X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6281

    Wysłany: 23 kwietnia 2022, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Wracasz do pracy,przecież ona taka mała, robcie drugie, żebyś mogła z nią w domu siedzieć. No i niestety to wszystko nie pomaga.. Ja sie zamykam. I chodze taka rozerwana..
    To moja teściowa stanowczo powiedziała, że na trzecim koniec. Mam wracać do pracy i nie robić z siebie patologii. O, jak bardzo mnie tym gadaniem zmotywowała do starań o czwarte.... :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 23 kwietnia 2022, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    To moja teściowa stanowczo powiedziała, że na trzecim koniec. Mam wracać do pracy i nie robić z siebie patologii. O, jak bardzo mnie tym gadaniem zmotywowała do starań o czwarte.... :)

    Ale chociaż daj sobie odsapnąć chwilę po trzecim 😉🤣
    Myślę, że odwalasz większą robotę niz jakbyś była w pracy 😉

    No to u nas teściowa się dopiero wczoraj dowiedziała, że mała idzie od poniedziałku do żłobka. Bo zimą mi zrobiła wykład,że ona to z dziećmi siedziała jak szły do zerówki i żebym siedziała przynajmniej do pójścia do przedszkola.. Może i tak bym zrobiła, bo nawet taki był plan. Ale realia czasem są inne 🤷‍♀️

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Luthienka Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 23 kwietnia 2022, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    To moja teściowa stanowczo powiedziała, że na trzecim koniec. Mam wracać do pracy i nie robić z siebie patologii. O, jak bardzo mnie tym gadaniem zmotywowała do starań o czwarte.... :)
    Moja Teściowa uważa że trójka dzieci to już patologia,modlę się o bliźniaki:)A jak się czujecie?Wszystkiego dobrego dla Was

  • Nika76 Znajoma
    Postów: 21 8

    Wysłany: 2 maja 2022, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień Dobry Wszystkim Nie wiem czy wiele wniosę do wątku ale Witam się ;)
    Ja też karmię nadal moją 2latkę o zmiennych porach i kilka razy dziennie ale to bardziej przytulanie niżeli picie mleczka. Okres mam w miarę w porządku między 27-32dni. Pierwszy po ok 8mcach od cc.
    Od tego miesiąca staramy się o drugie dziecko. Owu była 14dnia cyklu jestem pewna. Śluz i wykresy chyba potwierdzają. Poza tym czulam ból. Robilam też testy owu i mimo że dziś już 21dzien cyklu to do tej pory wychodzą pozytywne. Nawet ten eksperymentalny test z cukrem wychodzi dobrze.
    Serduszkowalismy zarówno przed jak i po owulacji więc chyba powinno się udać?
    Objawy też podobne do ciąży ale sama nie wiem.
    Nie mogę się doczekać kiedy będzie można zrobić test ciążowy. Mam taki Pink który wykrywa niby 6dni przed okresem..
    Z pierwszą ciążą objawy miałam bardzo szybko bo już 3-4dni po choć wtedy myślałam że to choróbsko i zapalenia pęcherza.

    Także powodzenia życzę i Wam i Sobie;))

    PS.Nie wiem jak dodać zdjęcie testów owu ani wykresu temperatury z aplikacji...

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 2 maja 2022, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika76 wrote:
    Dzień Dobry Wszystkim Nie wiem czy wiele wniosę do wątku ale Witam się ;)
    Ja też karmię nadal moją 2latkę o zmiennych porach i kilka razy dziennie ale to bardziej przytulanie niżeli picie mleczka. Okres mam w miarę w porządku między 27-32dni. Pierwszy po ok 8mcach od cc.
    Od tego miesiąca staramy się o drugie dziecko. Owu była 14dnia cyklu jestem pewna. Śluz i wykresy chyba potwierdzają. Poza tym czulam ból. Robilam też testy owu i mimo że dziś już 21dzien cyklu to do tej pory wychodzą pozytywne. Nawet ten eksperymentalny test z cukrem wychodzi dobrze.
    Serduszkowalismy zarówno przed jak i po owulacji więc chyba powinno się udać?
    Objawy też podobne do ciąży ale sama nie wiem.
    Nie mogę się doczekać kiedy będzie można zrobić test ciążowy. Mam taki Pink który wykrywa niby 6dni przed okresem..
    Z pierwszą ciążą objawy miałam bardzo szybko bo już 3-4dni po choć wtedy myślałam że to choróbsko i zapalenia pęcherza.

    Także powodzenia życzę i Wam i Sobie;))

    PS.Nie wiem jak dodać zdjęcie testów owu ani wykresu temperatury z aplikacji...

    Witaj! Jeśli chodzi o dodawanie zdjęć, to wklejam instrukcje z innego wątku

    Jak dodać całe zdjęcia? Potrzebujesz do tego tej strony:
    https://pl.imgbb.com/
    po wgraniu zdjęcia wybierz kod osadzania “BBcode full”, skopiuj link, wklej na forum i gotowe!
    Sama nigdy nie wklejałam więc nie wiem czy działa poprawnie 🙈

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 2 maja 2022, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To bardzo szybko objawy się u Ciebie pojawiły. Miejmy nadzieję i trzymam kciuki i oby tym razem były to te objawy 😍 i życzę wytrwałości do testowania.
    A co do wracającej miesiączki, to pierwsza była taka normalna? Czy raczej inna niż przed ciąża?

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Nika76 Znajoma
    Postów: 21 8

    Wysłany: 2 maja 2022, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    To bardzo szybko objawy się u Ciebie pojawiły. Miejmy nadzieję i trzymam kciuki i oby tym razem były to te objawy 😍 i życzę wytrwałości do testowania.
    A co do wracającej miesiączki, to pierwsza była taka normalna? Czy raczej inna niż przed ciąża?

    Dzięki;)
    Pierwsze 3cykle były bardzo dlugie nawet do 49dni A następnie 3cykle bardzo krotkie nawet po 24dni. Kolejne już się zaczęły wyrównywać. Ale wciąż są odchylenia na zmianę 27-32/28-30. Ale to już w granicach normy bo przed ciąża było podobnie.
    Każda może mieć inaczej, ale może ta informacja się przyda. 😁

    Kropka6 lubi tę wiadomość

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 3 maja 2022, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika dzięki, tak każdy organizm inny i u każdego inaczej. Ale właśnie dzieki takim informacją wiem, że u mnie może być 'normalnie'. Bo ja nie z tych co od razu idą do lekarza 😁
    No a u Ciebie czekam na testowanie 😄

    Nika76 lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Nika76 Znajoma
    Postów: 21 8

    Wysłany: 3 maja 2022, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda. Ja też lubię poporownywac swoje objawy i zobaczyć jak wygladaja cykle innych zwłaszcza że to dopiero pierwszy który tak obserwuję.
    Dziś miałam trochę niższą temp. Czytałam że to może być implantacja i pospieszylam się z testem 10 tym ultraczułym Pink który niby wykrywa już 6dni przed okresem no i póki co nic, biało. Może za wcześnie bo dziś dopiero 22dzien cyklu albo poprostu nie tym razem. Najwcześniej 10tego A Najpóźniej okres powinnam mieć 13go.
    Ciekawe natomiast że znowu dużo kremowego śluzu. Jak szłam do łazienki to już myślałam że zobaczę czerwoną plamę@

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 3 maja 2022, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika76 wrote:
    To prawda. Ja też lubię poporownywac swoje objawy i zobaczyć jak wygladaja cykle innych zwłaszcza że to dopiero pierwszy który tak obserwuję.
    Dziś miałam trochę niższą temp. Czytałam że to może być implantacja i pospieszylam się z testem 10 tym ultraczułym Pink który niby wykrywa już 6dni przed okresem no i póki co nic, biało. Może za wcześnie bo dziś dopiero 22dzien cyklu albo poprostu nie tym razem. Najwcześniej 10tego A Najpóźniej okres powinnam mieć 13go.
    Ciekawe natomiast że znowu dużo kremowego śluzu. Jak szłam do łazienki to już myślałam że zobaczę czerwoną plamę@

    Ja tak bardzo medycznie nie jestem dobrze do edukowana, ale chyba 48 h po implanatacji dopiero beta skacze i może być wykryta. A i na innym wątku dziś wyczytałam że najgorsze są pinki, że innych firm lepsze, szybciej wykrywają. A implanatacja jest miedzy 6 a 12 dniem 🤔 matko właśnie tutaj sobie zdaje sprawę jak moja wiedza jest pobieżna 🙈

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Nika76 Znajoma
    Postów: 21 8

    Wysłany: 4 maja 2022, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tam . Sie naczytałam i tyle. Nie umniejszaj sobie pod żadnym pozorem. Nawet największe expertki tutaj też nie muszą wcale wiedzieć wszystkiego.
    A i tak wiedziałaś to czego ja nie. No nic postaram się być bardziej cierpliwa.
    Dziś dokupilam testy ale teraz z nimi poczekam.
    W ciąży z pierwszą wytrzymalam tydzień po dacie miesiaczki bo do końca nie wierzyłam że może się udać tak od razu i krechy nie pozostawialy złudzeń.
    Tym razem jakoś tak chciałabym od razu wiedzieć hihi 😅

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 5 maja 2022, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika76 wrote:
    Oj tam . Sie naczytałam i tyle. Nie umniejszaj sobie pod żadnym pozorem. Nawet największe expertki tutaj też nie muszą wcale wiedzieć wszystkiego.
    A i tak wiedziałaś to czego ja nie. No nic postaram się być bardziej cierpliwa.
    Dziś dokupilam testy ale teraz z nimi poczekam.
    W ciąży z pierwszą wytrzymalam tydzień po dacie miesiaczki bo do końca nie wierzyłam że może się udać tak od razu i krechy nie pozostawialy złudzeń.
    Tym razem jakoś tak chciałabym od razu wiedzieć hihi 😅

    A to ja w obydwu ciążach miałam tak, że rano budziłam się z poczuciem o jestem w ciąży, tak wiem o tym. Wstawałam o nie ma @, to myk i na teście dwie krechy 😉 nigdy nie testowałam wcześniej niż dzień spodziewanej @. No jedynie teraz robie raz albo dwa razy w miesiącu. Bo nie mam punktu odniesienia 😉 a jak to mój lekarz powiedział. Że od czasu do czasu trzeba zrobić, a nóż sie wstrzelimy.
    No ale na razie sie nie w strzeliliśmy 😞

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Luthienka Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 5 maja 2022, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika76 wrote:
    Dzień Dobry Wszystkim Nie wiem czy wiele wniosę do wątku ale Witam się ;)
    Ja też karmię nadal moją 2latkę o zmiennych porach i kilka razy dziennie ale to bardziej przytulanie niżeli picie mleczka. Okres mam w miarę w porządku między 27-32dni. Pierwszy po ok 8mcach od cc.
    Od tego miesiąca staramy się o drugie dziecko. Owu była 14dnia cyklu jestem pewna. Śluz i wykresy chyba potwierdzają. Poza tym czulam ból. Robilam też testy owu i mimo że dziś już 21dzien cyklu to do tej pory wychodzą pozytywne. Nawet ten eksperymentalny test z cukrem wychodzi dobrze.
    Serduszkowalismy zarówno przed jak i po owulacji więc chyba powinno się udać?
    Objawy też podobne do ciąży ale sama nie wiem.
    Nie mogę się doczekać kiedy będzie można zrobić test ciążowy. Mam taki Pink który wykrywa niby 6dni przed okresem..
    Z pierwszą ciążą objawy miałam bardzo szybko bo już 3-4dni po choć wtedy myślałam że to choróbsko i zapalenia pęcherza.

    Także powodzenia życzę i Wam i Sobie;))

    PS.Nie wiem jak dodać zdjęcie testów owu ani wykresu temperatury z aplikacji...
    Z tym pinkiem uważała,ja robiłam.go na 4 dni przed terminem @ i nic nie wskazał a w dniu terminu @ były już widoczne dwie kreski ale na innym teście

    Nika76 lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6281

    Wysłany: 5 maja 2022, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaak, punki są do bani. Najlepiej wychodzą bobotesty przed @.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 6 maja 2022, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania007 wrote:
    Hej. Gratuluje dziewczyny cudnych Maluszkow❤️❤️. U mnie udało się przy intensywnym kp zajsc w 9cs 🥰 od paru dni tragicznie bola mnie sutki przy karmieniu😓 myśle ze to może być spowodowane ciąża bo synek zawsze był bardzo delikatny i jigdy nawet mnie nie ugryzł jakoś mocno. W nocy karmimy się jeszcze około 5 razy i wtedy najbardziej nie mogę wytrzymac. Dzisiaj w nocy to myślałam tylko o tym ze chyba będę musiała go odstawić a nie chce 🥲 ogólnie nie bola mnie piersi same w sobie tylko w momencie tego karmienia. Macie może jakieś doświadczenie czy to minie z czasem czy raczej nie mam na co liczyć? 😞

    O matko wlaśnie odkopałam tą wiadomość. I mam to samo, jakoś od 2 tygodni sutki mnie bolą podczas karmienia. Na dodatek drugi tez, bo mała jak je, to głaszcze rączką drugi 🙈Chyba w ciąży nie jestem. Nie wiem testu nie robiłam od 24 kwietnia. Ale tak mnie sutki bolą! I jak do tej pory fajnie było z karmieniem lubiłam a wręcz kochałam ten stan. To teraz od kilku dni mam aż awersje! I z każdym dniem potęguje się we mnie wręcz złość. 🤷‍♀️

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Rachell Znajoma
    Postów: 16 7

    Wysłany: 6 maja 2022, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Urodziłam syna w październiku. Od początku jesteśmy kp. Od 2 miesięcy staramy się z mężem o kolejne dziecko. Pomimo kp mam regularne okresy. Cykl trwa 28 dni. Miesiączka około tygodnia. Pomimo tego, ze celujemy ze współżyciem w dni płodne to nam nie wychodzi, a chcielibyśmy jak najmniejszą różnice wieku pomiędzy dziećmi .

    👶🏻 10.2021
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 6 maja 2022, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachell wrote:
    Hej.
    Urodziłam syna w październiku. Od początku jesteśmy kp. Od 2 miesięcy staramy się z mężem o kolejne dziecko. Pomimo kp mam regularne okresy. Cykl trwa 28 dni. Miesiączka około tygodnia. Pomimo tego, ze celujemy ze współżyciem w dni płodne to nam nie wychodzi, a chcielibyśmy jak najmniejszą różnice wieku pomiędzy dziećmi .

    Witaj 😊 trzymamy kciuki aby jak Najszybciej się udało 💪

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Luthienka Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 7 maja 2022, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachell wrote:
    Hej.
    Urodziłam syna w październiku. Od początku jesteśmy kp. Od 2 miesięcy staramy się z mężem o kolejne dziecko. Pomimo kp mam regularne okresy. Cykl trwa 28 dni. Miesiączka około tygodnia. Pomimo tego, ze celujemy ze współżyciem w dni płodne to nam nie wychodzi, a chcielibyśmy jak najmniejszą różnice wieku pomiędzy dziećmi .
    Ja urodziłam córkę w październiku i powoli myślimy o staraniach o kolejnego Malucha,z tym że ja jeszcze nie dostałam @ po porodzie.Poprzednio przy kp udało się zajść dopiero w 9 cyklu od powrotu @,także cierpliwości.Podobno najmniej "sprzyjające",zajściu są karmienia nocne.Mnie się udało zajść w drugą ciążę niestety dopiero po samoodstawieniu starszaka.Życzę powodzenia i dużo cierpliwości

  • Rachell Znajoma
    Postów: 16 7

    Wysłany: 8 maja 2022, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luthienka wrote:
    Ja urodziłam córkę w październiku i powoli myślimy o staraniach o kolejnego Malucha,z tym że ja jeszcze nie dostałam @ po porodzie.Poprzednio przy kp udało się zajść dopiero w 9 cyklu od powrotu @,także cierpliwości.Podobno najmniej "sprzyjające",zajściu są karmienia nocne.Mnie się udało zajść w drugą ciążę niestety dopiero po samoodstawieniu starszaka.Życzę powodzenia i dużo cierpliwości

    Ja nadal karmię w nocy. Robiłam testy na owulację z moczu, ale wychodziły negatywne. Zastanawiam się czy to błąd testów czy może pomimo tego, ze mam miesiączkę to mam cykle bezowulacyjne

    👶🏻 10.2021
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachell wrote:
    Ja nadal karmię w nocy. Robiłam testy na owulację z moczu, ale wychodziły negatywne. Zastanawiam się czy to błąd testów czy może pomimo tego, ze mam miesiączkę to mam cykle bezowulacyjne
    Niestety, sa możliwe cykle bezowulacyjne podczas karmienia.🤷‍♀️, a i owulacja mimo braku miesiączki.

    Lata lecą, wiec prawdopodobnie już nie zdążę zajść i urodzić do wieku, który założyłam. Syna urodziłam 3 miesiące temu i karmimy się bardzo intensywnie i tylko kp.
    Póki co brak @.
    Badania wszelakie zaplanowałam sierpień/wrzesień.

    Podzielcie się proszę, jak aktualnie wyglada to u Was.
    Ile czasu karmicie i jak wyglądają starania/efekty,

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
‹‹ 307 308 309 310 311 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ