X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh... i tego własnie nie rozumiem... w internetach można się doszukać, że niedomoga lutealna jest jedną z łatwiejszych dolegliwości do wyleczenia, ale jak przekopuje różne fora to widze, że duzo dziewczyn ma z tym problem i utrudnione zajście w ciąże...

    Obawiam się co to ze mną będzie.
    Matruś, a Twój ginek wspominał coś o szansach na szybcie zafasolkowanie, i długości leczenia skutkujacym małym bambino?

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana89 wrote:
    Wylonka, A czy w czasie gdy brałaś dupka plamienia ustawały? Jaką dawkę brałaś? Bo ja przy 2 tabletkach dziennie nie zauwazyłam różnicy.
    Dupka przyjmowałam tylko dwa cykle bo zle czułam sie po nim przyjmowałam 1tabletke dziennie ,luteine przyjmowałam od 1 do3i lutagen raz dziennie. Ja miałam przepisywane na nieregularne miesiączki znikała na 3miesiace. Ja nie miałam plamień ,ostatnie miesiące jak przyjmowałam zaczynałam plamic juz od22-23dnia cyklu aż do samej miesiączki dla tego odstawilam

    age.png
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumie, czyli tak naprawdę miałaś nieco inne objawy, które miały zostać zaleczone dupkiem.
    Prawda jest taka, że ginekolodzy bardzo często przepisują dupka, niemal na wszystko.
    Dlatego cieszę się, że trafiłam do innego lekarza, który na razie kazał mi dupka odstawić i porządnie sie przebadać.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Pari Ekspertka
    Postów: 246 83

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    normalnie czuję się jak na bezludnej wyspie :P .. a ja mam czekać 3 miesiące na dokładne przebadanie .. choć niby z tego co mówił ginek to wtedy już na całego badania.
    Choć w sumie u mnie dopiero czwarty cykl starań .. więc w sumie pewnie mi się to wiecznością wydaje szczególnie, że ostatnia ciąża z mierzeniem temp. przed za pierwszym razem się udała.

    6 c.s <3
    8uneyx8d91qmcrjz.png
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana89 mi własnie gin przepisał dupka mówiąc, że pomaga on w zajściu w ciążę, a zwłaszcza kobietom co plamią przed @ tak jak ja z powodu niewydolności ciałka żółtego i ma nadzieje, ze dzięki dupkowi uda mi się zajśc, no ale narazie mi nie pomógł. Na ostatniej wizycie jak gin stwierdził, że owulacja u mnie występuje to zaproponował, że może trzeba będzie jeszcze sprawdzić drożność jajowodów, bardzo mnie to zdziwiło, bo nawet żadnych badań hormonalnych mi nie zalecił, a może własnie to w hormonach tkwi problem, więc w tym miesiącu planuję zbadać hormony na własną rękę i może wkońcu okaże się gdzie tkwi problem

  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martm27 mi też powiedział, że dupek bardzo pomaga w zajściu w ciążę, i że generalnie leczy wszystko.
    Ja mam wrażenie, że moja gin średnio ogarnia..

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulik_ wrote:
    Ja też życzę miłego dnia i lecę do pracy :)
    Ewi28, może progesteron się unirmował i nie bolą :) albo coś innego :)
    ale ja progesteron chyba miałam w normie, nie wiem.a kiedy go zbadać żeby zobaczyc czy jest ok? bo 7 dni po owu sie bada żeby stwierdzić czy była owu wiec u mnie zawsze wychodzi że jest wtedy co robiłam badania

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28, ja badałam też 7 dni po owu. Moja ginekolog mówiła, że to jest najlepszy czas na zbadanie progesteronu.
    Aaa, to przepraszam :)

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulik_ wrote:
    U mnie też już chyba po wszystkim, jajniki nie bolą i zaczyna się maraton z bólem piersi :(
    Emili89, zazdroszcze słońca, tu leje i jest okropnie.

    Welonka, ten progesteron to jakaś zmora. Ja tydzień po owulacji miałam 6, dwa dni później 9. Moja lekarka mówiła, że przyrost za mały i trzeba to leczyć :/ teraz nie mam dupka, i już zaczynam czuć się 'po staremu' .
    ja raz 7 dni po owu miałam 17 a raz 26 wiec nie ma tragedii raczej

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaggi wrote:
    Dziewczyny, a Wy sie staracie o pierwsze, czy drugie dziecko? Ja juz mam synka-8 lat.
    my też już mamy jedno :) na suwaczku widac ile latek :)

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oo :) o owulacji niby świadczy wynik powyżej 10, także wydaje mi się, że przyzwoicie z Twoim progesteronem :)

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulik_ wrote:
    oo :) o owulacji niby świadczy wynik powyżej 10, także wydaje mi się, że przyzwoicie z Twoim progesteronem :)
    no właśnie, a ciąży brak...wtedy miałam bóle sutków zawsze po owu i taki ładny progesteron a od dwóch miesięcy brak bólu i zaczynam się martwić ze są bezowulacyjne :/ ale w tamtym miesiaću byłam na monitoringu i niby pękł w 13 lub 14 dc...sama już nie wiem co mi jest...narazie mam zastój w staraniu bo mąż na wyjazdach.może w kwietniu coś zaskoczy, a jak nie to w maju do lekarza i na badanie nasienia mąż ma dostać skierowanie.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi gin powiedział, że nie powinno się badać samego progesteronu, a jego przyrost, dlatego w tym cyklu mam go badać aż 3 razy: 18 dc, 22dc i 26dc wtedy da mu to pełny obraz.
    Dzisiaj pierwszy raz zbadałam progesteron w poniedziałek idę znowu.
    Dodatkowo 3 dnia okresu mam serię dodatkowych badań, i po wynikach mam się u niego stawić.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulik moja gin to też raczej słabo ogarnia temat problemu z zajściem w ciążę;/
    Dziewczyny, a słyszałyście o czymś takim jak LUF? ja ostatnio czytałam, ze to jest tak że niby pęcherzyk rośnie, ale nie pęka i nie uwalnia się komórka jajowa tylko pęcherzyk ulega luteinizacji i zmienia się w ciałko żólte,a poziom hormonów jest w normie i wskazuje na przebytą owulację a do niej jednak nie dochodzi

  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie słyszałam, ale chyba warto poczytać. Czy są jakieś objawy tego LUF?

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie co z objawami LUF?

    Dżoana89, ja robiłam właśnie co dwa dni. Bo wtedy widać czy jest dobrze.

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana89 wrote:
    A mi gin powiedział, że nie powinno się badać samego progesteronu, a jego przyrost, dlatego w tym cyklu mam go badać aż 3 razy: 18 dc, 22dc i 26dc wtedy da mu to pełny obraz.
    Dzisiaj pierwszy raz zbadałam progesteron w poniedziałek idę znowu.
    Dodatkowo 3 dnia okresu mam serię dodatkowych badań, i po wynikach mam się u niego stawić.
    też bym sobie tak zbadała ale pracuje od pon do piątku od 6 do 14 i nie mam jak bo laboratorium tylko do 12 a w soboty nieczynny

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też jestem ciekawa tego LUF, ja niby owu co miesiąc mam a już 7 miesiećy i lipa...

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gooogle pisze "Niepęknięty pęcherzyk wytwarza duże ilości progesteronu, co powoduje podwyższenie podstawowej temperatury ciała oraz nasilenie objawów zespołu przedmiesiączkowego. LUF towarzyszy wielu schorzeniom."

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    objawem jest głównie brak ciąży mimo usilnych starań:) ja już zaczęłam u siebie to podejrzewać, bo jak mój gin twierdzi, ze niby ze mną ok to zaczęłam czytać na forach, ze własnie dziewczyny miały tak, że wyniki badań miały w porządku, a ciąży nie było i stwierdzono u nich własnie ten LUF

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ