Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1094

    Wysłany: 24 lipca, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka piekne tsh 👏

    Ja nie brałam euthyroxu przed badaniami nigdy, zwykle badałam też inne rzeczy więc byłam na czczo, po badaniu łykałam tabletkę i później jadłam śniadanie. Letrox się bardzo różni od euthyeoxu ?

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3590 7159

    Wysłany: 24 lipca, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Tsh mam w normie uff :) 1,04
    Progesteron 15,4 mam 7 dpo to też chyba git, nie?

    Widzę że dyskutowałyscie o byciu na czczo do badania tarczycy. Ja zawsze brałam normalnie letrox o 5-6 rano, a o 7-8 robiłam badania... Nigdy nie było tak że bez tabletki porannej. Letrox się wchłania w ciągu 40 min więc wychodziłam z założenia że mogę wziąć. Poza tym badamy stan hormonow przy braniu leków aby sprawdzić czy są dobrze dobrane dawki,.więc czemu by ich nie brać przed badaniem? 🤔

    Ogólnie lekarze mmiewają rozne zalecenie co do tego - niektorzy sugeruja zeby nie brac, inni zeby brac przed badaniem. Z tego co sie orientuje tabletka przed badaniem niekoniecznie będzie mieć duzy wpływ na wynik samego TSH, ale już np na wynik FT4 o ktory pytala Monk@ może wpłynąć znacząco, bo lek to jego syntetyczna wersja i przechodzi w organizmie konwersję do FT4 więc moze je sztucznie zawyżać. Ze źródeł z których ja się edukuje (tj kursy od Wiecej niz Hormony) wynika że leki na tarczyce odstawiamy przed badaniami zeby lepiej ocenić co się dzieje w organizmie bez manipulacji hormonem dostarczanym z zewnątrz - ale najlepiej pogadać o tym ze swoim lekarzem. Bo niektorzy czasem zapominają wspomnieć o tym ze należy wstrzymać się z tabletka przed pobraniem.

    Monk@ lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3590 7159

    Wysłany: 24 lipca, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ jeszcze co do bycia na czczo przed badaniem tarczycy - jedzenie nie powinno wplywac na wynik, ale jako ze przed podaniem lewotyroksyny powinno się być na czczo to trzeba się liczyć z tym ze przyjęta po posiłku trochę słabiej się wchłonie. Pamiętam ze calkiem dobrym sposobem jest wzięcie jej 30 minut po kolacji, tj ostatnim posiłku. Nie będzie to tak wysokie wchlanianie jak te godzinę przed śniadaniem ale w dalszym ciągu całkiem w porządku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 17:49

    Monk@ lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Kalinowemarzenie Koleżanka
    Postów: 53 17

    Wysłany: 24 lipca, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Kalinowe, my też współśpimy, więc zawsze na szybko w salonie podczas drzemki albo jak młody usnął, między jedną pobudką a drugą ;) bez leżenia czy nóg do góry ;) to już chyba jakieś prehistoryczne mity ;)

    A z córeczką byliście u osteopaty? U nas chyba to pomogło, choć różnica nie była aż tak spekalkularba, najwięcej dał czas. Tylko u nas to było ledwo po roczku, a jak Twoja córka niedługo będzie mieć dwa lata, to warto faktycznie zaufać specjalistom.

    Namisa, szybkie pytanko - badając fT4 nie biorę rano euthyroxu, ale czy muszę być na czczo? Czy wystarczy bez tabletki i może być po śniadaniu? Idę na tsh i ft4

    Tak byliśmy, jechaliśmy nawet do innego miasta do polecanego nam osteopaty, a później polecił nam fizjoterapeutka u mas w mieście która kończyła osteopatie. Jeśli chodzi o karmienie to jak skończyła 3 miesiące było już super, ale przez to, że zjechała z 35 na 9 centyl w temroche ponad tydzień jakoś bezpieczniej się czułam jak jej dałam tą jedną małą butelkę mleka. Początkowo rd szło super, ale po wyjeździe do Grecji była chyba przebodzccowana i było trochę gorzej a potem trafiła do szpitala w okolicach roczku i się posypało całkiem. Jeszcze do tego dużo chorowała zima i 2 jelitowki miała wiec dużo zup i papek było i nie chciała już ćwiczyć, ale walczymy. Wiele osób z mojego otoczenia (głównie starsze pokolenie ale też jedna mama rówieśniczki) puka się w czoło po co tyle zachodu, że samo przejdzie. Ale ja wolę robić już żałować potem.

    10 mcy starań > córeczka 10.2022
    Staramy się od lipca 2023 o drugie
  • Kalinowemarzenie Koleżanka
    Postów: 53 17

    Wysłany: 24 lipca, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Kalinowe no niestety trochę tak jest, że ten styl życia współczesny plodnosci nie bardzo sprzyja :( Rozumiem też że przy dziecku, szczególnie wymagającym, trudniej o ten czas dla siebie. Ale na pewno warto sie temu przygladnac. Ciaza i czas okoloporodowy to chyba największy fizjologiczny wysiłek dla organizmu kobiety jaki istnieje - jeśli ciało jest przemęczone, nie ma wystarczająco dużo energii z pozywienia, jakościowych makro i mikro składników, a za to duzo stresu i mało snu - to może nie chcieć się dodatkowo obciążać. Zadbaj o siebie na tyle jak się da, pracując z tym co jest- warto na pewno 💪
    A długo już się staracie? Może jeszcze się po prostu nie wstrzeliliscie idealnie, zwlaszcza ze z tymi cyklami bywalo różnie przy kp? Trzymam kciuki żeby się szybko udało i żebyście mieli nawet te wymarzoną czwórkę! ❤️ Jeszcze macie dużo czasu!
    Właśnie nam mija 12 miesięcy ale okres pierwszy dostałam 10 miesięcy temu.
    A z miesiączka było różnie. Pierwsze dwie regularne, później chyba 3 nieregularne dlugie nawet 40 dni cykle. Teraz 3 ostatnie regularne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 17:37

    10 mcy starań > córeczka 10.2022
    Staramy się od lipca 2023 o drugie
  • Kalinowemarzenie Koleżanka
    Postów: 53 17

    Wysłany: 24 lipca, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Tsh mam w normie uff :) 1,04
    Progesteron 15,4 mam 7 dpo to też chyba git, nie?

    Widzę że dyskutowałyscie o byciu na czczo do badania tarczycy. Ja zawsze brałam normalnie letrox o 5-6 rano, a o 7-8 robiłam badania... Nigdy nie było tak że bez tabletki porannej. Letrox się wchłania w ciągu 40 min więc wychodziłam z założenia że mogę wziąć. Poza tym badamy stan hormonow przy braniu leków aby sprawdzić czy są dobrze dobrane dawki,.więc czemu by ich nie brać przed badaniem? 🤔

    Z tego co wiem to tak w normie

    10 mcy starań > córeczka 10.2022
    Staramy się od lipca 2023 o drugie
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4924 7725

    Wysłany: 24 lipca, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    ☝️ Dokładnie! I to nawet nie tylko dla samego zajścia w ciążę, tylko też dla samej siebie - bo ciąża najpewniej prędzej czy później się pojawi, a porednio na to jak się będziemy w niej czuć, czy będziemy mieć niedobory itp pracujemy już x miesięcy wczesniej. Oczywiście nie na wszystko mamy wpływ i nie ma co sobie wyrzucać niczego, ale dobrze jest priorytetyzowac swoje zdrowie - cała rodzina na tym skorzysta 🥰
    No pewnie! Tylko jak się zostanie mamą, to zwykle jest tak, że myślimy głównie o dziecku, a „ja to sobie jakoś dam radę” i łatwo zapomnieć, że to „ja”, to tak naprawdę nasz organizm, który najpierw mocno pracował przez 9 miesięcy ciąży, dając schronienie i odżywiając maluszka w nas, później poród, a potem kp, często właśnie ciągle trwające, a mama w najlepszym wypadku łyka witaminy ciążowe, ale snu ma mało, bo dziecko wymagające, a jak pójdzie spać, to tyle do zrobienia, jeść porządnie nie ma kiedy itd. U mnie przynajmniej tak było, że dopiero jak sobie zaczęłam myśleć, że organizm sam decyduje o kolejnej ciąży wtedy, kiedy będzie czuł się gotowy na jej utrzymanie, to to mnie przekonało, żeby o siebie lepiej dbać. Wiadomo, że mogło to nie wystarczyć, ale dotarło do mnie, że to ważne.

    Co do hormonów, to ja też słyszałam, że co do tsh nie ma większej różnicy, czy weźmie się tabletkę rano czy nie, byle za każdym razem tak samo badać, natomiast przy ft4 nie należy brać. Lekarka mi też podkreśliła, że to ważne, żebym nie brała przy badaniu ft4. Wydaje mi się, że robiąc badania po jakimś czasie stosowania zmieniasz poziom hormonu na dłużej i takie jednorazowe pominięcie dawki nie drobi dużej różnicy, a wzięcie może właśnie sztucznie ją zmienić, ale totalnie się nie znam, tak dedukuję. Bo podobnie jest z pierwiastkami różnymi, jak się je suplementuje, należy je na kilka dni wcześniej odstawić, żeby sprawdzić, ile faktycznie jest w organizmie. Bo jak jeden raz nie weźmiesz tabletki, to nie jest tak, że od razu się źle czujesz.
    Dzięki Namisa, to wiem, że się może gorzej wchłaniać, ale biorę to na klatę, jeden dzień nic się nie stanie ;) a na badania idę na 9:30, pobudka zapewne koło 5:30, no nie dam rady z mdłościami i bez jedzenia tyle czasu 🥴

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 19:12

    Namisa lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 981 585

    Wysłany: 24 lipca, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letrox to to samo co euthyrox - nie pamiętam już kto pytał :D

    Mówicie że wzięcie leku przed badaniem ft4 zawyża wynik. Ja dziś robiłam cały pakiet tarczycowy i ft4 wyszło na poziomie 1,48 przy normie 0,8-1,70 , więc rzeczywiście może być trochę bliżej wyższej granicy.

    Ten progesteron 7dpo na poziomie 15,4 jest git? Jak u was zawsze było? Wiem, że się patrzy na normy z lab, ale ciekawi mnie jak u was z tym bywało. W poprzedniej ciąży miałam duphaston i zastanawiam się czy będzie potrzebny jak już zajde w ciążę żeby ewentualnie wspomóc ją na początku.

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Kalinowemarzenie Koleżanka
    Postów: 53 17

    Wysłany: 24 lipca, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Letrox to to samo co euthyrox - nie pamiętam już kto pytał :D

    Mówicie że wzięcie leku przed badaniem ft4 zawyża wynik. Ja dziś robiłam cały pakiet tarczycowy i ft4 wyszło na poziomie 1,48 przy normie 0,8-1,70 , więc rzeczywiście może być trochę bliżej wyższej granicy.

    Ten progesteron 7dpo na poziomie 15,4 jest git? Jak u was zawsze było? Wiem, że się patrzy na normy z lab, ale ciekawi mnie jak u was z tym bywało. W poprzedniej ciąży miałam duphaston i zastanawiam się czy będzie potrzebny jak już zajde w ciążę żeby ewentualnie wspomóc ją na początku.

    Ja mialam 16,7 badany w cyklu poprzedzającym zajście w ciążę.

    Vilka lubi tę wiadomość

    10 mcy starań > córeczka 10.2022
    Staramy się od lipca 2023 o drugie
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4924 7725

    Wysłany: 24 lipca, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Letrox to to samo co euthyrox - nie pamiętam już kto pytał :D

    Mówicie że wzięcie leku przed badaniem ft4 zawyża wynik. Ja dziś robiłam cały pakiet tarczycowy i ft4 wyszło na poziomie 1,48 przy normie 0,8-1,70 , więc rzeczywiście może być trochę bliżej wyższej granicy.

    Ten progesteron 7dpo na poziomie 15,4 jest git? Jak u was zawsze było? Wiem, że się patrzy na normy z lab, ale ciekawi mnie jak u was z tym bywało. W poprzedniej ciąży miałam duphaston i zastanawiam się czy będzie potrzebny jak już zajde w ciążę żeby ewentualnie wspomóc ją na początku.
    U mnie teraz 6/7dpo był coś ponad 13, teraz przy becie 20 albo 22, badałam tylko raz. W poprzedniej ciąży miałam już po becie 13-14 i ginekolodzy też mówili, że jest ok, więc myślę, że bardzo ładnie u Ciebie 💪🏼

    Vilka lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3590 7159

    Wysłany: 24 lipca, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka u mnie w cyklu udanym na kilka dni przed pozytywnym testem bylo 13 ng. Twój prog jest bardzo ładny 💪

    Vilka lubi tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 981 585

    Wysłany: 24 lipca, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny ❤️
    Mam nadzieję że mężowi przesunie się wyjazd sierpniowy (jest na to szansa) i spróbujemy ... Jestem taka podekscytowana :) nie mogę się doczekać. Wyniki mam takie super, ale z drugiej strony nie chce się nastawiać że się szybko uda, bo różnie bywa.

    BillieJean, Monk@, Namisa lubią tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1094

    Wysłany: 25 lipca, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mikroKropek na szczęście jest tam gdzie trzeba, serduszka posłuchamy za 2 tygodnie 🙏

    0cba2d1c41ebe.jpghttps://zapodaj.net/plik-GS93fKgWAz

    Namisa, Monk@, edka85, Kalinowemarzenie, Vilka lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3590 7159

    Wysłany: 25 lipca, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Mój mikroKropek na szczęście jest tam gdzie trzeba, serduszka posłuchamy za 2 tygodnie 🙏

    0cba2d1c41ebe.jpghttps://zapodaj.net/plik-GS93fKgWAz

    Cześć kropeczko! 🥹❤️ Rośnij zdrowo!

    BillieJean, Kalinowemarzenie lubią tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4924 7725

    Wysłany: 25 lipca, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Billie, bardzo się cieszę 🥰

    BillieJean lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1094

    Wysłany: 25 lipca, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Billie, bardzo się cieszę 🥰

    A Ty Kochana masz wizytę pojutrze ?:) trzymam kciuki 🤞❤️

    Monk@ lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4924 7725

    Wysłany: 25 lipca, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    A Ty Kochana masz wizytę pojutrze ?:) trzymam kciuki 🤞❤️
    Tak, w sobotę, dziękuję 🥰

    BillieJean lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5645 6593

    Wysłany: 25 lipca, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean, wspaniały widok 🤩

    Monko, od ciebie usłyszymy w sobotę również same dobre wiadomości 🤗

    Monk@, BillieJean, Kalinowemarzenie lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4924 7725

    Wysłany: 25 lipca, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    BillieJean, wspaniały widok 🤩

    Monko, od ciebie usłyszymy w sobotę również same dobre wiadomości 🤗
    Taki jest plan 💪🏼 mam nadzieję, że już będzie serduszko, choć może być jeszcze wcześnie ;) zleciało 😁

    Kalinowemarzenie lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 981 585

    Wysłany: 25 lipca, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean przecudowne zdjęcie! Aż się serce raduje. Żeby wszystko było dobrze❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca, 22:13

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
‹‹ 371 372 373 374 375 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ