X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 31 marca 2020, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Włókniak usunięty <3

    Co do odstawienia karmień nocnych to połowa sukcesu to zindentyfikowanie co dziecku dają te karmienia. Jak rozchodzi się o głód to warto energetycznie syte kolacje robić (nie musi być dużo, tylko wysokokaloryczne - awokado, jajka, orzechy itd. Jak rozchodzi się o pragnienie to warto zadbać o większą wilgotność powietrza w sypialni, niższą temperaturę i proponować maluchowi wodę lub mleko. Jak rozchodzi się o niemożność zaśnięcia ponownego po zakończeniu jednego cyklu snu, to można próbować masażyków, bujania, huśtania, noszenia, śpiewania - z czasem dziecko się nauczy sobie z tym radzić. A jak rozchodzi się o bliskość to polecam uzbroić się w golf, aby utrudnić dostęp i dużo tulić, mówić, tłumaczyć i wciągnąć tatę. U nas myślę, że to, że mąż wstawał do młodej, na prawdę ułatwiło nam ograniczenie karmień nocnych. Warto też za dnia o tym z dzieckiem rozmawiać, że np. nocne mleczko się skończyło i dostanie rano i po przebudzeniu, a w nocy będą przytulaski lub picie z kubeczka/bidonu. Wałkować z maluchem, aby wiedziało o co chodzi. W nocy jest zaspane, to nie musi do końca kumać o czym do niego w ogóle mówimy. W ciążkiej histerii w nocy ja moją małą starałam się całkiem rozbudzić i dogadać się z nią jakoś. Pytałam czy coś boli, czy tylasek, czy am. No ale ona wtedy już była w miarę komunikatywna, nie wiem jak jest u ciebie. Mam nadzieję, że to coś pomoże <3

    Annie1981, smeg, Szyszunia 89 lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    red Rose, Tym_janek bardzo Wam dziękuję :*
    Mały ma 19 miesięcy i jest jak najbardziej komunikatywny, ale w nocy wpada w taką histerię, ze nie ma opcji żeby o coś zapytać, wytłumaczyć, podać wodę/herbatę w bidonie/kubku. Myślę, ze nie jest głodny. Staram się tak przygototwywac posiłki, zeby ten wieczorny był syty, ale jednak nie ciężki. W temacie picia to moze się chce, ale niekoniecznie... Bardziej chodzi po prostu o pierś.
    Muszę jakoś z nim rozmawiać... mąż jest bezradny, bo jak próbuje Małego wziąć na ręce to histeria jest jeszcze większa... No nic, musze jakoś przez to wszystko przejść...
    Jeszcze raz Wam dziękuję!!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, życzę dużo cierpliwości i wytrwałości <3 Mam nadzieję, że już wkrótce maluch zacznie współpracować i już pójdzie z górki <3

    Rucola lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam podobnie jak tymjanek, że nie ma jednej recepty, grunt to zrozumieć co ta pierś dziecku daje. I wtedy można opracować jakiś plan. Chociaż skoro ma 19mcy i budzi się w nocy z histerią to czy Wy czasem nie przechodzicie regresu snu na 1,5 roku? Bo jeśli tak to raczej nie wróżę sukcesu teraz, za miesiąc lub dwa jak regres się wyciszy ;) histeryczne pobudki w środku nocy mogą być teraz wynikiem panicznego strachu przed snami, które teraz się pojawiają i których dziecko nie rozumie, jeśli było kp to naturalne, że w tym pierwszym odruchu domaga się tego co jest sprawdzonym sposobem na uspokojenie i złagodzenie stresu. Stasiu sam oduczył się picia w nocy i to całkiem wcześnie, ale w czasie regresu było to samo.

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w nocy zaczęłam tłumaczyć, że cycus będzie rano, jak będzie jasno, że teraz śpi. Proponowałam wodę w zamian, przytulanie. Chwilkę popłakała, ale poszło gładko.
    Na dzień dzisiejszy KP jest rano i raz w dzień.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 01:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedziwne. Po odstawieniu małej od piersi praktycznie susza, piersi puste. Z resztą już jak ją odstawiałam to już było mało mleka. A teraz po tym usunięciu włókniaka, ta pierś na której był, stwierdziła, że czas się wziąć za produkcję... No i jedna pusta, a z drugiej kapie po prysznicu tak jak w nawale... Jak myślicie, coś z tym robić czy zostawić? Nie chciałabym się nabawić jakiegoś zapalenia, bo pierś przepełniona...Odciągać? Chłodzić? Szałwię pić może?

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym Janek nie mam pojęcia co Ci poradzić.. Nie. Wiem czy masz możliwość zapytania jakiejś położnej czy doradcy laktacyjnego. Ja chyba bym tak zrobiła. Albo spytać ginekologa.
    U nas sukces mała od 4 nocy nie je cyca. Chyba moja droga mleczna się zakończyła po roku i 5 miesiącach. Przestała po prostu sama się przystawiać. Zaczęła pić herbatkę. Kupiłam taka co widać że lepiej jej smakuje. Budzi się i tak ok 3 razy w nocy pije herbatę. Było tak.. 1 noc bez piersi następna noc płacz więc ja przystawiłam. Ale ona sama z siebie się nie domagała (myślę że bolał ją ząb akurat) i kolejne 3 doby zero piersi.
    P. S Tym Janek nie śpisz jeszcze o tej godzinie w nocy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2020, 10:44

    Jezu ufam Tobie
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem nocnym markiem, zwykle chodze spac ok. 2 :) dzis nawet o 3 ale to dlatego ze maluch się wzial za kopanie matki po pecherzu.... zwykle ok 2 :)

    No wlasnie jutro mam ginekolog to spytam jej. Dzwonilam juz do cdl z ktorej porad kozystalam na poczatku karmienia, ale powiedziala, ze trudno jej powiedziec jak nie widzi jak wyglada sytuacja, a siedzi aktualnie w kwarantannie i czeka na wynik testu :/ powiedziala, ze jakby sytuacja byla taka sama albo gorsza do wtorku to mam zadzwonic a ona przekieruje mnie do jakiejs pracujacej kolezanki, tylko sie zorientuje kto jeszcze przyjmuje albo robi konsultacje on line

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też często siedzę po nocach xD

    Wiesz, jesteś już w tym tygodniu gdzie rusza wszystko... Ja nie karmiłam właśnie między 18tc a 20tc i przed miałam jeszcze takie normalne mleko, przez te 2 tyg nic i potem jak Stasiu wrócił to już siara. Dziwne, że taka rozbieżność między piersiami. Chyba nic bym z tym nie robiła dopóki nie robi się żaden zastój ani zapalenie i obserwowała, organizm może trochę świrować i jakieś ingerencje mogą mu teraz utrudnić wyrównanie się. Zobaczymy czego we wtorek się dowiesz na temat tej asymetrii

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow podziwiam Was bo ja mam taką wegetację przez tą ciążę ze jak usypiam dziecko od 21 do 22 to często przysypiam budzę się po jakichś 30 min myje się przebieram i idę spać bo nie jestem w stanie nic zrobić ze zmęczenia. Ja to się nie łudze że moje dziecko będzie normalnie spało teraz nawet jak nie je to się budzi po kilka razy ale na bank nie z głodu tylko z innych powodów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 16:33

    Jezu ufam Tobie
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogólnie zawsze byłam nocnym markiem :P

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyrównało się w sensie uspokoiło. Podobno jak w piersi jest produkowane mleko czy to w ciąży czy podczas kp lub do roku po zakończeniu kp i pierś ulegnie jakiemuś urazowi w okolicy brodawki, to pierś może zacząć czasowo produkować więcej mleka w odpowiedzi na podrażnienie nerwów wynikające z urazu. Więc pewnie to była taka szalona odpowiedź organizmu na pozbycie się włókniaka. Nic nie robić, można ew. chłodzić to miejsce. Ja nic nie robiłam, przeszło samo.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym Janek to super cieszę sie :)
    Ja tak jak nie karmiłam tak nie karmie mała się nie domaga także luz :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    Jezu ufam Tobie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamusie. Karmiłam 34 mięsiace moją księżniczkę. Aktualnie od 4 dni niema mleczka, cyca chora,ma ała😊brałam dostinex przez dwa dni. Dziś prolaktyna 1,44 . Więc pomógł ... prolaktyna jest poniżej normy. Ten cykl będę się starać ale mając na uwadze że może coś nie pójść po mojemu. Są również kolejne cykle😄

    tym_janek, smeg, Kinga13 lubią tę wiadomość

  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) byłam już na tym wątku gdy zaszłam w drugą ciążę w grudniu 2018 :D karmiłam całą ciążę i potem w tandemie córkę 2,5 roku i syna 9 miesięcy. Dwa tygodnie temu odstawiłam córkę - ssała częściej niż młodszy brat, ograniczanie karmień u nas nie pomagało, odstawianie nocnych powodowało awantury, a całkowite odcięcie o dziwo przeszło gładko :) wytłumaczyłam jej, że jest już duża i może pić mleko krówki, a cycy jest dla dzidziusiow. Zaczęła budzić się w nocy tylko raz albo przesypiać całe, a wcześniej były co najmniej 3 pobudki. Młody niestety teraz nocami ciągnie sporo :P Weszłam poczytać, bo zastanawiam się, czy odstawienie jednego dziecka z dwóch spowoduje u mnie powrót owulacji :) nie miałam jeszcze miesiączki od porodu, po pierwszym owu wróciła mi dopiero po powrocie do pracy po 14 miesiącach (równo 2 tygodnie od rozpoczęcia pracy doszło do zapłodnienia :D). Niby się nie staramy, ale karmienie jest w tej chwili naszą jedyną metodą antykoncepcji :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2020, 20:10

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby się nie staramy... hue hue hue xD

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Kinga, jak tam się czujesz? dziewczynki dają popalić?
    Ja Dziewczyny ostatnio nie mam weny do pisania, ale po krótce napisze co u nas.
    Karmimy się już tylko do drzemki w dzień i spania, w nocy udało się skończyć z karmieniem, nie dokarmiam niczym, wody synek tez nie chce, jak się obudzi to sie pokręci i znów zasypia. My wróciliśmy do starań na 100% w tym cyklu brałam po pół tabletki clo+suple, dziś mam 18dc i owulaki jeszcze negartywne, ale ból owulacyjny już mam kilka dni, więc podejrzewam, ze coś rośnie.
    Ogólnie dopadają mnie myśli, że długa droga przed nami, nie wiem czemu jestem taka depresyjna ;/ może nauczona doświadczeniem nie umiem uwierzyć, ze można po prostu sobie zajśc w ciążę...
    Czytam Was cały czas i wszystkim kibicuję <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2020, 16:14

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kociarka Ekspertka
    Postów: 125 66

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja też nie mam weny, ale podczytuje Was.
    Rucola gratuluję nocnego odstawienia Lewka :) U mnie te nocne karmienia to horror, sutki mam w strupach a moja mała Pijawa wisi godzinami 👿 nic sobie nie robi ze starej biednej matki 😋
    W dzień już nie karmię, bo młody zrezygnował z drzemki. Nie śpi już w ogóle. Taki dorosły, a mleko w nocy zlopie jak niemowlę;)
    Chyba czeka mnie tak jak Smeg karmienie w tandemie 🤔Nie wiem czy to moje mleko nie zmieniło jeszcze smaku, czy zmieniło ale Wojtus ma to w nosie. Są ponoć tacy koneserzy, którym to nie przeszkadza więc już przestałam liczyć na samoodstawienie.
    Smeg, a Ty karmiac całą ciążę nie miałaś żadnych problemów? Bo straszą Ci lekarze na potęgę.. Mój gin kazał natychmiast odstawić jak tylko zaszłam w ciążę,bo będę mieć skurcze i poronie. . Ech.
    U mnie 18 tc :)
    Rucola trzymam kciuki!

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smeg wrote:
    Niby się nie staramy, ale karmienie jest w tej chwili naszą jedyną metodą antykoncepcji :P
    KP może,pod pewnymi warunkami, być metodą antykoncepcji, ale tylko do 6 miesiąca życia, więc można powiedzieć, że aktualnie się nie zabezpieczacie 😉
    Kociarka wrote:
    Mój gin kazał natychmiast odstawić jak tylko zaszłam w ciążę,bo będę mieć skurcze i poronie. . Ech.
    U mnie 18 tc :)
    To wynika z niewiedzy lekarzy. Jak chcesz to Ci wrzucę informacje dlaczego KP w ciąży nie jest zagrożeniem dla dziecka.


    U mnie dziś 4dpo. Odliczam do testowania 🙂

    Kociarka, Rucola lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Szyszunia 89 Autorytet
    Postów: 289 113

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, kiedy minęły Wam mdłości w ciąży? Wymiękam powoli... wymiotuję kilka razy dziennie, a mdłości mam przez całą dobę... Ja Wy się czujecie?
    I jeszcze mam pytanie o nocne karmienie Waszych maluchów.Mój Kajtek ma 1,5 roku i dostaje na noc mleko 180ml... czy nie powinnam już przestać go karmić butelką? Co myślicie?

    atdc3e5eldv1f00y.png

    1o4u43asxvsm0aw6.png

‹‹ 204 205 206 207 208 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ