X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kiedy ciąża? wiek.
Odpowiedz

Kiedy ciąża? wiek.

Oceń ten wątek:
  • kasiat Koleżanka
    Postów: 45 24

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakiego jestescie zdania, kiedy najlepiej zaczac sie starac o dziecko? Mam 24 lata i czuje ze chce byc w ciazy, choc moje rowiesniczki ze studiow robią oczy i mowia "W tyyym wieku?" są wielkie zdziwione. Dla mnie to wiek odpowiedni a jak wy uwazacie?

    Wiola25 lubi tę wiadomość

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie indywidualna sprawa. Wg mnie nie ma jednego odpowiedniego wieku na dziecko. Skoro planujesz zajść w ciążę, to chyba jesteś na to gotowa, więc nie patrz na innych.

    Wiola25 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    uuuh to jak ma mam 21 lat i staram sie o dzidzie to powinno sie mnie na stosie spalić, oj łajdacznica ze mnie oO

    a tak serio- nie da się określić wieku idealnego, czasem kobiety w wieku 18 lat czują sie gotowe by zostac mamą a czasem taka po 40 nie wyobraza sobie nia zostać no bo jak to, a kariera?!

    Ewa99 lubi tę wiadomość

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem zdania co koleżanki powyżej :) i jeśli czujesz, że psychicznie jesteś gotowa to nie ma co zwlekać i patrzeć na to co mówią inni, bo niestety ale nie u każdego ciąża to takie hop-siup :| my zaczynaliśmy się starać jak nie miałam jeszcze 23lat teraz już mam prawie 26 a efektów w sumie brak, raz ciąża była ale niestety trwała zbyt krótko...ale teraz musi być już tylko dobrze :) więc jeśli jesteś gotowa to do dzieła <3 tylko to musi być świadoma decyzja Was obojga :) pozdrawiam i 3mam kciuki <3

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • kasiat Koleżanka
    Postów: 45 24

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo własnie jestem tego samego zdania co Wy. Ale byscie widzialy miny dziewczyn jak o tym mowie ze bardzo bym chciala..To dla mnie tez jest dziwne.. Wiele kobiet chce sie tylko skoncentrowac na karierze zawodowej, tylko nie zastanawiaja sie w jakich czasach zyjemy i jak teraz kobietom jest ciezko zajsc w ciaze..

  • kasiat Koleżanka
    Postów: 45 24

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaLena88 na pewno musi sie udac!! Dolączylam do was na ovufriend wiec mam nadzieje ze nam wszystkim przyniose szczescie (ponoc nieraz tak potrafie) ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak dla mnie- NIC PIEKNIEJSZEGO NIE MOZE SPOTKAC KOBIETE NIZ TO ZE ZOSTANIE MAMĄ!

    kasiat, Magda_lena88, Wiola25, Agnieszka GreenApple lubią tę wiadomość

  • kasiat Koleżanka
    Postów: 45 24

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to mowicie ze w maju zachodzimy wszystkie? wkoncu najpiekniejszy miesiac;))

    Magda_lena88, sylwiaśta159, Wiola25, Tamka, Zaruzaz, Kocia lubią tę wiadomość

  • Driada0102 Autorytet
    Postów: 915 853

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to inwidualna sprawa, ale jak wiadomo im później tym trudniej.
    Ja mam 23lata i podjęłam taką dycyzję, że chcę już i nie żałuję tego, bo jak oglądam programy np in-vitro to tam nie które panie chorują na tą samą chorobę co ja , a mają powyżej 30lat i mają problem nawet z n vitro. Mi kiedyś ciocia pow, że najlepiej właśnie tak 21-26lat bo organizm jest młody.
    Nie patrz na innych tylko na siebie i co czujesz.

    Wiola25, zonaboba, kaarolaa lubią tę wiadomość

    f2wli09kvv5ashuy.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja skończyłam studia i podjęłam pracę na czas nieokreślony (żeby mieć prawo do płatnego urlopu macierzyńskiego) i wtedy zaczęłam starania:) 26 lat

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2014, 18:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie chodzi o kariere, ale dziecko to nie jest centrum swiata. Jak uwazasz ze to Twoj czas to sie staraj, ja np wolalam skonczyc studia, miec prace, stac stabilnie na nogach, poza tym wychowalam jedno dziecko i wiem ze to nie jest bajka, a sa potrzebne pieniadze itd. Takze, jak ktos uwaza ze to jego czas to niech zaciaza, z kolei ja mam duzo kolezanek po 36 r. zycia i 40 i zaszly w ciaze, a najwiecej teraz dzieci np z autyzmem rodza mlode kobiety bo to nie jest kwestia wieku tylko przede wszystkim cwyilizacji.

    mar, Qrczak, Tamka, Nalka lubią tę wiadomość

  • jaskolka89 Ekspertka
    Postów: 187 106

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie do ko}ca to prawda....

    Jesli kobieta jest zdrowa i wszystko ma ok z hormonami itp. to i w wieku 30 i 40 lat ma szansę na normalną, zdrową ciążę. Druga kwestia - jeszcze tatuś musi być zdrowy i sprawny ;)
    Ale jeśli my wiemy, że coś jest nie tak a bardzo pragniemy mieć dzieci, to im wcześniej zaczniemy się starać i sprawdzać swoją płodność medycznie - tym mamy większe szanse :)

    A z autyzmem, to kompletnie nie kwestia cywilizacji...

    20141018620520.png
    200710173338.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaskolka ja pracuje z dziecmi z autyzmem, jestem m.in po psychologii, glowna przyczyna nie jest znana, lekarze i inni specjalisci zajmujacy sie tym zaburzeniem tez jaka jedna z przyczyn podaja cywlizacje, stres itd. Kiedys sie jadlo zdrowsze owoce, warzywa, nie bylo tyle zanieczyszczen stresu itd co teraz. Kazdy zazwyczaj teraz zyje inaczej..mozna powiedziec ze gorzej. Natomiast wlasnie niby "zdrowe" osoby i to mlode rodza dzieci z tym zaburzeniem i zadnej przyczyny niby nie ma.

  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Jaskolka ja pracuje z dziecmi z autyzmem, jestem m.in po psychologii, glowna przyczyna nie jest znana, lekarze i inni specjalisci zajmujacy sie tym zaburzeniem tez jaka jedna z przyczyn podaja cywlizacje, stres itd. Kiedys sie jadlo zdrowsze owoce, warzywa, nie bylo tyle zanieczyszczen stresu itd co teraz. Kazdy zazwyczaj teraz zyje inaczej..mozna powiedziec ze gorzej. Natomiast wlasnie niby "zdrowe" osoby i to mlode rodza dzieci z tym zaburzeniem i zadnej przyczyny niby nie ma.

    to radzę Ci poczytać forum dzieci.org gdzie rodzice wyprowadzają swoje dzieci z autyzmu, stosując oczyszczanie organizmu z rtęci, co dziwne według rodziców z tego forum bardzo duża ilość dzieciaków stała się autystyczne po którejś szczepionce, gdzie głównym konserwantem jest właśnie rtęć.

    A jeśli chodzi o odpowiedni wiek na posiadanie dziecka to jest bardzo indywidualne sprawa, ja mając 22 lata, nie czuję jeszcze, że to mój czas ale koleżanka młodsza o roku już od 3 lat pragnie dzieciątka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2014, 19:46

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam w tym roku 25 lat i tez robią wielkie oczy na studiach jak mowie ze staramy sie o dziecko. Został mi jeszcze rok i bronie magistra. Męża mam juz prawie 2 lata, umowa na czas nieokreslony in progress ;) nie wiem na co dłużej czekac.. jes wiele osob w gorszej sytuacji, a dzieci sie rodzą i maja sie dobrze :) Gdybym zdawała sobie sprawe, że zajście w ciąże to nie taka prosta sprawa, przypuszczam, że decyzje o dziecku podjelibysmy wczesniej.. ja z moim mężem jestem juz 8 lat i czasami mi sie wydaje, że zmarnowałam za duzo czasu na to zastanawianie sie.. kiedys, jak byłam prawie pełnoletnia, to marzyłam sobie, że w wieku 26 lat bede miec juz dwojke dzieci.. a tu dupa, 25 na karku i ani jednego :( moi rodzice gdy mieli 26 lat, to ja szlam do 1 klasy podstawówki :D ot taka wpadeczka :D zresztą moja młodsza o 1,5 roku siostra też była "przez przypadek".. :p i teraz jak powiedzialam mim rodzicom w grudniu zeszlego roku, że staramy sie o dziecko, to ojciec co jakis czas pyta jak tam jego wnuk.. i nie umie sie nadziwic, że tak dlugo nam sie nie duaje :/ juz mnie wkurzyl i powiedzialam mu kiedys, ze gdyby mi tak nie tłukł do głowy jak byłam młodsza ze dziecko jest be, to może tez zaliczylibysmy taka małą wpadeczke :p a tu czlowiek zabezpieczał sie jak mógł.. jakby tak było mozna to cała bym sie w prezerawtywe ubrała :D

    ilenka, Krokodylica lubią tę wiadomość

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • paulad11 Przyjaciółka
    Postów: 149 35

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja juz chyba jak mialam 18 chcialam miec dziecko ,od wtedy moj instynkt byl juz tak nasilony ,ze szok .zaszlam w ciaze majac 26 lat i urodzilam jeszcze w tym wieku 3 miesiae przed ukonczeniem 27miu .mysle,ze to indywidualne ,czasem bardzo mlode dziewczyny sa lepszymi matkami niz te ktore czekaja na zalozenie rodziny w pozniejszym wieku ,nie ma regulu,wiec jesli to czujesz to zycze Ci tylko oby marzenie sie spelnilo :)

    <3
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka prawda, że też dużo zależy od tego, kiedy spotka się tą odpowiednią osobę. Ja poznałam mojego męża w wieku 24 lat. W wieku 28 lat brałam ślub. Po 1,5 roku po ślubie zaczęliśmy się starać o dziecko. Chciałam urodzić przed 30-tką, ale nie wyrobię się, bo urodziny mam trzy miesiące wcześniej niż termin porodu. Zależy też czy w staraniach są komplikacje, czy nie. Nie u wszystkich przychodzi to łatwo. U nas trwało to 14 miesięcy.

    Kocia lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poczułam instynkt mniej więcej jako 27-latka. Wcześniej dziecko to wydawał mi się jakiś kosmos, nie chciałam w ogóle, nie rozczulały mnie niemowlaczki, w sumie dzieciaków za bardzo nie lubiłam. Jak już stwierdziłam, że jednak bym chciała to jeszcze przez rok bylo odkładanie: a to remont, zmiana pracy. W końcu zapadła decyzja, dziękuję Bogu że udało sie szybciutko i mając skończone 28 lat zaszłam w ciążę. Wtedy normalnie jakbym w łeb czymś ciężkim dostała, wszystko mi się przestawiło :) Od razu zamarzyłam o trójce :D
    Teraz trochę żałuję, ze nie zaczęliśmy dzialać chociaż z rok, dwa wczesniej. Wszystkim koleżankom, kuzynkom kłade do głowy,żeby nie czekały - ale one robią teraz takie wielkie oczy jak ja kilka lat temu, a przedział wiekowy mają 27-35 lat. Teraz jak jestem na owu zrobiląm się subtelniejsza, bo widzę ze to nie zawsze jest tak, że się nie chce... Ale z drugiej strony chcialabym, żeby przez odkładanie w nieskończoność w przekonaniu, że dziecko to takie szast-prast i jest miały później problemy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2014, 11:28

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • waszka88 Ekspertka
    Postów: 134 182

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 26 lat i jakoś rok temu już mi się zachciało dziecka, ale musieliśmy poczekać z pół roku bo a to praca a to remont, a teraz już mam takie ciśnienie, że cały cykl jest dla mnie wiecznością. Aktualnie żałuje, że nie zaczęliśmy wcześniej tych starań, może już byłabym szczęśliwą mamusią :(

    [link=https://www.suwaczki.com/]m3sxrjjgpfogd2ez.png[/link]
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 23 , instynkt ogromny i nie wyobrażam sobie czekać dłużej.. żałuje ze tak późno sie zaczęliśmy starać a staram sie od 22 roku życia.

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ