X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 23 lutego 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mnie dalej ciiiisza :) Nic owulaki nie ciemnieja :)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 26 lutego 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro idę do nowej ginki, podobno jest pro kp w ciąży więc może nie skreśli mnie od razu że chcę zajść w ciąże karmiąc. Aktualny cykl totalnie do bani, dziś 28dc i owu w ogóle nie zaznaczona, więc nie wiem nawet kiedy @ się spodziewać. Chcę na razie się pobadać i zobaczyć czy w ogóle mogę zajść w ciąże karmiąc. Potem 7 września warsztaty z odstawiania i na razie spróbujemy wyeliminować nocki. A jak to się nie uda to... ;(

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 28 lutego 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj u ginekologa, w 29dc endometrium 5mm i malutkie pęcherzyki na jajnikach - czyli wszystko śpi i nie wiadomo kiedy będzie @. Zaleciła mi co zbadać w 2dc i dostałam dupka na wywołanie. Mam tylko zdecydować czy brać go teraz czy jednak czekać na naturalną @. No i nie wiem co zrobić, bo wiem że to może głupie ale nie chcę rodzić dziecka w grudniu więc w marcu akurat nie chcę zaciążyć. I wygląda na to że chyba już odstawiłyśmy nocki - w weekend córka była u dziadków i ostatnią noc już się nie budziła. I dziś w domu też przespała noc. Więc podejrzewam że może wkrótce mi wróci płodność :)

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 1 marca 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Jakiś czas temu zostawiłam'ślad' w tym wątku licząc na budujące, pozytywne historie tych z Was, którym udało się zajść w ciążę podczas kp.
    Karmię piersią córkę, 21 lutego dostałam po raz pierwszy okres, 24 lutego moje Cudo skończyło 9 miesięcy. Okres przyszedł wraz z wydłużeniem snu córki do 5-6 godzin ciągiem w nocy.
    Także u mnie chyba sprawdziła się teoria, że ograniczenie nocnych karmień powoduje powrót cyklu( choć oczywiście pytanie, czy owulacja wystąpiła).Bardzo chciałabym zacząć starać się o kolejne dziecko jak najszybciej( mam 33 lata..), jednak wraz z powrotem cyklu zaczynam mieć wątpliwości...chodzi głównie o odstęp po cesarskim cięciu- mój poród w maju był operacyjny, z uwagi na miednicowe ułożenie Małej. W poniedziałek zamierzam odwiedzić mojego gina i zobaczymy co on na to. Wcześniej mówił coś o roku po cc, zobaczymy czy nie zmieni zdania:D
    Będę do Was zaglądać i Wam kibicować, proszę również o kciuki:-)

    P.S. Sanka, a dlaczego nie chcesz rodzić w grudniu:)? Ja jestem z grudnia, to fajny miesiąc jest:D:D

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 3 marca 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie bardzo nie lubię grudnia - zimno, ponuro i do tego jeszcze święta, brrrr. A poza tym dziecko jest najmłodsze, już wiele takich dzieci widziałam z utrudnionym startem w szkole właśnie z uwagi na to że były jeszcze małe, chciały się bawić a tu już trzeba lekcje robić. Ale wiadomo, będzie co ma być. Tak samo nie chciałam nigdy rodzić w wakacje a mam córkę z sierpnia ;)
    Zdecydowałam się jednak na branie dupka więc mam nadzieję że w przyszłym tygodniu dostanę @.

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • peeky Przyjaciółka
    Postów: 109 66

    Wysłany: 3 marca 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja też nadal karmię (2x na dobę, mało ale zawsze cos ;)) i staramy się o kolejne dziecko (trzecie). Poprzednim razem się udało i karmiłam przez całą ciążę, a potem przez 3 miesiące tandem. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2018, 20:09

    Allmita, farmaceutka77, Annie1981 lubią tę wiadomość

    I1Glp1.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 5 marca 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peeky. Witaj i życzę powodzenia :) Dajesz mi nadzieję, że nie zawsze dzieci się odstawiają w ciąży :)

    U mnie jeszcze @ nie widać. Druga kreska na testach owu zaczęła się pojawiać i nawet dość wyraźna, ale pojawia się i znika niestety. Za tydzień rozszerzamy dietę, może to coś pomoże ;)

    peeky lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Tekana Ekspertka
    Postów: 220 170

    Wysłany: 5 marca 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) u mnie już miesiąc jak odstawiłam mojego synka :( było to dla mnie dość bolesne przeżycie a dla mojego syna jakby nic się nie stało :P więc jeszcze bardziej to przeżyłam :( ale wracając do kp i ciąży my staraliśmy się 3 cykle i nic nie zaskoczyło po odstawieniu od razu piękna owulacja... Chociaż nadal mam pokarm i nie udało się zajść w ciążę :( mam nadzieję że ten cykl będzie dla nas szczęśliwy a odstawienie nie pójdzie na marne :( syn nie ma problemu z odstawieniem wydaje mi się że nawet już zapomniał do czego służyły piersi :D

    Powodzenia życzę wam dziewczyny i mam nadzieję że wam się uda :* trzymam kciuki :*

    Moja decyzja o odstawieniu była świadoma choc bolesna :( ale przedłużające się cykle 40-60 dni i czasem 2 razy w cyklu śluz płodny sprawiły że to czekanie na @ stawało się katorgą będzie nie bedzie... Liczę że wam się uda bez żadnych problemów :*

    Ten cykl był moim najkrótszym cyklem podczas karmienia 34 dni więc już widzę różnicę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2018, 20:33

    0d1yhqvkrdd1187y.png
    7470dzu53pt5x8uh.png


    10.05.2015 Aniołek (7tc) ❤ <3
    18 cs
    07.12.2016 synek ❤ <3 <3 nasza miłość ❤ <3 <3

    4cs o rodzeństwo <3<3 28.02.
    II kreski 28.03. <3
    01.02. zakończenie kp
  • Tekana Ekspertka
    Postów: 220 170

    Wysłany: 5 marca 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i do tego @ czasem trwała tydzień plus drugi tydzień plamien a w tym cyklu mam 5dni @ i 1plamien :D

    0d1yhqvkrdd1187y.png
    7470dzu53pt5x8uh.png


    10.05.2015 Aniołek (7tc) ❤ <3
    18 cs
    07.12.2016 synek ❤ <3 <3 nasza miłość ❤ <3 <3

    4cs o rodzeństwo <3<3 28.02.
    II kreski 28.03. <3
    01.02. zakończenie kp
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 5 marca 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekana, powodzenia! Obyś szybko mogła karmić kolejne dziecko:) Ja karmię już sporadycznie, 1-2 razy na dobę i jakoś też nie widzę w córce"entuzjazmu", chwilę possie( nawet nie mam pewności czy zjada, czy tylko sobie ciumka).
    Dzisiaj 13 DC, byłam u gina ktory wywróżył za dwa dni pęknięcie pięknego pęcherzyka na jajniku. Zobaczymy....

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Tekana Ekspertka
    Postów: 220 170

    Wysłany: 5 marca 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azzurra wrote:
    Tekana, powodzenia! Obyś szybko mogła karmić kolejne dziecko:) Ja karmię już sporadycznie, 1-2 razy na dobę i jakoś też nie widzę w córce"entuzjazmu", chwilę possie( nawet nie mam pewności czy zjada, czy tylko sobie ciumka).
    Dzisiaj 13 DC, byłam u gina ktory wywróżył za dwa dni pęknięcie pięknego pęcherzyka na jajniku. Zobaczymy....

    Widzisz masz świadomość że jest ta owulacja :) więc trzeba się cieszyć :D Powodzenia :*

    ja od grudnia jak już wróciłam do pracy to karmiłam 1 w nocy a czasem co drugi dzień jak miał dobra noc, więc miałam bez problemowe odstawienie :) bez boli i nawału :D więc to mnie cieszy :D

    0d1yhqvkrdd1187y.png
    7470dzu53pt5x8uh.png


    10.05.2015 Aniołek (7tc) ❤ <3
    18 cs
    07.12.2016 synek ❤ <3 <3 nasza miłość ❤ <3 <3

    4cs o rodzeństwo <3<3 28.02.
    II kreski 28.03. <3
    01.02. zakończenie kp
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 5 marca 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie córce wyszły ostatnio dwie górne jedynki i od tego czasu karmiąc zaciskam zęby:/ a z tą owulacją to się dopiero zobaczy. Przed ciążą miałam potop śluzu płodnego w okresie okoloowulacyjnym, a teraz susza że hej. Także też u mnie może różnie być. Widocznie organizm jednak się jeszcze do końca nie przestawił.
    Do tego jak się komuś zwierzam, że już bym chciała drugie dziecko to się każdy puka w głowę, że tak szybko. Moja mama ostatnio stwierdziła, że w sumie to dlaczego nie chce jedynaczki (?!?).
    Musiałam się wyżalić, wybaczcie:)

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Tekana Ekspertka
    Postów: 220 170

    Wysłany: 6 marca 2018, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azzurra wrote:
    U mnie córce wyszły ostatnio dwie górne jedynki i od tego czasu karmiąc zaciskam zęby:/ a z tą owulacją to się dopiero zobaczy. Przed ciążą miałam potop śluzu płodnego w okresie okoloowulacyjnym, a teraz susza że hej. Także też u mnie może różnie być. Widocznie organizm jednak się jeszcze do końca nie przestawił.
    Do tego jak się komuś zwierzam, że już bym chciała drugie dziecko to się każdy puka w głowę, że tak szybko. Moja mama ostatnio stwierdziła, że w sumie to dlaczego nie chce jedynaczki (?!?).
    Musiałam się wyżalić, wybaczcie:)


    O coś wiem o żabkach i poranionych sutkach :( współczuję i łącze się w bólu :D aż mnie ciary przechodzą na samą myśl :)

    A co do następnego dziecka to ja nie rozumiem ludzi. jak się mówi że się już chce to za szybko albo może tylko jedno. A jak mówi się że będzie tylko jedno to znowu, a to będzie samolub :/ wrrr ludziom nie dogodzisz :* więc rób jak uważasz :* to Twoje szczęście jest najważniejsze :*
    U mnie łapią się za głowę jak mówię że chce 3 :D ale cóż to moje i męża świadoma decyzja i jeśli mój organizm na to pozwoli to będę mamą 3 cudnych dzieciaczków a kto wie może jeszcze więcej :D uwielbiam duże rodziny <3

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    0d1yhqvkrdd1187y.png
    7470dzu53pt5x8uh.png


    10.05.2015 Aniołek (7tc) ❤ <3
    18 cs
    07.12.2016 synek ❤ <3 <3 nasza miłość ❤ <3 <3

    4cs o rodzeństwo <3<3 28.02.
    II kreski 28.03. <3
    01.02. zakończenie kp
  • Masz Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 14 marca 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Dołączę jeśli można

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 14 marca 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz. Witaj i powiedz coś o sobie :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Masz Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 14 marca 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmię piersią 19 miesięcznego synka, pierwszy okres w styczniu po 17 miesiącach, cykl był długi (48 dni) i chyba bezowulacyjny, teraz w kolejnym OF wyznaczył mi owulację więc czekam na wyniki starań ale to dopiero 4 DPO :)

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 16 marca 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz. Trzymam kciuki :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 17 marca 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peeky gratulacje;)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • lenka.m Ekspertka
    Postów: 182 191

    Wysłany: 19 marca 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, chciałabym dołączyć :) Mam 7,5 miesięcznego syna i zależy mi na kolejnej ciąży przed upływem urlopu macierzyńskiego m.in. ze względu na sytuację zawodową. Niestety na razie owulacji ani widu ani słychu. Przez pół roku karmiłam wyłącznie piersią, nie używaliśmy smoczka ani nie odciągałam mleka, więc to nie jest dla mnie zaskoczenie, że jeszcze płodność nie wróciła. Teraz rozszerzamy dietę i idzie raczej nieźle, więc mam ogromną nadzieję na zmiany. Nadal karmię w nocy (wychodzą dwie przerwy po 4h, wiem że to mało...), w dzień teraz zaczęłam częściowo podawać odciągnięte mleko bo podobno to też może pomóc. Poczekam na efekty i potem wdrożę kolejne kroki ;) Mam nadzieję, że uniknę pełnego odstawienia.
    Możecie mi doradzić jak mogę znaleźć ginekologa, który będzie się dobrze znał na takich tematach, sprawdzi dobrze na USG czy mogę niedługo na coś liczyć itp.? Czy raczej każdy lekarz z USG w gabinecie powinien mi coś powiedzieć? :) Dodam, że mieszkam w Trójmieście, może akurat któraś z Was też jest z moich stron i ma kogoś sprawdzonego.

    Pozdrawiam <3

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 24 marca 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Jak Wam się udaje ograniczyć karmienia w dzień? ;) mój 17miesięczniak doi niczym noworodek,do obiadu,po obiedzie,jak by mógł to pewnie w trakcie też by ssał ;) odkąd nieprzerwanie idą zęby to jest masakra

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ