X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 22 maja 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fizjorerapeutaodradzal nam na początku wszelkie chodziki, pchacze itp. Tak samo żeby za ręce nie prowadzac. I tak robiliśmy, bardzo długo chodziła przy meblach. Jak skończyła rok to chwyciła się mojej ręki i poszła, ale tez unikałam takiego prowadzenia. po kolejnym miesiącu oderwała się od ściany i poszła sama.

    Shas91, Annie1981, farmaceutka77 lubią tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Shas91 Ekspertka
    Postów: 158 158

    Wysłany: 23 maja 2019, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam już wolę ten pchacz, zwłaszcza że mój wariat chodził sobie z krzesełkami po mieszkaniu :) no i co lekarz to tyle opinii, bo nasz znajomy lekarz powiedział, że jeśli dziecko jest na tyle silne, że samo wybiera taki sposób chodzenia to nie zrobi mu to większej krzywdy, byleby cały dzień przy tym nie chodził :) no i u nas w sumie się sprawdza, bo Adaś to może ze dwa, trzy kursy zrobi a przy tym zostawił wywrotowe krzesełka. Zawsze trochę bezpieczniej :)

    f2w3vfxmy8valaii.png

    Adaś 💙 22.04.18, 38tc, 52cm, 3140g, 14 miesięcy kp 🤗
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shas91 wrote:
    Ja tam już wolę ten pchacz, zwłaszcza że mój wariat chodził sobie z krzesełkami po mieszkaniu :) no i co lekarz to tyle opinii, bo nasz znajomy lekarz powiedział, że jeśli dziecko jest na tyle silne, że samo wybiera taki sposób chodzenia to nie zrobi mu to większej krzywdy, byleby cały dzień przy tym nie chodził :) no i u nas w sumie się sprawdza, bo Adaś to może ze dwa, trzy kursy zrobi a przy tym zostawił wywrotowe krzesełka. Zawsze trochę bezpieczniej :)
    To zła opinia. Według niej moje 2ms dziecko było silne dlatego się obracało z brzuszka na plecy? 🤦🏻‍♀️

    No właśnie...
    Mieliśmy problem z napięciem..

    Więc potem unikalismy akcji by wyprzedzała. Dziecko zanim stanie to musi usiąść. Bo tak po prostu jest. ☺️

    Wiadomo że pchacz, chodzik - nie zaszkodzą jak są używane sporadycznie. Ale nigdzie też nie jest powiedziane jaki czas uważany jest za bezpieczny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2019, 09:40

    Annie1981, farmaceutka77 lubią tę wiadomość

  • Shas91 Ekspertka
    Postów: 158 158

    Wysłany: 23 maja 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    To zła opinia. Według niej moje 2ms dziecko było silne dlatego się obracało z brzuszka na plecy? 🤦🏻‍♀️

    No właśnie...
    Mieliśmy problem z napięciem..

    Więc potem unikalismy akcji by wyprzedzała. Dziecko zanim stanie to musi usiąść. Bo tak po prostu jest. ☺️

    Wiadomo że pchacz, chodzik - nie zaszkodzą jak są używane sporadycznie. Ale nigdzie też nie jest powiedziane jaki czas uważany jest za bezpieczny


    Ale bez takich uogólnień :) to akurat odnosiło się tylko do mojego dziecka i jego możliwości stania i pracy stóp :) U nas żadnego wyprzedzania nigdy nie było, Adaś akurat ze wszystkim trzymał się w końcówce danego przedziału czasowego. Teraz z tym chodzeniem tak wyskakuje i ciężko go opanować, żeby przy czymś nie chodził. Dla niego nawet odkurzacz jest idealny, żeby przy nim chodzić. Musiałabym wszystkie ruchome przedmioty pochować, a i to nie gwarantuje, że nie znajdzie czegoś innego, bo dzisiaj rano przepychał szafkę nocną, żeby trochę pospacerować.
    Ale nie mówię, że każda mama tak ma robić, żeby nie było :) każda postępuje jak uważa :)

    f2w3vfxmy8valaii.png

    Adaś 💙 22.04.18, 38tc, 52cm, 3140g, 14 miesięcy kp 🤗
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha to Hania też uwielbia odkurzacz.. ☺️☺️☺️
    A jako pchacz traktowała pudło z zabawkami. Próbowała stolik kawowy.. 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2019, 14:02

    Shas91 lubi tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 24 maja 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie nowe staraczki :)

    Ja byłam w klinice płodności, w końcu się doczekalam wizyty 😉 Zrobili USG, stwierdzili, że wszystko ok. Pobrali krew na AMH i różyczkę, mocz na chlamydie. Mam jeszcze zrobić hormony 7dpo i 1-3dc i wtedy lekarz do mnie zadzwoni i powie co myślą dalej.

    Magduullina, Shas91, farmaceutka77, k878 lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6189

    Wysłany: 25 maja 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, pewnie się okaże, że wszystko ok i każą czekać na ciążę :) na pewno się doczekasz :)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 25 maja 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Witam wszystkie nowe staraczki :)

    Ja byłam w klinice płodności, w końcu się doczekalam wizyty 😉 Zrobili USG, stwierdzili, że wszystko ok. Pobrali krew na AMH i różyczkę, mocz na chlamydie. Mam jeszcze zrobić hormony 7dpo i 1-3dc i wtedy lekarz do mnie zadzwoni i powie co myślą dalej.
    A ja życzę, żeby jeszcze przed wynikami pojawily sie dwie kreski :D

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 27 maja 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, ale u nas problem męski, więc ja już nie wierzę, że szybko się doczekam.

    Farmaceutka. Jak Ty się czujesz?

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Dzięki dziewczyny, ale u nas problem męski, więc ja już nie wierzę, że szybko się doczekam.

    Farmaceutka. Jak Ty się czujesz?
    Dziewczyna z forum. Z miesiąca Hani. Ma synka przy męża wynikach 0%.

    Więc nie zawsze jeden wynik świadczy że wszystko stracone

    k878, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 28 maja 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) dziewczyny może Wy mi coś doradzicie. W zeszłą środę wyszedł mi pozytywny test ciążowy (druga kreska była dosyć jasna). Wczoraj miałam wizytę, która już była ustalona dużo wcześniej i jeszcze nie było nic widać. Miałam powtórzyć dziś rano test i już wyszły dwie ciemne kreski, na usg mam przyjść pod koniec przyszłego tygodnia. Do rzeczy, lekarz zasugerował, że jak tylko wyjdzie wyraźny wynik testu mam zacząć odstawiac małą od piersi, bo przy kp jest duże ryzyko poronienia.
    I mam pytanie, jak to jak najłagodniej zrobić? Mała ma już rozszerzaną dietę, więc nie ma już tylu karmień w ciągu dnia, ale jak podaję jej butelkę i pomijam karmienie piersią to czuję jakbym miała dwa kamienie zamiast piersi.
    Macie jakieś sprawdzone sposoby żeby sobie pomóc w zmniejszeniu laktacji przez te początki odstawiania od piersi?
    Z góry będę wdzięczna za wszelkie sugestie :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze to bym zmieniła lekarza. Bo brzydko mówiąc jest chujowy. A jego wiedza minimalna!

    Pierwszy raz słyszę że trzeba przestać karmić przy ciąży 😲 boże...

    A sporo się tematem interesowałam gdy Cdl do mnie przychodziła. I gdy podjęliśmy z mężem decyzję o powiększeniu rodziny.

    Jeśli chcesz odstawić możesz pomóc się lekami, suplementami.
    I coraz rzadziej dziecko przystawiac do piersi. Na kamienie laktator.. I ściąganie tylko do momentu aż napięcie zejdzie. 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 11:04

    k878, farmaceutka77, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 28 maja 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Szczerze to bym zmieniła lekarza. Bo brzydko mówiąc jest chujowy. A jego wiedza minimalna!

    Pierwszy raz słyszę że trzeba przestać karmić przy ciąży 😲 boże...

    A sporo się tematem interesowałam gdy Cdl do mnie przychodziła. I gdy podjęliśmy z mężem decyzję o powiększeniu rodziny.

    Jeśli chcesz odstawić możesz pomóc się lekami, suplementami.
    I coraz rzadziej dziecko przystawiac do piersi. Na kamienie laktator.. I ściąganie tylko do momentu aż napięcie zejdzie. 😊

    Może źle się wyraziłam, ale tylko mi zasugerował, że większą część poronien jaką miał w swojej karierze to te, które wystąpiły przy jednoczesnym karmieniu piersią. Chociaż z zaufaną położną rozmawialam i też mi mówiła, że nie ma takiej potrzeby. Ale i tak się nad tym głęboko zastanawiam, bo teraz każde karmienie to katorga, piersi mam takie wrażliwe, a małej już dolne jedynki dawno wyszły i górne idą i strasznie mocno ściska sutki co powoduje niemiłosierny ból :/
    W aptece pytałam to mi powiedziano, że na zatrzymanie laktacji to tylko na receptę leki są :/ i bądź tu mądrym :/

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann, a masz za sobą poronienia albo inne powikłania? Ja tez bym lekarza olała. Dziecko masz malutkie, szkoda jej odstawiać.

    Nie pomogę za bardzo w kwestii odstawienia bo mój organizm zadecydował za mnie i po prostu przestałam produkować mleko jak tylko zaszłam w ciąże.

    Na kamienie to laktator jak pisze Paulina albo ręka wycisnąć delikatnie aż przestanie boleć.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są suplementy - one są bez recepty. I Zioła.

    A tutaj warto poczytać 😏https://www.hafija.pl/2013/11/karmienie-piersia-w-ciazy.html

    Hania miała taki etap że gryzla. Przeszło jej. 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 12:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się właśnie boję tego że mogę przestać produkować mleko gdy uda się zajsc w ciążę. 😑
    Ogolnie mocno mleczna nie jestem.. A to byłby dramat.. 😭


    k878 - szybko Twoj organizm przestał produkować? I co na to corka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 12:52

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Ann, a masz za sobą poronienia albo inne powikłania? Ja tez bym lekarza olała. Dziecko masz malutkie, szkoda jej odstawiać.

    Nie pomogę za bardzo w kwestii odstawienia bo mój organizm zadecydował za mnie i po prostu przestałam produkować mleko jak tylko zaszłam w ciąże.

    Na kamienie to laktator jak pisze Paulina albo ręka wycisnąć delikatnie aż przestanie boleć.

    Poronień nie miałam żadnych stwierdzonych. O pierwszą ciążę staraliśmy się dosyć długo, bo 3 lata. Przed zajściem w ciążę miałam problem z wysoką prolaktyną i zazywalam dostinox. Cykle wcześniej też miałam stymulowane clo.
    Nie wiem na jakim etapie jest ta ciążą, bo wczoraj na usg nie było za dużo widać, tak jakby pęcherzyk ale lekarz nie chciał potwierdzić, bo nie był pewny i kazał przyjść w przyszłym tyg na usg jeśli dzisiejszy test wyszedłby z drugą ciemną kreską. Dodam, że od porodu jeszcze nie miałam okresu.

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina mam taką nadzieję, że jej przejdzie, bo teraz dodatkowo jak mam piersi bardziej wrażliwe to straszny ból odczuwam podczas karmienia, gdzie wcześniej tego nie było.
    A mi się właśnie teraz wydaje, że mam więcej mleka w piersi, bo pomimo karmień to cały czas czuje je ociężałe i pełne mleka.

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteś nadzieją że bez okresu można zajść w ciążę!! 😊

    Długo się nie zabezpieczaliscie? Jak odkryłas że jesteś w ciąży?

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 28 maja 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Jesteś nadzieją że bez okresu można zajść w ciążę!! 😊

    Długo się nie zabezpieczaliscie? Jak odkryłas że jesteś w ciąży?

    Nie zabezpieczalismy się w ogole, bo biorąc pod uwagę, że nie zabezpieczalismy się od samego początku, a dopiero po 3 latach się udało zajść w ciążę to nie widziałam teraz potrzeby :) bo byłam pewna, że starania o drugie dziecko potrwają tak samo długo :)
    Od zeszłego weekendu pod wieczór mdłości mnie przez kilka dni z rzędu męczyły. I mąż zaczął żartować, że może ty w ciąży jesteś. A że miałam jeszcze jeden test od poprzedniej ciąży to zrobiłam. I jakie było moje zdziwienie jak się druga kreska pokazała :) a mąż chyba ten test z 10 minut oglądał :)

    Seli, Shas91, k878, Annie1981 lubią tę wiadomość

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
‹‹ 124 125 126 127 128 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ