X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kiedy ciąża? wiek.
Odpowiedz

Kiedy ciąża? wiek.

Oceń ten wątek:
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Kochana to ja mam 19 to nie powiem kim ja muszę być haha :D
    nie no niech każdy myśli o mnie co chce ja uważam że gotowa jestem :P

    Właśnie miałam się pytać ile masz lat.
    Dla mnie 19 to spoko.

    Ja mam 28 i staram się o pierwsze dziecko, pewnie zaczęłabym wcześniej ale nie było z kim :P Wydaje mi się że 28 to trochę późno no ale tak mi się w życiu poukładało, co zrobić.

  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam 26 gdy zaszłam w pierwszą ciążę-urodziłam z początkiem 27 :-)
    w 2 zaszłam mając 28
    A teraz mam 29 i czas na trzecie podejście do tematu :-)
    Dla mnie pierwsze dziecko było może ciut za wcześnie,sama nie wiem,pomimo tego,że jak najbardziej planowane.
    Ogólnie dziecko to ogrom szczęścia i miłości,ale i zmiana wszystkiego i ogromny wysiłek nie tyle fizyczny,co psychiczny,a im dalej w las tym jakby ciężej ;-)
    Podziwiam dziewczyny, które marzą o dziecku od 18-20 roku życia...
    Krokodylica,28 to wcale nie jest za późno,to jest wręcz idealny wiek moim zdaniem

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawurko niby tak, ale z moim PCO nie wiadomo kiedy i czy cokolwiek z tego wyjdzie. I boję się że ten czas mi się mocno przedłuży. Ale, ponoć maj jest nasz. :)

  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie :-) mam koleżankę z PCO,ma dwoje dzieciaczków :-)
    A druga sprawa: inna koleżanka ma 33 lata i pierwsze dziecko urodziła mając 31.
    A maj oczywiście jest nasz :D no bo kto jak nie my :-)
    no i oczywiście ja jestem zdania,że po urodzeniu pierwszego trzeba szybko iść,że tak powiem za ciosem :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2014, 16:55

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przestańcie się dołować, moja mama urodziła w wieku 36 lat :) Brat jest zdrowy i wesoły ;) Także da się!

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nio wlasnie :-)moja sasiadka urodzila pierwsze majac 39 :-)

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój gin mówił, ze najlepszy wiek na 1 dziecko to ok 25 lat :)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w marcu koty
    w kwietniu psy
    a w maju MY :D


    na uśmiech :)

    Krokodylica, SunSun, Kocia lubią tę wiadomość

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawurka84 wrote:
    Spokojnie :-) mam koleżankę z PCO,ma dwoje dzieciaczków :-)
    A druga sprawa: inna koleżanka ma 33 lata i pierwsze dziecko urodziła mając 31.
    A maj oczywiście jest nasz :D no bo kto jak nie my :-)
    no i oczywiście ja jestem zdania,że po urodzeniu pierwszego trzeba szybko iść,że tak powiem za ciosem :P

    Ja chcę bliźniaki, dwa na raz. :P

    Kocia lubi tę wiadomość

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zapominajmy o naszych partnerach. Cóż mi po instynkcie jeśli facet się nie nadaje? Niektóre kobiety spotykają właściwą połówkę o wiele później i wtedy się decydują na dziecko. Miałyśmy akurat to szczęście, że w młodym wieku trafiłyśmy na odpowiednich mężczyzn. Czułam instynkt od 18 roku życia ale pomimo tego nie staraliśmy się o dziecko. Przede wszystkim sytuacja materialna nie pozwalała nam na to, mieszkanie z moją matką absolutnie wykluczone. Mój mąż też się obawiał. Nie mogę decydować za niego. Zdanie innych mnie w tej kwestii kompletnie nie interesuje. On chciał być w stanie zapewnić nam dobry byt. Dlatego poszliśmy na kompromis. Udało się. W wieku 22 lat zaszłam w ciążę. :) Urodzę przed 23 urodzinami, mąż zdąży obronić magisterkę a praca na niego czeka.

    W sumie to bardziej mnie irytują ludzie, którzy się głupio pytają o to dlaczego wyszłam tak szybko za mąż i czy nie czuję żalu, że się nie wybawiłam.

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam jakieś 22-23 lata jak zapragnęłam bobasa !!!!!!! Teraz mam prawie 32 i nadal nie mam bobasa!!!!!!!!!!!! :(
    Instynkt się odzywa w róznym wieku ale nie zawsze można mieć to co sie chce !!:(

  • jaskolka89 Ekspertka
    Postów: 187 106

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli jesteśmy pewne, że chcemy dziecka, to nikt nie ma prawa nam w metrykę zaglądać :) To jest tylko i wyłącznie nasza i partnera sprawa kiedy chcemy się zacząć starać o dzieciuchy :)

    Ja jeszcze rok temu tak nie planowałam, najpierw chciałam zaplanować na spokojnie ślub, potem dopiero dzieci.
    A teraz - ślub dopiero w październiku a my pod opieką lekarza powoli zaczynamy starania :)
    Jesli zajdę w najbliższym czasie - to po prostu będę musiała zmienić model sukienki ślubnej ;)

    20141018620520.png
    200710173338.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam pytanie do dziewczyn, które mają po 19-20-21-22 lata. Czy studiujecie zaocznie/macie pracę na czas nieokreslony itd.? bo mnie to zawsze zastanawiało, nie uważam tego za coś złego ale dla mnie ważne było zawsze żeby skończyć studia i mieć pracę bo potem na wykształcenie już nie ma czasu i wiele kobiet żałuje i siedzą w domu przy garach niespełnione. Ja ogólnie Was podziwiam i bardzo wspieram Wasze starania ale zastanawiam się w jaki sposób sobie i potencjalnemu dziecku zabezpieczacie przyszłość

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2014, 22:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 21 lat, prace na czas okreslony( i co z tego?) na studia nie szlam mimo ze technikum skonczylam ze srednia 5,3 bo nie znalazlam kierunku ciekawego dla siebie a na marketing nie pojde bo wypada na jakies studia isc. Teraz rynek pracy jest przesiakniety pseudo magistrami, że one do szczescia mi nie są potrzebne. Taaaaak wiem zaraz splynie na mnie milion hejtów ale mam na to ekhm... :))) jeszcze co do umowy, co z ego ze ktos ma umowe na czas nieokreslony skoro tak samo moga cie zwolnic jak i z tej na czas okreslony? W dzisiejszych czasach nie ma czegos takiego jak pewna praca ;) nawet jedna z ostatnich instytucji ktora zapewniala stala prace jaka jest kopalnia upada ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2014, 23:17

    Ewa99, Czarnaa94 lubią tę wiadomość

  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam instynkt od mniej wiecej dwóch lat, obecnie prawie 28 lat na karku i niecały rok starań o maleństwo. Przestały już sie dla mnie liczyć takie sprawy jak najpierw większe mieszkanie czy jakaś super pewna umowa z pracodawcą, a dopiero potem planowanie dzieci, niestety już wiem, ze nie zawsze jest tak, jakbyśmy tego chcieli, ja obecnie chcę tylko jednego i jak sie uda - podporządkujemy całe swoje życie,

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    jeszcze co do umowy, co z ego ze ktos ma umowe na czas nieokreslony skoro tak samo moga cie zwolnic jak i z tej na czas okreslony? W dzisiejszych czasach nie ma czegos takiego jak pewna praca ;) nawet jedna z ostatnich instytucji ktora zapewniala stala prace jaka jest kopalnia upada ;)

    No właśnie taka umowa ma duże znaczenie w kontekście płatnego rocznego urlopu macierzynskiego i potem wychowawczego i powrotu do pracy, kodeks pracy w taki sposób chroni taką kobiete, że przez rok po powrocie nie ma on prawa jej zwolnić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 07:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sądzę, że 18-19 lat to zdecydowanie za wcześnie na dziecko! Czego się dorobicie w wieku 19 lat? Matura za pasem. Pieniędzy taka młoda kobieta nie ma i mieć nie będzie, bo jeśli zajdzie w ciążę, to nie będzie w stanie pójść na studia od razu i zdobyć jakieś wykształcenie. Dla mnie to jest totalna ignorancja i, sorry, niedojrzałość. To jest tak jakbym robiła sobie dziecko na wychowanie rodzicom i to oni zapewne będą pokrywać większość kosztów. Przynajmniej przez kilka pierwszych lat. Dlatego jestem stanowczo na nie jeśli chodzi o młodociane ciąże. Nie twierdzę, że taka młoda dziewczyna będzie złą matką, bo matką może być super, ale do garnka też trzeba coś włożyć, a nie liczyć na pomoc socjalną/rodziców/cioci czy być może - być utrzymanką zapewne sporo starszego partnera.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 07:44

    mar, Eklerka lubią tę wiadomość

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasturcja wyjelas mi to z ust :D jedno słowo: ODPOWIEDZIALNOŚĆ

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oboje mamy pracę, 2 samochody motocykl mieszkanie własnościowe jakies oszczednosci na koncie. Moj nie zarabia kokosów ale te 3500 zł ma. Czego więcej mogę się dorobić w dzisiejszych czasach jesli za granice nie ma zamiaru wyjezdzac? uwazam ze mając 21 lat nie jestem za młoda na bycie mamą i doskonale zdaje sobie sprawe jakie wydatki niesie za soba nowy czlonek rodziny. Co do pracy. Mając umowę na czas określony tak samo przysługuje mi prawo do macierzyńskiego a wychowawcze nie jest mi potrzebne bo i tak nie zamierzam po macierzynskim wracac do tej pracy :) jesli finanse pozwola przez co najmniej 2 lata w ogole nie wroce do pracy, zeby zajac sie najwazniejszym okresem w zyciu malucha. Chcecie- hejtujcie prosze bardzo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 10:31

    Ewa99, Juusti69, Jula222 lubią tę wiadomość

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie hejtuje ani nie neguje - po prostu podziwiam :)

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ