X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 17 października 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to będą świeże wiruski:D ja juz pracuje od 1.10 :) ale zdalnie pracowalam juz od lipca:)
    Codziennie walczę ze soba, bo mi tak szkoda mojego bąbelka zostawiac...

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 17 października 2018, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, widzę, że nasze grono się powiększa :D A my się wakacjujemy i ani mi w głowie teraz testy owulacyjne czy sprawdzanie szyjki. Okres trwał prawie 6 dni, więc nawet dłużej niż przed porodem, co daje nadzieję na poprawne endo ;)

    A tak z innej beki to moja mała nigdy mi nie spała tak dobrze jak tutaj. Mamy w pokoju łóżeczko turystyczne, śpi w nim bez problemu, a w nocy póki co budzi się tylko raz! Gdzie w domu potrafiła 4 i więcej. Także pierwsze co robimy w domu to wstawiamy jej takie łóżeczko. Jednak dostawka jest chyba po prostu za mała... Tutaj w nocy lata po całym wyrku, a w dostawce ledwo co się może przekręcić.

    smeg, Alxawl lubią tę wiadomość

  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 18 października 2018, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaką macie dostawkę? My mieliśmy taką wielkości gondoli i córka wyrosła z niej po 4 miesiącach, ale jest bardzo duża. Teraz mamy do naszego materaca dostawiony zwykły materac łóżeczkowy, ale i tak rzadko tam spi. Do zwykłego łóżeczka nie umiem jej odkładać, usypia na rękach i wazy 13 kilo :D teraz na urlopie próbowałam do turystycznego, bo w domu nie mamy, ale się wybudzała.

    A ja chyba mam pierwszą @ :o tzn na razie jakieś plamienie, ale się rozkręca.

    farmaceutka77 lubi tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 18 października 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba pisanie tu przyniosło mi szczęście ;)
    Na zdjeciu wczorajszy i przedwczorajszy test
    https://zapodaj.net/2b23f13265436.jpg.html

    Beta z wczoraj 59 , ale na razie staram się nie nakręcać za bardzo bo to teoretycznie 3 dni przed okresem...
    Trzymajcie kciuki :)

    smeg, farmaceutka77, Natalia1988 lubią tę wiadomość

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 18 października 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje! :) to sobie z nami nie popisałaś za dużo :D rozsyłaj nam teraz wiruski i zarażaj! :)

    Alxawl lubi tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 18 października 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie sie nigdzie nie wybieram ;)
    Kiedyś już przeszłam poronienie w 10tc także wiem że od 2 kresek do isg a potem do porodu jest dłuuuga i bardzo stresująca droga...

    A z ciekawostek napiszę że nie robiłam teraz żadnych testów owulacyjnych ani nie mierzylam temperatury (chyba ze pomiar na czole bezdotykowym termometrem sie liczy ;) ) a pierwszym objawem ciąży jest infekcja grzybicza , właściwie po tej infekcji bylam bardziej przekonana do ciąży niż po zrobieniu testu bo ja infekcje grzybicze mam tylko w czasie ciąży i każda moja ciąża sie od tego zaczynała.
    Dziś idę do lekarza po leki na tą infekcję to od razu dopytam czy coś jeszcze mam ekstra brać z uwagi na kp

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • sobren Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 18 października 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl GRATULUJE. Ja to bardzo bym chciał być w drugiej ciąży, ale mam takie wrażenie ze jak nie odstawie od piersi malucha to nie zajdę ze względu na dużą prolaktynę.

    Alxawl lubi tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 18 października 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl. Wejscie smoka :)
    Gratulacje, piękne kreseczki :)

    Sobren. A badałaś prolaktynę? Jeżeli tylko spekulujesz, to tak nie musi być. Ja karmię wiele razy dziennie a mam piękne owulację z pękającym pęcherzykiem, także to nie reguła ;)

    Dostałam zwolnienie od lekarza, więc nie muszę na razie wracać do pracy po macierzyńskim, który już się skończył, także kamień z serca. Zamierzam ciągnąć je jak najdłużej i w tym czasie zajść w kolejną ciążę ;)

    Alxawl, smeg, farmaceutka77 lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 18 października 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl wrote:
    Chyba pisanie tu przyniosło mi szczęście ;)
    Na zdjeciu wczorajszy i przedwczorajszy test
    https://zapodaj.net/2b23f13265436.jpg.html

    Beta z wczoraj 59 , ale na razie staram się nie nakręcać za bardzo bo to teoretycznie 3 dni przed okresem...
    Trzymajcie kciuki :)
    Gratulacje!!!! Zarazaj, zarazaj!!;*

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 18 października 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smeg wrote:
    A jaką macie dostawkę? My mieliśmy taką wielkości gondoli i córka wyrosła z niej po 4 miesiącach, ale jest bardzo duża. Teraz mamy do naszego materaca dostawiony zwykły materac łóżeczkowy, ale i tak rzadko tam spi. Do zwykłego łóżeczka nie umiem jej odkładać, usypia na rękach i wazy 13 kilo :D teraz na urlopie próbowałam do turystycznego, bo w domu nie mamy, ale się wybudzała.

    A ja chyba mam pierwszą @ :o tzn na razie jakieś plamienie, ale się rozkręca.
    Dzieje sie!
    A u mnie doopa:D

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • kkaczuszka Znajoma
    Postów: 18 28

    Wysłany: 18 października 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję Alxawl oby wszystko bylo dobrze. Jak długo się staralas?

    Smeg wreszcie coś się dzieje możesz monitorować swoje cykle :)

    smeg lubi tę wiadomość

  • Natalia1988 Przyjaciółka
    Postów: 93 27

    Wysłany: 18 października 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl wrote:
    Chyba pisanie tu przyniosło mi szczęście ;)
    Na zdjeciu wczorajszy i przedwczorajszy test
    https://zapodaj.net/2b23f13265436.jpg.html

    Beta z wczoraj 59 , ale na razie staram się nie nakręcać za bardzo bo to teoretycznie 3 dni przed okresem...
    Trzymajcie kciuki :)


    Gratulacje!!! Ślij wiruski :-)

    52Cpp2.png
    SK2np2.png
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 19 października 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :)
    Chociaż na razie nie wierzę że tak szybko się udało.
    Byłam u lekarza , potwierdził infekcję , dostałam jak zwykle nystatyne i luteinę pod język.
    Dziś termin @ więc z tej okazji zrobiłam test tescowy o czułości 25 i dalej widać kreskę :) tamte różowe były o czułości 10
    https://zapodaj.net/bf75770f5607d.jpg.html

    Na usg się umówiłam za miesiąc. Na razie jestem pełna obaw czy się uda, czy karmienie mi nie zaszkodzi...

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 19 października 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kkaczuszka wrote:
    Gratuluję Alxawl oby wszystko bylo dobrze. Jak długo się staralas?

    Smeg wreszcie coś się dzieje możesz monitorować swoje cykle :)
    Tak na poważnie staraliśmy się od września. Jestem po cc , więc mimo że chciałam się starać od razu kilka miesięcy po porodzie to nie mogłam. Pod koniec wakacji byłam u lekarza, miałam usg okolic blizny + dopochwowe i stwierdził że można zacząć starania około września - października ;)

    farmaceutka77, kkaczuszka lubią tę wiadomość

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 19 października 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl wrote:
    Dziękuję :)
    Chociaż na razie nie wierzę że tak szybko się udało.
    Byłam u lekarza , potwierdził infekcję , dostałam jak zwykle nystatyne i luteinę pod język.
    Dziś termin @ więc z tej okazji zrobiłam test tescowy o czułości 25 i dalej widać kreskę :) tamte różowe były o czułości 10
    https://zapodaj.net/bf75770f5607d.jpg.html

    Na usg się umówiłam za miesiąc. Na razie jestem pełna obaw czy się uda, czy karmienie mi nie zaszkodzi...
    Karmienie nie szkodzi:) polecam grupe na facebooku karmienie w ciazy i tandemie :)

    smeg, Annie1981 lubią tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • kkaczuszka Znajoma
    Postów: 18 28

    Wysłany: 19 października 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl wrote:
    Tak na poważnie staraliśmy się od września. Jestem po cc , więc mimo że chciałam się starać od razu kilka miesięcy po porodzie to nie mogłam. Pod koniec wakacji byłam u lekarza, miałam usg okolic blizny + dopochwowe i stwierdził że można zacząć starania około września - października ;)[/QUOT

    Wow ale szybko wam poszło dajesz nadzieje :). U nas 4 cykl starań. Trochę mniej karmimy. Mam nadzieję że ten będzie szczęśliwy ;)

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 19 października 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie coś mocno wilgotno, aż za bardzo jak na 9-10 dc. Może jajniki oszalały na wakacjach od bardzo, BARDZO dodatniego bilansu energetycznego i teraz dla odmiany pierwsza faza cyklu będzie u mnie za krótka :D

    smeg lubi tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 19 października 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl piękne kreseczki! Z całego serca gratuluję :)

    Smeg no właśnie dostawę mamy też małą. Póki była na równi z naszym łóżkiem to mała tego nie odczuwała, bo kulala się do nas, ale teraz faktycznie jest za mała. Po powrocie remont ;)

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 20 października 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha moja dostawka, to swietny stojak na pampersy xD

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • sobren Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 20 października 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Dziś znajoma powiedziała mi że jak sie chce zajść w ciążę karmiąc piersią to najlepiej zminimalizować karmienie nocą bo to najbardziej wpływa. co o tym sądzicie?

‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ