X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne kochac sie codziennie czy co drugi dzien?
Odpowiedz

kochac sie codziennie czy co drugi dzien?

Oceń ten wątek:
  • marta83 Autorytet
    Postów: 344 165

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakladam ten watek bo siedzialam dzisiaj troche na forach i tak szczerze dalej niewiem. jak myslicie lepiej sie kochac codziennie? czy co drugi dzien? rozmawiala ktoras z was moze na ten temat ze swoim ginekologiem? bo ja za kazdym razem zapominam

    MarllenG, malutka1989571, e3w3a lubią tę wiadomość

    marta
  • oliwia85 Autorytet
    Postów: 728 426

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kochana od pozytywnego testu owulacyjnego kocham sie 3 dni pod rząd:)

    marta83, MarllenG, weronika86 lubią tę wiadomość

    w4sq3e3ky3ds3xdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje Mi się, że na to nie ma reguły ..
    Każde ciało jest inne i każdy ma swoje potrzeby, jedni je mają większe drudzy mniejsze ..

    marta83 lubi tę wiadomość

  • marta83 Autorytet
    Postów: 344 165

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko tak sie zastanawiam jak to w koncu jest z tymi plemnikami bo jedni mowia ze jak co drugi dzien to plemniki silniejsze a inni ze niema na to reguly.

    marta
  • Misty87 Autorytet
    Postów: 2669 4813

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dopiero zaczynamy starania, czekam na płodne, jak na zbawienie :D ale zamierzamy tak co drugi dzień. Trzeba dać plemniczkom się namnożyć chociaż przez ten jeden dzień przerwy ;)

    marta83, MarllenG, MisiaMisia lubią tę wiadomość

    Chłopcy 1jajowi,1ow i 1kosm, cc 32+5,waga 1880g i 1670g.
    1usahdgeb3da0ojs.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plemniki rozwijają się ok 75 dni. Moja gin mówiła, żeby powstrzymać się od okresu do płodnych, a potem nie ma znaczenia czynienie czy co drugi dzień. My jednak postanowiliśmy inaczej.

    marta83, MarllenG lubią tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie to samo, ginekolog radzi codziennie współżyć bo podobno często plemniki nie przeżywają jednej doby.....
    co mnie zdziwiło....i jednocześnie zmartwiło;)
    ale racja, plemniki rozwijają się około 70 dni więc na pewno zapasy są odpowiednie nawet na stosunki codzienne.

    marta83, ~Ania~ lubią tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ginka powiedzila ze gdyby kochanie sie co drugi dzien przeszkadzalo zmniejszalo szanse zajscia w ciaze to juz dawno ludzie by to stosowali jako metode antykoncepcyjna.

    marta83, marinareczka, ~Ania~, hajka, Manfreda lubią tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I znowu co lekarz to opinia.
    Jeżeli bardzo zależy Ci na tym aspekcie starań, to warto zrobić badanie nasienia. Oczywiście dopiero wtedy jeżeli staracie się długo.
    Im plemniki żywotniejsze i jest ich sporo w ejakulacie, to tym częściej możecie się kochać, nawet codziennie ale zachowując ok doby na to, żeby dojrzały.
    Jeżeli natomiast partner ma słabsze nasionka, wtedy radzi się kochać co drugi dzień a nawet rzadziej.
    Istnieją również badania mówiące o tym, że plemniki są bardziej żywotne rano niż wieczorem. I są też bardziej ruchliwe od godziny po wypiciu kawy.
    Żeby mogły sobie spokojnie działać, to muszą mieć odpowiednie środowisko. Zatem warto też zadbać o jakość śluzu szyjkowego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2014, 08:56

    marta83, marinareczka, aisa lubią tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • malutka1989571 Ekspertka
    Postów: 121 125

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na moje lepiej codziennie w dni płodne z tego co wiem świeże plemniki są zdrowsze i rozwijają się u nas co drugi dzień część może już wyginąć jak to mówią:) ja teraz zaliczyłam wszystkie dni płodne mam nadzieję że się uda jestem dopiero po owulce i odliczam dni do wizyty u ginekolog:)

    marta83, MisiaMisia lubią tę wiadomość

    udało się 13cykl starań okazał się szczęśliwy
  • malutka1989571 Ekspertka
    Postów: 121 125

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i polecam dla partnera wypicie szklankę pepsi ok 20min przed stosunkiem na plemniki działa to jak red bul :) poprawia ruchliwość lub kawa:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2014, 09:28

    marta83, MarllenG, Misty87, MOI, Eve, rewelka, gosiunia, Zołza:) lubią tę wiadomość

    udało się 13cykl starań okazał się szczęśliwy
  • marta83 Autorytet
    Postów: 344 165

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nigdy nie badalismy nasienia bo jakos dlugo sie nie staralismy z pierwszym zaszlam praktycznie od razu z drugim po 4 miesiacach ale poronilam i teraz tez leci 4 wczoraj mialam monitoring a test ovu wieczorem pozytyw ale nie mielismy mozliwosci wczoraj serduszkowac. mam nadzieje ze ovu jeszcze nie bylo

    marta
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam gin kazał codziennie :)

    marta83, ~Ania~ lubią tę wiadomość

  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam ginekolog poradził "przytulanie się" co drugi dzień. I ja i mój mąż mamy swoje przypadłości...ale ogólnie stosujemy zasadę " co drugi dzień". Od 10 dnia cyklu robię testu ovu i jak tylko pojawia się druga kreseczka to zaczynamy :-)Mężuś przed wypija pepsi albo colę, a kończymy w pozycji od tyłu(ponoć to najlepsza pozycja przy słabym nasieniu).

    Już raz nam się w taki sposób udało....ale szczęście trwało krótko.

    marta83 lubi tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • Misty87 Autorytet
    Postów: 2669 4813

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy lekarz mówi inaczej, co strona czy forum też ciągle co innego, więc jedynie pozostaje robić po swojemu i czekać na rozwój sytuacji :)
    Dawno temu kobiety nie miały neta i zapewne ani nie mierzyły temp., tym bardziej nie sprawdzały śluzu (bo przecież było to nieziemsko wstydliwe) a dzieci w rodzinach z reguły było kilkoro i więcej:)
    Ale niestety, dzisiejsze czasy są jakie są... wszystko tak naszpikowane chemią, że aż cieknie :(

    marta83 lubi tę wiadomość

    Chłopcy 1jajowi,1ow i 1kosm, cc 32+5,waga 1880g i 1670g.
    1usahdgeb3da0ojs.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i prawda jest taka że w czasie wojny był głód stres i ciągłe nerwy a dzieci rodziły się na potęgę....czy to zasługa tego że nie myślano wtedy o świadomym macierzyństwie?

    marta83, Manieczka86 lubią tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Absolutnie nie ma reguły co do częstości współżycia dla starającuch się o dziecko. Każdy po prostu sam wie jakie ma potrzeby. Jednak w dni płodne zaleca się współżycie codziennie ale raz dziennie, ponieważ zbyt częsty wytrysk osłabia w dużej mierze plemniki. Ważne jest aby partnerzy sami siebie nie wprawiali w obłęd, bo to największy wróg zarodka.
    Powyższe fakty napisałam na podstawie rozmowy z profesorem ginekologii jednego ze szpitali uniwersyteckich.

    marta83, Lena87 lubią tę wiadomość

  • Misty87 Autorytet
    Postów: 2669 4813

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w dużej mierze zależy od partnera. Przecież jeden potrafi się kochać z finałem kilka razy pod rząd, kiedy inny raz i to wszystko :) co wcale nie oznacza, że ci drudzy są gorsi.

    marta83 lubi tę wiadomość

    Chłopcy 1jajowi,1ow i 1kosm, cc 32+5,waga 1880g i 1670g.
    1usahdgeb3da0ojs.png
  • Delia Autorytet
    Postów: 305 473

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moj lekarz ginek ostatnio jak go widzialam powiedzial mi ze ostatnie badania mowia, ze w czasie okoloowulacyjnym to znaczy np. 10dc - 16dc dla osoby majacej owulke ok.14dc ( w zaleznosci u kogo kiedy )
    zaleca sie serduszkowac CO DRUGI DZIEN …wtedy zwieksza sie szanse zajscia w ciaze ! a jest wystarczajaco duzo czasu aby "gotowe" plemniki mogly sie przygotowac do "wystrzalu" ;)

    zobaczymy jak u kogo sie ta rada sprawdzi…;)



    marta83, Niespokojna M lubią tę wiadomość

    dqpr3e5eqmxx1zqf.png
    dqprcwa1436xrxeh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też ginekolog mówił zeco drugi dzień z tym że my robimy troszkę poswojemu i jest dwa dni pod rząd dzień przerwy i znowu dwa dni pod rząd dzień przerwy :-)

    marta83, anksunamun88 :-) lubią tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ