X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Racja wkurzające jest ze lekarz to inna opinia , ja tez słyszałam ze stymulacja to tylko przy potwierdzonych problemach z owu nie bez powodu po kilku cyklach trzeba zrobić przerwę. Dzisiaj mialam dzien lenia a padam na twarz ze zmęczenia. Dziewczyny trzymajcie jutro kciuki mam nadzieje ze usłyszę ze owu byla i przynajmniej dwa pęcherzyki pękły:)
    Auricomka Ty nie przesiaduj na forum tylko marsz serduszkowac ;p
    Sylwia przykro mi z powodu @ , tule mocno ;*
    Ewi daj znac po wizycie.

    age.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Racja wkurzające jest ze lekarz to inna opinia , ja tez słyszałam ze stymulacja to tylko przy potwierdzonych problemach z owu nie bez powodu po kilku cyklach trzeba zrobić przerwę. Dzisiaj mialam dzien lenia a padam na twarz ze zmęczenia. Dziewczyny trzymajcie jutro kciuki mam nadzieje ze usłyszę ze owu byla i przynajmniej dwa pęcherzyki pękły:)
    Auricomka Ty nie przesiaduj na forum tylko marsz serduszkowac ;p
    Sylwia przykro mi z powodu @ , tule mocno ;*
    Ewi daj znac po wizycie.


    O właśnie to samo mi moja gin powiedziała, że tylko pzry potwierdzonych problemach z owulacja a ona uważa po 3 miesiecznym monitoringu że ja z tym problemów nie mam i ze normalne że trafił się wcześniej jeden cykl bezowulacyjny w moim wieku. I ze dlatego ona nie widzi sensu stosowania clo i bez sensu rozwalać sobei hormony. Teraz bede szłą sprawdzić do innej za dwa tygodnie ( bo moja o ironio rodzi):D
    No ja będę dzisiaj serduszkować:D już meża telefonicznie nagabuje:)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do konca wakacji mamy się starać, w miedzy czasie badania nasienia, ja owulacje mam, wszystko ok, tarczyca tez niby ok bo taki wynik 0,6 jest wporządku, mąż ma się zbadać, jeśli u niego będzie ok i do września dzidzi nie będzie to robimy drożność....załamałam się...znów czekanie

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam jeden monitoring i to nie pełny przed clo w ktorym pęcherzyki nie rosly i wyniki progesteronu które robiłam od 3lat i zawsze byl poniżej jednego co świadczy o braku owulacji i lh które wynosiło prawie 30 po dwóch miesiącach na antykach spadło prawie do normy .
    Powiem wam ze nigdy nie myślałam ze bede miec takie problemy zajściem w ciążę od lat chodziłam do giną regularnie i wszystko bylo dobrze zaczęłam się starać zmieniłam lekarza i w ciągu dwóch wizyt słyszę wada macicy pcos brak owulacji masakra .

    No to trzymam kciuki żebyście trafili :)

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi a długo sie stracie juz ? Ważne ze jesteś zdrowa nie masz żadnych przeszkód . Wierzę ze hsg nie będzie potrzebne bo do konca wakacji zobaczysz dwie kreski ;)

    age.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Ewi a długo sie stracie juz ? Ważne ze jesteś zdrowa nie masz żadnych przeszkód . Wierzę ze hsg nie będzie potrzebne bo do konca wakacji zobaczysz dwie kreski ;)
    teraz 9 cykl zaczełam ale męza nie bedzie w domu wiec 10 cykl zadziałamy, z tych 9 cykli dwa odpadły bo w marcu męża tez nie miałam i w lutym kochalismy sie tylko do 10 dc wiec marne szanse, wiec ogólnie 7 cykli narazie mega starających sie... 8 cykl bedziemy zaczynac w polowie czerwca

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 15 maja 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylo powiedziec u lekarza ze staracie sie juz rok i dalej nic moze nie kazał by tyle czekać. My tez staramy się 9cykl po pól roku poszłam do lekarza i na dzień dobry kazał mi wrócić po roku dopiero jak zobaczył wyniki i zrobil usg to zmienił zdanie i odrazu dostałam clo.

    age.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 15 maja 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko ze chodzę do lekarza który mnie juz zna a nie chce szukać innych skoro ten jest w miarę dobry.tzn mam dwóch i zoabcze co ten drugi powie pod koniec maja.narazie i tak meza nie mam wiec luz.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 15 maja 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam ze może nowy lekarz,to faktycznie jesli juz sprawdzony i dobry i zna Cie to nie ma co kombinować:)

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 15 maja 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak przypuszcza lekarz ze to pcos jest powodem ,do tego jeszcze ten progesteron niski a i lekarz mówi ze do tych wszystkich moich problemów dochodzi jeszcze spora niedowaga ktora tez wpływa na owu

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 15 maja 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poniżej 1 zazwyczaj 0.800 0.900 a najniższy mialam 0,400 cos

    age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 15 maja 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny gdybym została przy moim pierwszym ginekologu to do dziś myślałabym, że cykle 45 dni to moja uroda, że wszystko jest dobrze i robić swoje. jestem zdecydowanie za poszukiwaniem lekarza-bratniej duszy ;)
    a co do stymulacji to trochę mnie nastraszyłyście... mój gin tłumaczył mi, ze clo to nie kuracja hormonalna, tylko stymulująca nasze naturalne hormony i generalnie jest 100% odwracalna a przerwe trzeba zrobić ze względu na endometrium, które jest ofiarą stymulacji... ale też się regeneruje..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2017, 21:20

    Toonney lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 15 maja 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola to tak jak u mnie poprzedni lekarz mowil mi ze niski progesteron to taka moja natura a jeszcze wcześniejszy mowil ze miesiączka co3 miesiące to tez taka moja natura albo ze ma czas uregulować się. Tez zgadzam sie ze warto szukac lekarza który jest dobry.

    age.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 15 maja 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam za was wszystkie kciuki w obecnych cyklach ! :)

    Welonka u mnie też w sumie waga poleciała ostatnimi czasy w dół, ogólnie przez stresy związane z pracą oraz tymi przedłużającymi się staraniami o :/
    Moja mama nawet mi mówi że zamiast wydawać kasę na leki i wizyty u lekarzy wpierw powinnam zacząć się lepiej odżywiać...bo ja to tak rano coś tam tylko skubnę, w pracy nieraz nie zjem nic albo też coś dziubne tylko, póxniej głównie już obiadokolacja i tyle z mojego żywienia..tzn teraz ogólnie wzięłam się troche za to i staram się jadać częściej

    welonka lubi tę wiadomość

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 15 maja 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola bo jest odwracalna tylko wiesz czasem troszke więcej czasu schodzi n ato bo jednak troche clo oszukuje i przysadke i podwzgórze. Skoro lekarz uważa że to u ciebie korzystne to pewnie u Ciebie tak jest.

    Welonka faktycznie niski ten progesteron jest.

    Toonney, welonka lubią tę wiadomość

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 16 maja 2017, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia i Twoja mama ma racji troche ,jesli nagle zbyt duzo schudłaś z prawidłowej wagi to tez może trochę zaburzyc cykl. W tej sprawie moj poprzedni lekarz i obecny zgadzają się ze moja duza niedowaga tez wpływa na cyk i na owulacje , słowa proszę przytyć słyszę na kazdej wizycie ,tylko jak jak jem normalnie staram się w miare regularnie i nic.

    Zawsze taki niski mialam lekarz mówi, ze to przez brak owulacji i jesli przywrócimy owu to powinien skoczyć do góry dlatego w tym cyklu bede sprawdzać proga .

    age.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 16 maja 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka ale niedowaga wynikająca z odchudzania głównie bo wtedy brakuje czesto składników odżywczych. Moja szwagierka ma duża neidowage ale taka jej natura i ma trójke dzieci każde że tak powiem za pierwszym strzałem. Ja mam BMI 21.5 prawie i jakoś nam nie idzie...

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 16 maja 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy bym nie przypuszczała ze z drugim dzieckiem takie problemu bede miała :-/

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 16 maja 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu nie tylko chodzi o składniki odżywcze tylko jeszcze o tkankę tuszową to z niej jest produkowane sa estrogeny ,i przez to cykle mogą być nieregularne miesiączka moze zanikać na kilka miesięcy i owulacja zostaje zaburzona .niedowaga i nadwagą wpływają na płodność. Moje bmi wynosi 16.67 i wiec jednak jest sporo za niskie ,dobrze byłoby jak by wynosiło chociaż 18-19

    age.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 16 maja 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak to mam na myśli :) Choodizło mi o to że nie kazda kobieta bardzo szcuzpłą bedzie miała ten problem bo każdy organizm inaczej funkcjonuje i nei ma co się tez wkręcac bo to też dzidizusiom nei służy. Myśle że moja szwagierka bedzi emiała podobnie bo ma 170 i waży 46 kg. Nie martw się tym za bardzo też , jasne musisz pewnie więcej jeśc i dostarczać tłuszcze i witaminy rozpuszczalne w tłuszczach ale nie ma się co tez tak martwić:)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
‹‹ 78 79 80 81 82 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ