale widzę różnicę w podejściu do pacjenta. Przede wszystkim nie przepisuje on leków "na oko", tylko najpierw szereg badań a potem diagnoza.
    Ja mam do wykonania:
    18dc - progesteron,
    22dc - progesteron
    26dc - progesteron
    3dc - Cu125, FSH, LH, estradiol, testosteron, androstendion (nie wiem czy dobrze odczytałam), DHEAS, SHBG, 17oh progesteron, TSH, witamina 250hd,

    wiadomo trochę zachodu jest z tymi badaniami, zwłaszcza, ze nie wykonuje się ich w jeden dzień, ale liczę na to, że razem z nim znajdziemy przyczynę i wkrótce będziemy cieszyć się ciążą.

    Ja tez slyszalam, ze naprotechnologia jest bardzo skuteczna. Kolezanka stara sie 15 lat o dziecko, wszystkie badania sa w porzadku, a ciazy brak. Teraz trafila do lekarza naprotechnologa i nadzieja na nowo sie odrodzila. Zobaczymy jak z nia bedzie.

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 2 marca 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja o tej naprotechnologii pierwsze słyszę. Aż musiałam się do informować ;) dużo się od was nauczę

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 2 marca 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwian testowalas dzisiaj?

    Witam nowe staraczki :)

    Proszę was o kciuki za jutrzejszą wizyta u gina i wynikami. Mam nadzieję, że już się oczysciłam, badania będą ok i będzie zielone światło na starania

    Octavia_ lubi tę wiadomość

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ