X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Coś mi się wydaje, że to konował w kwestii KP :(
    Jak większość ginekogow:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 01:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farmaceutka77 wrote:
    Jak większość ginekogow:)
    Właśnie, więc ja bym się raczej nie posłuchała, no ale też nie wiem co on tam naopowiadal ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę kolejne ciaże ;P chwalcie się dwoma kreskami :D

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 12 dpo i test negatywny. Luteinę biorę 8 dni i jak widać udało się wydłużyć FL. Myślę, że to już starczy i dziś już jej nie będę brała, bo nie ma sensu tego cyklu przedłużać.
    Chcę zacząć brać Castagnus od nowego. Czy wtedy nie powinnam już brać luteiny po owu?

    Casjopea lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozesz spokojnie brac tez luteine :)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farmaceutka. Dzięki. Pisałaś wcześniej, że aby niepokalanek obniżył prolaktynę, to należy brać dawkę 200mg. Teraz patrzę, że 2 tabletki Castagnusa mają 90mg. Czy to będzie za mało?

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    %.

    Ekstrakt z niepokalanka stymuluje selektywnie receptory dopaminergiczne D2 w komórkach laktotropowych przysadki mózgowej (hypophysis) i w rezultacie hamuje wydzielanie (sekrecję) prolaktyny. Hormon laktogenny (prolaktyna) wytwarzany przez komórki laktotropowe wpływa pobudzająco na wzrost gruczołu mlekowego i na wydzielanie mleka (laktogenezę, laktację). Wpływa też na wytworzenie stereotypu zachowań macierzyńskich.

    Hamując wydzielanie prolaktyny niepokalanek zmniejsza obrzęk i bolesność piersi. Stąd też niepokalanek jest polecany przy nadmiernym poziomie prolaktyny i mastodynii z tym związanej. Sprawdza się również napięciu przedmiesiączkowym, bowiem znosi objawy rozdrażnienia psychicznego. Ekstrakty z niepokalanka hamują uwalnianie prostaglandyn, histaminy i powstawanie wolnych rodników. Działają przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i przeciwbólowo.

    Zwiększa wydzielanie hormonu luteinizującego, który wpływa stymulująco u kobiet na owulację, wytwarzanie ciałka żółtego oraz na wytwarzanie progesteronu; a u mężczyzn na wytwarzanie i uwalnianie testosteronu przez komórki śródmiąższowe jądra. Niepokalanek hamuje uwalnianie i działanie FSH, czyli folitropiny (folikulostymuliny). FSH to hormon przysadki mózgowej (płat przedni), który pobudza wzrost pęcherzyków jajnikowych i wytwarzanie estrogenów, a u mężczyzn FSH działa stymulująco na komórki podporowe kanalików nasiennych i na spermatogenezę.

    Niepokalanek hamuje rozwój bakterii, np. Bacillus cereus, Bacillus megaterium, Escherichia coli, Staphyllococcus aureus, ponadto działa fungistatycznie, np. wobec Candida albicans. Co ciekawe wykazano, iż niepokalanek hamuje TRH (tyreoliberynę), czyli hormon uwalniający tyreotropinę TSH.

    Małe dawki niepokalanka pobudzają uwalnianie prolaktyny! Tylko duże dawki niepokalanka hamują uwalnianie prolaktyny! Stąd wynikają sprzeczne informacje literaturowe i różne efekty u pacjentów.

    Składniki niepokalanka wpływają przeciwnowotworowo: rak jelita grubego, jajnika, szyjki macicy, płuc, żołądka.

    Nie łączyć z lekami przeciwdopaminowymi. Niepokalanek zmienia działanie leków antykoncepcyjnych, stąd nie podawać ich jednocześnie.

    Preparaty i dawki niskie:

    Nalewka 1:5 na alkoholu 60-65% Tinctura Agni-casti 2-3 ml 2 razy dziennie.

    Castagnus – tabletki (Herbapol Wrocław) 1 tab. zawiera 45 mg wyciągu suchego z niepokalanka, kosztuje około 30 zł; dawki oficjalne: w zależności od masy ciała – do 60 kg 1 tabl., powyżej 60 kg 2 tabl. dziennie.

    Cyclodynon – tabl. powl. (Bionorica), 1 tabl. zawiera 40 mg wyciągu suchego z owoców niepokalanka, 30 tabl. w opakowaniu, cena ok. 41-42 zł; dawka oficjalna: 1 tabl. dziennie.

    Wg monografii Komisji E nr 226 z 2 XII 1992 r. dobowa dawka wyciągów alkoholowo-wodnych powinna odpowiadać 30-40 mg surowca. Komisja E pozytywnie oceniła niepokalanek. Zakres stosowania: zaburzenia cyklu miesiączkowego, dolegliwości przedmenstruacyjne, bolesność sutków.

    W dawkach powyższych niepokalanek nie nadaje się do leczenia hiperprolaktynemii.

    Czas kuracji: przynajmniej 3 miesiące.

    Preparaty i dawki wysokie:

    Tinctura Agni-casti 1:5 na alkoholu 60-65% 10-15 ml 2 razy dziennie.

    Napar – Infusum Agni-casti: 1 łyżkę liści lub 1 łyżkę płaską owoców świeżych lub suchych i rozdrobnionych zalać 200 ml wrzącej wody lub lepiej mleka; odstawić pod przykryciem na 20 minut, przecedzić. Pić po 1/2 szklanki 4 razy dziennie.

    Wyciąg na winie: 100 g suchych i rozdrobnionych liści lub 100 g świeżych, albo suchych owoców, rozdrobnionych, zalać 700 ml wina czerwonego; odstawić na 1 miesiąc. Stosować 1 raz dziennie po kieliszku 100 ml. Stosować 2 tygodnie. Wznawiać co kwartał. Używać przy klimakterium, demencji, osłabieniu, miażdżycy.

    Dawki ekstraktu suchego wysokie: 120-240 mg dziennie.

    Działanie niepokalanka na układ hormonalny jest powolne, trwa miesiącami, stąd ważne regularne stosowanie preparatów. Niepokalanek nadaje się też do leczenia krótkotrwałego wielu chorób, np. zakażeń przewodu pokarmowego i układu oddechowego, nieżytu oskrzeli i gardła na tle infekcji i alergii; kaszlu, nerwicy żołądka, przeziębienia, anginy, gorączki, grypy, zaburzeń trawiennych, a nawet skąpomoczu i zaburzeń krążenia limfy. W postaci nalewki, naparu i syropu działa wykrztuśnie, osuszająco na drogi oddechowe, uspokajająco, moczopędnie, napotnie, przeciwgorączkowo i antyseptycznie. Nalewka i wyciąg na winie działają rozgrzewająco i wzmacniająco na serce, poprawiają krążenie mózgowe i w kończynach.

    Niepokalanek w połączeniu z Sarsaparilla, Cyanotis arachnoides i Catalpą daje dobre efekty w leczeniu choroby Hashimoto. Najlepiej stosować wymienione zioła w postaci nalewki na alkoholu 60%. Można je połączyć w równych proporcjach, zalać alkoholem i zażywać po 10 ml 2 razy dziennie przez 1 miesiąc.

    Annie1981, Casjopea lubią tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak o niepokalanku od Rozanskiego:)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja mała chyba zaczyna się sama odstawiać od piersi. Zaraz będzie miała 8 miesięcy. Trochę mnie to cieszy, a trochę smuci.. Wiadomo ;) Ciekawa jestem jak to wpłynie na cykl. Karmię ją właściwie tylko wieczorem i rano, powoli schodzimy z nocki.

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od kilku dni biorę Castagnus a teraz zamówiłam sobie niepokalanka w dawce 400mg. Trochę się boje o laktację, ale skoro mówicie, że nic nie będzie to mam taką nadzieję ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pragne dolaczyc do Waszego szanownego grona:)
    Staran jako takich jeszcze nie ma, narazie czekam na pierwsza @ po porodzie. Cora skonczyla 7 miesiecy, nadal chetnie ssie piers ale zaczela tez juz probowac nowe rzeczy i bardzo jej sie spodobalo. Jestem ciekawa jak dlugo zejdzie zanim moj organizm wroci do normalnego trybu.

    Tak w ogole to marze o trojce dzieciaczkow ale ze z pierwszym bylo pod gorke i potrzebna byla pomoc medyczna to nie chce sie za bardzo nastawiac.

    A teraz zmykam poczytac jak to bylo u Was z cyklami po porodzie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2018, 16:07

    smeg, Casjopea, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Lilah :) Życzę udanego cyklu! ;)

    Lilah lubi tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah. Znowu się spotykamy ;) Ja dostałam pierwszą @ równo po 7 miesiącach, po miesiącu rozszerzania diety. Tobie życzę tego samego :)

    Lilah lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopeja podziekuje jak dostane ;) jeszcze tak niedawno nie nawidzilam kazdej @ a teraz wyczekuje. Jak to zycie potrafi zaskakiwac ;)

    Annie tak jakos nasze drogi sie stykaja od czasu do czasu :) U mnie juz prawie 1,5 miesiaca od rozpoczecia rozszerzania ale dopiero niedawno mala zaczela duzo chetniej jesc.
    Zycze powodzenia w kolejnym cyklu &&&

    A jak u Was dziewczyny wyglada karmienie nocne? Karmicie jeszcze?

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie dostalam :D i jakos się nie zapowiada:) karmię 11miesiecy, bilans kaloryczny mam wysmienity, a jednak moj organizm twierdzi ze nie teraz ;D

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja nie kp maly na mm ale tez chcemy sie starac o drugie malenstwo. Maly skolczyl 4 mc. Mi zaczal sie 3 @ od porodu cykle mocno rozregulowane wiev poki co probuje to ogarnac i zrzucic kg po ciazy wiec od pazdziernika/listopada staranka
    Trzymam kciuki za Was :)

    Lukrecja lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Casjopeja podziekuje jak dostane ;) jeszcze tak niedawno nie nawidzilam kazdej @ a teraz wyczekuje. Jak to zycie potrafi zaskakiwac ;)

    Annie tak jakos nasze drogi sie stykaja od czasu do czasu :) U mnie juz prawie 1,5 miesiaca od rozpoczecia rozszerzania ale dopiero niedawno mala zaczela duzo chetniej jesc.
    Zycze powodzenia w kolejnym cyklu &&&

    A jak u Was dziewczyny wyglada karmienie nocne? Karmicie jeszcze?
    U nas KP w nocy 4-5 razy.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po moim poście odnośnie powolnego samoodstawiania się, mała zmieniła jednak zdanie i wróciła do nocnych karmien. Też mamy ze 4-5 lekko. Plus wieczorem do spanka i czasem rano na dobry początek dnia :p

    Ja byłam pełna nadziei odnośnie powrotu cykli po pierwszym okresie (równo 6 miesięcy po porodzie), ale od tego czasu niedługo miną 2 miesiące, a u mnie grobowa cisza.. Także tego ;)

  • Natalia1988 Przyjaciółka
    Postów: 93 27

    Wysłany: 15 sierpnia 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ok 3-4 karmienia. Na wieczór jedno, w nocy 1-2 i jedno rano. Taki schemat staram się trzymać już dwa miesiące. W dzień Mały nie domaga się i ja też nie proponuję. @ jak nie było, tak nie ma...

    52Cpp2.png
    SK2np2.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 15 sierpnia 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha to u nas z 7-8karmien jest na 100% xD

    xnw4krnt7935gj3w.png
‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ