X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 1 lutego 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Anuśla - zdefiniuj "dziwaczną barwę". Może Salina ma rację, nie złapałaś bakterii od męża? To by wyjaśniało też jego wyniki, bo co z tego, że on się leczył jak się wzajemnie pozarażaliście kilka razy po drodze?

    Allende - ja też nie wiem co zrobię bez moich futrzaków... na szczęście jeszcze są smarkacze - 5 i 3 lata, więc nie musze się tym na razie martwić.

    mylola - statystycznie rzecz biorąc jak uprawiacie seks codziennie to w jednym cyklu macie 35% szans na poczęcia, a jak co drugi dzień 32%, więc różnica jest znikoma. Przy czym to tylko pod warunkiem, że partner nie ma problemów z nasieniem. Jak wyniki są nawet w normie, ale blisko niskich granic to lepiej zostać przy schemacie co 2 dni. Ale najważniejsze to abyście chcieli się kochać, bo wymuszanie na sobie czy kimś seksu tylko stresuje, a stres nie sprzyja zapłodnieniu.

    Selina - czyli po owulacyjnym cyklu masz @ 3-4 dni po odstawieniu dupka? Przy bezowulacyjnych jest to większa loteria, więc zastanawiałam się, kiedy ew. teraz się @ spodziewać.

    W ogóle jak znacie jakieś nieoczywiste sklepy (IKEA, Obi, Castorama czy Agata meble są bardzo oczywiste ;) ) w Krakowie lub okolicy gdzie są fajne meble, płytki, parkiety, drzwi i inne domowe takie elementy zarówno z poziomu remontowego jak i potem urządzania, to dajcie mi znać na prv (coby tutaj nie spamować towarzystwa) :)


    Nie wiem jak się pisze na priv:D W każdym razie ja jestem maniaczką wnętrz, ale głownie urządzam się z allegro i IKEI no i ostatnio DIY. W każdym razie ciekawe rzeczy znajdziesz w Witku (na przeciwko Futury). Jest też mój ukochany sklep na Piłsudskiego - na wystawie są lampy. Oprócz lamp są przepiękne rzeczy do domu, typu komody, poduszki itd.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajaj88 wrote:
    Selina jak możesz powiedzieć - skąd nabywasz tego Donga i w jakiej formie ?

    Tym_janek - dzięki za polecane źródła teraz już wiem ze przy takiej baterii wiedzy możesz nas tu śmiało edukować :) Pisałaś ze przerwa w lutym - a nuż, może bez tych całych badań leków i napięcia sie uda? Trzymam mocno kciuki !
    Kupiłam ten z firmy Swanson w kapsułkach :) o tutaj: https://www.aptekagemini.pl/dong-quai-530mg-swanson-100-kapsulek.html

    Ajaj88 lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 1 lutego 2018, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, Selina, jaki tani Dong! ja za firmy NOW zabuliłam 38zł :P

    Witajcie nowe dziewczyny :) izziee ja zanim kupiłam Donga piłam zioła na I fazę cyklu, zawierające roślinne estrogeny. Sama robiłam mieszankę:
    liść maliny
    rozmaryn
    kwiaty bzu czarnego
    szałwia
    bylica pospolita
    koniczyna czerwona

    pomagały :) teraz zamierzam wypróbować w końcu Donga, odstał już swoje na półce :D jak zaczęłyście ten temat to aż pobiegłam sprawdzić czy się jeszcze nie przeterminował :D :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 23:27

    Selina lubi tę wiadomość

  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 1 lutego 2018, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Izziee witaj :)
    Myślę, że możesz spokojnie spróbować Donga, sporo dobrego o nim tutaj na forum piszą, mnie zachęciła nasza Allende ;) Będę brała teraz też w nadchodzącym cyklu.
    Poza tym jeszcze jedna sprawa: jeśli miałaś proga badanego w 21dc a owu masz raczej później z tego co piszesz, to nic dziwnego, że jest niski :) Proga sprawdzamy 7-9dpo a nie 21-23dc, bo owu wlasnie roznie wypadają. Też miałam problem z pozna owulacja, pecherzyki rosły za duze. Słyszałam tylko, ze to nic złego i taka moja natura bla bla bla... A tak naprawdę trzeba było przepisywać zastrzyk na pękniecie w odpowiednim momencie i tyle. Teraz to wiem, bo zmieniłam lekarza pare miesiecy temu. Może napomnik o tym zastrzyku lekarzowi przy następnej wizycie. A jak testosteron i androstendion u Ciebie? Badałaś? Co do PCOS, to bada się jeszcze poziom AMH czyli rezerwę jajnikową, tak też można się upewnić :)


    Kłot no widzisz, taka branża i taki sezon ;) Chociaż na styczeń nie narzekałam, było co robić, ale nagle pyk przyszedł luty i jak za dotknięciem magicznej różdżki już jest gorzej :P ale zdąrzyłam się przyzwyczaić :) Przyjdzie marzec i będzie szał

    Właśnie oglądam odcinki Przyjaciół, gdzie Monica i Chandler mają problem z poczęciem dziecka. On w koncu oddaje nasienie, ona się bada i wychodzi, że on ma zbyt powolne plemniki a jej macica ma niesprzyjające środowisko dla plemników :P no nie wytrzymam. Mój męzu się śmieje, ze temat na czasie ;)

    Selina to był prog z poprzedniego cyklu i nie wiem czy wtedy była owulacja, aczkolwiek nigdy nie miałam cykli 28 dniowych. Co do pęcherzyka to nie wiem czy był za duży, w 17dc 20mm, dzień lub dwa dni później prawdopodobnie pękł. Testosteron badałam, wyszedł 0,27 ng/ml przy normie 0,14-076. Zapytałam też o rezerwę jajnikową i dr powiedział o tym AMH, ale że nie widzi na razie potrzeby żeby to badać. Przez 2-3 miesiące mam brać leki i potem powtórzyć badania, no i dodatkowo sprawdzać temperaturę, skoro cykle mam nieregularne i ciężko stwierdzić kiedy jest owu.

    Kłot - widziałam, że dziewczyny piszą o tym castagnus, ale nie zgłębiałam tematu, na pewno o tym poczytam :)

    Allende i jak rezultaty po tej mieszance? Myślisz, że warto pić zioła plus np Dong?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 23:33

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izziee spoko z tym sprawdzaniem temperatury, ale z tego co widzę u niektorych dziewczyn to sie nie sprawdza. Nieraz nie ma wyraznego skoku tempki przy owu, nie zawsze to mozna okreslic, czasem jakas infekcja tez to moze zaburzyc (a teraz sezon na choroby). Czemu on Ci monitoringu nie proponuje? Zastanawiające.
    Proga z tamtego cyklu nie brałabym w takim razie pod uwagę skoro nie wiadomo czy owu była i kiedy, tak więc nie przejmuj się :)


    Allende ja juz dziś zaczęłam brać olej z wiesiołka pod następny cykl ;) @ jeszcze nie mam, ale skoro beta zerowa, to chyba moge brac? Chociaż kurcze po co ja to robię, skoro i tak ma być IUI ;] echh

  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 2 lutego 2018, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina tak wiem, że z temperaturą to różnie bywa, dr też powiedział, że nie lubi tej metody. Monitoring mi zaproponował i dzięki temu wiem, że owu jednak była tylko później. Będę się obserwować, w sumie nigdy tego nie robiłam i zobaczę czy jest jakiś skok.

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 2 lutego 2018, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przerwy jednak nie będzie. Lekarz mi dokładnie wyjaśnił dlaczego to nie jest dobra opcja dla mnie teraz. Mozemy oczywiscie seksu nie uprawiac, ale cykl i tak bedzie stymulowany. A antybiotyk ktory dostalam w tym nie przeszkadza, wiec chociaz tyle, ze moge sie spokojnie leczyc czym chce byle przed owulką skończyć. Wiec no, mam ok. 2 tyg. Aby doprowadzic sie fizycznie do ladu. Przyjdzie @ i zaczynamy od nowa, 7cs.
    Ale jako, ze moja glowa musi chociaz troche od tego odpoczac to obiecalam sobie, ze nie bede w tym miesiacu nic doczytywac i sie douczac, nie mierze temperatury, szyjki ani sluzu. Mam to w powazaniu. Monitorig bedzie i tyle starczy :)

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 2 lutego 2018, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i ograniczam też forum, będę się udzielać tylko na 2 wątkach - u nas tutaj i na CLO :) Reszta musi sobie poradzić bez mojej misji edukacyjnej :p

    Selina, Agnessa, hondek lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymjanek swietna decyzja :) kuruj sie a pozniej do dzieła ;) choc ze spokojniejsza glowa :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śniło mi się, że łaziłam po H&M w poszukiwaniu bluzki dla chrześniaka (7lat) i rzuciły mi się w oczy niemowlęce body :P ojjj jakie były piękne!! W poziome paseczki różowo-białe i tam gdzie jest pielucha to naszyty był tak jakby dzins i króliczki z niego wystawały (alem wyjaśniła...) hehe :D takie to słodkie było, chciałam kupić dla siebie, na kiedyś, ale nie wiem czemu nie zrobiłam tego.
    Pewnie znowu sen ze znaczeniem: że marzę o dziecku a nie mogę go mieć... Ech, mam nadzieję, że nie pozostanie to w sferze marzeń

    hondek lubi tę wiadomość

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 2 lutego 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wyobraziłam sobie to body, cudne :)
    Mi dzisiaj rano spadła tempka do 36,2 a było 36,3 - czy tak to wygląda przed owulacją i później jest ten skok?

    Selina lubi tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Hanna Holovkova Koleżanka
    Postów: 41 3

    Wysłany: 2 lutego 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Drogie Panie!

    Jestem studenką psychologii i piszę pracę magisterską na temat kobiet z niepłodnością, które mają do czynienia z in vitro. Dlatego bardzo chciałabym zaprosić Was do rozmowy na temat doświadczeń płynących z przeżywania niepłodności oraz oczekiwań wobec proceudry in vitro. Moją metodą badawczą są wywiady. Zdaję sobie sprawę, że rozmawianie ne ten wrażliwy temat może być dla Pań trudne i kłopotliwe,aczkolwiek uważam też, że mimo to,warto ten temat podnosić.

    Jeśli czują się Panie na siłach, żeby sprostać temu wyzwaniu, to zapraszam Was do skontaktowania się ze mną drogą mialową, ponieważ każda odpowiedź jest dla mnie bardzo ważna. Czekam z niecierpliwością, mój adres mailowy: [email protected]

    Pozdrawiam serdecznie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Selina wyobraziłam sobie to body, cudne :)
    Mi dzisiaj rano spadła tempka do 36,2 a było 36,3 - czy tak to wygląda przed owulacją i później jest ten skok?
    Tak może być, przy owu zwykle 37 jakoś jest (choć pewnie nie u każdej)


    Hanna Holovkova zgłosiłam ten post, bo to już się upierdliwe robi po raz kolejny to samo! Żadna z nas tu do in vitro nie podchodzi, więc chętnych proszę szukać na wątkach ZWIĄZANYCH Z IN VITRO.

    Dziwna, Szimi lubią tę wiadomość

  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 2 lutego 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Śniło mi się, że łaziłam po H&M w poszukiwaniu bluzki dla chrześniaka (7lat) i rzuciły mi się w oczy niemowlęce body :P ojjj jakie były piękne!! W poziome paseczki różowo-białe i tam gdzie jest pielucha to naszyty był tak jakby dzins i króliczki z niego wystawały (alem wyjaśniła...) hehe :D takie to słodkie było, chciałam kupić dla siebie, na kiedyś, ale nie wiem czemu nie zrobiłam tego.
    Pewnie znowu sen ze znaczeniem: że marzę o dziecku a nie mogę go mieć... Ech, mam nadzieję, że nie pozostanie to w sferze marzeń


    To ja Ci powiem lepiej. Jak widzę coś pięknego, malutkiego to zazwyczaj kupuję z myślą, że będzie to dla mojego dziecka, które kiedyś się pojawi. A że ciągle się nie pojawia to potem robią się zapasy, które potem rozdaje znajomym. Ale kupuję tylko rzeczy dla dziewczynki. Ze mną jest już na prawdę źle.

    Selina lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 2 lutego 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko dziewczyny, ja już mam pół regału na książki zawalone literaturą dziecięcą :P No bo takie piękne książki, to trzeba kupić na przyszłość dla dzieci...

    Kłot, może być spadek przed owu, ale nie musi, w pierwszej fazie niektórym dziewczynom tempka trochę skacze, ważne aby był wzrost i to o minimum 0,2 stopnia więcej niż najwyższa z poprzednich 3-6 temperatur (różne osoby maja różne zdanie na ten temat, osobiście uważam, że z ostatnich 3 temperatur wystarczy).

    W ogóle, pierwszy raz w życiu mnie piersi bolą, no pod prysznicem nie wiedziałam jak mam stać już :P Przedziwne uczucie. Pierwszy PMS zaliczony w 100%, teraz poproszę @, owulkę i ciążę. Najlepiej bliźniaczą, aby już więcej nie musieć tego przechodzić :P

    Hanna Holovkova , również zgłosiłam twój wpis, bo jest to zwyczajny SPAM. Jak już publikujesz w istniejących wątkach, to przynajmniej miej przyzwoitość przeczytać czy są tu osoby z Twojej grupy docelowej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2018, 12:57

    Dziwna lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hondek nie jest z Tobą źle :) ja coprawda nie kupuje, ale często mam ochotę, ale myślę sobie wtedy, że teraz mam inne wydatki. Poza tym z mężem jestem zwykle na zakupach i tak się boję co by sobie pomyślał jakbym coś kupiła ;) heh Choć dla mnie to noc dziwnego, ale wiecie, faceci i ich myślenie...


    Tym_janek mnie też cyce bolą j szlag mnie już trafia, że @ jeszcze nie ma ;> grrrrr. Mam nadzieję, że do wieczora się zjawi łaskawie inaczej pokrzyżuje mi plany

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 2 lutego 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki masz plan, ktory moze ci popsuc spozniona @?
    Ja bym chciala aby jutro mnie dopadlo, ew. dzis w nocy, pozgonuje sobie w weekend to praca na mojej @ znow nie ucierpi.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 2 lutego 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wszystkie czekamy na @? Moja już nadchodzi bo czuje brzuch i nitki czerwone w sluzie przy podcieraniu

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hah no co za zgranie znowu :D Mnie też brzuch boli, ale francy jeszcze nie widzę ;> jak tak dalej pójdzie, to ją będę musiała pogonić ;)

    Tym_janek jak się spoźni więcej niż 1dzien, to będę musiała przesuwać wizyty monitorujące a co za tym idzie IUI :/ a mam grafik już pod to dopasowany w pracy i nie chcę znowu klientek obdzwaniać, że coś mi się pozmieniało :/

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 2 lutego 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nie już powoli się rozkręca

    Wszystko ma swój czas...
‹‹ 105 106 107 108 109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ