X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super 🥰 gratulacje..

    Hmm. My do 9msc Hani stosowalismy gumki.. Ale śmieszne jest to że ich nie lubimy. Więc zakladalismy gdzieś od połowy hehe..
    A od niedawna wcale..
    I tak mnie zastanawia jak to poznać że ciaza. A nie chce co 2tyg robić testu i sobie nadziei.

    Przy pierwszej ciąży: zero mdłości. 😀

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 28 maja 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie prawie do 18 tc mdłości i wymioty. Później zgaga :/ a na koniec problem z goleniem przez ten wielki brzuch :D
    Z własnego doświadczenia wiem, że im większe parcie na zajście w ciążę tym organizm płata większe figle z objawami. Ja co miesiąc miałam wszystkie objawy ciąży.
    Napewno ani się obejrzysz i nie będziesz się spodziewać, a tu test pozytywny będzie :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj pamiętam jak przy pierwszych staraniach było.. Co miesiąc czułam że to napewno już teraz.
    A gdy miałam ciężki czas w pracy, byłam chora. Czekałam na okres.. A tu ciach - ciąża. 😊

    U mnie zero mdłości całą ciążę. 😀
    Ale i tak miło nie wspominam tego czasu. Najpierw krwiak. Potem od 20tc takie bóle że masakra. Miałam rozejscie spojenia łonowego. 😑

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 28 maja 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też cały styczeń chora byłam, 1 lutego dostałam okres, 18 lutego wizyta w klinice leczenia niepłodności, która była umówiona w grudniu i decyzja, że jak tylko dostanę okres w marcu to mam dzwonić i będziemy się umawiać na inseminacje. 1 marca mialam dostać okres i byłam zla, bo nie przychodzi. A tu 5 marca w końcu robie test, a tu dwie grube krechy, myślałam, że padnę jak to zobaczylam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 14:00

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5341 6210

    Wysłany: 28 maja 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann1109 to super, że udało Ci się zajść bez @ :)
    Jeżeli tak po prostu chcesz odstawić małą od cyca, to ok. Ale jeżeli jedyną przyczyną jest ciąża, to zastanów się. Wiele kobiet karmi w ciąży i nie doświadcza poronienia.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 maja 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy sie unikać płodnych... Co łatwe nie jest ;p bo mój organizm świruje. Prezerwatyw nie znosimy a od hormonów muszę odpocząć. Na razie nam się udaje ;) Choć szczerze to pewnie i przy tym co u mnie się dzieje to i tak nic z tego ;p

    Gratulacje Ann ;) bedzie malutka różnica 😁

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 28 maja 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli dopiero za tydzień w piątek idę na usg żeby potwierdzić czy to rzeczywiście ciąża. Bo nie dowierzam :) jeśli się okaże, że tak to będzie to jak dla mnie przerażająco malutka różnica wieku😆

    Seli lubi tę wiadomość

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 28 maja 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ann1109 to super, że udało Ci się zajść bez @ :)
    Jeżeli tak po prostu chcesz odstawić małą od cyca, to ok. Ale jeżeli jedyną przyczyną jest ciąża, to zastanów się. Wiele kobiet karmi w ciąży i nie doświadcza poronienia.

    No właśnie nie chciałabym odstawiać tylko z powodu ciąży. Bo miałam zamiar tak do roku karmić i wtedy bym zaczęła odstawiać.
    Heh też mówiłam lekarzowi, że jak to tak bez okresu można zajść. Lekarz się tylko uśmiechnął i mi powiedział, że żeby przyszła pierwsza miesiączka to musi najpierw owulacja przed nią wystąpić. I że czasem się zdarza, że owulacja była ale już okres niekoniecznie, bo właśnie w trakcie tej pierwszej owulacji doszło do zapłodnienia 😆

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 maja 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mialam okres bez owulacji 😏 bo zanim dostalam mierzylam tempki z miesiac. Byla jedna krecha ciagle. Teraz mialam owu w 31dc a w tym w 25dc 😏 wiec troche sie stabilizuje. Uwazam, ze nie zawsze jest owu. Ja mialam nawet regularny cykl a bezowulacyjny. Roznie bywa 😌

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 28 maja 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie testy owulacyjne się nie sprawdzały. Niby pokazywały, że owulacji nie ma, a usg pokazywało, że jest :) jedynie mierzenie temp się sprawdziło w moim przypadku :) przed ciążą też mi się zdarzały cykle bezowulacyjne, więc wychodzi na to, że wszystko jest możliwe :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 29 maja 2019, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, dokładnie tydzień po bladym teście i becie na granicy jakby ktoś przykręcił kurek. 2 tygodnie walczyłam żeby jeszcze rozkręcić ale nic nie dawało rady. Coś tam leciało co drugie-trzecie karmienie, ale duuuuzo mniej. potem kilka dni nic i jak zjadłam serek homo to odpuściłam.

    Córka nic, ssała puste piersi bez protestów. Jak stwierdziliśmy ze odstawiam, mąż dawał butle żeby jej nie stresować zapachem. Chwyciła, zjadła, zasnęła. Wiec u nas zupełnie na miękko.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 maja 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann1109 wrote:
    U mnie testy owulacyjne się nie sprawdzały. Niby pokazywały, że owulacji nie ma, a usg pokazywało, że jest :) jedynie mierzenie temp się sprawdziło w moim przypadku :) przed ciążą też mi się zdarzały cykle bezowulacyjne, więc wychodzi na to, że wszystko jest możliwe :)
    Chodzilo mi o temperature ;) u mnie na usg nie bylo widac nigdy owu 😂 lekarz nawet na in vitro nie dawal szans 😏

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Paulina, dokładnie tydzień po bladym teście i becie na granicy jakby ktoś przykręcił kurek. 2 tygodnie walczyłam żeby jeszcze rozkręcić ale nic nie dawało rady. Coś tam leciało co drugie-trzecie karmienie, ale duuuuzo mniej. potem kilka dni nic i jak zjadłam serek homo to odpuściłam.

    Córka nic, ssała puste piersi bez protestów. Jak stwierdziliśmy ze odstawiam, mąż dawał butle żeby jej nie stresować zapachem. Chwyciła, zjadła, zasnęła. Wiec u nas zupełnie na miękko.
    To super poszło...
    Ech moja anty butelka, anty smoczek 😲

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 29 maja 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann1109. Zgadzam się z dziewczynami. Lekarz jest kiepski.
    Hafija pisze "nie ma żadnych dowodów na to, że karmienie piersią niesie jakieś zagrożenia dla kobiety w prawidłowej ciąży i jej nienarodzonego dziecka i tak naprawdę jest ono uznawane za bezpieczne.
    Specjaliści, którzy zajmują się sprawami poronień u kobiet są zdania, że karmienie piersią podczas zdrowej ciąży jest bezpieczne".
    Nie wiem w takim razie na jakiej podstawie Twój lekarz rozpowszechnia takie mity i straszy kobiety.
    Twoja córeczka jest jeszcze malutka, a do roku podstawą diety jest mleko. Szkoda by było ją odstawiać "w razie czego".

    Mamaginekolog pisze"Gdyby karmienie piersią zagrażało kolejnej ciąży, to natura by to tak rozwiązała, że kobieta w całym okresie karmienia piersią nie byłaby płodna"

    Magdalena Komsta pisze "Wyrzut oksytocyny w czasie karmienia piersią jest mniejszy niż przy orgazmie. Jeżeli więc lekarz nie zabrania w czasie ciąży stosunków płciowych, to zakaz karmienia piersią jest tym bardziej bez sensu.
    Większość poronień ma miejsce w pierwszym trymestrze ciąży i są one przede wszystkim spowodowane wadami genetycznymi zarodka. Są niezależne od tego, czy kobieta karmi piersią".

    Tu możesz szczegółowo o tym poczytać:
    https://mamaginekolog.pl/karmienie-piersia-a-kolejne-ciaze/

    https://www.hafija.pl/2013/11/karmienie-piersia-w-ciazy.html

    http://www.mlecznewsparcie.pl/2015/10/karmienie-piersia-w-ciazy/
    http://magazynsupermama.pl/fakty-i-mity-wokol-karmienia-piersia-w-kolejnej-ciazy/855

    https://www.wymagajace.pl/karmienie-piersia-i-kolejna-ciaza-jak-to-pogodzic/

    Polecam też grupę na FB - karmienie piersią w ciąży i w tandemie. Tam zajdziesz duże wsparcie, wiele kobiet, które ma doświadczenie KP w ciąży.

    Gdybyś się jednak zdecydowała odstawić to polecam przeczytać artykuł Hafiji

    https://www.hafija.pl/2011/11/odstawienie-dziecka-od-piersi.html

    Oraz kurs - jak łagodnie zakończyć karmienie piersią. Niestety jest płatny, ale myślę, że warto, tym bardziej, że jest to koszt jednej konsultacji ze specjalistą.

    http://szpinakrobibleee.pl/kurs-jak-lagodnie-zakonczyc-karmienie-piersia/

    ann1109 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 29 maja 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 bardzo Ci dziękuję za te źródła :) właśnie wczoraj wieczorem czytałam te teksty u mamy ginekolog i hafiji :) te dodatkowe też poczytam :) ale już raczej podjęłam decyzję, że jeśli nie będzie się działo nic niepokojącego to będę karmić małą do ukończenia 12 miesiaca życia :)

    edka85, Annie1981, Seli lubią tę wiadomość

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 31 maja 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann1109 wrote:
    Annie1981 bardzo Ci dziękuję za te źródła :) właśnie wczoraj wieczorem czytałam te teksty u mamy ginekolog i hafiji :) te dodatkowe też poczytam :) ale już raczej podjęłam decyzję, że jeśli nie będzie się działo nic niepokojącego to będę karmić małą do ukończenia 12 miesiaca życia :)
    Dobra decyzja. Córeczce wyjdzie na zdrowie, a i maluszkowi nic się nie stanie jeżeli ciąża nie jest zagrożona :)

    ann1109 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się zaraziłam przeziębieniem od córki 😭 nie chorowałam 10msc +9msc ciąży!
    Fatalnie się czuję. A Hania mimo choroby pełna energii 😲

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieciaki tak mają niestety. U nas najgorzej było jak mieliśmy rodzinnie jelitowke i mała się wkurzała ze znowu na przewijak. A my ledwo na nogach i ledwo byliśmy w stanie we dwoje ją przewinąć.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie mając okresu jeszcze przy kp. Postanowiłam aaa tak dla zasady zrobić test ciążowy.. Biel. 😑

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja chyba będę miała znów fałszywą owulację :) Śmieszne, że miewam dwa puste i trzeci dobry pęcherzyk :P ale muszę uważać do września :) Mam nadzieję, że nam się uda, ten okres był lepszy, może i cykl się normuje.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 125 126 127 128 129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ