X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 12 lutego 2019, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:32

    Selina lubi tę wiadomość

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 12 lutego 2019, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:32

    Selina lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 12 lutego 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem po gastro.
    Nie bylo to niestety nic przyjemnego.
    Boli mnie żołądek teraz.. Boje sie jesc :(
    Co do znieczulenia to tez mialam tylko psikniecie do ust wiec nie nazwalabym tego znieczuleniem, ale tez nie powiedziałabym ze było to bolesne. Raczej nienaturalne, odruchy jakby wymiotne, slina wszedzie..

    Z ogólnego obrazu to mam jakies zmiany. Niewielkie punktowe nadzerki na błonie sluzowej w okolicy odzwiernej i sluzowka opuchnięta. Lekarz mowil ze wyglada to na zapalenie jakies.

    Poszly jeszcze jakies probki do hemopatologa do badania. Wiec zobaczymy jak wyniki dopiero.
    Ujemny wynik na helicobacter pyroli

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2019, 11:23

  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 12 lutego 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    ElfiaKsiezniczka hej,
    Gastroskopie robiłam akurat na wlasna reke w Imed na Zyczkowskiego, ale nie polecam ;) Znieczulaja tylko lidokaina migdałki i nic poza tym, ja badanie zle zniosłam. Placilam 220zl plus 70zł za pobranie wycinkow do badan. Podobno dobrze robią na Kopernika w szpitalu, w Medicinie na Barskiej (tu miałam robioną kolono w sobotę w narkozie na nfz) i u Bonifratów - w tym pierwszym i ostatnim dają do wypicia płyn ktory znieczula nie tylko migdałki ale ogolnie przełyk i zoladek, wiec nie czujesz jak Ci jezdza tam tym wezykiem po wnetrznosciach :P Ogolnie mysle ze jesli o gastro chodzi, to prywatnie mozna zrobic w wielu miejscach, tylko zdałoby sie pytac czym znieczulają do zabiegu (czy spray czy płyn do picia). Z dostaniem skierowania na nfz tez nie powinnas miec problemu od lekarza rodzinnego jesli dolega Ci cos z żołądkiem.
    A co do staran: nie staracie sie długo, wiec w klinice jeszcze mogą machnac na Was ręką ;) Jesli masz problemy z hormonami znajdz dobrego endokrynologa, nie kazdy gin potrafi takie sprawy wyregulowac. Polecana jest podobdno dr Rajtar-Ciosek (jest tez ginekologiem), sama sie do niej chce wybrac, ale cos aktualnie jestem spłukana...
    Dziękuję ci selina, kurczę musze jutro sprawdzić jak rodzinny orzyjmuje w tym tyg, bo te bole żołądka mnie wykończą psychicznie. Wprawdzie ostatni atak miałam w piątek, ale mino wszystko martwię się tym...

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 12 lutego 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Dziewczyny, jestem po gastro.
    Nie bylo to niestety nic przyjemnego.
    Boli mnie żołądek teraz.. Boje sie jesc :(
    Co do znieczulenia to tez mialam tylko psikniecie do ust wiec nie nazwalabym tego znieczuleniem, ale tez nie powiedziałabym ze było to bolesne. Raczej nienaturalne, odruchy jakby wymiotne, slina wszedzie..

    Z ogólnego obrazu to mam jakies zmiany. Niewielkie punktowe nadzerki na błonie sluzowej w okolicy odzwiernej i sluzowka opuchnięta. Lekarz mowil ze wyglada to na zapalenie jakies.

    Poszly jeszcze jakies probki do hemopatologa do badania. Wiec zobaczymy jak wyniki dopiero.
    Ujemny wynik na helicobacter pyroli
    Dobrze, że już to za Tobą. To ze wyszły zmiany to przynajmniej wiadomo co trzeba leczyć.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 12 lutego 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy któraś z was miała do czynienia z ginekologia krzysztof Janowiec? Widzę ze przyjmuje w parens i w superior na Prądniku. Byłabym mega wdzięczna za wasze opinię,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2019, 17:11

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 12 lutego 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Dziewczyny, a czy któraś z was miała do czynienia z ginekologia krzysztof Janowiec? Widzę ze przyjmuje w parens i w superior na Prądniku. Byłabym mega wdzięczna za wasze opinię,
    W Parens? Pierwsze słyszę. Ale niestety nie pomogę.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 12 lutego 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    W Parens? Pierwsze słyszę. Ale niestety nie pomogę.
    Tak jest napisane na znany lekarz. Na stronie internetowej też jest jego profil.Hmmm, bo muszę iść na konsultację do innego gina, bo zwariuje. I pójdę na to amh w końcu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2019, 20:12

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Tak jest napisane na znany lekarz. Na stronie internetowej też jest jego profil.Hmmm, bo muszę iść na konsultację do innego gina, bo zwariuje. I pójdę na to amh w końcu...
    Szukanie lekarza na Znanym często niezbyt dobrze się kończy... Lepiej znaleźć kogoś z polecenia. Idź najlepiej do gin-ednokrynologa, bo trzeba Ci ogarnąć cykl i hormony. Nie celuj w lekarzy na ślepo. Czasem warto poczekać miesiąc czy dwa do dobrego specjalisty niż bulic kasę na takich średnich, którzy nic nie wniosą a kasa pójdzie

  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 12 lutego 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, oczywiście, ale powiem szczerze, ze termin na maj do polecanej przez ciebie gin-endo mnie przerazil. Ze mną jest źle i jak mam czekać tak długo to juz wole uderzyć do kliniki. I tak, wiem staramy sie dopiero od czerwca, ale uwierzcie ze czas działa na moja niekorzyść...
    U mnie w okolicy, dwa kroki od mojej pracy przyjmuje tez tomasz Milewicz tez z parens na NFZ. Mąż mnie namawia żebym do niego poszła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2019, 20:33

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 12 lutego 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milewicz to znany specjalista, ale opinie o nim są skrajne. Ponoć straszny gbur. Ja go rozwazalam, ale jednak do Rajtar sie umówiłam. Jeśli Ci zależy na czasie to myślę że Milewicz to dobry krok.

    Selina lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Tak, oczywiście, ale powiem szczerze, ze termin na maj do polecanej przez ciebie gin-endo mnie przerazil. Ze mną jest źle i jak mam czekać tak długo to juz wole uderzyć do kliniki. I tak, wiem staramy sie dopiero od czerwca, ale uwierzcie ze czas działa na moja niekorzyść...
    U mnie w okolicy, dwa kroki od mojej pracy przyjmuje tez tomasz Milewicz tez z parens na NFZ. Mąż mnie namawia żebym do niego poszła.
    To dobry specjalista. Rozmawialysmy tutaj kiedys o nim i stwierdziłysmy zgodnie ze trzeba miec twardy tylek chodzac do niego :P w sensie gosc bez obciachu potrafi zrugac pacjentke, zasnac na wizycie lub zachowac sie jakos chamsko. Niemniej jednak i tak jest bardzo polecany, bo ma ogromna wiedze. Takze jesli przygotujesz sie psychicznie przed wizyta, ze nie bedzie Cie głaskał po glowie, to jak najbardziej uderzaj

  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 13 lutego 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, podejdę dzisiaj do ośrodka i zapytam ;)

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 13 lutego 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey guys.
    My jesteśmy po wizycie w artvimedzie.
    Mam mieszane uczucia co do dr ch. Był jakiś taki niecierpliwy. Złościl się na pytania. No ale to nie istotne.
    Wprost powiedział że ruchliwość u męża jest fatalna. I skoro suplementy nie pomogły to nic nie pomoże. Skierował go jeszcze na kariotypy i badanie genetyczne . 1000 samo na te dwa badania pójdzie.
    Mnie nawet usg nie zrobił. Powiedział że skoro 21 dc to nic nie sprawdzi.
    Mnie też zlecił badania uzupełniające. Znów muszę muche robić. No tylko pół roku ważna. Poszłam dziś do diagnostyki i wszystko zrobiłam- kolejne 550 zł.

    Jak dostanę okres, to mam do nich dzwonić i umówić sie ma 12, 13 dc cyklu na usg. Jeśli badania ok to iui. Na cyklu naturalnym na razie.

    Zatem się dzieje..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2019, 18:00

    Selina lubi tę wiadomość

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 13 lutego 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:32

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni oj to troche lipa jak mówisz że się denerwował na pytania. W końcu słono sie płaci. Kariotypy po przed IUI? Myślałam że to sie bada przed ivf, w sumie pierwsze słyszę żeby kariotypy przed IUI badać, dr M. z Parens nawet mnie od tego odwodzil. No ale kazdy ma inny sposób diagnostyki. A jaka Twój M. ma ruchliwość?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni miałam praktycznie jota w jotę wrażenia po 1szej wizycie u tego dr. Nie podobały mu się moje pytania, jak opowiadałam że badałam troje immunologię i miałam leki na nią podczas IUI, żeby zwiększyć szanse to przewrócił oczami i parsknal. Wizyta była dość krótka, było spore opóźnienie więc też miałam wrażenie pośpiechu a wizyta kosztuje 250zl z tego co pamiętam, więc bardzo dużo. USG też nie zrobil, bo byłam w 4dc (co zwykle słyszę żeby tak właśnie robić 1sze USG bo widać czy nie ma torbieli i czy endo nie jest polipowate a na tym mi zależało) i dr stwierdził że on nic nie zobaczy. Na wyniki że scratchingu jak wyszło to polipowate endo stwierdził, że mogło wtedy być a teraz może już nie być i żeby sobie tym głowy nie zawracać i on histero by nie robił, bo po co. Zaleca ivf i tyle było propozycji z jego strony i jakichkolwiek sugestii. Dlatego pójdę do niego tylko jeśli faktycznie pozostanie nam tylko ivf, bo co do wcześniejszego racji nie miał

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2019, 19:50

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Anuśla kariotypy u mężczyzn robi się przy słabym nasieniu. Przed ivf nie trzeba robić kariotypów (ale można oczywiście).
    Selina dr nie jest zwolennikiem badań immunologicznych, twierdzi że tylko niewielki procent niepowodzeń z tego wynika.
    Tak, wiem o tym. Mogł poprostu mi to powiedzieć a nie prychać i oczami przewracac, co to za zachowanie w ogole. Spokojnie, nie musisz go tłumaczyć :)

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 13 lutego 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:32

‹‹ 251 252 253 254 255 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ