X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne "Kiedy masz już dość, nasze smutki i radości podczas starań"
Odpowiedz

"Kiedy masz już dość, nasze smutki i radości podczas starań"

Oceń ten wątek:
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szuflada wrote:
    znałam chłopaka, któremu wyszło coś minimalnie-ale to naprawde minimalnie- na badaniu serca i od razu odesłali go do najlepszej kliniki w Warszawie. za darmo, bez czekania, naprawili te malutką usterkę. warto :)

    Wolalabym 6 tabliczek czekolady jak przy oddawaniu krwi, ale spoko "biere" co daja:)

    No ale po pologu normalnie znow wciagaja w baze?

  • szuflada Autorytet
    Postów: 1569 1038

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago, trochę się jednak z Tobą zgodzę bo uczyli mnie kiedyś o "niepłodności niewyjaśnionej" czyli takiej, gdzie nasza płodnośc jest hamowana przez nas mózg, tak się spinamy i stresujemy, że nie dajemy rady zaciążyć. ale przyznać sie bez bicia, która chociaz raz nie odliczała godzin w głowie :)
    nie twierdzę, że jesteś chamska i bezczelna i nigdy tego z moich ust nie usłyszysz. masz swoje zdanie, tak jak i Kasia ma swoje. wyrazasz je czasem za ostro, ale swojego czasu i ja taka byłam więc nie krytykuję tego. nie zmienisz swojej osobowości i nikt tego nie wymaga :) ludzie kochają Kasię i Zołzę bo są takie a nie inne i jestem przekonana że wielu ludzi kocha Ciebie bo jesteś własnie taka :) i nie ma co się kłócić o charakter ;)

    Marteczka93 lubi tę wiadomość

    Pierwszy cykl starań o drugiego maluszka!
  • szuflada Autorytet
    Postów: 1569 1038

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    Wolalabym 6 tabliczek czekolady jak przy oddawaniu krwi, ale spoko "biere" co daja:)

    No ale po pologu normalnie znow wciagaja w baze?
    haha, jeszcze po roku możesz spotkac się z osobą której oddałaś szpik a to chyba największa nagroda! :D
    tak, podajesz im tylko przewidywany termin porodu i potem z powrotem jestes w bazie. myślę, że nawet podczas połogu gdyby znaleźli Twojego genetycznego bliźniaka to dzwoniliby zapytac, czy na pewno urodziłas, czy może (tfu tfu tfu) nie poroniłas kilka miesięcy temu czy coś

    Pierwszy cykl starań o drugiego maluszka!
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marteczka93 wrote:
    Gdzie biorę wlaśnie dupka i bromergon (na nadmierne wydzielanie prolaktyny).

    Ja tez teraz na takim zestawie jade

    Marteczka93 lubi tę wiadomość

  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szuflada wrote:
    haha, jeszcze po roku możesz spotkac się z osobą której oddałaś szpik a to chyba największa nagroda! :D
    SZOK!!!! Myslalam, ze to wszystko poufne jak przy organach!

  • szuflada Autorytet
    Postów: 1569 1038

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    SZOK!!!! Myslalam, ze to wszystko poufne jak przy organach!
    no dobra, oszukałam Cię troche, musicie oboje wyrazić zgodę :P

    Pierwszy cykl starań o drugiego maluszka!
  • zapachmalin Autorytet
    Postów: 2230 2454

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    Wez siknij w niedziele, w Polszy tanie testy sa:) A mezom sie nie pokazuje bladych kresek, bo dla nich to jest albo nie ma.Ja kiedys swoj rozebralam na czesci pierwsze i ledowa latarka go przeswietlalam, to tylko popukal sie w glowe i poszedl...hahahah



    Znam to :D Hahahaha. Kurde jak jutro dopcham się do rossmanna to spróbuję, ale nie wiem co z tego będzie bo mamy w planach grill jak przyjedziemy i jakieś spotkanie rodzinne. No mam nadzieję, że się uda. Ale by było :D A to w rossmanie ten pink test tak? Bo ja się na tych polskich zupełnie nie znam :D

    Lago lubi tę wiadomość

  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szuflada wrote:
    Lago, trochę się jednak z Tobą zgodzę bo uczyli mnie kiedyś o "niepłodności niewyjaśnionej" czyli takiej, gdzie nasza płodnośc jest hamowana przez nas mózg, tak się spinamy i stresujemy, że nie dajemy rady zaciążyć. ale przyznać sie bez bicia, która chociaz raz nie odliczała godzin w głowie :)


    No to wlasnie jest nieplodnosc idiopatyczna, o ktorej wiele jest w necie. A im bardziej sie spinasz, tym wieksza blokada. Sa nawet psycholodzy, ktorzy specjalizuja sie w nieplodnosci. Wiadomo, ze kazda sie jakos nakreca i odlicza godziny, ale nie mozna popadac w paranoje. Jak to ktoras napisala gdzies kiedys "mozna sobie ta druga kreske dorysowac na owulacyjnym a nawet ciazowym, ale za 9 miesiecy dziecka sobie nie wydrukujesz":)

    zapachmalin, Marteczka93 lubią tę wiadomość

  • szuflada Autorytet
    Postów: 1569 1038

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    No to wlasnie jest nieplodnosc idiopatyczna, o ktorej wiele jest w necie. A im bardziej sie spinasz, tym wieksza blokada. Sa nawet psycholodzy, ktorzy specjalizuja sie w nieplodnosci. Wiadomo, ze kazda sie jakos nakreca i odlicza godziny, ale nie mozna popadac w paranoje. Jak to ktoras napisala gdzies kiedys "mozna sobie ta druga kreske dorysowac na owulacyjnym a nawet ciazowym, ale za 9 miesiecy dziecka sobie nie wydrukujesz":)
    a najgorsze jest to, że im dalej w las tym większa paranoja..:/

    Pierwszy cykl starań o drugiego maluszka!
  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapachmalin wrote:
    Znam to :D Hahahaha. Kurde jak jutro dopcham się do rossmanna to spróbuję, ale nie wiem co z tego będzie bo mamy w planach grill jak przyjedziemy i jakieś spotkanie rodzinne. No mam nadzieję, że się uda. Ale by było :D A to w rossmanie ten pink test tak? Bo ja się na tych polskich zupełnie nie znam :D
    Tak, w rossmannie masz ten pink ultra czuły z 10 na opakowaniu :)

    zapachmalin lubi tę wiadomość

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szuflada wrote:
    no dobra, oszukałam Cię troche, musicie oboje wyrazić zgodę :P


    ja tylko obawialabym sie, ze ta druga strona odbierze moja chec spotkania jako podbudowanie wlasnego ego, a ja generalnie bardzo lubie pomagac wszystkim jak tylko moge. Zwlaszcza chorym i bezdomnym. Pijakom tez mi sie zdarza:)

  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapachmalin wrote:
    A to w rossmanie ten pink test tak? Bo ja się na tych polskich zupełnie nie znam :D


    Pink albo Domowe Labolatorium. Ja tez w Auchan kupuje jakies Pepino, czulosc 10 a kosztuja jakies marne 4 zeta

    zapachmalin lubi tę wiadomość

  • zapachmalin Autorytet
    Postów: 2230 2454

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    Pink albo Domowe Labolatorium. Ja tez w Auchan kupuje jakies Pepino, czulosc 10 a kosztuja jakies marne 4 zeta


    Jezu jak tylko wiedziemy do polszy to będę krzyczeć szukaj sklepu, szukaj sklepu :D Może go jakoś podpuszczę i mi stanie po drodze :D Żeby mnie tylko nie palił w torebce. Wezmę od razu dwa, a co mi tam :D

    Lago, kozamonia lubią tę wiadomość

  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szuflada wrote:
    myślę, że nawet podczas połogu gdyby znaleźli Twojego genetycznego bliźniaka to dzwoniliby zapytac, czy na pewno urodziłas, czy może (tfu tfu tfu) nie poroniłas kilka miesięcy temu czy coś


    a ile mozna miec takich genetycznych i blizniakow i wogole ile razy w zyciu mozna oddawac szpik?

  • szuflada Autorytet
    Postów: 1569 1038

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    a ile mozna miec takich genetycznych i blizniakow i wogole ile razy w zyciu mozna oddawac szpik?
    mozesz miec bardzo dużo i bardzo dużo oddawać szpik, bo regeneruje się on w dwa tygodnie. generalnie po dwóch tygodniach w Twoim organizmie nie ma śladu, że cokolwiek się działo, nic a nic :) ale wiesz, średnio to możliwe, dopasowac kogoś genetycznie jest bardzo trudno. chociaz, znam osoby które juz dwa razy oddawały ;)

    Lago lubi tę wiadomość

    Pierwszy cykl starań o drugiego maluszka!
  • szuflada Autorytet
    Postów: 1569 1038

    Wysłany: 13 maja 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    ja tylko obawialabym sie, ze ta druga strona odbierze moja chec spotkania jako podbudowanie wlasnego ego, a ja generalnie bardzo lubie pomagac wszystkim jak tylko moge. Zwlaszcza chorym i bezdomnym. Pijakom tez mi sie zdarza:)
    nie martwiłabym się o to :) nic dziwnego w tym, że chcesz poznać człowieka (a może to będzie małe dziecko?:)) któremu uratowałas życie i który nosi w sobie cząstkę Ciebie. myślę, ze ta osoba też chetnie by Cie poznała. jednak jesli będzie zza granicy to nie zawsze będzie to możliwe- niektóre państwa zabraniają kontaktu między dawcą i biorcą.

    Pierwszy cykl starań o drugiego maluszka!
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 13 maja 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapachmalin wrote:
    Żeby mnie tylko nie palił w torebce. Wezmę od razu dwa, a co mi tam :D


    Poranne siuski do sloika i pod pierwszym Auchan na parkingu testowanko...hahahahhahah

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2016, 14:07

    kozamonia, zapachmalin, Marteczka93 lubią tę wiadomość

  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 13 maja 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szuflada wrote:
    nie martwiłabym się o to :) nic dziwnego w tym, że chcesz poznać człowieka (a może to będzie małe dziecko?:)) któremu uratowałas życie i który nosi w sobie cząstkę Ciebie.


    Ale sie napalilam, malz tez przed chwila powiedzial,ze sie zarejestruje:) Jakby sie nie zgodzil, to i tak wymaz bym mu z geby na spiocha pobrala...hahahah

  • szuflada Autorytet
    Postów: 1569 1038

    Wysłany: 13 maja 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    Ale sie napalilam, malz tez przed chwila powiedzial,ze sie zarejestruje:) Jakby sie nie zgodzil, to i tak wymaz bym mu z geby na spiocha pobrala...hahahah
    ja z niecierpliwością czekałam kiedyś az skoncze 18 żeby móc się zarejestrowac :P no a teraz juz mija sporo lat i nikt nadal się do mnie nie odezwał. ale świadomość jest że a może a może kiedyś ktoś będzie mnie potrzebował :) i duma :)

    Pierwszy cykl starań o drugiego maluszka!
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 13 maja 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szuflada wrote:
    ja z niecierpliwością czekałam kiedyś az skoncze 18 żeby móc się zarejestrowac :P no a teraz juz mija sporo lat i nikt nadal się do mnie nie odezwał. ale świadomość jest że a może a może kiedyś ktoś będzie mnie potrzebował :) i duma :)


    No wlasnie chodzi o to, ze im wiecej ludzi bedzie zarejestrowanych, tym wiecej bedzie mozna uratowac. Nawet jesli jest tylko 1% szansy na blizniaka

‹‹ 162 163 164 165 166 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ