karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
-
WIADOMOŚĆ
-
U mnie dziś 12 dpo i test negatywny. Luteinę biorę 8 dni i jak widać udało się wydłużyć FL. Myślę, że to już starczy i dziś już jej nie będę brała, bo nie ma sensu tego cyklu przedłużać.
Chcę zacząć brać Castagnus od nowego. Czy wtedy nie powinnam już brać luteiny po owu?Casjopea lubi tę wiadomość
💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔 -
%.
Ekstrakt z niepokalanka stymuluje selektywnie receptory dopaminergiczne D2 w komórkach laktotropowych przysadki mózgowej (hypophysis) i w rezultacie hamuje wydzielanie (sekrecję) prolaktyny. Hormon laktogenny (prolaktyna) wytwarzany przez komórki laktotropowe wpływa pobudzająco na wzrost gruczołu mlekowego i na wydzielanie mleka (laktogenezę, laktację). Wpływa też na wytworzenie stereotypu zachowań macierzyńskich.
Hamując wydzielanie prolaktyny niepokalanek zmniejsza obrzęk i bolesność piersi. Stąd też niepokalanek jest polecany przy nadmiernym poziomie prolaktyny i mastodynii z tym związanej. Sprawdza się również napięciu przedmiesiączkowym, bowiem znosi objawy rozdrażnienia psychicznego. Ekstrakty z niepokalanka hamują uwalnianie prostaglandyn, histaminy i powstawanie wolnych rodników. Działają przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i przeciwbólowo.
Zwiększa wydzielanie hormonu luteinizującego, który wpływa stymulująco u kobiet na owulację, wytwarzanie ciałka żółtego oraz na wytwarzanie progesteronu; a u mężczyzn na wytwarzanie i uwalnianie testosteronu przez komórki śródmiąższowe jądra. Niepokalanek hamuje uwalnianie i działanie FSH, czyli folitropiny (folikulostymuliny). FSH to hormon przysadki mózgowej (płat przedni), który pobudza wzrost pęcherzyków jajnikowych i wytwarzanie estrogenów, a u mężczyzn FSH działa stymulująco na komórki podporowe kanalików nasiennych i na spermatogenezę.
Niepokalanek hamuje rozwój bakterii, np. Bacillus cereus, Bacillus megaterium, Escherichia coli, Staphyllococcus aureus, ponadto działa fungistatycznie, np. wobec Candida albicans. Co ciekawe wykazano, iż niepokalanek hamuje TRH (tyreoliberynę), czyli hormon uwalniający tyreotropinę TSH.
Małe dawki niepokalanka pobudzają uwalnianie prolaktyny! Tylko duże dawki niepokalanka hamują uwalnianie prolaktyny! Stąd wynikają sprzeczne informacje literaturowe i różne efekty u pacjentów.
Składniki niepokalanka wpływają przeciwnowotworowo: rak jelita grubego, jajnika, szyjki macicy, płuc, żołądka.
Nie łączyć z lekami przeciwdopaminowymi. Niepokalanek zmienia działanie leków antykoncepcyjnych, stąd nie podawać ich jednocześnie.
Preparaty i dawki niskie:
Nalewka 1:5 na alkoholu 60-65% Tinctura Agni-casti 2-3 ml 2 razy dziennie.
Castagnus – tabletki (Herbapol Wrocław) 1 tab. zawiera 45 mg wyciągu suchego z niepokalanka, kosztuje około 30 zł; dawki oficjalne: w zależności od masy ciała – do 60 kg 1 tabl., powyżej 60 kg 2 tabl. dziennie.
Cyclodynon – tabl. powl. (Bionorica), 1 tabl. zawiera 40 mg wyciągu suchego z owoców niepokalanka, 30 tabl. w opakowaniu, cena ok. 41-42 zł; dawka oficjalna: 1 tabl. dziennie.
Wg monografii Komisji E nr 226 z 2 XII 1992 r. dobowa dawka wyciągów alkoholowo-wodnych powinna odpowiadać 30-40 mg surowca. Komisja E pozytywnie oceniła niepokalanek. Zakres stosowania: zaburzenia cyklu miesiączkowego, dolegliwości przedmenstruacyjne, bolesność sutków.
W dawkach powyższych niepokalanek nie nadaje się do leczenia hiperprolaktynemii.
Czas kuracji: przynajmniej 3 miesiące.
Preparaty i dawki wysokie:
Tinctura Agni-casti 1:5 na alkoholu 60-65% 10-15 ml 2 razy dziennie.
Napar – Infusum Agni-casti: 1 łyżkę liści lub 1 łyżkę płaską owoców świeżych lub suchych i rozdrobnionych zalać 200 ml wrzącej wody lub lepiej mleka; odstawić pod przykryciem na 20 minut, przecedzić. Pić po 1/2 szklanki 4 razy dziennie.
Wyciąg na winie: 100 g suchych i rozdrobnionych liści lub 100 g świeżych, albo suchych owoców, rozdrobnionych, zalać 700 ml wina czerwonego; odstawić na 1 miesiąc. Stosować 1 raz dziennie po kieliszku 100 ml. Stosować 2 tygodnie. Wznawiać co kwartał. Używać przy klimakterium, demencji, osłabieniu, miażdżycy.
Dawki ekstraktu suchego wysokie: 120-240 mg dziennie.
Działanie niepokalanka na układ hormonalny jest powolne, trwa miesiącami, stąd ważne regularne stosowanie preparatów. Niepokalanek nadaje się też do leczenia krótkotrwałego wielu chorób, np. zakażeń przewodu pokarmowego i układu oddechowego, nieżytu oskrzeli i gardła na tle infekcji i alergii; kaszlu, nerwicy żołądka, przeziębienia, anginy, gorączki, grypy, zaburzeń trawiennych, a nawet skąpomoczu i zaburzeń krążenia limfy. W postaci nalewki, naparu i syropu działa wykrztuśnie, osuszająco na drogi oddechowe, uspokajająco, moczopędnie, napotnie, przeciwgorączkowo i antyseptycznie. Nalewka i wyciąg na winie działają rozgrzewająco i wzmacniająco na serce, poprawiają krążenie mózgowe i w kończynach.
Niepokalanek w połączeniu z Sarsaparilla, Cyanotis arachnoides i Catalpą daje dobre efekty w leczeniu choroby Hashimoto. Najlepiej stosować wymienione zioła w postaci nalewki na alkoholu 60%. Można je połączyć w równych proporcjach, zalać alkoholem i zażywać po 10 ml 2 razy dziennie przez 1 miesiąc.Annie1981, Casjopea lubią tę wiadomość
-
nick nieaktualnyPragne dolaczyc do Waszego szanownego grona:)
Staran jako takich jeszcze nie ma, narazie czekam na pierwsza @ po porodzie. Cora skonczyla 7 miesiecy, nadal chetnie ssie piers ale zaczela tez juz probowac nowe rzeczy i bardzo jej sie spodobalo. Jestem ciekawa jak dlugo zejdzie zanim moj organizm wroci do normalnego trybu.
Tak w ogole to marze o trojce dzieciaczkow ale ze z pierwszym bylo pod gorke i potrzebna byla pomoc medyczna to nie chce sie za bardzo nastawiac.
A teraz zmykam poczytac jak to bylo u Was z cyklami po porodzieWiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2018, 16:07
smeg, Casjopea, Annie1981 lubią tę wiadomość
-
nick nieaktualnyCasjopeja podziekuje jak dostane jeszcze tak niedawno nie nawidzilam kazdej @ a teraz wyczekuje. Jak to zycie potrafi zaskakiwac
Annie tak jakos nasze drogi sie stykaja od czasu do czasu U mnie juz prawie 1,5 miesiaca od rozpoczecia rozszerzania ale dopiero niedawno mala zaczela duzo chetniej jesc.
Zycze powodzenia w kolejnym cyklu &&&
A jak u Was dziewczyny wyglada karmienie nocne? Karmicie jeszcze?
-
Hej ja nie kp maly na mm ale tez chcemy sie starac o drugie malenstwo. Maly skolczyl 4 mc. Mi zaczal sie 3 @ od porodu cykle mocno rozregulowane wiev poki co probuje to ogarnac i zrzucic kg po ciazy wiec od pazdziernika/listopada staranka
Trzymam kciuki za WasLukrecja lubi tę wiadomość
-
Lilah wrote:Casjopeja podziekuje jak dostane jeszcze tak niedawno nie nawidzilam kazdej @ a teraz wyczekuje. Jak to zycie potrafi zaskakiwac
Annie tak jakos nasze drogi sie stykaja od czasu do czasu U mnie juz prawie 1,5 miesiaca od rozpoczecia rozszerzania ale dopiero niedawno mala zaczela duzo chetniej jesc.
Zycze powodzenia w kolejnym cyklu &&&
A jak u Was dziewczyny wyglada karmienie nocne? Karmicie jeszcze?
💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔 -
Po moim poście odnośnie powolnego samoodstawiania się, mała zmieniła jednak zdanie i wróciła do nocnych karmien. Też mamy ze 4-5 lekko. Plus wieczorem do spanka i czasem rano na dobry początek dnia :p
Ja byłam pełna nadziei odnośnie powrotu cykli po pierwszym okresie (równo 6 miesięcy po porodzie), ale od tego czasu niedługo miną 2 miesiące, a u mnie grobowa cisza.. Także tego