X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet

Wysłany: 14 maja 2017, 20:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramsiejakmoge wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem tu po raz pierwszy. Prosze o porade, sama nie wiem juz co mam myslec.. Dziś jest dzien spodziewaniej miesiączki. Robilam test niestety jedna kreseczka ;-( Powtórzę go we wtorek rano jesli do tego czasu okres sie nir pojawi.ale od poczatku. W grudniu ubieglego roku odstawilam tabletki anty. I od tamtej pory nie stosujemy zadnych zabezpieczeń. Od kilku miesiecy obliczam także dni do owulacji i wtedy kochamy sie codziennie. Zanim jeszcze ona nastąpi robimy to regularnie co 2 dzien ale częściej codziennie. Bardzo cialabym juz byc w Ciąży w czerwcu minie rok od ślubu. A fodam ze mam 26 lat wiec uwazam ze to ten czas.
    Przepraszam za haos w mojej wypodziedzi ale nie wiem od czego zacząć.
    Hej, witam Cie w imieniu pozostałych staraczek i swoim :) a więc z Twojej wypowiedzi wynika, że na razie staracie sie naturalnie i nie wychodzi, wiec pewnie trzeba cos poobserwowac, pobadac. Moze warto zaczac od prowadzenia wykresu temperatur i objawów, podstawowych badań czyli poziomu progesteronu 7 dpo, badania nasienia u męża... takich badań napawde podstawowych :) polecam jeszcze żebyś zbadała sobie prolaktynę, tsh. Byłaś u ginekologa pytać o poradę? Zalecił coś ??

#wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Toonney Autorytet

Wysłany: 14 maja 2017, 20:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    :) no cóż mogę napisać, długo już się starasz:) kiedy zaczeliscie sia diagnozować ? Jestes na stymulacji ? Mąż ma nasienie ok ? Miałaś hsg przed iui ?

Jestesmy w 100% przebadani, znamy problem I z nim walczymy, nasienie ok, jajowody drozne (w uk lekarz nie da Ci lekow na stymulacje bez badania nasienia I hsg ) diagnozowanie zaczelismy po 2ch latach staran czyli 11 lat temu

lMkbp1.png
    cv0ep1.png

• Rucola Autorytet

Wysłany: 14 maja 2017, 20:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Jestesmy w 100% przebadani, znamy problem I z nim walczymy, nasienie ok, jajowody drozne (w uk lekarz nie da Ci lekow na stymulacje bez badania nasienia I hsg ) diagnozowanie zaczelismy po 2ch latach staran czyli 11 lat temu
    Czyli jaki macie podstawowy problem?? U mnie tez gin nie zaczął stymulacji bez hsg i badania nasienia, tutaj w pl :)

Synek 💚 31.08.2018r.
  • Toonney Autorytet

Wysłany: 14 maja 2017, 20:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Czyli jaki macie podstawowy problem?? U mnie tez gin nie zaczął stymulacji bez hsg i badania nasienia, tutaj w pl :)

Brak owulacji, Hashimoto, pcos, niedoczynnosc tarczycy, microprolaktynemia, mikrogruczolak przysadki mozgowej, APS, mutacja MTHFR (mogla bym tak dlugo wymieniac )

lMkbp1.png
    cv0ep1.png

• Rucola Autorytet

Wysłany: 14 maja 2017, 21:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm.... no cóż faktycznie dużo tego ale z tego co widzę to sytuacja musi być opanowana skoro podchodzicie do iui i zycze Wam powodzenia!!! Oby się udało w tym cyklu. U wiekszosci dziewczyn tutaj są podobne do Ciebie problemy, miedzy innymi u mnie ale co chwilę któraś zachodzi w ciążę. Grunt to dobry lekarz i dobrze ustawione leczenie :)

Toonney lubi tę wiadomość

Synek 💚 31.08.2018r.
  • Rucola Autorytet

Wysłany: 14 maja 2017, 21:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    We wtorek mam wizytę właśnie żeby sprawdzić czy pękły ,ale teraz nie jestem pewna czy ta owu byla.
    Welonka dalej boli Cie podbrzusze ??

Synek 💚 31.08.2018r.
  • welonka Autorytet

Wysłany: 14 maja 2017, 21:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney powodzenia juz zbyt długo czekasz na maleństwo.

Rucola juz mnie nie boli podbrzusze tak jak rano ,ale momentami mnie kłuje i dalej jak nacisnę to boli. Musze spokojnie poczekać do wtorku . A jesli dopiero dzisiaj pękł pęcherzyk to juz pewnie przerośnięty. Ciekawe co z tymi pęcherzykami na prawym jajniku w ogóle nie czułam po zastrzyku prawego tylko caly czas lewy.

klz9df9h3nsyhcqk.png
  • sylwia1986 Autorytet

Wysłany: 14 maja 2017, 22:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny:)
    Jak tam u was ?
    Toonney podziwiam Twoją determinację !!! Mam nadzieję, że w końcu doczekasz swojego szczęścia...
    Welonka do wtorku już bliziutko, jakoś zleci i dowiesz się wszystkiego :)
    Ja to już tylko czekam na @ dziś 25 dc /9 dzień plamień :/
    aż jestem ciekawa co na To wszystko powie moja gin jak pojdę po @ na kolejny monitoring..
    Myślicie że ten ostatni ogromny spadek TSH po zwiększonej dawce euthyroxu mógł mieć wpływ na ponowne wydłużenie plamień przed @?
    z wyniku 1,562 ulU/ml w styczniu - w kwietniu było 0,0063uIU/ml
    Cały ten cykl wogóle był jakiś dziwny: mało śluzu płodnego( a zawsze był ok ), słaby wzrost pęcherzyków do owulacji, no i wynik prog w 7 dniu po owu - 9,8ng/ml
    Wszystko jakieś takie słabsze niż wcześniej

01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Toonney Autorytet

Wysłany: 15 maja 2017, 06:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Hm.... no cóż faktycznie dużo tego ale z tego co widzę to sytuacja musi być opanowana skoro podchodzicie do iui i zycze Wam powodzenia!!! Oby się udało w tym cyklu. U wiekszosci dziewczyn tutaj są podobne do Ciebie problemy, miedzy innymi u mnie ale co chwilę któraś zachodzi w ciążę. Grunt to dobry lekarz i dobrze ustawione leczenie :)

Tak wszystko jest pod kontrola dlatego tez mozemy w ogole myslec o stymulacji I iui aczkolwiek liczymy sie z tym ze byc moze zostanie nam tylko ivf.

lMkbp1.png
    cv0ep1.png

• Toonney Autorytet

Wysłany: 15 maja 2017, 06:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Toonney powodzenia juz zbyt długo czekasz na maleństwo.

Rucola juz mnie nie boli podbrzusze tak jak rano ,ale momentami mnie kłuje i dalej jak nacisnę to boli. Musze spokojnie poczekać do wtorku . A jesli dopiero dzisiaj pękł pęcherzyk to juz pewnie przerośnięty. Ciekawe co z tymi pęcherzykami na prawym jajniku w ogóle nie czułam po zastrzyku prawego tylko caly czas lewy.

Dziekuje bardzo :) nie nastawiam sie w tym cyklu ale mam nadzieje ze kiedys w koncu sie uda :)

Do wtorku juz niedaleko I wszystko bedzie jasne :) mnie tez strasznie w tym cyklu boldly jajniki jak pecherzyki pekal

lMkbp1.png
    cv0ep1.png

• Toonney Autorytet

Wysłany: 15 maja 2017, 07:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1986 wrote:
    Jak tam u was ?
    Toonney podziwiam Twoją determinację !!! Mam nadzieję, że w końcu doczekasz swojego szczęścia...
    aż jestem ciekawa co na To wszystko powie moja gin jak pojdę po @ na kolejny monitoring..
    Myślicie że ten ostatni ogromny spadek TSH po zwiększonej dawce euthyroxu mógł mieć wpływ na ponowne wydłużenie plamień przed @?
    Cały ten cykl wogóle był jakiś dziwny: mało śluzu płodnego( a zawsze był ok ), słaby wzrost pęcherzyków do owulacji, no i wynik prog w 7 dniu po owu - 9,8ng/ml

Dziekuje Sylwia :)

Tak tsh mogla tu nsmieszac (wg mojego endo tsh nie powinno byc nizsze niz 0.3 I wyzsza niz 2) . Progesteron docs niski a moze masz tez niedomoge lutealna ?

lMkbp1.png
    cv0ep1.png

• Rucola Autorytet

Wysłany: 15 maja 2017, 07:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1986 wrote:
    Jak tam u was ?
    Sylwia a wróciłaś do euthyroxu 25 ? Czy dalej bierzesz powiekszona dawke ?

Synek 💚 31.08.2018r.
  • sylwia1986 Autorytet

Wysłany: 15 maja 2017, 09:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrocilam do 25 :)
    Po @ mam zbadac tsh i ft4 mam nadzieje ze bedzie cos lepiej
    Toonney biore od pol roku duphaston w 2fazie cyklu, ale cos moze trzeba bedzie jeszcze po poprawic w tej przed owulacja
    Mam nadzieje ze dojde w koncu z tym wszystkim do ładu

Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
  • Rucola Autorytet

Wysłany: 15 maja 2017, 10:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia na moje oko moze warto byłoby odstawić euthyrox na miesiac zeby organizm sam popracował a potem wrócić na 25tke bo ewidentnie Ci służyła. Co do niskiego progesteronu to moj gin twierdzi ze kiepski progesteron to wynik problemów z fazą folikularną wiec idąc tym tokiem rozumowania moze sa u Ciebie wskazania do stymulacji ?? I to może to rozwiaze te wszystkie provlemy... Tak sie tylko zastanawiam

Synek 💚 31.08.2018r.
  • Rucola Autorytet

Wysłany: 15 maja 2017, 10:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie euthyrox 25 obnizyl tsh z 2,5 na około 1,5 i tego sie trzymam. W sobote robilam kontrole i tsh wyszlo 1,23.

Synek 💚 31.08.2018r.
  • Rucola Autorytet

Wysłany: 15 maja 2017, 10:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia ja się nie chce bron Boże wymadrzac, ale u mnie stymulacja ogolnie bardzo poprawila jakosc owulacji, po poerwsze przyspieszyla ją o srednio 10-12 dni a po drugie progesteron 7dpo skoczył z okolic 12 na ponad 20...

Synek 💚 31.08.2018r.
  • sylwia1986 Autorytet

Wysłany: 15 maja 2017, 11:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola każda wskazówka i rada mile widziana :)
    U mnie wlasnie przylazla @ w tym mies niestety bez ketonalu się nie obeszło..
    Jak tylko okres sie skonczy zbadam ts i ft4 jak zaleciła gin i zobacze jak to wyglada
    Wlasnie mamy spróbować ze stymulacja od kolejnego cyklu jak juz bede miala wynika partnera :)
    W tym zrobimy jeszcze monitoring czy faktycznie te pęcherzyki słabo rosna..u mnie z owulacja dotąd nie bylo problemu..cykle regularne 26/27dni owu w 12/13dc
    Teraz w ttm juz zakonczonym cyklu owu byla jakas mizerna i cykl 25dniowy

Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
  • Auricomka Autorytet

Wysłany: 15 maja 2017, 14:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja gin mówi ze stymulacja to tylko w faktycznych i udokumentowanych problemach z owu bo nie jest obojetna dla zdrowia. Narazie nei stymuluje. Maż odwołał dyżur jutro jupi:) trzymajcie w piątek kciuki okaże się czy była owulacja;)

hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Rucola Autorytet

Wysłany: 15 maja 2017, 15:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej to mi Auricomka gin mowil zupelnie cos innego... No nic, jestem pozytywnie nastawiona. Trzymam kciuki za Twoją owu :)

Synek 💚 31.08.2018r.
  • Ewi28 Autorytet

Wysłany: 15 maja 2017, 15:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam do gina właśnie.jestem bojowo nastawiona

l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ