X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 1 marca 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam takie skrzepy podczas @ i mój gin tez w tym problemu nie widzi,ale chyba musze zmienić lekarza, bo w plamieniach przed @ tez problemu nie widzi i w strasznym bólu piersi tez nie,wiec gdzies leży problem,ale jeszcze nie wiem gdzie.W tym miesiącu sama pójdę do laboratorium na badania i może cos się wyjasni

  • Pari Ekspertka
    Postów: 246 83

    Wysłany: 1 marca 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie o tym duphastonie aby przed ovu nie brać ostatnio przeczytałam .. więc może i on coś zahamował choć różnie może być .. z raz miałam taki cykl też, że mocno przesunęło owulację wtedy bez leków

    ja rocznik 82

    Martm27 święte słowa... co miesiąc wmawiam sobie aby się nie nakręcać i nie doszukiwać objawów .. ale wychodzi jak wychodzi.

    u mnie skrzepów brak.. choć kilka lat wstecz były co @ .. po drugim porodzie się uspokoiło jak i skrócił mi się czas trwania @

    6 c.s <3
    8uneyx8d91qmcrjz.png
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 1 marca 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paaulik, jak nic mam te same objawy - niestety wskazują one na niedomogę lutealną. Zanim zrobię serię badań i zapiszę się jeszcze raz do gina na analizę ich zejdzie pewnie z 1,5 miesiąca, ale am Ci znać jak dowiem się czegoś więcej.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 1 marca 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana89 koniecznie daj znać jak czegoś więcej się dowiesz! Właśnie ta ginekolog u której jestem mówi, że to niedomoga ciałka żółtego, to chyba to samo, prawda? Dała mi ten duphaston, ale jedyna poprawa była w bólu piersi - nie męczył od owulacji do @. Teraz cykl bez dupka, ciekawa jestem tylko czy faza lutealna mi się wydłuży ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 20:33

  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 1 marca 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to jest to samo.
    Ja też mam teraz cykl bez dupka, @ planowo powinna pojawić sięę 13.03 i pewnie się pojawi, bo pomimo usilnych starań z mężem, jeśli ciałko żółte niedomaga, o fasolce nie ma mowy...

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 1 marca 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ginekolog uważa, że nawet jak jeden cykl się bierze dupka, to w kolejnych powinno się unormować, ale właśnie.. Tak na logikę, to dupek to lek, i sztucznie podwyższa ten progesteron, więc jakim cudem po jego odstawieniu miałoby się unormować?

  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 1 marca 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A duphaston i luteina to jest to samo? Takie samo działanie?

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 1 marca 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston to syntetyczna luteina.
    Luteina brana przed owulacją, blokuje ją. dupek nie blokuje owulacji.


    @paaulik, nie sądzę by się unormowało, moim zdaniem dupka powinno się brać aż się zaciąży i przez pierwsze 9 tygodni ciąży, bo ma za zadanie tę ciąże utrzymać.
    Ale nie znam się, ten cykl będę się obserwować i zobaczę czy plamienia się pojawią. Co do piersi to zaczynają sutki pobolewać i ciągnie mnie w podbrzuszu, więc chyba lipa...

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 1 marca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana89, z drugiej strony mogą to być objawy czegoś innego :) No właśnie, jak czytam na tym forum o duphastonie to bierze się go po owulacji i ewentualnie na początku ciąży. Czyli ten cykl mogę już spisać na straty. Progesteron sam się nie podniesie.

  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 1 marca 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas pokaże, ale nie nastawiam się, bo co miesiąc mam takie samo pobolewanie.

    Ja na dzisiaj juz kończę. Cieszę się, że mogłam do Was dołączyć. Jutro z rańca się odezwę, bądź po pracy.
    Piszcie dużo, to będę miała co czytać :)

    Buziole:*

    Gigi lubi tę wiadomość

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 1 marca 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do jutra Dżoana89 :)

  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odkąd biorę dupka to mi sie nasilił bol piersi,bolą mnie od owulacji aż do @ i sutki mam mega wrażliwe,więc co miesiąc mysle ze się udalo i zaszlam

  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed dupkiem Cię nie bolały?

  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie,przed dupkiem nie miałam bólu piersi a na pewno nie tak jak teraz,teraz się powiększają,sa nabrzmiale i bolesne,wlasnie mam tak od 4 miesięcy od kiedy biorę duphaston

  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o takiej reakcji organizmu jeszcze nie słyszałam/czytałam. A mówiłaś o tym ginowi?

  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mówiłam ale powiedział, że to progesteron zawarty w dupku powoduje ten ból piersi, ale ja ostatnio czytałam, ze ten ból piersi to może też być wina wysokiej prolaktyny, więc w tym miesiącu muszę koniecznie zbadać prolaktynę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziś powinnam dostać @. Póki co nie ma jej, z czego się baaardzo cieszę,ale od wczoraj ciągle tylko wyłacznie o tym mysle, czy się pojawi, oby się nie pojawiła oby w koncu się udało... W sobotę robiłam test,ale nic nie wykazał. A jak Wasze odczucia?

  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadaj zbadaj, na pewno nie zaszkodzi, a może tylko pomóc :) No właśnie gdzie nie czytałam to wszędzie piszą, że dupek właśnie powoduje, że piersi nie bolą. Także ciężka sprawa.

  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaen,a może lepiej zrób bete ?:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na bete pewnie jeszcze zaczekam boję się tego uczucia,że już pomyślę,że się udało polecę na badanie a tu.... @ :)

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ