X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Klub pod Pingwinkiem 🐧
Odpowiedz

Klub pod Pingwinkiem 🐧

Oceń ten wątek:
  • Manioka Autorytet
    Postów: 990 807

    Wysłany: 2 listopada 2021, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!
    Witam się z Wami w 37 tygodniu!! ☺️🍀🎉
    Boziu jak ten czas zleciał!!!😁
    Niby się doczekać nie mogę, a jednak stres jest🙂
    Wybaczcie, że piszę o jednym i tym samym, ale Wam się tylko mogę wygadać a siedzi to we mnie i siedzi.. 😞
    Mój mąż się stresuje moją cesarką, a ja udaje przed nim, że jest wszystko super.. 🥺

    f2w39jcg9uvyycdv.png
  • Olenkaqx Autorytet
    Postów: 1597 1174

    Wysłany: 2 listopada 2021, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manioka masz zaplanowana CC na 15listopada prawda?

    Spełnione marzenia mają swoją cenę, walcz o nie!
    16cs ⏸️ 😲
    19.07.2022 Moje marzenie 👨‍👩‍👧
    age.png

    👩 30lat
    Endometrioza 3st, laparotomia 2011r
    Sono Hsg 07/2021 💪
    Niedoczynność tarczycy 💪

    👨 33lata
    Nasienie bardzo OK!

    Płodna dieta 😋
  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 3749 2517

    Wysłany: 2 listopada 2021, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olenka jak u Ciebie sytuacja?

    13.06.22 - 20:15 córeczka 3490g i 55 cm ❤️

    Qn6yp2.png
  • Manioka Autorytet
    Postów: 990 807

    Wysłany: 2 listopada 2021, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olenkaqx wrote:
    Manioka masz zaplanowana CC na 15listopada prawda?

    Tak. Jeszcze 2 tygodnie.. A mój mąż jest strasznie taki wrażliwy i uczuciowy.
    Nie chcę Go obarczać swoimi myślami jeszcze😞

    f2w39jcg9uvyycdv.png
  • Juliet Autorytet
    Postów: 3009 2695

    Wysłany: 2 listopada 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo nie! Ja też nie widziałam zdjęć 😭 to przez to, że rzadziej zaglądam odkąd mały się urodził

    Dh3Vp2.png

    31.01.21 - cień ⏸🍀 10dpo
    01.02.21 - ⏸ 🍀 11dpo
    03.02.21 - beta 44 🤞🥰 13dpo
    05.02.21 - beta 159 😍 ⬆️ 252% 15dpo
    19.02.21 - 9:30 - nasze pierwsze spotkanie ❤ Maleństwo 4mm z bijącym serduszkiem 🥰
    04.03.21 - kroplówki, dzidzia 1,39cm 😍
    06.04.21 - USG 12+4 🤞zdrowy bobasek 6,70cm 🥰 prawdopodobnie chłopiec 💙😍
    09.06.21 - USG 21+4 🤞Kazio waży 551 gram i jest zdrowym chłopcem 💙😍
    26.07.21 - 1340g 🥰💙
    13.08.21 - USG 30+5 🤞 synek waży 1989g
    07.10.21 - 3920g 💙
    13.10.21 - o 12:36 Kazio przyszedł na Świat 😍 4270g 59cm 💙

    03.2020 💔 9tc poronienie zatrzymane

    Starania od 04.2020

    Nasienie:
    Koncentracja 29,94 mln/ml (> 15mln/ml) ✔
    Całkowita liczba 128,74 M/próba (> 39 M/próba) ✔
    Ruch postępowy 58,49% (> 32%)✔
    Ruchome 70,28% (> 40%) ✔
    Morfologia 2% (> 4%) ➖
    Zwiększona lepkość ➖
  • Olenkaqx Autorytet
    Postów: 1597 1174

    Wysłany: 2 listopada 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abrakadabra wrote:
    Olenka jak u Ciebie sytuacja?
    Kupa 💩 :) dziś już różowe plamienie, więc stanęło na moim braku ciąży :P

    Spełnione marzenia mają swoją cenę, walcz o nie!
    16cs ⏸️ 😲
    19.07.2022 Moje marzenie 👨‍👩‍👧
    age.png

    👩 30lat
    Endometrioza 3st, laparotomia 2011r
    Sono Hsg 07/2021 💪
    Niedoczynność tarczycy 💪

    👨 33lata
    Nasienie bardzo OK!

    Płodna dieta 😋
  • Julkaaa Przyjaciółka
    Postów: 82 125

    Wysłany: 2 listopada 2021, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dawno nie zaglądałam bo miałam trochę komplikacji ciążowych ale już wszystko ok.

    Gratulacje dla wszystkich rozpakowanych i tych co ujrzały dwie kreski :-) Mam nadzieję, że niedługo będzie wysyp kolejnych 🍀

    Ja już z jednej strony nie mogę się doczekać porodu a z drugiej mam strasznego stresa jak to będzie - czy znów skończy się cc, czy nie odeślą nas z powodu braku miejsc, czy nie zabiorą porodów rodzinnych.. ale chyba najbardziej jak mój dwulatek poradzi sobie z tym armagedonem w jego życiu :-( Dziewczyny w podobnej sytuacji, jak Wasze starszaki zareagowały na maluchy? Midzia, Ty też masz dwulatka i noworodka. Jakieś rady?

    midzia lubi tę wiadomość

    26.03 11dpo II🍀
    27.03 12dpo Beta 85
    29.03 14dpo Beta 195, przyrost 130% 😄
    15.04 ❤


    12.2019 synek
    2 cykl starań o rodzeństwo
    Pierwszy cykl z NAC

    m3sx43r8h0r2r2hl.png
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1203 963

    Wysłany: 2 listopada 2021, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manioka, ale Ty i Twoje emocje też są ważne, nie myśl z góry że Twój nie da rady udźwignąć Twoich uczuć 😊 razem zawsze raźniej się pomartwic, bo wiadomo że to stresująca sytuacja... Jesteście w tym razem!

    Mam wyniki proga, 42,3 nmol czyli ok 13ng, chyba w porządku?

    Martyna, dawno nie pisałaś co u Ciebie, napisz jak ciąża, jak się czujesz 😊

    Monika7, Martyna33, Manioka, Juliet, Limonka26 lubią tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2021, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza wrote:
    Manioka, ale Ty i Twoje emocje też są ważne, nie myśl z góry że Twój nie da rady udźwignąć Twoich uczuć 😊 razem zawsze raźniej się pomartwic, bo wiadomo że to stresująca sytuacja... Jesteście w tym razem!

    Mam wyniki proga, 42,3 nmol czyli ok 13ng, chyba w porządku?

    Martyna, dawno nie pisałaś co u Ciebie, napisz jak ciąża, jak się czujesz 😊
    Pewnie prog ładny 🥰🍀

    Pomarańcza lubi tę wiadomość

  • Alutka128 Autorytet
    Postów: 2768 2371

    Wysłany: 2 listopada 2021, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wchodzę żeby sprawdzić do Futuremama urodziła, ale chyba jeszcze maleństwo nie chce wyjść 🤣

    Ja wczoraj byłam na wizycie, maly już 2,5 kg ma, lekarka mówi że do grudnia raczej nie dociągnę bo szyjka już dość skrócona ale nie powiedziala mi ile...
    Mam nadzieję że do grudnia to już będę rozpakowana :)

    Pomarańcza, Olenkaqx, midzia, Juliet, Limonka26 lubią tę wiadomość

    qb3c2n0aaonxly0p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po monicie i szczerze mam haos w głowie i nwm co myśleć 🥺
    Umówiłam się na monitoring do zupełnie innej babki myslalam ze zrovi mi po prostu usg i tyle amusialam miec całościową wizyte bo ona mnie nie zna No i dobra pogadalysmy pow jej wszystko jak wygląda sytuacja namieszała mi tylko w głowie usg tez zrobila i pecherzyk ma 14 mm w czwartek zalecila kolejna wizyte ja niestety nie dam rady bo i tak jeżdżę z 80 km wiec ni dam rady po namyśle stwierdziłam że we wtorek pojads tam gdzie się lecze od ponad roku i xobacze czy była po prostu ta owulacja.... chciałam sb skontrolować ten cykl a wyszło jak zawsze....

    Przepraszam za żal post ale s,czerze brakuje mi juz sil na to wszystko mogłam podejsc do tej iui zaufać lekarzowi a nie zaczęłam sb wymyślać.... czy te starania wgl msja sens....

  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 2 listopada 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka, ja coś nie zrozumiałam dlaczego chaos w głowie? Pęcherzyk to chyba dobrze? Czy ta lekarka coś nagadała?

    Pomarańcza, prog super ☺️ Dziękuje ze pytasz, aktualnie tonę w walizkach gdyż w sobotę jedziemy do Polski (na ok. Pół roku, także gratów sporo). Po wkroczeniu w 3 trymestr tfu tfu nie wymiotowałam jeszcze ani razu, wiec mały sukces. Trochę zaczynam odczuwać bóle spojenia, przy przewracaniu się na boki naprzykład, ale brzuszek mam nie duży, także nie jest mi jakiś mega ciężko narazie :) w piątek mamy usg 3 trymestru☺️
    Kiedy testujesz? :)

    Pomarańcza, Nunakala lubią tę wiadomość

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2021, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna33 wrote:
    Anka, ja coś nie zrozumiałam dlaczego chaos w głowie? Pęcherzyk to chyba dobrze? Czy ta lekarka coś nagadała?

    Pomarańcza, prog super ☺️ Dziękuje ze pytasz, aktualnie tonę w walizkach gdyż w sobotę jedziemy do Polski (na ok. Pół roku, także gratów sporo). Po wkroczeniu w 3 trymestr tfu tfu nie wymiotowałam jeszcze ani razu, wiec mały sukces. Trochę zaczynam odczuwać bóle spojenia, przy przewracaniu się na boki naprzykład, ale brzuszek mam nie duży, także nie jest mi jakiś mega ciężko narazie :) w piątek mamy usg 3 trymestru☺️
    Kiedy testujesz? :)
    dobrze dobrze tylko ona nagadala swoje i dlatego mam lekki haos... bylam u niej pierwszy raz .
    i tak chodze na monitoringi zawsze do innego lekarza i każdy mowi co innego... np ze progesteron kolo 6 swiadczy o owulacji a inny że swiadczy niej progesteron ponad 10.... juz serio sie gubie w tym wszystkim

  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1203 963

    Wysłany: 2 listopada 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna, super że nie wymiotujesz, oby już końcówka była łaskawa 🥰 podziwiam pakowanie się na pół roku 😯 to musi być męczące... A że brzuszek nie duży to chyba dobrze 😉 a co do testowania to może w sobotę, zobaczę czy nie przeczekam do okresu, jakoś zaczęłam wątpić w ciążę 🤨 nie wiem, jakoś tak się przyzwyczaiłam do tego chyba, zależy mi oczywiście, ale tyle się staramy i nic że to jest jak wizja która nigdy się nie spełni 🤷🏼‍♀️

    Anka, w takim razie podejdźcie w przyszłym cyklu, to że teraz się nie zdecydowaliście to nie znaczy że nie możecie teraz. Wiem, że Ci przykro, ale gdyby teraz IUI by Wam nie wyszło to może byś zastanawiała się czy to było potrzebne. Przytulam 🤗 ja też miałam myśli że tyle czasu wzbraniałam się że staraniami że może już bym miała dziecko gdybym tak nie odkładała. Ale równie dobrze może dalej bym była w tym samym miejscu, a jakbym zaszła kiedy nie byłam gotowa to czy bym dała tę miłość tak jak teraz czuję? Nie wiem🤷🏼‍♀️ czasu się nie cofnie, a nie ma co sobie wyrzucać coś, czego już nie zmienisz...

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza wrote:
    Martyna, super że nie wymiotujesz, oby już końcówka była łaskawa 🥰 podziwiam pakowanie się na pół roku 😯 to musi być męczące... A że brzuszek nie duży to chyba dobrze 😉 a co do testowania to może w sobotę, zobaczę czy nie przeczekam do okresu, jakoś zaczęłam wątpić w ciążę 🤨 nie wiem, jakoś tak się przyzwyczaiłam do tego chyba, zależy mi oczywiście, ale tyle się staramy i nic że to jest jak wizja która nigdy się nie spełni 🤷🏼‍♀️

    Anka, w takim razie podejdźcie w przyszłym cyklu, to że teraz się nie zdecydowaliście to nie znaczy że nie możecie teraz. Wiem, że Ci przykro, ale gdyby teraz IUI by Wam nie wyszło to może byś zastanawiała się czy to było potrzebne. Przytulam 🤗 ja też miałam myśli że tyle czasu wzbraniałam się że staraniami że może już bym miała dziecko gdybym tak nie odkładała. Ale równie dobrze może dalej bym była w tym samym miejscu, a jakbym zaszła kiedy nie byłam gotowa to czy bym dała tę miłość tak jak teraz czuję? Nie wiem🤷🏼‍♀️ czasu się nie cofnie, a nie ma co sobie wyrzucać coś, czego już nie zmienisz...
    narazie chcemy sie jeszcze wstrzymać z iui mam wizyte u poleconego lekarza w grudniu zobacze co on powie jesli nic konkretnego na tej wizycie nie wyjdzie to wtedy podejdziemy do iui właśnie... może to slabe że tak to odwlekam i żyje nadzieją że może uda sie naturalnie mimo że starania trwają ponad 3 lata ale przez dluzszy czas jednak nie miałam tej owulacji zresztą hnawet teraz z takim slabym progesteronem nwm czy jest....
    bo czy możliwa jest owuklacja majac proga na poziomie 6-7....

  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2572 2925

    Wysłany: 2 listopada 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka jest możliwa owulacja, przecież ja przy stymulacji + ovitrelle miałam proga 6,69. I było ciałko żółte. Tylko tu chyba wychodzi albo słabej jakości owulacja, albo niedomoga lutealna przy powtarzającym się takim wyniku.

    Starania od 12.2020
    44cs - udało się 🤍
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️❌AMH 13/ PCOS/ IO/ PAI-1 i MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny/ cross-match 46%

    🧔🏻‍♂️❌morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny
    ——————————————————
    💎 05.2023 I IVF- 10🥚- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️4BB - beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6🥚- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️4BA- 5tc💔
    • 05.2024 FET❄️4BB - 5dpt ⏸️; 6dpt bhcg 23,1; 8dpt 42,2; 10dpt 115; 13dpt 403; 17dpt 2230; 20dpt 5883
    🍀 24dpt CRL 0,36cm i 💓
    🍀 11+6 prenatalne - 6cm szkraba, ryzyka niskie,
    ❤️171ud/min

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2021, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka26 wrote:
    Anka jest możliwa owulacja, przecież ja przy stymulacji + ovitrelle miałam proga 6,69. I było ciałko żółte. Tylko tu chyba wychodzi albo słabej jakości owulacja, albo niedomoga lutealna przy powtarzającym się takim wyniku.
    Tez tak myslalam tylko ja przy stymulacji i ovi miałam proga kolo 12... u mnie albo bez ovi ten oevherzyk znika albo msm słabe owulacje bez ovi ale czy to możliwe że jak pevherzyk znika to produkuje proga?
    W poprzednim cyklu mialas dobrego proga co nie? Chyba ze cos pomyliłam....

  • Manioka Autorytet
    Postów: 990 807

    Wysłany: 2 listopada 2021, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza ja wiem, że moje uczucia też są ważne.. Ale on czasem bierze zbyt do siebie i potem siedzi i myśli.. 😞
    On wie, że się boję.. Ale to tylko tyle... 🥺
    Nie chce mi się nawet o tym wszystkim myśleć... 😞

    f2w39jcg9uvyycdv.png
  • midzia Autorytet
    Postów: 286 472

    Wysłany: 3 listopada 2021, 03:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julkaaa wrote:
    Cześć dziewczyny, dawno nie zaglądałam bo miałam trochę komplikacji ciążowych ale już wszystko ok.

    Gratulacje dla wszystkich rozpakowanych i tych co ujrzały dwie kreski :-) Mam nadzieję, że niedługo będzie wysyp kolejnych 🍀

    Ja już z jednej strony nie mogę się doczekać porodu a z drugiej mam strasznego stresa jak to będzie - czy znów skończy się cc, czy nie odeślą nas z powodu braku miejsc, czy nie zabiorą porodów rodzinnych.. ale chyba najbardziej jak mój dwulatek poradzi sobie z tym armagedonem w jego życiu :-( Dziewczyny w podobnej sytuacji, jak Wasze starszaki zareagowały na maluchy? Midzia, Ty też masz dwulatka i noworodka. Jakieś rady?


    Angażuj jak najwięcej do pomocy, żeby czuł się ważny i potrzebny. Powtarzaj, że dzidzia go kocha, że Wy go kochacie, że teraz jest już starszym bratem, chwał jak najwięcej. Unas najpierw był lekki szok, a za chwilę już mega miłość i chęć kontaktu 😊

    Do nas przypałetała się grypa żołądkowa, chyba przyniosłam ze szpitala... Mam taki żal do siebie... 😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2021, 03:19

    7cs - 2cs z kubeczkiem udany
    f2wlwn158b3j9560.png
    iv09k6nlk2fo43vg.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 3 listopada 2021, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka ale to dobrze ze wywiad zebrała i wszystko, inaczej słabo by to o oniej świadczyło😉
    Ja teraz jak na różnych lekarzy trafię to każdy praktycznie wywiad przeprowadza i serio też zupełnie inne podejścia ale po tym mogłam przynajmniej stwierdzić który wg mnie jest najlepszy i wybrać na prowadzenie reszty ciąży. No i po, bo do tych lepszych to ostatnio jak stwierdziłam że muszę już na terminy patrzeć to grudzień, a do mojego najbliższy był na 22.12 więc zaklepałam już na kontrolę.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
‹‹ 392 393 394 395 396 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ