X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 10 marca 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dr Roszkowski właśnie będzie robił mi kordocentezę jeśli moja hematolog nic w tych badaniach nie znajdzie i uzna, że tam coś by się udało ustalić. No i mam rodzić u niego w szpitalu, także jakby jakaś transfuzja czy coś to też on

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 10 marca 2020, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja u niego mam usg genetyczne za 2 tygodnie. Miałam mieć za tydzień ale niestety mój lekarz prowadzący po usg powiedział że trzeba przesunąć o tydzień.

    Kinga13 lubi tę wiadomość

    Jezu ufam Tobie
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 10 marca 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga piękny brzuchol! i jaki okazały :)
    Tym_janek, Edka gratuluję dzieciaczków, wszystko wskazuje na to, ze będziecie mieć parki. Super!
    Ja w temacie ciązy nie mam za bardzo się czym pochwalić ale napiszę Wam, ze mój synek wchodzi teraz w cudowny okres. Jest taki mądry, kumaty. Prawie nic nie mówi, ale wszystko pokazuje, to niesamowite :)

    RedRose rodzina już wie o ciąży?

    tym_janek, Annie1981 lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5316 6189

    Wysłany: 10 marca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, poproszę o info na temat tych skierowań i gdzie można wykonać badania.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 11 marca 2020, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Tym janek czyżbyśmy miały parkę? 😁

    Na to wygląda :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 11 marca 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko najbliższą czyli rodzice rodzeństwo. Ja wygłosiłam wrecz przemówienie jak mnie dotknęło to że wszyscy wokoło wiedzieli o pierwszej ciąży i że w tej absolutnie tego nie chce. W tamtej przeżyłam traumę jak szlam do sklepu a jakąś baba mi wyskakiwała zza półki i się podniecała tym że mam bliźniaki a jedno z dzieci mi umierało w brzuchu dlatego powiedziałam nigdy więcej.
    Ja się wczoraj trochę załamałam. Wchodzę do kuchni i mam cofy po prostu.. Już niech ten 1 trymestr się skończy. Nawet jak wyjmuje mięso z zamrażarki no bo robie dla męża i córki to jestem tak obrzydzona że mi się płakać chce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2020, 08:57

    Jezu ufam Tobie
  • Szyszunia 89 Autorytet
    Postów: 289 113

    Wysłany: 11 marca 2020, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie dziewczyny nudności od rana do nocy... budzę się w nocy i czuję nudności ;( już wolałam poranne codzienne żyganie niz to :(
    RedRose, ja to samo miałam w pierwszej ciąży, otwierałam zamrazarkę i bieglam do łazienki, a mięsa nie jadlam przez pierwsze 3 miesiące...
    W tej ciąży wcale nie mam apetytu i zmuszam się żeby coś zjeść.
    Chwaliłam się, że mam termin na 1.11 ?😂😂😂

    atdc3e5eldv1f00y.png

    1o4u43asxvsm0aw6.png

  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 11 marca 2020, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka, dodałam Cię do przyjaciółek, napisz jak zaakceptujesz to Ci podrzucę wszystko ;)

    RedRose, ja w tej ciąży to miałam tak ekspresowe info, że szok... Ogólnie wizyta, na której się dowiedziałam, że ciąża jest mnoga była we wtorek o 19:00. Od razu dostałam zwolnienie, także logiczne, że nie ukryłabym długo, no ale... Powiedziałam tylko w pracy i w domu. A w czwartek zawiozłam babcię na SOR i babcia coś przy recepcji, że wnuczka zaraz jedzie, bo jest w ciąży z trojakami i spieszy się wziąć leki. A babeczka, o ale super, na wsi u koleżanki też będą trojaki! Po czym z dyżurki wychodzi taka babka od nas ze wsi co jest tam pielęgniarką i okazało się, że ta piguła opowiadała o moich trojakach xD ludzie są niemożliwi...

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 11 marca 2020, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha ja też mieszkam na wsi także taki urok ;D ogólnie jestem z miasta a tu się przeprowadziłam do męża i trochę szoku doznałam że wszyscy tak wszystko wiedzą.
    Szyszunia ja rodziłam 31.10 nie ukrywam okres "świąteczny" w szpitalu nie ułatwia wszystkiego. A to nie ma tego a to nie ma dokumentu gotowego a to ktoś nie zrobił badań i wyjście się przedłuża. W dzień w który miałam wyjść nagle okazało się że córka musi mieć badania moczu.. Od godziny 8.00 do 17.00 próbowaliśmy pobrać próbki. W folijki przyczepiane się Nie dało więc w końcu sterczelismy nad płaczącym dzieckiem z 1 h z pojemnikiem puszczaliśmy wodę psispsialismy.. Aż w końcu się udało. Byliśmy tak szczęśliwi że możemy w końcu wyjść że szok

    Szyszunia 89 lubi tę wiadomość

    Jezu ufam Tobie
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 11 marca 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. Jaki duży brzuszek! Piękny 🙂

    Tym_janek. Cieszę się, że z maluszkiem wszystko w porządku 🙂

    tym_janek lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 12 marca 2020, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pocieszę Was dziewczyny w 1 trymestrze, bo mnie mdłości i wymioty w tej ciąży trzymały do 16 tygodnia. Dłużej niż w poprzedniej o 2 tygodnie, a jeszcze są rzeczy gdzie od samego zapachu mi wszystko podchodzi do góry...
    Ja generalnie rozumiem, że ludzie sobie gadają, ploteczki idą, ciekawi lub ciekawscy są. Ale nie rozumiem jak można aż tak nie mieć wyczucia jakiegoś minimum przyzwoitości i zagadywać do kobiety w ciąży o bliźniaka co umarł w ciąży albo o poronienie albo jakąkolwiek inną przykrą sytuację. Tak samo w głowie mi się nie mieści jak można być lekarzem, pielęgniarką, laborantem czy psychologiem i nie potrafić powstrzymać się od plotkowania o pacjentach. No na litość boską, jakaś tajemnica zawodowa? Etyka?
    Ehh... ja waleczna dzisiaj jestem, wszystko mnie wkurza.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Kociarka Przyjaciółka
    Postów: 120 60

    Wysłany: 13 marca 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Dawno mnie nie było, chyba z m-c. Jak się domyślacie mdłości, mdłości i jeszcze raz mdłości. A konkretnie to mdłości i rzyganko (że się tak brzydko wyraze) 😋 . Edka wiem, ze miałam dołączyć do wrześniowek, ale marną byłaby ze mnie forumowiczka.. Nawet telefonu do ręki nie chciało mi się brać. Dziś trochę lepiej, ale wiem, że to przejściowe. 13 tydzień u mnie więc pewnie tak jak pisze Tym-janek trochę się jeszcze pomecze:) No ale nie narzekam już. Jest wspaniale 😊 Będę teraz częściej zaglądać.
    Aha, Wojtek nadal zlopie mleko. W dzień rzadko, ale w nocy sobie odbiera z nawiązką;) Od 4 do 7 to już wisi non stop 🤦‍♀️

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5316 6189

    Wysłany: 13 marca 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kociara, a nie bolą cię sutki? Kurde, ja to już w 13 tc wariowałam z bólu i musiałam odstawić.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Kociarka Przyjaciółka
    Postów: 120 60

    Wysłany: 13 marca 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Kociara, a nie bolą cię sutki? Kurde, ja to już w 13 tc wariowałam z bólu i musiałam odstawić.
    Bolą.. Jakieś 2 tyg temu myślałam, że mam zapalenie piersi i przykladalam kapustę 😋 A później się zorientowałam, że to sutki .. Na razie zaciskam zęby i liczę na to, ze Wojtas się sam odstawi jak mleko zmieni smak ;) Koło 18 tyg ponoć 😯

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 13 marca 2020, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moja jak sie odstawila to skonczony 16 tc byl wlasnie :) wiec zmienia smak chyba rzeczywiscie w tych okolicach.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 13 marca 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nie mam tyle pokarmu więc w nocy to bardziej jest chyba ciumkanie na uspokojenie. Przed samym snem tylko coś tam pije a w nocy to już chyba krople. U mnie 12 tc także też już chyba bliżej końca karmienia.
    Dziś całą noc pobudki chyba przez zęby bo jak daliśmy apap to się uspokoiła trochę.
    Ogólnie od 2 dni histerie. Najgorzej jak myjemy ręce i przestajemy. Przez 10 min leży na podłodze kopie i płacze. Ja już ja tak zostawiam bo jak uspokajam to jest jeszcze gorzej..
    A gdybym mogła brać coś na uspokojenie to przed wyjściem na dwór też bym brała bo jak wracamy to też jest dramat.

    Kociarka ja też tak słabo się czuje ze masakra. Jeszcze moja mama nie przyjeżdża do mnie bo wcześniej była na wyjeździe gdzie byli obcokrajowcy więc jest obawa przed koronowirusem. W sumie wcześniej też za wiele nie przyjeżdżała.. Trochę gdzieś tam mnie to boli no ale trudno jakoś sobie poradzę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2020, 14:38

    Jezu ufam Tobie
  • Kociarka Przyjaciółka
    Postów: 120 60

    Wysłany: 13 marca 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    No moja jak sie odstawila to skonczony 16 tc byl wlasnie :) wiec zmienia smak chyba rzeczywiscie w tych okolicach.
    Bardzo bym chciała, żeby u mnie też tak to przebiegło:)

  • Kociarka Przyjaciółka
    Postów: 120 60

    Wysłany: 13 marca 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose wrote:
    Ja to nie mam tyle pokarmu więc w nocy to bardziej jest chyba ciumkanie na uspokojenie. Przed samym snem tylko coś tam pije a w nocy to już chyba krople. U mnie 12 tc także też już chyba bliżej końca karmienia.
    Dziś całą noc pobudki chyba przez zęby bo jak daliśmy apap to się uspokoiła trochę.
    Ogólnie od 2 dni histerie. Najgorzej jak myjemy ręce i przestajemy. Przez 10 min leży na podłodze kopie i płacze. Ja już ja tak zostawiam bo jak uspokajam to jest jeszcze gorzej..
    A gdybym mogła brać coś na uspokojenie to przed wyjściem na dwór też bym brała bo jak wracamy to też jest dramat.

    Kociarka ja też tak słabo się czuje ze masakra. Jeszcze moja mama nie przyjeżdża do mnie bo wcześniej była na wyjeździe gdzie byli obcokrajowcy więc jest obawa przed koronowirusem. W sumie wcześniej też za wiele nie przyjeżdżała.. Trochę gdzieś tam mnie to boli no ale trudno jakoś sobie poradzę.
    U nas zęby na szczęście wyszły, ale przy trojkach i czworkach było ciężko .. A ile miesiecy ma Twój maluch?

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 13 marca 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    16 miesięcy ale u nas późno wyszły pierwsze zęby. Dopiero jak miała 10 miesięcy. A teraz ma ogólnie 6 zębów i dwa teraz wyszły trochę.
    A. Twój ile ma miesięcy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2020, 15:24

    Jezu ufam Tobie
  • Kociarka Przyjaciółka
    Postów: 120 60

    Wysłany: 13 marca 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ma 18 m-cy. Urodził się dokładnie tego samego dnia co synek Rucoli :) Pierwszy ząbek chyba coś koło 7 m-ca się pojawił, więc trochę wcześniej niz u Was. Po dwojkach długo długo nic, a jak wyszła pierwsza czwórka, to już lawinowo na raz poszły wszystkie czwórki i trójki :) Teraz jest spokój, ale i tak nie przeszkadza to Wojtkowi budzić się z 3-4 razy w nocy na cyca .. Inne powody do pobudek sobie znalazł;)
    RedRose na kiedy masz termin? Bo chyba tylko tydzień różnicy u nas :)

    Rucola lubi tę wiadomość

‹‹ 201 202 203 204 205 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ