X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnessa dziękuję ;)
    Pewnie większość tak ma z tym panikowaniem, że beta za duża/za mała, później zarodek, a później prenatalne czy będą ok itd.,itp. :) taki nasz urok kobiet, że zawsze się martwimy na wyrost :D Nie chciej się obudzić za 7 miesięcy, niech to będzie mimo to piękny czas dla Ciebie, ciesz się nim :)


    Kuzmoni wczoraj się dowiedziałam od tego dr, że badając testosteron trzeba też zbadać shbg (chyba dobrze napisałam) oraz dheas - też nie wiem czy dobrze napisałam ;) I mam to zbadać właśnie 3-5dc.
    Co do prl jedni mówią żeby nadać ja początkiem cyklu a inni, żeby nie podczas @. Ja już jednak nie badam ;)

    kuzmoni1 lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 4 lipca 2018, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SHBG i DHEAs bada się z testosteronem jak podejrzewa się jakieś problemy z nadnerczami. Selina widze, ze nowy lekarz postanowil zrobic ci przeglad na kazdym froncie :D I bardzo dobrze! :)
    Podczas @ prolaktyna moze wyjsc wysoka jak okres jest bolesny, bol=stres=wyzsza prolaktyna, ale jak jest bezbolesny to mozna podczas @. Chociaz sa watpliwosci czy badanie prolaktyny zasadniczo ma sens, bo to hormon mocno skaczacy w krotkich przedzialach czasu.

    No do genetycznego usg czas sie wlecze, potem przyspiesza. Wiadomo, zawsze sa jakies obawy, ale mimo wszystko jakos szybciej to idzie. Potem jeszcze wyczekiwanie na plec i najwiekszy stres przed polowkowym. Ale jak juz maluch sie rusza i to czujesz to jakos spokojniej, przynajmniej u mnie.

    O obawach jes,cze nie rozmawialam, bo po drodze mielismy male komplikacje i bardziej palace sprawy do ogarniecia, ale mysle ze na najblizszej wizycie juz powiem, bo 3 trymestr za chwile sie zaczyna wiec wypadaloby cos ustalic.

    Agnessa, Selina lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 5 lipca 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janku, jak czas leci. Ani sie obejrzymy a bedziesz szczęśliwa mamusia:) mam pytanko do Ciebie bo Ty wszystko wiesz:p zawszw bola mnie piersi przed okresem. Czasem zaraz po.owu a czesm kilka dni przed. Zastanawiam sie czy jak bola juz zaraz po owu to raczej zwiastuje juz @ czy jest szansa na ciążę? Bo tak naprawdę do zagniezdzenia w takim czasie raczej nie moglo dojść....

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:51

    Selina lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 5 lipca 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Allende, za ból piersi odpowiada głównie progesteron, ale nie tylko. Generalnie piersi bolą jak zatrzymuje się woda w organizmie, a zatrzymanie wody najczęściej powoduje progesteron (który przypominam, nie tylko jest wytwarzany przez ciałko żółte po owulacji, ale też przez zlutenizowane pęcherzyki, które wcale nie musiały być duże oraz przez korę nadnerczy). Jednak zatrzymanie wody może powodować też wzrost prolaktyny oraz skoki estrogenowe (jak są nagłe duże wzrosty albo spadki), a także cała masa niehormonalnych przyczyn, np. za małe spożycie wody, za słodka lub za słona dieta.
    Ale generalnie ból piersi to marny wskaźnik dla poziomu progesteronu, za to dość dobry wskaźnik, że za dużo wody zostaje w organizmie ;)

    O bolących piersiach już pisałam jakiś czas temu, więc pozwolę sobie sama siebie zacytować :p zasadniczo piersi mogą boleć z tak wielu powodów, że nie należy w tym szukać jakiś problemów czy nadziei ;)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!

    Jestem nowa na forum i mieszkam w Krakowie. Czy mogę do Was dołączyć?
    Pozdrawiam! :)

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 8 lipca 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania_85 wrote:
    Witajcie!

    Jestem nowa na forum i mieszkam w Krakowie. Czy mogę do Was dołączyć?
    Pozdrawiam! :)
    oczywiście
    jesli chcesz napisz coś o sobie

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy z mężem po 30-stce, staramy się o pierwsze dziecko od wiosny 2017. W tym roku zaczęłam drążyć temat, mam za sobą pierwsze wizyty i badania. Badania męża są ok.
    Problem w tym, że dalej nie znalazłam lekarza, który by wzbudził moje zaufanie a z dotychczasowych badań nic konkretnego nie wynika :/
    Dlatego coś czuję, że zadomowię się na tym forum na dłużej :P

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania_85 wrote:
    Jesteśmy z mężem po 30-stce, staramy się o pierwsze dziecko od wiosny 2017. W tym roku zaczęłam drążyć temat, mam za sobą pierwsze wizyty i badania. Badania męża są ok.
    Problem w tym, że dalej nie znalazłam lekarza, który by wzbudził moje zaufanie a z dotychczasowych badań nic konkretnego nie wynika :/
    Dlatego coś czuję, że zadomowię się na tym forum na dłużej :P
    hej :)
    a jakie dotychczas badania miałaś robione?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałam się pochwalić swoim głupim szczęściem :D hah
    Dzwonię dziś umowić się na histero do szpitala. Skierowanie dostałam w zeszłym tygodniu, długo sie nie mogłam dodzwonić i już mnie szlag trafiał. Dzwonię dziś i Pani do mnie, że zwolnił jej się termin na 6 sierpnia :P naaajs. Kazała jeszcze zadzwonić do dyżurki czy muszę powtarzać badania przed zabiegiem. Dzwonię i pytam a dr mówi, że wirusologia (tak jak chyba zawsze) ważne pół roku, kazał mi sprawdzić z kiedy miałam robione. Patrzę na wyniki i z kiedy mam te badania?? Z 6 lutego :D no chyba większego fuksa się nie da mieć! Równiutkie pół roku ;) chyba nie każą mi powtarzać, jak jest równe 6 miesięcy, prawda?
    Siedzę teraz i czekam jak na szpilkach na ten zabieg :) Akurat 5 sierpnia wracam z Woodstock'u, wiec wyluzuję tam jak tylko się da i dzień później sru na zabieg.
    Jestem taka szczęśliwa jakbym już była w ciąży ;)

    Dziwna, tym_janek, Nona, Agnessa, Asasa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:51

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:51

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Selina, mega Ci się udało. To idealnie wyniki ważne, nie trzeba powtarzać. Super. Który szpital?
    Na Kopernika

    Dni ze <3 masz dobre :) plemniki żyją 3-5dni a komorka z 24h, wiec moglo sie udac

    Nona lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 9 lipca 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A oni Selina wiedzą który to będzie dzień cyklu? Bo jeśli ja dobrze zrozumiałam gina to nie ważne czy na anty czy nie to w pierwszych dniach cyklu się robi.

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    A oni Selina wiedzą który to będzie dzień cyklu? Bo jeśli ja dobrze zrozumiałam gina to nie ważne czy na anty czy nie to w pierwszych dniach cyklu się robi.
    Powiedziałam to pielęgniarce przez telefon, że będę miała ok.17dc ale na antykach i dr powiedział, że w dowolnym dc mam przyjść, więc powiedziała że ok

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 9 lipca 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Powiedziałam to pielęgniarce przez telefon, że będę miała ok.17dc ale na antykach i dr powiedział, że w dowolnym dc mam przyjść, więc powiedziała że ok
    A to spoko

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:51

    Selina lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 10 lipca 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina a jakiś konkretny lekarz będzie robił zabieg czy kogo ci przydzielą?

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Super Selina, Kopernika wypas, tam ogarniają.

    No zobaczymy jak u nas, na razie od dziś ograniczam kawy do 2 pojedynczych dziennie.
    (piłam 3 podwójne espresso)
    Alkohol też może co drugi dzień a nie codziennie ;-) niby 1 lampka wina/1 drink ale no codziennie...wpływa na hormony przecież i na zagnieżdżenie.
    Odradzam Ci wino. Koleżanka mojej siostry za granicą pisała pracę doktorską nt.przyczyn i leczenia niepłodności. Dowiodła badaniami, że ser żółty (każdy ser który podlega jakimś procesom fermentacji), wino, piwo itp.zle wpływa na kobiety które mają trudności z zajściem w ciążę. Owszem 2-3x w miesiącu nie zaszkodzi, ale jeśli piszesz że pijesz codziennie lub prawie codziennie lampkę, to myślę że za często :/ Kawa tak samo, wypłukuje kwas foliowy (zwłaszcza w takich ilościach jak pijesz) i nie tylko, bo i magnez i wit.z grupy B które są b.potrzebne przy staraniach. Koniecznie pij dużo wody 1,5-2l


    Dziwna tak, będzie mi robił ten dr Z.u którego byłam na wizycie :)

    Kurczę moja koleżanka która wczoraj miała histero w narkozie (nie w Krk), dziś ma gorączkę, jest słaba, spowolniona i brzuch ją boli i ciągnie. Mam nadzieję, że ja się tak czuć nie będę... Ale wezmę chyba jeszcze z 2 dni wolnego po tym zabiegu

    Nona lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 10 lipca 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi oprócz krwawienia jak @ nic nie było w zaleceniach miałam oszczedny tryb życia przez 3 tygodnie i miesiąc bez seksu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2018, 21:54

    Wszystko ma swój czas...
‹‹ 183 184 185 186 187 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ