X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5333 6203

    Wysłany: 20 maja 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, ja też jestem bez @ i czekam. Mimo wprowadzenia małemu innych pokarmów nadal cykl nie rusza.

    Magdulina, witaj znowu. trzymam kciukasy.

    Magduullina lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka mam nadzieje ze szybko @ wroci :* sa tez ciaze z kp :* bez @ to sie zdaza ale heh ;) to jak los na loteri.. A u naj jak teraz nic z tego to pol roku rok przerwy ze wzgledu na wyjazd mka a niewiem czy pozniej bede chciala ... :( za duzy odstep czasu juz czlowiek bedzie mial luz bo chlopcy beda juz na tyle duzi ...

    edka85 lubi tę wiadomość

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 20 maja 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam uważam ze jakiś odstęp między porodem a kolejna ciąża musi być. 9 mcy na regenerację dla organizmu, napakowanie witaminek i minerałów. miałam Cc wiec kazali mi te 9 mcy minimum i tak odczekać ale nawet gdyby nie skończyło się Cc to chciałam co najmniej tyle odstępu.

    I dziecko tez na tym zyska. Ja się cieszę ze za szybko nam się nie udało bo teraz już często jestem zmęczona, rozdrażniona, muszę latać po lekarzach. Mała na tym raczej traci, niestety. A im większa tym lepiej się sobą zajmie, albo -odpukać - gdybym musiała leżeć to pogodzi się z towarzystwem innej osoby. Nie trzeba jej tyle podnosić. Nie wiem, może Wasze dzieci są takie łatwe albo tak dobrze znosilyscie ciąże. Ja bym już chciała wrzesień...

    Magduullina lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Nieśmiało dołączam do mamusiek karmiących cycusiem:) myślę że od czerwca będziemy się starać o drugie bobo. Synek prawie 2 latka kp, odstawiamy malutkimi kroczkami. Obecnie karmię rano do drzemki czasem i w nocy. Ale łatwo nie jest.

    Seli, Shas91, Magduullina, PLPaulina lubią tę wiadomość

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 maja 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Ja tam uważam ze jakiś odstęp między porodem a kolejna ciąża musi być. 9 mcy na regenerację dla organizmu, napakowanie witaminek i minerałów. miałam Cc wiec kazali mi te 9 mcy minimum i tak odczekać ale nawet gdyby nie skończyło się Cc to chciałam co najmniej tyle odstępu.

    I dziecko tez na tym zyska. Ja się cieszę ze za szybko nam się nie udało bo teraz już często jestem zmęczona, rozdrażniona, muszę latać po lekarzach. Mała na tym raczej traci, niestety. A im większa tym lepiej się sobą zajmie, albo -odpukać - gdybym musiała leżeć to pogodzi się z towarzystwem innej osoby. Nie trzeba jej tyle podnosić. Nie wiem, może Wasze dzieci są takie łatwe albo tak dobrze znosilyscie ciąże. Ja bym już chciała wrzesień...

    Ale ja jeszcze nie jestem w ciazy i sie nie spinam ;) napisalam tylko, ze u siebie nie widze owulacji. A chcemy ( choc to zalezy od mojego samopoczucia) zaczac dzialac w sierpniu. W lipcu nie moge byc w ciazy z pewnych przyczyn co by nie zaszkodzilo takze tego... ;)

    Moje dziecko jest idealne :p nastawialam sie na nieprzespane noce i ryk a nie jest tak zle. Ja moglabym miec taka dwojke obecnie :p

    Shas91, Magduullina lubią tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Shas91 Ekspertka
    Postów: 158 158

    Wysłany: 21 maja 2019, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ale ja jeszcze nie jestem w ciazy i sie nie spinam ;) napisalam tylko, ze u siebie nie widze owulacji. A chcemy ( choc to zalezy od mojego samopoczucia) zaczac dzialac w sierpniu. W lipcu nie moge byc w ciazy z pewnych przyczyn co by nie zaszkodzilo takze tego... ;)

    Moje dziecko jest idealne :p nastawialam sie na nieprzespane noce i ryk a nie jest tak zle. Ja moglabym miec taka dwojke obecnie :p

    Zazdraszczam :) ja nieraz nie wiedzialam, co to znaczy spać ciągiem godzinę czy dwie. Od mniej więcej 2 miesiaca potrafił budzić mi się w nocy co 15min. Co ja się nakombinowałam, żeby to zmienić, ile prób, żeby sprawdzić, co mu nie pasowało... A on po prostu tak miał :) zaczął się dopiero ten nocny sen normować w 10 miesiącu. No i teraz budzi się raz, przeważnie dwa razy w nocy. Ale do przespanych nocy daleko :) zwłaszcza że nawet w ciągu dnia był zawsze problem z jego spaniem. Od urodzenia drzemki max po 30min i w kółko cyc :) jedno dobre, że teraz jestem nastawiona, że drugie też takie będzie, więc już łatwiej mi do tego podejść. Bo jakby pierwsze było spokojne a drugie takie jak Adaś to chyba bym wyłysiała w ciągu tygodnia :D

    Magduullina lubi tę wiadomość

    f2w3vfxmy8valaii.png

    Adaś 💙 22.04.18, 38tc, 52cm, 3140g, 14 miesięcy kp 🤗
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 04:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aj tam kochane nikt by nie wylysial my czym wiecej mamy do zniesiwnia i przetrwania tym jestesmy silniejsze! ja zawsze myslalam ze z drugim bedzie lepiej itd a to taki maly malpiszonek :* wlezie wszedzie tyle nocy nie przespanych itd bo z pierwszym nie bylo takich klopotow , jezeli uda sie to trzecie to mam nadzieje ze jak i ciaza tak pozniej bedzie dobrze mam taka nadzieje oczywiscie :D

    Shas91, Seli lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 05:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shas91 wrote:
    Zazdraszczam :) ja nieraz nie wiedzialam, co to znaczy spać ciągiem godzinę czy dwie. Od mniej więcej 2 miesiaca potrafił budzić mi się w nocy co 15min. Co ja się nakombinowałam, żeby to zmienić, ile prób, żeby sprawdzić, co mu nie pasowało... A on po prostu tak miał :) zaczął się dopiero ten nocny sen normować w 10 miesiącu. No i teraz budzi się raz, przeważnie dwa razy w nocy. Ale do przespanych nocy daleko :) zwłaszcza że nawet w ciągu dnia był zawsze problem z jego spaniem. Od urodzenia drzemki max po 30min i w kółko cyc :) jedno dobre, że teraz jestem nastawiona, że drugie też takie będzie, więc już łatwiej mi do tego podejść. Bo jakby pierwsze było spokojne a drugie takie jak Adaś to chyba bym wyłysiała w ciągu tygodnia :D
    Mój egzemplarz też taki wymagający.. I zawsze się z mężem śmiejemy "gorzej być nie może" ☺️

    Lada moment mamy 10msc. A Hania teraz ma etap nocnych treningów umiejętności. Płaczu przez sen! 😑
    Ząbkowanie? Buczenie 2 tyg przed zebem i 2 tyg po zebie.
    I to ogólnie taki czort jest. 2 min na tyłku nie usiedzi. W ciągłym ruchu jest. Oczy łobuza. Hehe słodziak moj😍

    Jedyny plus - od urodzenia mało rączkowa jest..

    Hmm. Za to fakt boję się ciąży. Nie wspominam dobrze tego czasu. Cc przy ciąży to pikuś!

    Shas91 lubi tę wiadomość

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 maja 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zeby nie było mój też płacze ;) szczególnie jak mu dziąsla dokuczaja, jadl od nawet co 15 min ale od ok 2 tygodni troche lepiej jest i mniej wiecej co godzina. W dzien mi nie spal od poczatku. Potrafi obudzic sie o 8 i do 20 nie miec ani jednej drzemki :p ma srednio dwie po 30 min ale to roznie bywa. W nocy spi ciurkiem 6h i 2-3 potem. Wiec noce sa super. Nie mial kolek :D

    Domyslam sie, ze drugie bedzie "trudniejsze" 🤣

    Shas91 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Shas91 Ekspertka
    Postów: 158 158

    Wysłany: 21 maja 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, to jakbym widziała mojego łobuza :) teraz to jak już się go pytam, co robisz łobuzie, to zaczyna się w głos śmiać :) wszedzie go pełno, ogólnie teraz to dużo sam na podłodze się bawi odkąd zaczął raczkować, wcześniej też dużo go nie nosiłam, bo całe dnie spędzaliśmy na macie, tyle tylko że muszę cały czas przy nim siedzieć. A teraz jak zaczyna przy meblach chodzić to już w ogóle za nim nie nadążam :) ale uwielbiam tego mojego słodziaka :) ja w pierwszej ciąży wymiotowałam do 5msc, mam nadzieję, że teraz tak nie będzie, bo nie mam pojęcia jak ja to wszystko ogarnę... Chyba że zyskam jakąś nadzwyczajną moc jak mówi Magduulina :)

    f2w3vfxmy8valaii.png

    Adaś 💙 22.04.18, 38tc, 52cm, 3140g, 14 miesięcy kp 🤗
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas teraz nr 1 to wspinanie się..
    Albo stoi czort mały. Trzyma się..
    Nagle uśmiecha się, puszcza i krzyczy!
    Coś w stylu "mama lecę" 😅😅😅😅

    Wszyscy mi mówią, że Hania to ma minę takiego porządnego lobuziaka. 😅

    Ja od 20tc miałam takie bóle że masakra.. Rozejscie spojenia łonowego! 😭

    Shas91 lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5333 6203

    Wysłany: 21 maja 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    U nas teraz nr 1 to wspinanie się..
    Albo stoi czort mały. Trzyma się..
    Nagle uśmiecha się, puszcza i krzyczy!
    Coś w stylu "mama lecę" 😅😅😅😅
    Mój już od dwóch tygodni staje przy czymkolwiek się da. Ostatnio wędrował nawet wzdłuż łóżeczka trzymając się poręczy i wydając różne dźwięki. Gorzej gdy straci równowagę, wtedy to płacz. Mój mały to w ogóle taki mazgaj i cycoholik. Szybko nudzi mu się dana zabawa czy siedzenie w wózku i zaczyna się marudzenie. Wciąż muszę kombinować, aby go rozbawić. A jak się nie uda, to cyc zawsze daje radę poprawić mu humor :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Mój już od dwóch tygodni staje przy czymkolwiek się da. Ostatnio wędrował nawet wzdłuż łóżeczka trzymając się poręczy i wydając różne dźwięki. Gorzej gdy straci równowagę, wtedy to płacz. Mój mały to w ogóle taki mazgaj i cycoholik. Szybko nudzi mu się dana zabawa czy siedzenie w wózku i zaczyna się marudzenie. Wciąż muszę kombinować, aby go rozbawić. A jak się nie uda, to cyc zawsze daje radę poprawić mu humor :)

    Szybko😲

    My że względu na wzmozone napięcie długo unikalismy miejsc na wspinaczki😅 bo chciała robić kroki gdy jeszcze nie siedziała. ☺️
    I przeszło jej. I potem już było po kolei. ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 16:01

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5333 6203

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiem, że zbyt szybko, ale konsultowalam to z rehabilitantem i powiedział, że w przypadku małego wszystko jest ok. Nie zachęcałam go do wspinaczki, sam poczuł taką potrzebę. On siedzi już stabilnie, przemieszcza się też po mieszkaniu bezproblemowo, tak więc zdaniem fizjo nie ma konieczności, by go zniechęcać do wstawania. A nawet gdybym chciała, to i tak skończyło by się to płaczem i cycowaniem dla uspokojenia :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie. A ponoć chłopcy bardziej leniwi. Twój temu przeczy ☺️

    Moja to od niedawna ma takie humorki że masakra 😲😅

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 maja 2019, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leniwi? Nie chyba... :p kuzyn mial 8 miesiecy jak chodzil ;p moj pieknie pelza i przyjmuje pozycje do raczkowania ;p tez konsultujemy sie u fizjo ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stereotypowo są bardziej leniwi. ☺️ Się tym waszym maluchom spieszy😲 u mnie na sierpniowkach mam maluchy które nawet jeszcze nie siedzą.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 maja 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Stereotypowo są bardziej leniwi. ☺️ Się tym waszym maluchom spieszy😲 u mnie na sierpniowkach mam maluchy które nawet jeszcze nie siedzą.

    no co ty? ale nie siadają czy nie siedzą? :P bo mój też nie siada, siada się z pozycji do raczkowania i to koło 8 miesiąca się dzieje.

    Mój to w ogóle czort! Wcześniak a tak ładnie się rozwija. Zaczęliśmy rozszerzać dietę bo w piątek stuknie sześć miesięcy :) Fajnie nam idzie, ale jak wczoraj dostał kaszkę, która mu nie posmakowała to się mega wkurzył :P ale to takie jednorazowe było, inne rzeczy próbuje i je coś tam :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 21 maja 2019, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja miała 7,5 mca jak usiadła. Kombinowała przez tydzień i w końcu się udało. 3 dni później poraczkowala, 4 dni później wstała. Ta radość i duma w jej oczach...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Shas91 Ekspertka
    Postów: 158 158

    Wysłany: 21 maja 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Moja miała 7,5 mca jak usiadła. Kombinowała przez tydzień i w końcu się udało. 3 dni później poraczkowala, 4 dni później wstała. Ta radość i duma w jej oczach...


    O, to też szybko :) Adaś miał 9 miesięcy jak sam usiadł, od 7 miesiąca pełzał i myślałam, że w życiu nie ogarnie raczkowania :) w 10 zaczął raczkować, tydzień po tym zaczął wstawać i jak na razie drepcze przy meblach i przy pchaczu. Najgorsze jest to, że on chce od razu biegać i w kółko się o coś potyka i wkurza się, że mu nie wychodzi :)

    f2w3vfxmy8valaii.png

    Adaś 💙 22.04.18, 38tc, 52cm, 3140g, 14 miesięcy kp 🤗
‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ