X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 12 października 2018, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    U mnie prawdziwy potop.. No masakra jakaś! Takiego okresu to ja jeszcze nie miałam :/ Także cóż.. Nowy cykl, nowe nadzieje ;) Zaczęłam znów łykac wiesiołek i jedyne o czym teraz myślę to nasz poniedziałkowy przelot samolotem z małą :D
    Zaraz do Ciebie dołączę!:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 12 października 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farmaceutka77 wrote:
    Zaraz do Ciebie dołączę!:)
    Niech moc będzie z Tobą :p To będzie który Twój okres po porodzie?

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 12 października 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1988 wrote:
    W UK nie można sobie pójść i prywatnie zrobić bety?
    .
    Nic nie można sobie zrobić prywatnie, bo tu brak laboratoriów. Są tylko takie online, że przysyłają zestaw i trzeba sobie samemu krew pobrać z palca. Raz to zrobiłam i nigdy więcej. Męczyłam się z tym godzinę.

    U mnie OF w końcu prawidłowo wyznaczył owu, więc dziś 3dpo i pozostaje czekanie.

    smeg lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 12 października 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Niech moc będzie z Tobą :p To będzie który Twój okres po porodzie?
    Pierwszy xD jestem dziewicą w tym temacie xD

    smeg lubi tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 12 października 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dziś w nocy bolał brzuch typowo miesiączkowo i dalej lekko doskwierają mi te sutki, ale beta wyszła negatywna, a progesteron 2,66 nmol/l (0,83 ng/ml). Więc już nic nie kumam, myślałam że @ się zbliża, a tu wychodzi że to faza okołoowulacyjna :P nawet jakiś pseudo śluz się pojawił. Z tej okazji kupiłam konto premium i odświeżylam wykres :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2018, 18:53

    Casjopea lubi tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 12 października 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smeg wrote:
    Mnie dziś w nocy bolał brzuch typowo miesiączkowo i dalej lekko doskwierają mi te sutki, ale beta wyszła negatywna, a progesteron 2,66 nmol/l (0,83 ng/ml). Więc już nic nie kumam, myślałam że @ się zbliża, a tu wychodzi że to faza okołoowulacyjna :P nawet jakiś pseudo śluz się pojawił. Z tej okazji kupiłam konto premium i odświeżylam wykres :D
    U mnie owulaki nie maja juz drugiejbkreski, wiec wyglada to jak w drugiej fazie cyklu, bo wtedy lh spada nisko. Ale kolezanka od npr mi mowila ze te plamienia mogly byc @ bo endo moglo byc takie cienkie, ze nie mialo sie co zluszczac. Bo tempka spadla a ja dalej nie mam @, nic juz nie kumam :o

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 12 października 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin też ostatnio mówił, że tak może być przy cienkim endo. Może faktycznie tak u Ciebie jest. Może będziesz jak mamakropka, za kolejnym razem się uda :D

    A u mnie może jednak progesteron zdążył już spaść i też przyjdzie @... uświadomiłam sobie że przecież maksymalny jest w 7 dpo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2018, 19:35

    farmaceutka77 lubi tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 12 października 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak się czyta to powiem Wam, że dosyć zabawne są te nasze cykle :D Nie znasz dnia, ani godziny

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 13 października 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Jak tak się czyta to powiem Wam, że dosyć zabawne są te nasze cykle :D Nie znasz dnia, ani godziny
    Dokladnie! Jestem tego swietnym przykladem! Dzis temperatura skoczyla do gory, szyjka poszybowala razem z nią. Na @ sie nie zbiera a test negatywny. I o co tu kurde chodzi?

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 13 października 2018, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farmaceutka77 wrote:
    Dokladnie! Jestem tego swietnym przykladem! Dzis temperatura skoczyla do gory, szyjka poszybowala razem z nią. Na @ sie nie zbiera a test negatywny. I o co tu kurde chodzi?
    Ha, dobre pytanie!

    Ja dzisiaj rozmawiałam z koleżanką mojej mamy, która jest zarówno ginekologiem, jak i stomatologiem :D i powiedziała mi, że jest duża szansa, że zaczyna mi się wszystko normowac, ale karmiąc piersią nie można być niczego pewnym.
    Moja ciocia zaszła w drugą ciążę 3 miesiące po porodzie karmiąc wyłącznie piersią.. I weź tu bądź mądry.

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 14 października 2018, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Ha, dobre pytanie!

    Ja dzisiaj rozmawiałam z koleżanką mojej mamy, która jest zarówno ginekologiem, jak i stomatologiem :D i powiedziała mi, że jest duża szansa, że zaczyna mi się wszystko normowac, ale karmiąc piersią nie można być niczego pewnym.
    Moja ciocia zaszła w drugą ciążę 3 miesiące po porodzie karmiąc wyłącznie piersią.. I weź tu bądź mądry.
    Ostatnio czytalam na fb , ze kobietka zaszla 2 tyg po pologu :D

    U mnie cykl bezmiesiaczkowy jak u mamykropka :D

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • kkaczuszka Znajoma
    Postów: 18 28

    Wysłany: 14 października 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mamy kp i starające się o kolejnego maluszka. Ja karmię 14 mies. córcię, okres wrócił 11 mies. po porodzie (przytyłam z 3-4 kg i chyba ten bilans energ się poprawił). Jestem w trakcie 4 cyklu po porodzie. Mierzę temp i według niej pierwszy cykl miałam bezowulacyjny trwał 31 dni, drugi owulacyjny też 31 dni a trzeci owulacyjny 36 dni. Śluzu płodnego jak na lekarstwo bólu owulacyjnego też brak gdzie przed ciążą miałam zawsze te objawy. U was też się tak pozmieniało w cyklach? Trzymam kciuki za dwie kreski na teście i za kobitki u których brak @ oby szybko zawitała :)

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 14 października 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farmaceutka. Jesteś dla nas zagadką ;)

    Kkaczuszka. U mnie cykle podobne jak przed porodem. Ból owulacyjny nadal występuje.
    Witaj i życzę powodzenia :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • kkaczuszka Znajoma
    Postów: 18 28

    Wysłany: 15 października 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Annie1981 mam nadzieję że wszystko się ustabilizuje. Wybieram się do ginekologa w tym miesiącu zobaczymy co tam się u mnie dzieje. Tobie również życzę powodzenia mam nadzieję że będziemy miały prezent na święta :)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 15 października 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kkaczuszka :) fajnie masz, że masz chociaż okres, ja próbuję przytyć od dłuższego czasu i się nie udaje :P trzymam kciuki żeby coś się zadziało :) może poczytaj o niepokalanku na uregulowanie cykli.

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 16 października 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z tyciem nie mam problemu, ale @ nie widac ;D

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • kkaczuszka Znajoma
    Postów: 18 28

    Wysłany: 16 października 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Smeg. Właśnie pije napar z niepokalanka , owocu niepokalanka. Tetaz piję 3 cykl zobaczymy co będzie się działo w tym cyklu, może coś zadziała. I chyba wybiorę się niedługo do gina niech zobaczy co się tam u mnie się dzieje :)

  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 16 października 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    Można dołączyć? :)
    Synek w listopadzie skończy rok , 6 miesięcy karmiłam wyłącznie piersią, teraz rozszerzamy dietę ale wciąż dostaje moje mleko.
    A tu już by się kolejnego bobasa chciało <3
    Pozdrawiam starające się :*

    smeg lubi tę wiadomość

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 17 października 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Alxawl :) fajnie że ktoś dołącza, bo długo już bylysmy same w kilka dziewczyn :D może coś się zacznie dziać w wątku :) który to Twój cykl po porodzie?

    Ja już straciłam nadzieje, wkurzylam się i odpuściłam :P nie chce mi się brać witamin, zmuszam się do mierzenia temperatury. Szykuje się do powrotu do pracy od 5 listopada i z jednej strony jestem przerażona, ale z drugiej nie mogę się doczekać wyjścia z domu :D

    Alxawl lubi tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 17 października 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja urodziłam 5.11.17 i mimo wyłącznego kp okres wrócił 28.02.2018, mało tego był regularny do 29-36 dni :o . Tak, sama też byłam w szoku. Jestem po cc więc wcześniej tak naprawdę się nie staraliśmy, dopiero od września działamy ;)

    smeg lubi tę wiadomość

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ