X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kraków, okolice. Jest ktoś??;)
Odpowiedz

Kraków, okolice. Jest ktoś??;)

Oceń ten wątek:
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałabym Was przestrzec przed dr Kolką ze Scanmedu na Armii Krajowej. Poszłam do niego w 8 tygodniu ciąży. Sytuacja wyglądała następująco:
    Byłam umówiona na 14:15, mieszkam niedaleko, więc wyszlam sobie troszke wcześniej, wychodzac z założenia, że najwyżej poczekam te 15 min. To była moja pierwsza wizyta u ginekologa w Scanmedzie, więc podeszłam do okienka rejestracji. Jedna z Pań była bardzo zajeta praca na komputerze, a druga rozmową z trzecią Panią w uniformie Scanmedu, która stwierdziła, że kosztem czekającej pacjentki 'wbije' w kolejkę i marudząc co do dnia umówi sie na swoje badania. Sytuacja zajęła 15 min. Kiedy nadeszła juz godzina mojej wizyty usłyszałam jedynie od Pani, która wreszcie zauważyła moja obecność, że mam się udać prosto do gabinetu, znajdującego się piętro wyżej. Za radą Pani z rejestracji udałam się do gabinetu i zastałam Pana doktora siedzącego przy biurku z otwartymi na ościerz drzwiami. Zaglądnęłam do gabinetu i zapytałam czy mogę wejść, bowiem byłam umówiona na 14:15 na wizytę, ma byc to pierwsza moja wizyta u niego i jestem w 8 tygodniu ciąży. Na te słowa usłyszałam, że jestem spóźniona i Pan doktor nie wie co ma w takim razie ze mną zrobić, bo on juz wszystko powyłączał (tj. komputer i aparat USG). Powiedziałam Panu doktorowi, że nie jest to moją winą, ponieważ zostałam olana w rejestracji. Pan doktor westchnął i z bólem serca kazał mi wejść do gabinetu. Powłączał 'wszystko', zrobił USG, zapisał moje dane i dane z wywiadu, po czym przeszliśmy do wypisywania skierowań. Okazało się, że na skierowaniu dostałam oznaczenie grupy krwi, morfologię i mocz. I noc poza tym. Zapytałam co z resztą badań, na co usłyszałam, że nie przepisze mi skierowania bo mu kasy NFZ nie zwróci i to będzie potem.

    Po tej sytuacji umówiłam sie do mojej starej Pani doktor. Okazało się, że to guzik prawda, albo moja Pani doktor ma inną umowę z NFZ, bo wypisałam skierowanie na wszystko co trzeba i lista badań była ogromna.

    na szczęście do dr Kolki poszłam tylko dlatego, że właśnie potrzebowałam skierowaie na badania - moją ciążę prowadzi inny lekarz, ale prywatnie i doradził mi, aby zapisać się do kogoś na NFZ (a, że mam blisko zasugerował Scanmed). Niestety od dr Kolki nie dostałam skierowania na nawet połowę badań, które zlecił mi mój lekarz. W życiu chyba nie byłam jeszcze tak zawiedziona lekarzem.

    Już nie wspomnę nawet o terminach na NFZ w Scanmedzie, bo nawet po tym jak powiedziałam w rejestracji, że jestem w 8 tyg ciąży i zależy mi na szybkiej wizycie, bo chciałabym dostać becikowe usłyszałam, że najbliższy termin za 2 miesiące, ale potem okazało się, że jakaś pacjentka dr Kolki zrezygnowała (mądra kobieta) i jednak moga mnie wcisnąć.

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • zuza_86 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 29 lipca 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie tez dopisuje z małopolski a konkretnie z Brzeska. Dziś jesteśmy po badaniach nasienia w Parens. Jutro wyniki:)

    zuza_86
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 29 lipca 2015, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuza_86 wrote:
    Ja sie tez dopisuje z małopolski a konkretnie z Brzeska. Dziś jesteśmy po badaniach nasienia w Parens. Jutro wyniki:)
    Zuza a do kogo tam chodzisz?

    Pilnie potrzebuję gina, który zna się na rzeczy tzn. leczeniu niepłodności jest miły, nie ordynarny i zawsze w kontakcie.
    Istnieje taki?!

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • A-nisia Autorytet
    Postów: 341 186

    Wysłany: 29 lipca 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to ja tez sie dopisuje, ja dokladnie z krakowa:)

    ex2banlianb8bcf2.png
  • A-nisia Autorytet
    Postów: 341 186

    Wysłany: 29 lipca 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yousee wrote:
    Zuza a do kogo tam chodzisz?

    Pilnie potrzebuję gina, który zna się na rzeczy tzn. leczeniu niepłodności jest miły, nie ordynarny i zawsze w kontakcie.
    Istnieje taki?!
    ja polecam dr Rite Tomczyk

    ex2banlianb8bcf2.png
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 29 lipca 2015, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A-nisia wrote:
    ja polecam dr Rite Tomczyk

    Serio dobra? długo Cię prowadzi? Jaki masz problem?

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • Monikkk Autorytet
    Postów: 681 485

    Wysłany: 29 lipca 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny! Jeśli można to i ja się dopisuję do wątku. Co prawda do Krk mam około 100 km, ale od zeszłego roku ginekologicznie jestem z Krakowem związana.
    Moja historia jest mega długa, więc krótko mówiąc: 2013r-poronienie w 10tc, 2014r- poród(cc) przedwczesny w wyniku czego nasza córcia zmarła po 5 dniach. Jestesmy w 2 cyklu starań o kolejne potomstwo.
    Za niespełna miesiąc minie 2 lata jak jestem szczęsliwą żoną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2015, 20:38

    Nasze słoneczko Marcelinka 6.05.2016 <3
    ~~~~~~
    Lenka(25tc) ur. 31.05.2014, zm. 5.06.2014
    Czuję, że synuś-Miłoszek(10tc), 4.10.2013r.
    Aniołki nasze, dziękujemy, że mogliśmy się Wami cieszyć choć przez chwilę...Kochamy Was
  • zuza_86 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yousee wrote:
    Zuza a do kogo tam chodzisz?

    Pilnie potrzebuję gina, który zna się na rzeczy tzn. leczeniu niepłodności jest miły, nie ordynarny i zawsze w kontakcie.
    Istnieje taki?!
    Hej! Póki co przechodzimy podstawowe badania na wlasna reke po dwuletnich staraniach. Teraz po wynikach męża pora kogoś dobrego poszukać nie koniecznie w Krakowie, byleby to była osoba znająca się na rzeczy. I tak czytam te wasze posty i sie zastanawiam o kogo zahaczyć.

    zuza_86
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heja :) Ja też z KRK. Dopiero się staram, ale zawsze to milej jak widać że ktoś niedaleko mnie już jest szczęśliwy.

    Trochę czytałam co tam piszecie :) Jeśli chodzi o lekarzy, ja bardzo polecam p. Edwarda Płaszewskiego na NFZ !!! Gość rewelacja. Byłam u 4 ginek w mieście czy to prywatnie czy na NFZ ale ten gość jako jedyny mnie wysłuchał od początku do końca, wypytał o rzeczy które nawet nie wiedziałam, że mogą mieć jakiekolwiek znaczenie, i zajął się mną tak, że czułam się dla niego pacjentką a nie kolejnym numerkiem na liście dnia.

    Matleena lubi tę wiadomość

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • agape Autorytet
    Postów: 730 316

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja też z okolic Krakowa - dokładniej Myślenice.
    Na studiach też chodziła do lekarza w Scanmedzie na Armii Krajowej, to olewka totalna tam jest.

    Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)) Ja z za Krakowa - a konkretnie z za Proszowic :)

    Zapisałam sie do SCMu do dr. Tomasza Basty. Bo juz dosc mam lekarzy na NFZ i ciaglego olewania mojej osoby ;/. Wrażenia po pierwszej wizycie bardzo na PLUS . Teraz musze poczekac na @ i wziac sie za badania zlecone przez Niego.

    Polecacie jakies laboratorium, bo ja sie wybiore chyba do ktorego s z DIAGNOSTYKA, podobno jest tam ok :).

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Monikkk Autorytet
    Postów: 681 485

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od dłuższego czasu już wszystkie robie w diagnostyce na Olszańskiej. Mam porównanie z innymi lab i tam są najwłaściwsze wyniki

    Ev lubi tę wiadomość

    Nasze słoneczko Marcelinka 6.05.2016 <3
    ~~~~~~
    Lenka(25tc) ur. 31.05.2014, zm. 5.06.2014
    Czuję, że synuś-Miłoszek(10tc), 4.10.2013r.
    Aniołki nasze, dziękujemy, że mogliśmy się Wami cieszyć choć przez chwilę...Kochamy Was
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikkk wrote:
    Ja od dłuższego czasu już wszystkie robie w diagnostyce na Olszańskiej. Mam porównanie z innymi lab i tam są najwłaściwsze wyniki

    Mogla bys mi podać dokładny adres tego lab. na Olszańskiej i godziny otwarcia ?:)) .

    Aaaa i czy maja gdzies na stronie inter. cennik ?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2015, 14:21

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Monikkk Autorytet
    Postów: 681 485

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.diag.pl/Placowka-Krakow-Olszanska.17+M5158e5a73f4.0.html

    Tu masz adres i godziny. Nie wiem jak z cennikiem, ale możesz sie ubiegać o kartę stałęgo klienta (5% rabatu)

    Ev lubi tę wiadomość

    Nasze słoneczko Marcelinka 6.05.2016 <3
    ~~~~~~
    Lenka(25tc) ur. 31.05.2014, zm. 5.06.2014
    Czuję, że synuś-Miłoszek(10tc), 4.10.2013r.
    Aniołki nasze, dziękujemy, że mogliśmy się Wami cieszyć choć przez chwilę...Kochamy Was
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikkk dzięki wielkie ! :)

    A ty robiłaś moze któreś z tych badan : -FHS , -LH, -Estrodiol,-Testosteron,-TSH, -PRL

    I wiesz w jakiej sa cenie ?:)

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Monikkk Autorytet
    Postów: 681 485

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam część z nich a;e nie pamietam cen bo to było kilka miesiecy temu i robiłam dużo badan na jeden raz i wtedy zapłaciłam ponad 600zł ale miałąm chyba 13 róznych badan

    Nasze słoneczko Marcelinka 6.05.2016 <3
    ~~~~~~
    Lenka(25tc) ur. 31.05.2014, zm. 5.06.2014
    Czuję, że synuś-Miłoszek(10tc), 4.10.2013r.
    Aniołki nasze, dziękujemy, że mogliśmy się Wami cieszyć choć przez chwilę...Kochamy Was
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem ;) Dzięki ! :)

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev wrote:
    Hej dziewczyny :)) Ja z za Krakowa - a konkretnie z za Proszowic :)

    Zapisałam sie do SCMu do dr. Tomasza Basty. Bo juz dosc mam lekarzy na NFZ i ciaglego olewania mojej osoby ;/. Wrażenia po pierwszej wizycie bardzo na PLUS . Teraz musze poczekac na @ i wziac sie za badania zlecone przez Niego.

    Polecacie jakies laboratorium, bo ja sie wybiore chyba do ktorego s z DIAGNOSTYKA, podobno jest tam ok :).
    Ja do niego chodziłam, ale generalnie dobre wrażenie i tyle. Mną się bardzo nie przejął. A jak wykrył u mnie wodniaka to wypisał skierowanie do kliniki na Kopernika bo powiedział że on się nie podejmie leczenia i operacji. Generalnie mnie olał, już do niego nie wrócę. Może jak nie masz skomplikowanego problemu to pomoże. Powodzenia!

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev wrote:
    Hej dziewczyny :)) Ja z za Krakowa - a konkretnie z za Proszowic :)

    Zapisałam sie do SCMu do dr. Tomasza Basty. Bo juz dosc mam lekarzy na NFZ i ciaglego olewania mojej osoby ;/. Wrażenia po pierwszej wizycie bardzo na PLUS . Teraz musze poczekac na @ i wziac sie za badania zlecone przez Niego.

    Polecacie jakies laboratorium, bo ja sie wybiore chyba do ktorego s z DIAGNOSTYKA, podobno jest tam ok :).
    Ja robię wszystkie badania w diagnostyce na Galla. Ceny moim zdaniem o,, dają Ci kartę, wyniki w necie czasem już po dwóch godzinach od pobrania i są całodobowo.

    Edit
    Robiłam FSH i TSH robie raz na 2 miesiące i wychodzi ok 18zł z tego co pamiętam. Reszty cen nie znam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2015, 23:05

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena :) jak tam kochana? Wszystko ok z maluchem? Chłopak czy dziewczynka?

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ