X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie byłam. Pół nocy nieprzespane bo co chwile dmuchanie nosa i kaszel, rano jak wstalam to moj maz powiedzial, ze chyba oszalalam, ze chce jeszcze isc krew pobierac. I stwierdzilam, ze ok, ma facet racje. Biore dupka, nawet jakby prog byl nisko to nic lepszego od dupka sie nie wymysli, wiec już dalam spokoj. Jak w kolejnym owulacyjnym cyklu nie bede chora to sie przejde, ale w tym juz odpuszczam.

    Selina, mi sie zdarza zapomniec ale zazwyczaj po 2-3h sobie przypominam i wtedy id razu biore, wiec nigdy nie mialam przerwy miedzy tabletkami 24h.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnessa wrote:
    Anuśla, do Luxmedu gdzie mam pakiet chodze tylko z doskoku, bo oni zeczywiscie nie lecza nieplodnosci, co mi prawie wykrzyczal jeden doktorek, jak chcialam skierowania na wirusologie pod katem IUI w przyszlosci.

    Ale mam taka obserwacje, ze kobitki tam podchodza bardziej przyjaznie i pare razy chodzilam sprawdzac czy peka pecherzyk :)

    Proponuje nie mowic, ze masz problem nieplodnosci, tylko ze sie starasz i chcualabym podejrzec co i jak :)


    Oo, dobre, tak też zrobię:D No ja trochę badań z tego Luxmedu jednak wysępiłam, np. wszystkie te badania przed drożnością, więc kilka stówek w kieszeni. Tylko na AMH się nacięłam, ale git, pójdę w poniedziałek podejrzeć co tam się dzieje.

    PS. Nie szlajajcie się dzisiaj za długo po polu, jechaliśmy dziś rano do Katowic, wszędzie jest sino od dymu, a teraz pracuję z domu i mój oczyszczacz chodzi jak szalony.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj może łącznie z 5 minut na polu i już odczuwam skutki. Głowa boli. Ja chcę już lato.

  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odebrałam wynik proga 11,73 ng/ml (25 dc). Coś się ruszyło, bo miesiąc temu w w 27 dc miałam 8,30 i 4,05 w 20 dc. Dupek chyba zaczął działać.

    tym_janek, Anuśla lubią tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hondek, super :) 2-cyfrowy progesteron to bardzo dobra wiadomość :)

    hondek lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze się na tym nie znam, ale cieszę się, bo jest większy niż ostatnio :) Zrobiłam mały krok do przodu :)

    Jakie macie plany na weekend ?

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam plan leżeć i zdrowieć :D

    A ty?

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro jadę w poszukiwaniu materiału na zasłony, bo nigdzie nie mogę znaleźć gotowych w takim kolorze jaki sobie wymyśliłam, czyli pół soboty minie :) A potem pewnie jakieś porządki. Na niedzielę nic nie planuje. Chyba będę błogo odpoczywać :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie nie miałam możliwości wziąć dupka jak zapomniałam :( bo byłam w pracy a zostawiłam go w domu... Trudno, już mi się tak zdarzało właśnie.

    Widziałam rano ten smog, jakaś porażka. Byłam z 10min na zewnątrz zanim trafiłam do pracy i spowrotem będzie podobnie. Mąż idzie że znajomymi na takie występy dziś, ja pracuję do 20, więc nie dołączę a z resztą wolę iść do domu zamiast na miasto.
    Jutro znów praca, później pewnie porządki a w niedzielę wypad do rodzinki ;) rosołek i te sprawy :D

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "rosołek i te sprawy" <3

    hondek, a w jakim kolorze marzą ci się zasłony?


    Dziewczyny, znacie może kogoś kto wynajmuje mieszkanie/pokój/dom w ramach Airbnb? Nie musi być z Krakowa.

    hondek lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znam z Krakowa, nasz przyjaciel:), na Górce Narodowej wynajmuje pokój w klimatycznym mieszkaniu.

    Ja jutro szaleję na imprezie firmowej, rano jadę zrobić pazurki i wybawię się za wszystkie czasy:D

    Selina, hondek, tym_janek lubią tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek od pewnego czasu mam szał na róż. Na starość mi się pozmieniało i wracam do czasów dzieciństwa hahahaha A tak całkiem poważnie szukam delikatnego różu albo jaśniutkiej kawy z mlekiem. Oprócz tego musi to być też fajna tkanina, taka nie za gruba, ale też nie za cienka.

    Odnośnie drugiej części pytania - nie znam.

    Anuśla fajnie:) Szczególnie opcja pazurów mi się bardzo podoba :):)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla, wysłałam Ci zaproszenie, co by tu wątku nie spamować :)

    hondek, no to rzeczywiście powrót do młodości, chociaż mam wrażenie, że teraz w tkaninach jest dostępne zdecydowanie więcej odcieni różu niż za czasów naszego dzieciństwa. a co mąż na ten pomysł? mój nie jest fanem różowych dodatków we wnętrzu. Raz kupiłam fuksjowy bieżnik na stół i nie spotkał się z aprobatą, ale fiolet już przeszedł bez problemu.

    hondek lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dał mi wolną rękę w urządzaniu mieszkania więc mogę szaleć :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ty to zrobiłaś? Muszę sobie też wolną rękę wywalczyć przy nowym mieszkaniu :D

    U mnie po pierwszej owulacji, przyszedł czas na pierwszy PMS, boli mnie głowa (chociaż to akurat może być od zatok), brzuch powoli okresowo i wściekła chodzę jak osa, wszystko mi przeszkadza i do tego czuję się napuchnięta jak balon :/

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymjanek głowa od smogu moze dzis bolec, był okropny. JA za to wszystko dzis przewracam, upuszczam, trącam... juz dosc mialam tego dnia i marzylam by pojsc do domu. Zeżarłam niedawno wielka porcje chinczyka (ktorego zwykle nie dojadam) i jeszcze glodna byłam :O prog robi swoje, masakra. Teraz jeszcze dwa batoniki WW zjadlam a w ciagu dnia meczyly mnie strasznie wzdecia i przelewanie w jelitach :/ chyba przez to, ze jadłam zimny żurek w pracy. Echh moglabym epopeje pisac o tych moich przygodach z jedzeniem

    Dziewczyny czy w 2 fazie zdarzaja Wam sie takie mini skurcze w pochwie? :/ wiecie, jak przy niedoborach magnezu czasem jakis miesien tak skacze, to ja tak dzis mialam (z reszta nie pierwszy raz, w poprzednich cyklach tez mialam). Staram sie pamietac o magnezie, poza tym jem duzo bananow, a tu kurde jakies skurcze


    Hondek gdzie ruszasz po zasłony? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2018, 21:25

    hondek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, to się rozumiemy idealnie. Mi też się przelewa wszystko w środku :/
    I mam taką ochotę aby wciąć coś niezdrowego - kfc albo tort :P
    Mnie smog dziś oszczędza o tyle, że nosa z domu nie wyściubiłam, a w domu filtr powietrza działał cały czas.

    Mi akurat w pochwie nie, ale skurcze w łydkach mnie łapią. Dlatego znów zaczęłam magnez łykać. Mi na skurcze pomaga też czekolada taka 70%+ kakaowca

    hondek lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to zrobiłam ? A więc tak, że mój S nie cierpi zakupów, a ja uwielbiam. Wyciągnęłam go kilka razy na taki maraton i nic nie wybrałam, bo ja zanim wybiorę to albo musi mnie coś rzucić na kolana to wtedy biorę, albo muszę się z tym przespać czy aby to był na pewno dobry wybór, no i S wymiękł. Wtedy też powiedział, żebym sobie sama jeździła, wybierała, on nie ma do mnie sił i nie będzie się wtrącał :D:D:D:D
    A jadę jutro do Kalwarii, bo musimy kupić jeszcze jakiś olej, a jest tam kilka hurtowni tapicerskich i może coś wybiorę :)

    U mnie dziwna sprawa, bo w tym cyklu miałam PMS w trakcie owulacji. Nie wiem jak to możliwe i czy w ogóle możliwe, ale myślałam, że pozabijam wszystkich.

    Kurcze chyba nigdy nie miałam mini skurczy w pochwie. Jedynie dzisiaj jak się zasiedziałam w diagnostyce złapał mnie skurcz w łydkę.

    Co do jedzenia to oooo tak i to o najdziwniejszych porach dnia mam różne napady. Najchętniej wcinałabym przed 24, chociaż staram się oszukiwać mój żołądek wodą i szybko iść spać, bo potem będę się bała wejść na wagę.
    Myślisz Selina, że to sprawka proga ?

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To na bank wina proga ;> rano budzę się i tak mnie okrutnie ssie jakbym z tydzien nie jadła, no aż mi sie zoladek przysysa do pleców - a ja zwykle na noc sporo jem tzn. no nie tuz przed snem, ale tak z 2-3h przed ;) Tak mam tylko w 2 fazie no i na dupku. Pekly mi 2 pecherzyki teraz, to moze tez i prog jest wyzszy. W sumie to sie zdziwiłam, że dwa, bo gim mowila ze jest jeden dominujący a drugi miał 17 czy 18mm no ale wychodzi na to ze tez pekl
    Dzis mi znajoma powiedziała, ze chyba przytyłam :D nie ukrywam ucieszyłam sie, bo zawsze chciałam przytyc a nie mogę


    Tymjanek ja tam bym sie chyba nie powstrzymala i zjadla na co mam ochote ;>
    Ciesze sie w sumie, ze mialam ochote na chinczyka, bo zdrowo zdjałam :D a mamy u nas na osiedlu meeeega pysznego <3 lepszego jeszcze nie jadłam (a mam porównanie z tajlandzkim jedzeniem) i to za śmieszne pieniądze mega porcje :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak się nazywa/gdzie jest dokładnie ten chińczyk, bo mój mąż szuka jakiegoś sprawdzonego w Krakowie, choćby miał być na drugim końcu miasta :D

    Ja jestem twarda, tortu ani żadnych ciast w domu nie ma, ale coś czuję, że jutro na obiad będę wcinać kfc :P

    Na pewno wina proga, ja nigdy PMS nie miałam, ale też nigdy nie miałam wyższego stężenia proga od 2,5. A teraz przy 2 ciałkach żółtych i dupku na pewno szaleje.

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
‹‹ 98 99 100 101 102 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ