X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 4 lutego 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda.jeszcze nie mysle nawet o.odstawieniu ale juz kompletnie sobie tego nie wyobrażam....jesli ktos(wlasciwie tylko moja mama) ma uspic synka to tylko jak mnie nie ma..w sensie w dzien..nie dalabym rady słuchac.jak placze o cyca... :( wiec w.nocy to wogole sobie nie wyobtazam..ale ja ogolnie.jestem miękka ;)

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • paulka86 Autorytet
    Postów: 282 328

    Wysłany: 8 lutego 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam za Was kciuki. Wpadłam powiedzieć, że z mojego tandemu nici. Synek się odstawil. Przez dwie noce zaraz po przystawieniu zaczynał płakać i się wyrywać. Dopiero smoczek pomógł. W dzień nawet nie chciał otworzyć buzi. Dzis przespal całą noc. Tylko ja beczalam z bezsilności. Faktycznie coś jest z tym smakiem mleka i maluchy się odstawiaja.

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 9 lutego 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulka. Przykro mi, że synek się odstawił, ale z tandem może jeszcze nie wszystko stracone. Czytałam, że dzieci, które odstawiają się w ciąży, mogą znów się przystawić po porodzie, bo są zazdrosne o malucha. To podobno jest świetny sposób na zazdrość o rodzeństwo, bo dziecko nie czuje się odstawione na boczny tor.

    Allmita, farmaceutka77, paulka86 lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 9 lutego 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajkaa ja się zapisałam na warsztaty z odstawiania z Hafiją, nie chcę na razie całkowicie odstawiać córeczki, ale chciałabym spróbować wyeliminować już nocne karmienia. Czytałam że właśnie one mogą blokować owulację i utrudniać zajście w ciążę. Poza tym tak na prawdę to jestem już u kresu sił, mam tak ogromny niedobór snu. W nocy ze 2-3 wędrówki do córeczki, potem rano o 6 wstaję do pracy, po południu odbieram małą ze złobka i bawimy się, ogarniam dom itp. Jak uśnie o tej 21 to zostaje mi chwila dla siebie ale na ogół zaraz zasypiam na siedząco. Wkrótce wiosna to mam nadzieję że będzie lepiej...

    farmaceutka77, Kajkaa lubią tę wiadomość

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • paulka86 Autorytet
    Postów: 282 328

    Wysłany: 9 lutego 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Paulka. Przykro mi, że synek się odstawił, ale z tandem może jeszcze nie wszystko stracone. Czytałam, że dzieci, które odstawiają się w ciąży, mogą znów się przystawić po porodzie, bo są zazdrosne o malucha. To podobno jest świetny sposób na zazdrość o rodzeństwo, bo dziecko nie czuje się odstawione na boczny tor.
    Czyli jest jeszcze dla mnie cień szansy. Zobaczymy co czas pokaże, dziś też przesłał całą noc.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 10 lutego 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanka. Pamiętasz źródło tych informacji o nocnym KP, które blokuje owu? Chętnie bym poczytała.
    Moja już potrafi przespać ciągiem 9h, nie codziennie, ale zdarza się coraz częściej. Myślisz, że jest dla mnie szansa na owu? ;)

    Paulka. Trzymam kciuki za udany tandem :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 10 lutego 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Sanka. Pamiętasz źródło tych informacji o nocnym KP, które blokuje owu? Chętnie bym poczytała.
    Moja już potrafi przespać ciągiem 9h, nie codziennie, ale zdarza się coraz częściej. Myślisz, że jest dla mnie szansa na owu? ;)

    Paulka. Trzymam kciuki za udany tandem :)
    Lo to u mnie max w nocy 4h ciagiem :D slabo :)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 12 lutego 2018, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Sanka. Pamiętasz źródło tych informacji o nocnym KP, które blokuje owu? Chętnie bym poczytała.
    Moja już potrafi przespać ciągiem 9h, nie codziennie, ale zdarza się coraz częściej. Myślisz, że jest dla mnie szansa na owu? ;)

    Paulka. Trzymam kciuki za udany tandem :)
    Właśnie niestety nie znalazłam żadnego konkretnego źródła w którym to by było napisane czarno na białym - nie karm w nocy to wróci owulacja. Niestety to jest wciąż sprawa indywidualna jak kobiet zareaguje na karmienie. Jednym wystarczy jedna 4-5h przerwa i zachodza w ciąże a inne mogą karmić dwulatka raz dziennie i wciąż nie mieć owu. O tym nocnym karmieniu po prostu często się gdzieś przewijało, na innych forach itp. Jeszcze znalazłam info że trzeba być dobrze odżywionym, wypoczętym i wyspanym to wtedy organizm czuje że da radę z kolejnym dzidziem. A ja teraz jestem totalnie przemęczona i niewyspana, nie mam kiedy normalnego obiadu ugotować więc nie dziwię się że nam się nie udaje :(

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 12 lutego 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem chodzi tu o nocne - poranne karmienie bo wtedy jest najwieksze stezenie prolaktyny:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 12 lutego 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niby zaszłam w ciąże na przełomie października i listopada jak wróciłam do pracy i w dzień miałam ok 8-10h przerwy w karmieniu. Ale to był w ogóle jakiś dziwny cykl bo pozytywny test i betę 14 miałam dopiero 41dc. Po niecałych trzech tygodniach straciłam tą ciążę. Od tej pory nie udaje nam się, przerwy w dzień dalej są więc podejrzewam teraz te nocki.

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 13 lutego 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może organizm nie był jeszcze gotowy :( bardzo mi przykro z powodu Twojej straty :(
    Tez czytalam ze duze znaczenie ma dodatni bilans kaloryczny, dobre odzywienie, ilosc snu i stopien wypoczecia:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 13 lutego 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farmaceutka77 wrote:
    Może organizm nie był jeszcze gotowy :( bardzo mi przykro z powodu Twojej straty :(
    Tez czytalam ze duze znaczenie ma dodatni bilans kaloryczny, dobre odzywienie, ilosc snu i stopien wypoczecia:)

    patrze ktoś odświerzył ten wątek, wchodze a to ty hłe hłe hłe :D

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 13 lutego 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StyczniowaNadzieja wrote:
    patrze ktoś odświerzył ten wątek, wchodze a to ty hłe hłe hłe :D
    Nie tylko jaaa:P

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Carolline Autorytet
    Postów: 824 678

    Wysłany: 15 lutego 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak zaszlam w ciaze to karmilam mloda akurat majaca jakas wirusowke, srednio z 10-15 x w nocy i pol dnia. Takze nie ma reguly. Pierwsze przespane nocy mialam w 3 miesiacy ciazy z drugim maluszkiem czyli w styczniu. Teraz karmi sie sporo rzadziej, ale to jest nadal minimum 2 x za dnia po blisko godzinie, rano i przed snem i 1-2 x w nocy co do zasady. Chodzilam jak zombie, jedzenie smieciowe, dobrze ze jakos wskrzesilam sily do staran. Takze naprawde dziewczyny organizmy sa bardzo rozne. Zycze wam powodzenia w staraniach!

    farmaceutka77, Annie1981 lubią tę wiadomość

    28wh3e3k2h4xyjiq.png
    1usadf9h7i1th0n1.png
  • bacha8709 Autorytet
    Postów: 1005 475

    Wysłany: 16 lutego 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Też jestem karmiącą mamą która stara się o drugą dzidzię.
    W sumie to chciałam go już odstawić ale nam coś nie wychodzi.

    tb73i09k7qndi67f.png

    atdci09kaw7c0xqk.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 16 lutego 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bacha8709 wrote:
    Witajcie.
    Też jestem karmiącą mamą która stara się o drugą dzidzię.
    W sumie to chciałam go już odstawić ale nam coś nie wychodzi.
    Czesc:)
    Jak czesto jeszcze karmisz?:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 16 lutego 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bacha. Witam i życzę powodzenia :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 19 lutego 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas koniec karmienia :-(
    Dostałam luteinę na plamienia i chcąc nie chcąc, musiałam odstawić synka.
    Jestem z niego strasznie dumna, bo poszło bardzo dobrze. Z dnia na dzień, bez żadnych histerii.
    Ale mnie jest przykro jak cholera :-(

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 21 lutego 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa faj ie ze synek dobrze to zniosl...a niedlugo bedziesz miec nowego ssaczka...:)
    U mnie synek zaczal chodzic do zlobka, wiec w dzien pije tak z 4 razy max ale w nocy i na weekendy nadrabia..;) okresu ani widu ani slychu...

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 22 lutego 2018, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa. Przykro mi, że musiałaś odstawić synka, ale cieszę się, że tak dobrze to zniósł.

    U mnie na testach owu zaczęły się pojawiać ładne kreski, ale raz są a raz ich nie ma, więc nie idzie to w kierunku owulacji niestety.
    Z drugiej strony myślę sobie, że to nawet dobrze. Coraz częściej słyszę, że dziecko samo odstawiło się w ciąży, a dla mojej córeczki to byłoby za szybko. Także uzbrajam się w cierpliwość ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ