X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 30 grudnia 2021, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Tak, i to kp ;) Myślałam, że dłużej się zejdzie, bo czwarte udało się dopiero w 8 cs zmajstrować i myśleliśmy, że zejdzie się dłużej 😂 A tu bach, 2 cykl i ciąża :) Ale cieszymy się :) Jedyne zmartwienie o mleko, ale na razie bez zmian.
    Mogę zapytać ile ma Twój maluszek i jak często karmisz ? ☺️ Mój synek 9miesiecy wczoraj skończył i praktycznie odkąd wróciliśmy do przytulanek to działamy z mezem ale mam czarne wizje z takim cycoholikiem😅 to nasz 6cs

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania007 wrote:
    Mogę zapytać ile ma Twój maluszek i jak często karmisz ? ☺️ Mój synek 9miesiecy wczoraj skończył i praktycznie odkąd wróciliśmy do przytulanek to działamy z mezem ale mam czarne wizje z takim cycoholikiem😅 to nasz 6cs

    Córka ma 11 miesięcy i je na żądanie, nieraz potrafi obudzić się w nocy 8-10x, także jestem wykończona. W dzień różnie, ale myślę, że tak co 2-3h. Ogólnie cycoholik totalny. Jak zaszłam w 3 ciążę, to karmiłam tandem, więc w sumie ponad 20x na dobę 🙈 Także da się zajść 😂 Ja polecam przytyć 2-3 kg, bo dodatni bilans energetyczny daje organizmowi sygnał, że to dobry czas, jest bezpiecznie i jest zapas ;)

    Megson, tak jak pisałyśmy!!! Było za wcześnie. Pełno lekarzy tak straszy, żal straszny!

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Córka ma 11 miesięcy i je na żądanie, nieraz potrafi obudzić się w nocy 8-10x, także jestem wykończona. W dzień różnie, ale myślę, że tak co 2-3h. Ogólnie cycoholik totalny. Jak zaszłam w 3 ciążę, to karmiłam tandem, więc w sumie ponad 20x na dobę 🙈 Także da się zajść 😂 Ja polecam przytyć 2-3 kg, bo dodatni bilans energetyczny daje organizmowi sygnał, że to dobry czas, jest bezpiecznie i jest zapas ;)

    Megson, tak jak pisałyśmy!!! Było za wcześnie. Pełno lekarzy tak straszy, żal straszny!

    No dajesz nadzieje😁 właśnie nawet ostatnio trochę jestem na plusie te 2kilo, wiec może się ten mój organizm weźmie do roboty😅 myślałam sw to niemozliwe przy takich częstych karmieniach żeby zaskoczyło, ja karmie 15-18x na dobe, w nocy z reguły 5-8x, dopiero od jakiegoś tygodnia wychodzi nam tych karmien około 14 w trakcie dnia a w nocy nada dużo😪 ale może jak będzie bliżej roczku to trochę odpuści. A dla Ciebie dużo zdrówka i dla bobo niech rośnie pięknie i dołącza do rodzeństwa ❤️🍀🥰

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5329 6197

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Tak, i to kp ;)
    Ja też obie ciąże przy kp.
    megson91 wrote:

    Okruszek ma 3,6 mm, a serduszko bije 119 uderzeń na minutę 💜💜💜
    A nie mówiłam?!!!!!!! No i elegancko. Teraz już z górki do sierpnia.

    megson91 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety kolejny cykl porazka 😭 dzisiaj przyszła 🐒 ale próbujemy dalej. Wdrazylam Castagnus bo ostatnio przyniósł mi szczęście bo nie wiem czy pomógł ale jak zaczęłam brać to w 2 cyklu łykania się udało 🥰

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • Babydreamer Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megson91 wrote:
    U nas właśnie tak zaskoczyło, jak zaczęłam nową pracę i totalnie skupiłam się na okresie próbnym w nowej firmie 🙈

    Okruszek ma 3,6 mm, a serduszko bije 119 uderzeń na minutę 💜💜💜

    20-E6-EF1-D-4505-4-C65-8-F68-568-AB9-CD0704.jpg

    A tamtego konowała to mam ochotę udusić, życie mi się zawaliło przez tą jego nietrafną diagnozę 🥺🥺🥺

    Szczęśliwego Nowego Roku Megson!!! Spokojnej i radosnej ciąży!!!
    A dla wszystkich Staraczek dużo cierpliwości i dużej dawki pozytywnego myślenia, pamiętajcie, że wszystko w naszym życiu ma swój własny najlepszy czas!!!♥️

    megson91 lubi tę wiadomość

  • Daisy_87 Ekspertka
    Postów: 248 142

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja zaszłam w trzecim miesiącu starań, a karmiłam wtedy 12 miesięczna już córkę. Mała była mega cycoholikiem, wagę miałam parę kilo na minusie porównując z tą sprzed ciąży. Byliśmy zaskoczeni i szczęśliwi że się udało, zwłaszcza że o córeczkę staralismy się aż 7 lat i wiele przeszliśmy, a tutaj ogromny i piękny dar. Mój gin sam był zdziwiony ze się nam udało. Uszy do góry, wiem, ze łatwo się mówi, ale byłam "tam", dacie radę!

    w4sqrjjgdooeimz6.png
  • Luthienka Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny 😉Na forum trafiłam w grudniu 2020,podczas bezskutecznych starań o drugiego bąbelka podczas kp starszego.Dostałam od Was ogrom wiedzy i wsparcia,za co dziękuję.W upragnioną ciążę udało się zajść w pierwszym cyklu po samoodstawienu starszaka (miał wtedy 21 miesięcy, w 9 cyklu po porodzie)a mi było troszkę smutno że nie doczekam się karmienia w tandemie).Teraz mam niespełna 3 miesięczną córeczkę,również kp i marzy się nam 3 Maluch 😉Teraz pomiędzy dziećmi jest 2,5 roku różnicy.Możecie się podzielić swoim doświadczeniem jak sobie radzicie z trójką,bądź więcej z małymi różnicami wieku?Z jednej strony jestem pełna obaw,teraz już bywa ciężko a co dopiero przy jeszcze jednej Kruszynie,z drugiej bardzo pragniemy kolejnego Maluszka a ja mam już 33 lata i tak też nie chciałabym czekać z kolejną ciążą,a wiem już że przy kp starania mogą potrwać dłużej.Możecie podzielić się swoim doświadczeniem?P.S.Gratulacje dla Wszystkich w dwupaku i powodzenia dla tych starających się.Przez okres drugiej ciąży śledziłam forum i zawsze wspierałam Was dobrą myślą ❤️

    megson91 lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5329 6197

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luthienka, ja jeszcze nie wiem jak to będzie z trójką, ale podchodzę na spokojnie. Dam radę. Jeżeli chodzi o organizację, to najcięższe jest przejście z jednego dziecka na dwoje, a potem już z górki 😁 Ja też już 3 m po porodzie pisałam tu, że wracam, żeby starać się o trzecie. W ciążę zaszłam w 5 cyklu po powrocie @, gdy córką miała 11m. Powodzenia.

    megson91 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Luthienka Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 dziękuję.U mnie póki co starszy syn mocno zazdrosny,nie odstępuje mnie na krok,potrafi płakać bo np.idę się myć.Babcie raczą mnie tekstami że zabrałam mu dzieciństwo,dając mu tak wcześnie siostrę i ogólnie skrzywdziłam jedno i drugie dziecko🤦 także muszę się mocno dystansować do tego.A co do starań,to najbardziej chyba mi cierpliwości trzeba,pamiętam jak przeżywałam poprzednie 9 miesięcy niepowodzeń 😐w każdym razie będę dawać znać 😉

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5329 6197

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luthienka wrote:
    Babcie raczą mnie tekstami że zabrałam mu dzieciństwo,dając mu tak wcześnie siostrę i ogólnie skrzywdziłam jedno i drugie dziecko🤦
    Ja pierdzielę, co za durny tekst 🙈 Zaufaj mi, moje dzieciaki absolutnie nie mają poczucia straconego dzieciństwa. Przeciwnie, tak się ze sobą związali, że nie potrafiliby już żyć bez siebie. Zobaczysz, tak też będzie u ciebie.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Luthienka Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ja pierdzielę, co za durny tekst 🙈 Zaufaj mi, moje dzieciaki absolutnie nie mają poczucia straconego dzieciństwa. Przeciwnie, tak się ze sobą związali, że nie potrafiliby już żyć bez siebie. Zobaczysz, tak też będzie u ciebie.
    Dziękuję pocieszyłaś mnie❤️Syn bardzo pomaga przy siostrze,mówi że ją bardzo kocha,ale w stosunku do mnie potrafi być opryskliwy,mówić że mnie nie chce bądź nie kocha.Wiem że to niespełna 3 latek który zaraz się we mnie wtuli,ale mam poczucie że go zawodzę,mimo że na każdym kroku daje mu do zrozumienia że jest dla mnie ważny.

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5329 6197

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luthienka wrote:
    Dziękuję pocieszyłaś mnie❤️Syn bardzo pomaga przy siostrze,mówi że ją bardzo kocha,ale w stosunku do mnie potrafi być opryskliwy,mówić że mnie nie chce bądź nie kocha.Wiem że to niespełna 3 latek który zaraz się we mnie wtuli,ale mam poczucie że go zawodzę,mimo że na każdym kroku daje mu do zrozumienia że jest dla mnie ważny.
    Przejdzie mu. On jeszcze odreagowuje nową sytuację i na tobie skupia wszystkie emocje. Spokojnie, daj mu czas. I absolutnie nie miej poczucia winy i nie wmawiaj sobie, że go zaniedbujesz. Bo tak nie jest. I często mu o tym mów. Ja swojemu tłumaczyłam, że siostra jest taka mała i dlatego muszę za nią tyle rzeczy robić i tak jej pomagać. A on już taki duży i samodzielny i na pewno nauczy siostrę wielu czynności.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Luthienka Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Przejdzie mu. On jeszcze odreagowuje nową sytuację i na tobie skupia wszystkie emocje. Spokojnie, daj mu czas. I absolutnie nie miej poczucia winy i nie wmawiaj sobie, że go zaniedbujesz. Bo tak nie jest. I często mu o tym mów. Ja swojemu tłumaczyłam, że siostra jest taka mała i dlatego muszę za nią tyle rzeczy robić i tak jej pomagać. A on już taki duży i samodzielny i na pewno nauczy siostrę wielu czynności.
    Dziękuję za słowa wsparcia ❤️💪A jak Ty się czujesz?Jak ogarniasz dwójkę w ciąży?

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5329 6197

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luthienka wrote:
    Dziękuję za słowa wsparcia ❤️💪A jak Ty się czujesz?Jak ogarniasz dwójkę w ciąży?
    Bardzo dobrze się czuję. Gdyby nie usg i ruchy, to w ogóle nie wiedziałabym, że jestem w ciąży. Ogarniam dwójkę bez problemu. Bywa ciężko, ale kompletnie mnie to nie przytłacza.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Luthienka Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Bardzo dobrze się czuję. Gdyby nie usg i ruchy, to w ogóle nie wiedziałabym, że jestem w ciąży. Ogarniam dwójkę bez problemu. Bywa ciężko, ale kompletnie mnie to nie przytłacza.
    Pięknie napisane,właśnie to przytłoczenie bywa chyba najgorsze.Bardzo się cieszę że dobrze się czujecie,dawaj znać co u Was❤️My od marca rozpoczynamy przygodę z przedszkolem ze starszakiem.A ze staraniami pewnie jakoś na wiosnę ruszymy,jak młodsza pół roku skończy 😉będę meldować na bieżąco jak nam idzie choć nie spodziewam się szybkiego rezultatu.Ale wszystko w swoim czasie😉

  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo. Odchorowalam trochę ostatnia 🐒 ale już mi przeszło i wróciłam z nowa energia i nadzieja na sukces💪🏼 Narazie okolice owulacji wiec działamy 😈😁 to 7 cykl, widzę ogromna poprawę w śluzie płodnym w stosunku do poprzednich cykli. W tym cyklu wdrazylam tez testy LH mimo ze nigdy mi jakos nie wychodziły🤷‍♀️ Trzymajcie kciuki🙏🏻

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • Luthienka Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania007 wrote:
    Hejo. Odchorowalam trochę ostatnia 🐒 ale już mi przeszło i wróciłam z nowa energia i nadzieja na sukces💪🏼 Narazie okolice owulacji wiec działamy 😈😁 to 7 cykl, widzę ogromna poprawę w śluzie płodnym w stosunku do poprzednich cykli. W tym cyklu wdrazylam tez testy LH mimo ze nigdy mi jakos nie wychodziły🤷‍♀️ Trzymajcie kciuki🙏🏻
    Kciuki gwarantowane 💪a stosowałaś coś na poprawę śluzu?

    Hania007 lubi tę wiadomość

  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luthienka wrote:
    Kciuki gwarantowane 💪a stosowałaś coś na poprawę śluzu?
    Od tego cyklu jadę z Castagnusem - ale to raczej na ogólne uregulowanie. Dodatkowo od paru dni pije siemie lniane. Nie wiem czy zbieg okolicznosci czy co ale wczoraj śluz płodny był normalnie jak książkowy (od porodu nie chciał się poprawić i był jakiś mętny albo żółtawy 😳) Dzisiaj milam nawet pozytywny test owu, co mi się nigdy jeszcze nie zdarzyło 😅 ale młody zabkuje i daje ostry wycisk wiec nici z przytulanek😢 może jutro jeszcze jakoś się uda.

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5329 6197

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pomagał olej z wiesiołka w kapsułkach. Poprawa naprawdę duża.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
‹‹ 303 304 305 306 307 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ