X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Fiorella u nas dr M.nie potrafił za wiele o wynikach męża powiedzieć. Tzn w zasadzie powiedział to co już wiedzieliśmy i co widać czarno na białym. Ja zasugerowałam, że może mąż powinien zrobić posiew nasienia, bo nigdy nie robił, na co dr M., że po co, skoro nie ma leukocytów w nasieniu. U mojego męża też ciągle jest lepkość (oprócz tego słaba ruchliwość). Mąż poszedł ze świeżymi wynikami seminogramu (razem z fragmentacją) do androloga w tej klinice i jemu od razu ta lepkość się nie spodobała i stwierdził, se mąż może mieć jakąś bakterię o dał antybiotyk na 3tyg. (taki pewnie standardowy). To było początkiem października, ja też wtedy miałam histero w szpitalu (o której dr M.tez się pozytywnie nie wypowiadał, że po co ja to robię, że na usg wszystko dobrze wygląda a jak jest jakiś polip, to maleńki no na usg ledwo widać i czasem lepiej tego nie ruszać). Mąż zjadł te tabletki, później byliśmy na urlopie. Jak wróciliśmy czekały na mnie już wyniki po histero no i tam owa bakteria o której tutaj wcześniej wspomniałam. Dr który zabieg mi wykonywał przepisał od razu leczenie dla mnie i dla męża. Tamten antybiotyk który mąż brał wcześniej na bank nie zadziałałby na tego dziada, którego u mnie wykryto na endometrium. Powiem szczerze, że mam ochotę pójść do dr M.i wygarnąć mu conieco, powiedzieć co u mnie wykryto podczas tej histero która tak wcale nie była potrzebna wg.niego. Jak to rzekomo wszystko jest pięknie i u męża również. No skądś ta lepkość była i jest. Jestem naprawdę ciekawa czy po leczeniu u niego to zniknie, czy w ogóle się wyleczymy z tego (przede wszystkim ja, bo gin stwierdził, że to gorzej jak kobieta ma, bo u mężczyzny można nasienie obrobić/przesiać przy IUI np.lub ivf).
    Powiem szczerze ja tego lekarza nie polecam. Jak dla mnie on jest dobry dla par które dużego problemu nie mają jak np.beak owulacji, to ok może jest dobry. Jednak jak trzeba pogrzebać głębiej, to już ma problem

    Ech no szkoda, że lekarze nie drążą wielu tematów. Ja nie powiem złego słowa na młodego M., ale po pierwszych wizytach u niego byłam pełna nadziei. Powiedział mi, żebym wyluzowała i dała mu kilka miesięcy, co mnie bardzo ucieszyło, bo myślałam, że może trochę będzie główkował nad naszym przypadkiem. Niestety po nieudanej IUI usłyszałam od niego, że poleca immunologa, psychologa, a potem ewentualnie ostatnią IUI i że nie widzi u nas medycznych powodów do problemów z zajściem w ciążę. Mało to budujące, tym bardziej, że takie rady to sama bym sobie mogła dać.

    Z kolei oszust dr. N. z Plastmedu od razu mojemu M. zlecił posiew i badanie hormonów, czym zaskarbił sobie moje zaufanie, a potem potoczyło się jak się potoczyło.

    Ja to się tak zastanawiam, gdybym była lekarzem, to sama bym drążyła, bo to przecież ciekawe z medycznego punktu widzenia. Nie mają kuźwa jakiejś ciekawości ludzkiej, naukowej? No nie wiem, nie kumam.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 22 listopada 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Jestem po wizycie. Bardzo dokładna Pani doktor, przejrzała wszystkie wyniki. Powiedziała że wszystkie są ok oprócz cytomegalii która wyszła mi reakrywna parę miesięcy temu, mam to badanie powtórzyć. Powiedziała że jestem jeszcze młoda i że tak na prawdę jak rzadko widzę się z mężem to możliwe że nie trafiamy... i faktycznie zrobiła mi usg (12dc) i jeszcze jestem przed owu. Możliwe że będzie dzisiaj lub jutro...pecherzyk 21mm, endometrium prawie 8mm. A mój mąż dopiero jutro późnym wieczorem będzie:( ale po2iedziala że jest szansa że się uda. Choć wiadomo lepiej przed owu. Jestem na razie umówiona do niej na monitoring czy pęcherzyk pęka za tydzień. Jestem pełna nadziei:)
    Pęcherzyki pekaja czasem nawet przy24 mm. Generalnir jak maz wróci to go zaciagnij do lozka.

    Co do twoich obaw czy bul na badaniu... Mysle ze po rozstaniu nie oklmywalby cie w tym zakresie. I zdarza sie ze w klinikach zatrzymuja wyniki. Wiadomi lepiej je miec bo nawet do innych lekatzy sie przyda w przy okazji lepiej je odebrac.
    A w ogole komorka jajowa podobno moze czekac mawet 12 godz wiec moze nic straconego. Mialas bole jajnikow teraz?

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 22 listopada 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nic w tym cyklu nie czuje, nawet śluzu prawie nie mam żadnego. Od czasu do czasu coś poleci wodnisto-kremowego... podzialamy w piątek. Mam nadzieje ze pęcherzyk jeszcze poczeka;)

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie pekaly nawet przy 27-28mm, miałam monitoringi i żadnemu lekarzowi się to nie wydawało dziwne, dopiero dr z Katowic zaczęła przepisywać ovitrelle na pęknięcie w odpowiednim momencie (nie czuję że rymuje ;) )

    kłot lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Ech no szkoda, że lekarze nie drążą wielu tematów. Ja nie powiem złego słowa na młodego M., ale po pierwszych wizytach u niego byłam pełna nadziei. Powiedział mi, żebym wyluzowała i dała mu kilka miesięcy, co mnie bardzo ucieszyło, bo myślałam, że może trochę będzie główkował nad naszym przypadkiem. Niestety po nieudanej IUI usłyszałam od niego, że poleca immunologa, psychologa, a potem ewentualnie ostatnią IUI i że nie widzi u nas medycznych powodów do problemów z zajściem w ciążę. Mało to budujące, tym bardziej, że takie rady to sama bym sobie mogła dać.

    Z kolei oszust dr. N. z Plastmedu od razu mojemu M. zlecił posiew i badanie hormonów, czym zaskarbił sobie moje zaufanie, a potem potoczyło się jak się potoczyło.

    Ja to się tak zastanawiam, gdybym była lekarzem, to sama bym drążyła, bo to przecież ciekawe z medycznego punktu widzenia. Nie mają kuźwa jakiejś ciekawości ludzkiej, naukowej? No nie wiem, nie kumam.
    Ciekawość na pewno jest z na pewno też nie jeden wiele by zrobił i to raz dwa. Jednak zauważ z czego kliniki mają kasę, głównie z drogich procedur. Mało który zatem prześwietli parę z góry do dołu łącznie z diagnostyką w szpitalu zanim zrobi IUI. Większość mówi: Proszę spróbować 1-2 podejścia a jak się nie uda, to wtedy będziemy drążyć dalej. I zlecają immuno, histero itp., dopiero jak trochę zarobią ;) Nie wiem, może mylnie myślę, ale patrząc po forum i historie dziewczyn, to zwykle tak jest. Na pewno też wszystkich nie można wrzucać do jednego worka, wiadomo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 19:59

    Anuśla lubi tę wiadomość

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 22 listopada 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam z ciekawości test owulacyjny i kreska testowa wyszła nawet mocniejsza od kontrolnej :D I piłam przed herbatę i wieczorem zrobiłam, chyba nigdy taki ładny mi nie wyszedł. To znaczy że jutro będzie owu? jak myślicie ?
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/01ec5dd6ca2f0380

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 21:44

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Zrobiłam z ciekawości test owulacyjny i kreska testowa wyszła nawet mocniejsza od kontrolnej :D I piłam przed herbatę i wieczorem zrobiłam, chyba nigdy taki ładny mi nie wyszedł. To znaczy że jutro będzie owu? jak myślicie ?
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/01ec5dd6ca2f0380
    Możliw możliw :P

  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 23 listopada 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Orientujecie się może, gdzie w Krakowie dostanę Agapurin i Proviron? Mamy receptę na 17 opakowań a po zjechaniu części aptek udało się kupić.. 2. Dane na ktomalek i gdziepolek są nieaktualne..

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 23 listopada 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Zrobiłam z ciekawości test owulacyjny i kreska testowa wyszła nawet mocniejsza od kontrolnej :D I piłam przed herbatę i wieczorem zrobiłam, chyba nigdy taki ładny mi nie wyszedł. To znaczy że jutro będzie owu? jak myślicie ?
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/01ec5dd6ca2f0380
    Teoretycznie nawet do 36 godzin może nastąpić owulacja, ale e moim przypadku na takich testach było to zazwyczaj ok 12 godzin. Powtórz test dzisiaj.

    amalia wrote:
    Cześć dziewczyny. Orientujecie się może, gdzie w Krakowie dostanę Agapurin i Proviron? Mamy receptę na 17 opakowań a po zjechaniu części aptek udało się kupić.. 2. Dane na ktomalek i gdziepolek są nieaktualne..
    Ja nie wiem:(

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 23 listopada 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Probowalas w tej aptece kolo Parens? Albo kolo Procreative na ul. Czystej?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amalia wrote:
    Cześć dziewczyny. Orientujecie się może, gdzie w Krakowie dostanę Agapurin i Proviron? Mamy receptę na 17 opakowań a po zjechaniu części aptek udało się kupić.. 2. Dane na ktomalek i gdziepolek są nieaktualne..
    Mój mąż kupował miesiąc temu kilka opakowań Agapurinu, ale bodajże u nas na osiedlu w aptece (o dziwo dobrze zaopatrzona), ale musiałabym go później dopytać. Najlepiej podzwonne po sieciowkach typu Hygieia, Dr Max (tam też często mają leki dziś indziej nie dostępne) lub Ziko

  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 23 listopada 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Mój mąż kupował miesiąc temu kilka opakowań Agapurinu, ale bodajże u nas na osiedlu w aptece (o dziwo dobrze zaopatrzona), ale musiałabym go później dopytać. Najlepiej podzwonne po sieciowkach typu Hygieia, Dr Max (tam też często mają leki dziś indziej nie dostępne) lub Ziko
    Agapurin jest do sprowadzenia ale problem pojawia się przy Provironie. Dr Max który zawsze wszystkie leki dla mnie miał od ręki, nie ma nawet opcji by Proviron zamówić.. Czekam na odpowiedź jednej apteki która ma obdzwonić hurtownie. Jak się nie uda to będę dzwonić dalej. Kolejna apteka z tym lekiem pokazuje się w Skale. Ale jak będzie trzeba to i do Wrocławia po te prochy pojadę! Tylko muszę wiedzieć, czy jest sens. Bo i recept muszę od lekarza wziąć na zapas, skoro mam kupować po jednej paczce..
    Anuśla wrote:
    Probowalas w tej aptece kolo Parens? Albo kolo Procreative na ul. Czystej?
    Apteka koło Parens? Ta przy Kia Motors? Nie próbowałam w sumie bo podczas szukania zastrzyków pocałowałam klamkę i nie wracałam. Teraz siedzę u siebie w Zako i staram się to przez telefon i portale z dostępnością ogarnąć.. Ale tam łobuzy oszukują :(

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 23 listopada 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amalia wrote:
    Apteka koło Parens? Ta przy Kia Motors? Nie próbowałam w sumie bo podczas szukania zastrzyków pocałowałam klamkę i nie wracałam. Teraz siedzę u siebie w Zako i staram się to przez telefon i portale z dostępnością ogarnąć.. Ale tam łobuzy oszukują :(


    Hmm nie wiem czy przy KIA Motors, jak się wyjdzie z Parens to idzie się w prawo i w dół. A dr. M. może coś poradzi, pytałaś go? Zawsze możesz sms-a napisać.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 23 listopada 2018, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w słonecznej w ujastku nie pytałaś?? Ra sieciowka jest dość mocno zaopatrzona

    Wszystko ma swój czas...
  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 23 listopada 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    A w słonecznej w ujastku nie pytałaś?? Ra sieciowka jest dość mocno zaopatrzona
    Dopiszę sobie do listy i zadzwonię gdy dostanę odpowiedź z apteki która właśnie próbuje nam ten lek sprowadzić. Dzięki za podpowiedź.

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 26 listopada 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amalia wrote:
    Dopiszę sobie do listy i zadzwonię gdy dostanę odpowiedź z apteki która właśnie próbuje nam ten lek sprowadzić. Dzięki za podpowiedź.
    Jak poszukiwania leku?

    Wszystko ma swój czas...
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 26 listopada 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinka mam pytanie, byliście u Sydora razem z mężem? I drugie, pamiętasz ile kosztuje wizyta?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 26 listopada 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za konsultacje par sydor bierze więcej niż pojedyncze. Tam gdzie ja chodzę to kobiet kosztuje 150 par 200

    Wszystko ma swój czas...
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 26 listopada 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki. A to w sumie niewielka różnica. Ale moj z immunologii ma tylko test MAR zrobiony, więc równie dobrze moge wziac ze soba to badanie. Ja sama nic nie mam, więc chyba nie ma sensu żebyśmy w dwojke szli.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 26 listopada 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, tak sobie pomyślałam, że kiedyś cieszyłam sie na zakupy, wizyte u fryzjera itp. Teraz cieszę sie na wizyte u lekarza hehe. Te starania zmieniają życie o 180 stopni.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
‹‹ 226 227 228 229 230 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ