X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 2 lipca 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niech jej powie zanim kupi bilet

    Selina lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Dziewczyny u mnie okres :( wczoraj juz miałam takie brązowe plamienia dziś z samego rana juz mnie zalało. Jestem załamana i mam ten czas gdy okres powoduje depresje i łzy. Bo nie rozumiem, piękny cykl po cb większa szansa. Owulacja potwierdzone wszystko monitoringiem - jedyne co maz sie zestresował obstawiam zła jakość nasienia. Teraz jego kolej na badania. Ale nie chce go wysyłać gdzieś zeby oddawał nasienie w kibelku to uwłaczające

    Chciałam tez sie poradzić bo moze któraś z was wie. Jutro chce złożyć wypowiedzenie czy gdybym zaszła w ciaze ZUS bedzie mi normalnie liczył średnia z ostatniego roku?

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 2 lipca 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak to jest bo znajoma miała wypowiedzenie przez zakład pracy zaszła w ciążę chorobowe płacił ZUS ale nie miała prawa do macierzyńskiego tylko do zasiłku dla bezrobotnych
    To było w 2015 może teraz jest inaczej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2018, 11:00

    Wszystko ma swój czas...
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 2 lipca 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wcale sie Tobie nie dziwie,bo ja bym zrobila o to awanture roku,ale z drugiej strony nie wiem czy sama bym nie palnela do swojej siostry zeby jechala z nami gdyby sie zalila ze jest sama. W kazdym razie mysle,ze jak jej Twoj maz grzecznie wyjasni,ze chcieliscie pobyc we dwoje bo teraz tego potrzebujecie itd to nie bedzie miala zalu.Przynajmniej ja bym nie miala

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • blue_d Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 3 lipca 2018, 04:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Cześć. Dziewczyny u mnie okres :( wczoraj juz miałam takie brązowe plamienia dziś z samego rana juz mnie zalało. Jestem załamana i mam ten czas gdy okres powoduje depresje i łzy. Bo nie rozumiem, piękny cykl po cb większa szansa. Owulacja potwierdzone wszystko monitoringiem - jedyne co maz sie zestresował obstawiam zła jakość nasienia. Teraz jego kolej na badania. Ale nie chce go wysyłać gdzieś zeby oddawał nasienie w kibelku to uwłaczające

    Chciałam tez sie poradzić bo moze któraś z was wie. Jutro chce złożyć wypowiedzenie czy gdybym zaszła w ciaze ZUS bedzie mi normalnie liczył średnia z ostatniego roku?
    Jeśli dobrze myśle, to policzy średnia z ostatnich 12 miesięcy, ale pod warunkiem, ze zajdziesz w ciąże w okresie wypowiedzenia i dostaniesz L4 przed jego końcem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Selina wcale sie Tobie nie dziwie,bo ja bym zrobila o to awanture roku,ale z drugiej strony nie wiem czy sama bym nie palnela do swojej siostry zeby jechala z nami gdyby sie zalila ze jest sama. W kazdym razie mysle,ze jak jej Twoj maz grzecznie wyjasni,ze chcieliscie pobyc we dwoje bo teraz tego potrzebujecie itd to nie bedzie miala zalu.Przynajmniej ja bym nie miala
    Tylko że my lecimy w 4ke...z moją siostrą i jej mężem. Z nimi dogadujemy się super a ona jest maruda i księżniczką na ziarnku grochu :/ nie wytrzymam z nią takiego wyjazdu. Jedziemy z plecakami, w różnych miejscach będziemy spać, a ona będzie kręcić nosem i narzekać (bo tak było już na 3dniowym wyjeździe z nią), wiem to.
    Najlepsze, że jak miala faceta to nigdzie z nim za granicą nie była (stać ich było, zwłaszcza jego), znajomych potraciła i tomz nami była właśnie za granicą rok temu. Ich rodzice jak z nia byli na tydzień za granicą mieli to samo, umeczyli się z nią tylko. Przestaje się przejmować tym, co.ona pomyśli teraz, mam to gdzieś. Będę egoistką, bo mój wypoczynek jest dla mnie ważniejszy a ona może niech się zastanowi nad sobą.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla odczytałaś moja ostatnia wiadomość prv?

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 3 lipca 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tylko te z 29.06,odpisalam.Chyba ze cos nie dochodzi?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Mam tylko te z 29.06,odpisalam.Chyba ze cos nie dochodzi?
    Pytałaś o Mirockiego, odpisałam Ci jeszcze :) to było 28.06. Nie dostałaś?
    Ja wczesiej 2x dostałam Twoją wiadomosc, dziwne kurcze :/

  • truskawa85 Ekspertka
    Postów: 214 409

    Wysłany: 3 lipca 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Cześć. Dziewczyny u mnie okres :( wczoraj juz miałam takie brązowe plamienia dziś z samego rana juz mnie zalało. Jestem załamana i mam ten czas gdy okres powoduje depresje i łzy. Bo nie rozumiem, piękny cykl po cb większa szansa. Owulacja potwierdzone wszystko monitoringiem - jedyne co maz sie zestresował obstawiam zła jakość nasienia. Teraz jego kolej na badania. Ale nie chce go wysyłać gdzieś zeby oddawał nasienie w kibelku to uwłaczające

    Chciałam tez sie poradzić bo moze któraś z was wie. Jutro chce złożyć wypowiedzenie czy gdybym zaszła w ciaze ZUS bedzie mi normalnie liczył średnia z ostatniego roku?

    Za chwile do ciebie dolacze :)

    preg.png
    MACIERZYNSTOW Krakow
    3 INV punkcje 5 blastocyst (2xmozaika, 2euploid, 1 uneuploid) ❄️ 02.2022 1 transfer beta 0, 04.2022 2 transfer (6.2.1 biochem, 05.2022 3 transfer 05.06 wizyta brak 💔
    EUROFERTIL
    3 INV punkcje 6 blastocyst (3 euploid, 2xmozaika, 1 uenuploid), 22.02 transfer blastocysty 4.1.1
    BHCG 6dpt - 7.5, 8dpt - 25.2, 10 dpt - 52.7, 12dpt - 111, 14dpt - 270.7, 16dpt - 665.4, 18dpt - 1616,9
    18.03 (5t6d) jest serduszko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po wizycie u nowego dr (Dziwna to ten dr Z. o ktorym mówiłyśmy). Jestem bardzo zadowolona :) Co prawda była godzinna ponad obsuwa, ale wybaczam mu to ;) bo byłam tam ponad pol h. Konkretny lekarz naprawdę. U nas ciezko o takich :P moze dlatego ze młody.
    Mam skierowanie na histeroskopię do szpitala i dostałam tabletki antykoncepcyjne od następnego cyklu, żeby wszystko wyciszyć. Podczas cyklu z antykoncepcją mam mieć tą histero. Będę dzwonić jutro i się umawiać. Na początku była mowa, ze nawet dzis mozemy ten zabieg zrobic w znieczuleniu miejscowym, ale wiadomo to kosztuje a jakby jakieś zrosty były na drodze, to żel antyzrostowy też kosztuje... Jednak jak zrobiliśmy usg, to dr powiedział, że to endometrium takie pofalowane jest czyli, że mogą tam być polipy (albo 1 tylko), był jakis mały miesniak macicy, ale mowi, że bez znaczenia.
    Dr zapytał tez zaraz na poczatku wywiadu czy mam jakies nietolerancje pokarmowe. Mowie, ze mam, ale nie duze. Pytal tez czy jakies wysypki skorne sa itp. a faktycznie mam na tylnej czesci ramion i ud (to prawdopodobnie od produktow mącznych). Byłam tym pozytywnie zaskoczona, bo zwykle albo zade lekarz mnie o to nie pytał, albo jak juz powiedziałam, to była dziwna mina, albo ogolnie pominięcie tematu całkowicie. A tu dr dał mi namiary na dobrych dietetykow klinicznych, bo mowi, ze czestu tu jest przyczyna niepłodności i moze wystarczy zmienic diete. Coprawda wiem o tych nietolerancjach, ale nie wszystko wykluczylam z diety. Ogolnie nie są one jakieś duze w skali do 6 to tak 2-3, ale na pewno pojde do dietetyka
    Achh kolejna sprawa, to moja wąska szyjka. Powiedziałam, ze zdarzały sie problemy z załozeniem cewnika (kazdy mowil, ze sie zdarza i taka moja budowa). Dr powiedział, ze moga tam byc zrosty po przechorowanej ureaplasmie (rok temu leczyłam przed hsg) i ze je tez usuniemy jak cos. Jejku, jestem tak uradowna, normalnie euforia :D To nic, ze ten cykl na straty, w przyszłym juz możliwe, że bedzie zabieg i bedziemy mogli sie starac (a nie, bede przeciez na antykach :D to wrzesien nam wyjdzie) Dr mowi, ze mozna sprobowac naturalnie po zabiegu cykl, bo po antykach organizm tez zwykle lepiej reaguje.
    Dziewczyny tak się cieszę, że w końcu coś się dzieje...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2018, 23:40

    Asasa, tym_janek, mi88, Nona lubią tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 3 lipca 2018, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, post tak radosny, że micha się cieszy :) trzymam kciuki za pozytywny ciąg dalszy! :) daj znać co z tymi nietolerancjami bo na stówę mam ten sam problem. Na pewno powinnam odstawić cukier, rety, moja skóra wygląda zupełnie inaczej jak mam napady chęci całkowitego odstawienia i nawet czasami mi się to udaje ;) ale na krótko :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Selina, post tak radosny, że micha się cieszy :) trzymam kciuki za pozytywny ciąg dalszy! :) daj znać co z tymi nietolerancjami bo na stówę mam ten sam problem. Na pewno powinnam odstawić cukier, rety, moja skóra wygląda zupełnie inaczej jak mam napady chęci całkowitego odstawienia i nawet czasami mi się to udaje ;) ale na krótko :P
    Tak, ide spac szczesliwa :D i to podwojnie, bo szwagierka zrezygnowala z wyjazdu z nami jupii :P ;)
    Dam znac jak bede po wizycie u dietetyka, zbieram sie juz od paru miesiecy i sie zebrac nie moge... juz bylam 2x umowiona i wizyty odwoływałam, bo zawsze było cos :/

    Allende, Dziwna, tym_janek lubią tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 4 lipca 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina to teraz już same pozytywy

    Selina lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • Pola 29 Koleżanka
    Postów: 154 3

    Wysłany: 4 lipca 2018, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wam nic z tego nie rozumiem czemu mam linię ciągłą stałą to jest cykl bezowulacyjny zerknijcie proszę i powiedzcie

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 4 lipca 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety w wykresach jestem zielona

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 4 lipca 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, super! Dobrze, że się dzieje, byleby z tego były pożądane efekty ;) I dobrze, że szwagierka skapitulowała :D
    Po rozwiązaniu problemu ze szwagierką mam nadzieję, że z mężem też już ok :) Może w weekend nawet jakoś fajnie będziecie obchodzić spóźnioną rocznicę? ;)

    Pola, za wcześnie aby przesądzać czy owulacyjny czy nie, spokojnie. To, że od kilku dni jest płasko to nic złego ;)

    Ja dziś mam 100-dniówkę. Teoretycznie za 100 dni powinnam urodzić. Jednak starania i początek ciąży się super dłuży, a od USG I trymestru to już czas leci... jak szalony :)

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janku na pewno będziemy dobrze świętować, bo mój brat się żeni :D hehe Także będzie wesoło ;) Między nami już wszystko ok

    No to faktycznie zleci Ci teraz bardzo szybko :D Jak się czujesz w tą pogodzeni zmiany ciągle temperatur?

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 4 lipca 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_ janku super!! To juz tak niedlugo?
    Rozmawialas w ogole z lekarzem o twoich obawach?

    Selina dobrze ze szwagierka zrezygnowala. Takie wakacje to nie wakacje.
    My z rodzenstwen jezdzic tez nie mozemy. Z moja siostra super sie dogadujemy ale oni lubia plazing. Takie zwiedzanie nie wchodzi w gre. Z bratem meza tez nie wyobrażam sobie. Oni niby lubia zwiedzac ale z nimi to max na 1 dzien gdzieś. Trochę roznice charakterow. A moj brat jest 7 lat mlodszy i tez nie dogadujemy sie jeszcze za dobrze.. On ma inne problemy i cele.:) musi wydoroslec.

    Dziewczyny i pytanie do was. Robilam dzis proga 6 lub 7 dpo i 17,48 nie za malo?
    Do tego w 3 dc jesli bede na miejscu planuje zrobic prolaktyne testosteron estriadol lh fsh. Czy cos jeszcze od razu powinnam?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2018, 18:16

  • Agnessa Autorytet
    Postów: 275 147

    Wysłany: 4 lipca 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron ladny, a na 3dc to co wymienilas powinno wystarczyc.

    Tym_janek, trzymam cie za slowo, ze potem szybko leci, bo ja bym najchetniej zasnela i obudzila sie za 7 miesiecy, zeby tyle nie myslec ;)
    Maz sie ze mnie smieje, ze najchetniej bym codziennie na USG latala i jak zarodek maly, to rozpaczam 'o boze za maly' a jak duzy, to 'o boze, jakis chyba za duzy' ;)

    Selina, udanego weselicha, no i fajnie ze trafilas z lekarzem!

    tym_janek lubi tę wiadomość

    8p3os65geldj0vib.png
‹‹ 182 183 184 185 186 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ