X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne "Kiedy masz już dość, nasze smutki i radości podczas starań"
Odpowiedz

"Kiedy masz już dość, nasze smutki i radości podczas starań"

Oceń ten wątek:
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to znam ale z patelni... I u nas chyba inaczej się nazywa ;)

    Margaretka89, Karolina2787 lubią tę wiadomość

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    No ba pewno że nie wiem ja boczku nie lubię :/ ale warzywka mmmm pychotka :D aż mi ślinka cieknie na szczęście mój zaraz poda spaghetti :D jupiii


    To możesz bez boczku robić ;) Dajesz tam to co lubisz ;) Polecam, naprawdę bardzo smaczne, najlepsze są z ogniska, ale w piekarniku też je można robić ;)

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapachmalin wrote:
    ja bym skromnie szałot wciągnęła :D


    Co kuźwa? No kolejna jakaś babka zielarka :/

    Gaduaaa, Margaretka89, zapachmalin lubią tę wiadomość

  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    Co kuźwa? No kolejna jakaś babka zielarka :/
    Hahaha też nie wiem co to

    Margaretka89, zapachmalin lubią tę wiadomość

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prażonki – (pieczonki, duszonki) potrawa pochodząca z okolic Zawiercia i Myszkowa. W Porębie w woj. śląskim co roku organizowany jest „Światowy Festiwal Prażonek”. Prażonki sporządzane są z ziemniaków krojonych w plastry lub kostkę i duszonych w kotle ze smalcem, cebulą, kiełbasą, boczkiem, ew. burakami i marchwią, przykrywane liściem kapusty lub ew. papierem śniadaniowym, które to następnie dociska się ściśle i szczelnie pokrywką dokręcaną na śrubę. Doprawiane odpowiednio solą i pieprzem. Podawane zwykle z kefirem i mizerią. Inne nazwy to pieczonki, duszonki, duszaki, prażynki, duszone, maścipula, dymfoki, prażuchy. Rodzaj zwany dymfokami składa się z ziemniaków, kiełbasy, boczku i białej kapusty z dodatkiem pieprzu i soli.

    Klasycznie przygotowywane na ognisku w żeliwnym kociołku (z dokręcaną pokrywką) produkowanym w Porębie (tylko w Porębie produkuje się jeszcze tradycyjne kociołki żeliwne), Myszkowie i Zawierciu. Istnieją też kociołki aluminiowe. Dobrze smakują również zrobione na patelni lub w garnku w warunkach kuchennych.

    zapachmalin lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra kochane nie wiem jak Wy ale ja zgłodniałam od waszego gadania o żarciu i to potwfffornie :D także spadam na sssspaghetti i bd oglądać lucyfera 1 odcinek na zalukaj.com :D do juterka i miłego wieczorku dobranoc wszystkim <3

    zapachmalin lubi tę wiadomość

  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    Dobra kochane nie wiem jak Wy ale ja zgłodniałam od waszego gadania o żarciu i to potwfffornie :D także spadam na sssspaghetti i bd oglądać lucyfera 1 odcinek na zalukaj.com :D do juterka i miłego wieczorku dobranoc wszystkim <3


    Ja też właśnie zgłodniałam :D Smacznego kochana i dobranocka <3 Zielonych snów <3

    Gaduaaa, Karolina2787 lubią tę wiadomość

  • zapachmalin Autorytet
    Postów: 2230 2454

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szałot to śląska sałatka z gotowanych warzyw u mnie w domu się daje ziemniaki, marchew, pietruche, seler, kiszone ogórki, jajka, cebula, groszek z puszki, mortadele i to wszystko z majonezem i musztardy trochę. Pycha. Niektórzy zamiast mięsiwa dają śledzie, ja nie. :D Ale pycha ! :D

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

  • zapachmalin Autorytet
    Postów: 2230 2454

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobranoc Kochana i też miałam dzisiaj spaghetti mąż mi upichcił :D

    Margaretka89, Karolina2787 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hahaha wróciłam właśnie z rolek, usiadłam i czytam, czytam, czytam... i pękam ze śmiechu :)
    Zielonych snów i szalonych nocy ;)

    Margaretka89, Gaduaaa, Karolina2787 lubią tę wiadomość

  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapachmalin wrote:
    Szałot to śląska sałatka z gotowanych warzyw u mnie w domu się daje ziemniaki, marchew, pietruche, seler, kiszone ogórki, jajka, cebula, groszek z puszki, mortadele i to wszystko z majonezem i musztardy trochę. Pycha. Niektórzy zamiast mięsiwa dają śledzie, ja nie. :D Ale pycha ! :D


    U nas się to nazywa po prostu sałatka warzywna ;) Robi się u nas bez mortadeli i bez musztardy, ale reszta się zgadza ;)

    zapachmalin, Karolina2787 lubią tę wiadomość

  • Szprotka_87 Znajoma
    Postów: 22 26

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OMG... ja dopiero co skończyłam pracę, wchodzę na ovu a tu tyyyle wiadomości, że muszę najpierw się odkopać. Chyba do rana mi zejdzie :)

    Margaretka89, Gaduaaa, Nats, Karolina2787 lubią tę wiadomość

  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapachmalin wrote:
    Szałot to śląska sałatka z gotowanych warzyw u mnie w domu się daje ziemniaki, marchew, pietruche, seler, kiszone ogórki, jajka, cebula, groszek z puszki, mortadele i to wszystko z majonezem i musztardy trochę. Pycha. Niektórzy zamiast mięsiwa dają śledzie, ja nie. :D Ale pycha ! :D
    aaa to u mnie jest to sałatka warzywna/jarzynowa/komunistyczna ;)

    bez mortadeli.. i śledzi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2016, 20:44

    Margaretka89, Karolina2787 lubią tę wiadomość

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • zapachmalin Autorytet
    Postów: 2230 2454

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no genau :D hahaha, bo to po śląsku szałot na wersję ze śledziem :D Ja osobiście zostaję w klasyce, bo dzieci zajadają, a śledzie to tak nie bardzo. A musztardy to ociupinę, do smaku tylko :D Z samych warzyw robi moja teściowa, ale ja wolę z mortadelą :D

    Choć jakby się tak zastanowić to jednak zjadłabym bigos :D hahahahaha :D

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

  • Nats Autorytet
    Postów: 2136 2005

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szprotka_87 wrote:
    OMG... ja dopiero co skończyłam pracę, wchodzę na ovu a tu tyyyle wiadomości, że muszę najpierw się odkopać. Chyba do rana mi zejdzie :)
    O witamy plodna rybkę :P
    O której dzisiaj jest gra o tron? :D

    Margaretka89, zapachmalin, Szprotka_87 lubią tę wiadomość

    3500 g 54 cm <3
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina ja tez bym zjadła bigosu :D Powiedz Ty mi kobieto dlaczego zawsze mi robisz smaka na jedzenie :P :P Wczoraj na babeczki dzisiaj na bigos :D

    zapachmalin, Karolina2787, Marteczka93 lubią tę wiadomość

  • zapachmalin Autorytet
    Postów: 2230 2454

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj pardon :D hahahaha. nie celowo Margarittto :D haha. Może trzeba coś upichcić? :D

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapachmalin wrote:
    Oj pardon :D hahahaha. nie celowo Margarittto :D haha. Może trzeba coś upichcić? :D


    Właśnie pichcę :P Gluta :D :D hehehe A tak poza tym to zajadam cuksy :D :D hihihihihi

    Nats, zapachmalin lubią tę wiadomość

  • zapachmalin Autorytet
    Postów: 2230 2454

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o bleee :D glut :D ale spoko liczą się chęci :D hahahaha.

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

  • Szprotka_87 Znajoma
    Postów: 22 26

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nats wrote:
    O witamy plodna rybkę :P
    O której dzisiaj jest gra o tron? :D


    Zaraz!!! 21:00 na HBO3 :) Mąż już mnie ciągnie do łóżka... :)

    Nats lubi tę wiadomość

‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ